Open dag 't Vennewater Jan Vermeer Pannenkoekentoernooi bij Double Stars Heiloo Oude sterren stralen bij HSV Wereldkampioen marathon in Egmond >-H «1 Fanatieke strijd op kersttoernooit Vennewater HSV Pannekoekentoernooi groot sportief feest sport 25 HARDLOPEN EGMOND - Luke Kibet werd vier maanden geledén in Japan wereldkampioen op de mara thon. Op 13 januari tijdens de 36e PWN Egmond Halve Marathon is hij de grote trek pleister van het deelnemersveld. De 24-jarige Keniaan is al jaren een vooraanstaand loper in interna tionale wedstrijden. Nooit eerder bereikte hij echter zo'n groot succes als afgelopen zomer in het Japanse Osaka. In 2003 kwam Luke Kibet eerder aan de start bij een wedstrijd van Le Champion. Hij werd toen als onbekend loper derde in de Dam tot Damloop. Naast Luke Kibet zal ook de Canadees Jon Brown in Egmond starten. Jon Brown werd twee keer 4e op de Olympische marathon en üep nooit eerder in Egmond. Opvallend is de deelname van Mulugeta Wami bij de mannen. Zijn veel bekendere zus Gete Wami werd bij de laatste editie in Egmond in* een vlammende eindsprint versla gen door Hilda Kibet. Mulugeta is minder bekend maar hep al wel een marathontijd van 2.11. Van de Nederlandse mannen is Michel Butter de favoriet. Veel van zijn teamgenoten van TDR zullen tevens aan de start verschijnen. Andere startende Nederlanders zijn onder- meer: Luc Krotwaar, Greg van Hest, Hugo van de Broek, Sander Schutgens en Patrick Stitzinger. Bij de vrouwen wil Hilda Kibet haar overwinning bjj de 35e editie pro longeren. Haar belangrijkste tegen standsters komen uit Ethiopië en Roemenië. Uit Nederland lopen ondermeer Selma Borst, Merel de Knegt en Nadja Wijenberg. Totaal zullen op 13 januari in Egmond aan Zee 12.500 lopers op de Noord- Boulevard starten. Het evenement is daarmee al tijden volgeboekt. Bat Ball is een nieuwe variant op peanutbal, die de spelertjes veel actie biedt en een mooie opstap is naar het honk- en softbal. Eigen foto HEILOO - Ook in deze kerstva kantie houdt de honk- en soft- balvereniging Double Stars Heiloo haar jaarlijkse pannen koekentoernooi. Het toernooi, vernoemd naar de vroegere honk- en softbaicoryfee Jan Vermeer, wordt sinds jaar en dag georganiseerd voor de jongste spelertjes en speelstertjes van de diverse verenigingen, de Peanuts, die zo ongeveer de leeftijd van zes tot en met acht jaar hebben. Een belangrijk en kenmerkend onder deel van het toernooi is het geza menlijk verorberen van de pannen koeken, die door ouders van de organiserende club gebakken wor den. De deelnemende teams aan deze editie van het toernooi zijn: The Bears (Bergen), The Herons (Heerhugowaard), Cromtigers (Krommenie) en natuurlijk Double Stars. Het programma ziet er als volgt uit: 09.30 uur: Ontvangst van de teams. 10.00 uur: Start wed strijdjes (op twee velden), tussen door nog een limobreak, 12.00 uur: Gezamenlijk pannenkoeken eten. 12.15 uur: Prijsuitreiking. Om 12.45 uur begint er een demonstra tie Bat Bah. De aanwezige teams, begeleiders, ouders en pubhek kun nen kennismaken met deze variant op het reeds bekende peanutbal. Deze nieuwe spelvorm is uitermate geschikt voor kleine teams, biedt de deelnemertjes veel actie en is een mooie opstap naar het grote (honk en softbal) werk. Het toernooi vindt plaats op vrijdag 4 januari in sport hal Het Vennewater te Heiloo. Kijk op www.doublestars.nl voor meer informatie over honk- en softbal in het algemeen en Double Stars in het bijzonder. HEILOO - Op zaterdag 5 januari organiseert 't Vennewater Badminton een open dag, dé kans om erachter te komen of badminton wellicht de sport is om te gaan beoefenen in 2008. Badminton is een sport die op verschillende niveaus gespeeld kan worden door aherlei leeftijdsgroe pen. 