m JAAROVERZICHT 2007 MEI MSN-taal struikelblok in Trefpunt dictee Tennispark van TCHU officieel en feestelijk geopend TCH viert jubileum met Open dag Brede School in Zandzoom Burgemeester en wethouder helpen mee op rolstoelbus Schoolvoetbal Heiloo groot succes Zes lintjes in Heiloo Inwoners gemeente Castricum onderscheiden Heropening Kerkplein Egmond-Binnen Vijftig jaar drumband Excelsior Priesterjubileum Helsloot, en Labyrint en Willibrordusbeeld gewijd Het Baafje weer geopend Poort Hortus Bulborum dit jaar eerder dicht Weer Akerpop op het Wilhelminaplein 'Effe biere na viere' wint met Frans en Mariska Bauer Vitale Heilooër viert looste verjaardag Clubhuis De Basis spectaculair geo pend 'De Egmonder Pinck' officieel gedoopt GTH-turnster Nederlands Kampioen Uniek weekend bij Terriërs De Zuidwester schaakkampioen jgmmm In de zaal van het Trefpunt (Heiloo) waren de kinderen van IF van het PCC Heiloo en een aantal ouderen van een Nederlandse taalcur sus hard aan het schrijven voor het groot Trefpunt dictee. Het doel van het dictee was om de oudere en de jongere generatie bij elkaar te brengen. Mevrouw Kos, de winnares van de oudere generatie had drie fouten in het dictee. Max Visser (13), winnaar met vijf tien fouten van de jongeren generatie had er ook niet op gerekend dat hij zou winnen en haalde met grote ogen zijn prijs op. Op een zonnige zaterdag 7.-april werd het nieuwe terrein van tennisclub 'Heiloo United' officieel in gebruik genomen. Wethouder Rob Obdam verrichtte de openingshandeling. De nieuwe vereniging werd 1 januari 2007 opge richt, als resultaat van een fusie tussen HSV en TV Heiloo, twee clubs die vlak bij elkaar in de buurt lagen, maar toch de nodige onderlin ge verschillen hadden. Trainingscentrum Heiloo, oftewel TCH, aan de Zevenhuizerlaan viert dit jaar haar 25- jarig bestaan. Oprichters Jan Neles en Peter Guit zijn met recht trots op wat er bereikt is, niet alleen door hen, maar ook door de vele vrijwilligers en leden die in dit centrum te vinden zijn. De door B&W geselecteerde partijen voor de Brede School ondertekenden in april de ver klaring dat ze meewerken aan de voorberei ding van het collectieve project in de Zandzoom. De partijen die door het college van burgemeester en wethouders werden geselecteerd om aan dit project deel te nemen zijn: de Openbare Bibüotheek Heiloo, Stichting Peuterspeelzalen Heiloo, het Petrus Canisius College, het ISOB, de Muziek- en Dansschool Heiloo, Kinderdagverblijf Kits Oonlie en Stichting Flore. De burgemeester en wethouders van Heiloo steken in 2007 letterlijk de handen uit de mouwen, door bij verenigingen in Heiloo mee te helpen onder het motto 'B&W helpen mee'. Met deze werkzaamheden willen de burgemeester en de wethouders bereiken dat de inwoners van Heiloo hen gemakkelijk kunnen benaderen. Daarnaast willen zij zoveel mogelijk in contact komen met de inwoners, om te horen wat er leeft in Heiloo. Na twee speeldagen kon op vrijdagavond 20 april de stand worden opgemaakt. Het schoolvoetbal, dit jaar voor het eerst georga niseerd door de Heilooër voetbalverenigingen De Foresters en HSy was uitermate goed ver lopen. Door de krachtenbundeling kon het evenement op grootse wijze worden opgezet, het nieuwe complex van HSV was daarbij de perfecte ambiance voor het voetbalfeest. Op vrijdag 27 april heeft burgemeester Romeyn Koninklijke onderscheidingen uitge reikt aan zes inwoners van Heiloo: mevrouw M.C.C. Neefjes-Rood en de heren H. Wijsma, J. de Hoop, C. van Ginkel, WR. Peereboom en