Kunstzesdaagse en Kunstroute in Heiloo Karavaan brengt cultuur en maatschappij samen Afscheid Cor Clorie Parkgolf Heiloo voor landgoed Nijenburg Weer ringsteekfestijn in Limmen Noodweer teistert finale Avondvierdaagse De Tijger van Heiloo met pensioen Veel belangstelling voor nieuwe basisschool Keijserlijke Carrousel verovert tweede plaats op NK Synchroonspringen wordt beloond met goud Joost van der Sande beste aardrijkskundeleerling van Nederland Geslaagden steken vlag uit Jazz in Heiloo Uitreiking Egmondse Cultuurprijs Onderwijzerspaar neemt afscheid Ex-Bondscoach traint Terriërs meisjes Strandbibliotheek geopend aan de kust van Noord Holland Jaarmarkt Heiloo Burgemeester Emmens opent 'Zomersprookjes' Huck de Haas is de beste Disc Golfer Maureen Groefsema wint goud op Europees Jeugd Olympisch Festival Op dinsdag 10 juli werd het unieke en inspirerende evenement de Kunstzesdaagse officieel geopend in het Trefpunt. Vervolgens zal het Trefpunt zes dagen lang, tot en met 15 juli, in het teken staan van kunst. Ondanks de zeer wisselende weersomstan digheden zijn de organisatoren van Karavaan zeer te spreken over het totale verloop van de Karavaan in Heiloo. Het GGZ-terrein was voor een aantal dagen podium voor de meest uiteenlopende, sprankelende en de fantasie prikkelende voorstellingen die druk werden bezocht door jong en oud. Cor Glorie het gezicht van Sportcentrum Het Vennewater en zwembad Het Baafje, nam op 1 juni afscheid na 47 arbeidsjaren waarvan 32 bij de gemeente Heiloo. Op zondag 24 juni houdt de Lionsclub Heiloo, Limmen en de Egmonden de zesde editie van het fundraising evenement Parkgolf Heiloo. Het hoofddoel van Parkgolf 2007 is het herstel van de histori sche parktuin van het landgoed Nijenburg. Op zondag 3 juni klonk het hoefgetrappel van circa dertig paarden en pony's op de Dusseldorperweg in Limmen. Volgens tra ditie vond de jaarlijkse ringsteekwedstrijd plaats voor aangespannen paarden en voor deelnemers 'onder de man'. Ondanks de slechte weersvoorspellingen voor de laatste avond van de Avondvierdaagse verschenen bijna 1800 deelnemers weer vol goede moed aan de start. Ondanks de verregende slotdag, is de Avondvierdaagse een prachtig evene ment geworden, zonder vervelende inci denten. Pim Bronkhorst zette na 39 dienstjaren op basisschool de Springschans een punt achter zijn schoolloopbaan. Na in totaal zo'n 1000 kinderen in de hoogste klassen van het basisonderwijs te hebben geco acht en begeleid op zijn hele eigen ener gieke wijze manier, vind hij het genoeg geweest. Zaterdag 9 juni hield basisschool het Kleurenorkest een open middag voor geïn teresseerde ouders en kinderen. Voor het eerst kon men een kijkje nemen in het pand waar deze nieuwe school, die na de zomer zal starten, gehuisvest zal zijn. De Keijserlijke Carrousel Club heeft zon dag 3 juni met succes aan het NK Carrousel meegedaan en sloot daarmee een mooi carrouselseizoen af. Het kampi oenschap vond plaats in Capelle a/d IJssel waar de Keijserlijke uitkwam in de hoogste poule van Nederland. Tijdens de Nederlandse kampioenschap pen trampolinespringen op zondag 3 juni in Heerenveen, is het Nadia Keijzer en Pascal Wiebering uit Heiloo weer gelukt om Nederlands kampioen trampoline synchroonspringen te worden. Vorig jaar waren zij ook als eerste geëindigd tijdens de Nederlandse kampioenschappen. Joost van der Sande mocht zich een jaar lang een van de beste leerlingen aardrijks kunde van Nederland noemen. Van de circa 2350 leerlingen die deelnamen aan de Aardrijkskunde Olympiade was het Joost die de eerste prijs voor het veldwerk mee naar huis nam. Veel eindexamenleerlingen konden vorige week opgelucht ademhalen. Na het zwoe gen en zweten boven de schoolexamens volgde in juni het verlossende telefoontje van hun leraar en ging bij veel huishou dens de vlag uit, met daaraan als traditio neel symbool de versleten schooltas. Door een project dat is georganiseerd door de Generatiemix, ontmoetten op zon dag 24 juni jong en oud elkaar ontmoeten door dezelfde passie: Jazz. Het evenement vond plaats op zes verschillende locaties in Heiloo en startte in BukBuk door de jeugd van rond de 21 jaar. Op zondag 17 juni werd in Hoeve Overslot in Egmond aan den Hoef de Egmondse Cultuurprijs uitgereikt aan Ger Jan Zwaan van Duinlandjesvereniging De Noord. Deze werd doorgegeven door Ingrid Zwaan namens de Hanswijckers. Na de uitreiking van de Cultuurprijs werd de Egmondweek afgesloten met het inmiddels traditionele jazzconcert. Meester Piet en juf Klaasje, echtpaar en leerkrachten, namen op donderdag 5 juli afscheid van het vak. Klaasje op de Zuidwester, Piet op de Meander. De jeugd hield ze jong en het onderwijzers-paar bruist dan ook nog van het leven. Met moeite namen ze beiden afscheid van het lerarenbestaan. Rob Wuijster, voormalig bondscoach van het EK-Herenteam, gaf een heel bijzondere clinic op het kunstgras van de plaatselijke hockeyclub. Passeren, scoren, drijven en flatsen, alles kwam aan de orde om een mooi en vaak ook succesvol seizoen 2006- 2007 af te sluiten en alvast een voorproef je te nemen op het volgende seizoen. Een dagje strand en lekker onbekommerd lezen? Deze zomer hoeft u niet te sjouwen met boeken en tijdschriften. Gestart in de zomer van 2005 aan de Zuid-Hollandse kust en wegens succes uitgebreid met de kust van Noord-Holland. Dankzij het goede weer was de jaarmarkt Heiloo een succes. Voor het tweede achter eenvolgende jaar waren de wethouders van gemeente Heiloo ook aanwezig op de jaar markt, die dit jaar gehouden werd op woensdag 11 juli, om te luisteren naar tips en opmerkingen van inwoners van Heiloo. Burgemeester Emmens opende in juli de reizende expositie 'Zomersprookjes' aan het strand van Castricum. Vier dagen bood de reizende expositie verhalen gemaakt door meer dan zestig schrijvers, dichters en klankkunstenaars. De 12-jarige Huck de Haas uit Heiloo werd deze zomer de winnaar van de Lipton Hole in One Challenge op De Dam in Amsterdam. Daarmee won hij, naast eeuw ige roem, ook nog een felgele scooter en een felgele Volkswagen bus uit 1978. Beide mag hij nog niet besturen, maar blij was hij wel! Ze heeft een trots en ook een speciaal gevoel. Maureen Groefsema (15) is vorige week Jeugd Olympisch Kampioen Judo onder de 17 geworden tijdens het Europees Jeugd-Olympisch Festival (EJOF) in Belgrado.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 22