JAAROVERZICHT 2 0 0 1 SEPTEMBER OKTOBER AUGUSTUS Kennemerstraatweg weer gestremd Verenigingen presenteerden zich weer op Uitmarkt Heiloo Pastor Johan OUing viert 25-jarig jubi leum Wild West timmerdorp in Limmen Elfjarig muzikaal talent maakt indruk op Jazz Sail George Presburg verlaat gemeente Prima scores tijdens Heiloo Open Positief saldo begroting gemeente Heiloo Limmense in de race voor TMF Award Afscheidsconcert dirigent Marcel Visser Trotse bewoners van nieuwe zorgappartementen terrein GGZ Heiloo Grote drukte op het strand van Castricum aan Zee Ringsteken succes door niet te veel zon Genieten van warme zon en koel water in Het Baafje Flitspaal weer slachtoffer van vandalisme Bolbloemententoonstelling Egmond stopt voorlopig Zesde Uitkijkpost Ronde van Limmen Timmerdorp Heiloo ook dit jaar weer groot succes Hoog bezoek bij Hoogfeest Onze Lieve Vrouwe ter Nood Dolfinn Rocks groot succes Verbouwde Willibrordschool feestelijk in gebruik genomen Maandag 17 september startten weer de werkzaamheden aan de Kennemerstraatweg, in het kader van het meerjaren onderhouds plan. Deze keer was het gedeelte tussen de Vennewatersweg en de grens met Limmen aan de beurt. De werkzaamheden duurden ongeveer zeven weken. De Uitmarkt Heiloo werd dit jaar voor de dertiende keer gehouden. Zaterdag 1 sep tember om 10.30 uur ging de markt van start rond Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg en duurde tot 16.00 uur. Een groot aantal verenigingen en organisaties presenteerde zich op soms zeer originele wijze. Zondag 2 september vierde Pastor Johan Oiling zijn 25-jarig jubileum als Pastoraal Werker. Na 25 jaar keek Oiling tevreden terug op zijn 'carrière'. Stapels hout, veel gereedschap, een prachtig Koekoeksveld en een grote groep enthousi aste kinderen; dat waren de ingrediënten voor Timmerdorp 2007. De tweede editie van het timmerfestijn was een succes. Daphne van Daalen uit groep 8 van Springschans Centrum heeft een dijk van een stem, en daarbij begeleidt ze zichzelf zo goed op keyboarddat ze al heel wat optre dens achter de rug heeft. Zaterdag 8 sep tember stond ze zelfs op het podium van Jazz Sail in Bergen. Bij de verplaatsing, verbouwing en renovatie van nagenoeg alle sportcomplexen is George Presburg betrokken geweest. Tijd voor gebouwbeheerder George Presburg om elders een nieuwe uitdaging aan te gaan. Hij werkt nu bij buurgemeente BES in nagenoeg dezelfde functie. De tweede editie van het Rabobank GCH Heiloo Open deed niet onder voor het suc ces van het voorgaande jaar. Alleen de spec taculaire hole-in-one bleef afgelopen week end uit. De formule van het Heiloo Open bleek ook deze keer goed gekozen. De deel nemers toonden zich zeer tevreden met de baan en met de goede sfeer. In de vergadering van 11 september heeft het college ingestemd met de begroting 2008. Door middel van de begroting wordt vooruitgekeken naar 2008 en het meerjaren perspectief voor de jaren tot en met 2011 Het college is tevreden met de begroting en het positieve saldo van 3,2 miljoen euro voor 2008. Robin Martens uit Limmen was hard op weg naar het podium van de TMF Awards. Als een van de drie finalisten leek het er lang op dat het haar nog ging lukken ook. Helaas was in de uitzending van de TMF Awards op 27 oktober te zien dat Robin net niet heeft gewonnen. Na een periode van tien jaar als dirigent ver bonden te zijn geweest aan Lamoraal van Egmont namen Marcel Visser en de muziek vereniging op zaterdag 6 oktober op specia le muzikale wijze afscheid van elkaar tijdens een bijzonder afscheidsconcert. Op vier oktober werden 28 nieuw gebouwde zorgappartementen op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord in Heiloo officieel geopend. De appartementen zijn bestemd voor cliënten uit de langdurige zorg, die nu zelfstandig kunnen wonen. Badpakken, bikini's en zwembroeken werden 5 augustus zondag massaal tevoorschijn gehaald op het strand van Castricum aan Zee. Er werd genoten van de eerste mooie dag van deze zomer. Temperaturen stegen tot een maximum van 28 graden in De Bilt. Wim Groen en Karen de Ruijter uit Heemskerk waren de winnaars van het ringsteken in Akersloot. Tweede werden de kampioenen van vorig jaar, Aad Vosse en Karen Kaptein uit Assendelft. De prijs voor het Schoonste Geheel ging naar Ben Meijland uit Limmen. Het best gaande paard is van Onneweer Blokker en de best gaande Fries kwam van de familie Kaandorp uit Akersloot. Het was zondag 5 augustus de eerste echt mooie dag van deze zomer en dat heeft zwem bad Het Baafje gemerkt. Er kwamen 1240 bezoekers bijeen om van het warme weer en koele water te genieten. Dit jaar was zeker geen topjaar voor het zwembad. Deze zomer waren de flitspalen tot twee keer toe het slachtoffer van vandalisme. Een van de vernielde flitspalen aan de Kanaalweg en de Kennemerstraatweg was in juni pas vervangen door nieuwe exemplaren, maar in augustus al in brand gestoken. Er is een tekort aan mensen binnen het bestuur van de Stichting Egmonds Bloemenzee. Dat is de reden dat er de komen de jaren geen bolbloemententoonstelling in Egmond gehouden zal worden. Vorig jaar werd nog de 25e tentoonstelling gehouden. Nu heeft het voltallige bestuur besloten ermee te stoppen. De organisatie van de Uitkijkpost Wielerronde Limmen had dit jaar heel veel geluk met het weer. Na de talenten in de dop was het de beurt aan recreanten renners uit Limmen en omstreken. Doordat er veel bekenden meede den was het een hele leuke wedstrijd met als man van de wedstrijd Jeroen Lute. In augustus timmerden, zaagden en schilder den 600 kinderen er nog lustig op los, nu zijn er alleen nog de lichtgele vlekken in het gras te zien, waar de hutjes van het Timmerdorp stonden. Net als voorgaande jaren was ook deze editie van Timmerdorp Heiloo weer een groot succes. Op 15 augustus werd in het Onze Lieve Vrouwe ter Nood de jaarlijkse bedevaart gehouden, op het hoogfeest van Maria ten Hemelopneming. Dit keer een zeer speciale bedevaart, want voorganger dit jaar was de vertegenwoordiger van het Vaticaan in Nederland, nuntius Francois Bacqué. Wat het benefietfestival Dolfinn Rocks precies heeft opgeleverd zaterdag, is nog niet bekend, maar de stichting schat dat er tussen de 25.000,- en 30.000,- is opgehaald. Dat is vier keer zoveel als de 7.500,- van vorig jaar. Stichting Dolfinn had dit jaar drie speerpunten voor ogen; goed zijn voor de vrijwilligers, maak het vooral leuk en natuurlijk heel veel geld ophalen. Woensdag 22 augustus was het feest op de Willibordschool. Vanaf januari was de school en het schoolterrein een bouwplaats. De pati o's werden overkapt en diverse plakken wer den aangepast: onder andere nieuwe, moder ne ruimtes voor directie en leraren en een grote studieruimte voor de leerlingen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 24