T. Roodenburg kregen het versiersel opgespeld. De lintjes zijn uitgereikt tijdens de Algemene Gelegenheid in de Witte Kerk in Heiloo. Op vrijdag 27 april zijn zestien inwoners uit de gemeente Castricum onderscheiden. Vijftien van hen zijn onderscheiden als Lid in de Orde van Oranje-Nassau, één van hen is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Na een paar maanden van keihard werken kwam de reconstructie van het Kerkplein in april gereed. Op maandag 30 april werd het plein feestelijk heropend, door burge meester Hertog samen met de kinderen van Egmond-Binnen. Tegenwoordig gaan ze niet meer als drumband, maar als Melodische Slagwerkgroep Excelsior door het leven. Feit blijft dat deze vereniging in 2007 haar 50-jarig jubileum vierde. HEILOO - Een overvolle Willibrorduskerk vierde zondag 20 mei het 25-jarig priester jubileum van pastor Herman Helsloot. Na een feestelijke Eucharistieviering wijdde de jubilaris het nieuwe Willibrordusbeeld en het labyrint op het kerkplein. Op zondag 6 mei opende wethouder Rob Opdam om 10.00 uur het zwemseizoen van dit jaar voor zwembad Het Baafje. De ope ningshandeling bestond uit het verwijderen van de nieuwe afdekking van het zwembad met de afstandsbediening, voordat de meest fanatieke zwemmers hun eerste duik kon den nemen. Sinds de Hortus Bulborum begin jaren negentig zijn eigen plek heeft naast het oude NH-kerkje in Limmen, was de tuin altijd zo'n zes weken in het voorjaar toegan kelijk. Door de aanhoudende droogte en de hoge temperaturen voelde het stichtingsbe stuur na rijp beraad zich genoodzaakt de poorten van de tuin dit jaar eerder te slui ten. Goede muziek en veel gezelligheid voor jong en oud. Akerpop, Akersloots enige openlucht popfestival op het Wilhelminaplein zorgt daar in het weekend van zaterdag 12 en zondag 13 mei weer voor. Zaterdag 13 tot en met donderdag 18 mei werd in Limmen onder zeer zonnige omstandigheden voor de 55ste keer de Bloemendagen gehouden. Veel dagjesmen sen stapten op de fiets of in de auto om het resultaat te bekijken van soms maandenlan ge voorbereiding en in de laatste uurtjes keihard werken. Duizenden hyacintennagels en spelden werden verwerkt in de prachtige, kleurrijke mozaïeken. Op de eerste plaats een sterk lichaam en op de tweede plaats heel hard werken", zo ver klaart Bernard op de Weegh zijn gezegende leeftijd van 100 jaar. De vitale bewoner van Woonzorgcentrum Overkerck vierde op vrij dag 4 mei zijn veijaardag. Zaterdag 12 mei opende burgemeester Hans Romeyn en wethouder Rob Opdam van Heiloo samen met voorzitter Fred Beekhuis het nieuwe clubhuis van voetbal vereniging HSV EGMOND - Vrijdag 18 mei werd De Egmonder Pinck gedoopt en ingezegend. De Pinck is een repüca van een historisch vissersvaartuig uit 1650. Op zaterdag 19 mei won de 9-jarige Sanne van der Velden het Nederlands Kampioenschap turnen derde divisie, dat plaatsvond in Terneuzen. Vier teams die op één dag kampioen. Dat is op zich al een bijzondere gebeurtenis. Bij hockeyvereniging de Terriers was het nog unieker omdat het niet om vier van de vele jeugdteams ging, maar senioren. Donderdag 24 mei vond het schoolschaak- toernooi van Heiloo plaats. Het is sinds lange tijd dat het de schaakclub Oppositie is gelukt om alle elf scholen in Heiloo mee te laten doen. De scholen hebben er vervol gens heel wat voorbereiding in gestoken en sommige scholen hadden wel vier teams kunnen leveren. Onbetwiste kampioen voor 2007 is De Zuidwester geworden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 20