't Vennewater heeft veel recre anten en daarnaast wordt er compe titie gespeeld door jong en oud. De vereniging beschikt over een eigen hal. Daardoor kan er op meerdere momenten worden gespeeld, zowel overdag als 's avonds. Om geïnte resseerden een beeld te geven kan een ieder op 5 januari van 14.00 uur tot 16.00 uur de hal aan het Zevenhuizen bezoeken en ook het racket ter hand nemen. Rackets zijn voorradig. Iedereen die zich die dag inschrijft voor de rest van het sei zoen (dat tot juli duurt) krijgt tevens een racket. In januari en februari worden er op voor de nieuwkomers vijf gratis trainingen georganiseerd van 12.00 uur tot 14.00 uur met daarna een afsluitend toernooi. Tijdens de open dag zullen er men- sen aanwezig zijn die meer informa tie kunnen geven. VOETBAL HEILOO - Op vrijdag 4 januari houdt voetbalvereniging HSV een nieuwjaarsreceptie met voorafgaand de traditionele ere- wedstrijd voor oudselectiespe- lers. De wedstrijd start om 19.00 uur op het kunstgras hoofdveld en duurt tot 20.00 uur. De nieuwjaarsreceptie in clubhuis De Basis, waar zal worden getoast met warme glühwein, vangt om 20.00 uur aan. Alle belangstellen den zijn welkom, zowel bij de wed strijd als op de receptie. HSV voor zitter Theo Kaandorp geeft aan trots te zijn op de traditie van 'HSV 1900'. „Deze club van oud-selectie- spelers met een rood-geel HSV-hart zal op de avond van de nieuwjaars receptie samenkomen en een wed strijd spelen. Wim Robert en Henk Kaandorp zijn al jaren de beide coa ches van dit team. Zij nodigen voor al spelers uit die meer dan honderd wedstrijden voor het eerste elftal hebben gespeeld. Daarnaast zijn er ook smaakmakers met minder caps die op persoonlijke verdienste recht hebben op een plekje in dit ere- team." De naam HSV 1900 is een eerbe toon aan het rijke verleden van de club die haar wortels heeft in de vorige eeuw. Een aantal bekende spelers van HSV 1900 zijn Fons van Haastrecht, Arnold en Lex Kosters, Jan Bugter, Piet Bakker, Gerrie de Haas en Lucas 'MC' Bosch. Jongere HSV'ers die op de lijst voorkomen zijn Fred Admiraal, Mark Abcouwer en de onverslijtbare Tjo Tjo van Twuijver. De avond start voor de spelers met een diner en de teamin deling. Coach Henk Kaandorp: „We zorgen er altijd voor dat er twee gelijkwaardige teams staan die tegen elkaar het veld in gaan. De bedoeling is om samen vriend schappelijk te spelen en het pubüek volop te laten genieten van hoog standjes en oogstrelend voetbal." De nieuwjaarsrecptie zal tot 21.00 uur duren waarna de discjockey's de boel overnemen en het nieuwjaars feest zal los barsten. De velden van HSV liggen op sportpark Het Maalwater. De toegang is gratis. HEILOO - Voor de vijfentwintigste keer werd op tweede Kerstdag het kersttoernooi gespeeld bij HZV 't Vennewater. Er deden vier seniorenteams mee en vier jeugdteams. Het toernooi had een gezellig gevuld programma, mede vanwege het jubi leum dat werd gevierd. Voor alle spelers met aanhang was er na 41 afloop een buffet, waarna Dj Steve zorgde voor een feestelijke Stemming. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23