JAAROVERZICHT 2007 rfrr \Fi NOVEMBER DECEMBER S Magisch Heiloo van start EHBO Heiloo eert jubilaris Piet Postma Heiloo locatie voor opnamen tv-film van regisseuse Mischa Kamp Nieuw kunstgrasveld voor De Terriërs Nieuw starthek bij Boscrossers Louis van Gaal overhandigt gesigneerd shirt in kader van Spieren voor Spieren De Springschans wint Wetenweek van Hogeschool INholland Kerk- en jeugdveiling in Limmen Patrick Kops zet punt achterwielercarrière Tentoonstelling 'De dood als bron van inspiratie' Radboudschool winnaar van liedjeswedstrijd Bibliotheek Heiloo Sint Nicolaas met boot naar Limmen Mini Idols winnares presenteert nieuwe cd-single Limmer karttalent sleept belangrijke prijs in de wacht Eerste Groot Castricums Dictee een groot succes Prins Tyl XII met nieuwe raad klaar voor het seizoen Van der Gijp gastspreker sponsoravond Limmen Sint Nicolaas eindelijk gearriveerd in Heiloo Pastoor Nico Knol viert 12,5 jarig jubileum 3 JANUARI 2008 UITKIJKPOST Op 8 oktober werd de website van het scho lenproject 'Magisch Heiloo: ontdek het verle den' officieel geopend al eerder werden les kisten op alle'basisscholen uitgedeeld. Magisch Heiloo is een initiatief van het Directeurenoverleg (DIRO) van alle basis scholen in Heiloo. Samen met de lokale erf goedinstellingen Vereniging Oud Heiloo, De Stichting voor Regionale Archeologie Baduhenna en de gemeente Heiloo is een concept bedacht voor een scholenproject over de archeologie en geschiedenis van Heiloo. Donderdag 11 oktober kreeg Piet Postma, voor zijn lange lidmaatschap van maar liefst dertig jaar, zijn activiteiten als lid binnen de vereniging en zijn inzet bij de diverse evene menten een onderscheiding, een bondsinsig- ne in brons voor 25 jaar lid van de nationale bond, uitgereikt. De Westerweg was tot en met 15 oktober gedeeltelijk afgezet in verband met filmopna men. Scenarioschrijfster Jacqueline Epskamp, (die eerder het script schreef van onder meer 'Loverboy' en 'Drift') en regis seuse Mischa Kamp, bekend van 'Het paard van Sinterklaas' en 'Waar is het paard van Sinterklaas' werken samen in deze productie van IdtV en de VPRO. Een lang gekoesterde droom is voor hockey- vereniging De Terriërs werkelijkheid gewor den. Zondag 21 oktober werd het derde kunstgrasveld officieel geopend. Dit veld is hard nodig gezien het sterk groeiende aantal leden van de club. Op zondag 21 oktober werd bij de Boscrossers aan het Vennewater de vierde Noord-Hollandcup BMX gereden. Tevens werd op deze stralende dag het nieuwe start hek gepresenteerd aan de deelnemers. Maandag 29 oktober werden de Heiloose zusjes Ester en Silvia Scholten uitgenodigd in het AZ stadion, waar AZ supporters Ester en Silvia een geweldig cadeau ontvingen uit handen van Louis van Gaal. De trainer, tevens gedreven ambassadeur van Spieren voor Spieren, overhandigde hen allebei een ingelijst AZ shirt, dat gesigneerd was door alle spelers en de trainer zelf. De Wetenweek werd dit jaar op Hogeschool INholland afgesloten met een prijsuitreiking. Diverse basisscholen hadden een maquette gemaakt waarin tot uiting kwam hoe een (zuid-) poolbasis er uit zou moeten zien. Van woensdag 17 tot en met woensdag 24 okto ber vond de Landelijke WetenWeek in Alkmaar plaats. Op zaterdag 3 november werd de jaarlijks terugkerende Limmer Kerk- en Jeugdveiling gehouden. Onder de hamer van drie doorge winterde veilingmeesters, te weten Nico Beentjes, Erik Jaap Kroone en Max Nuyens, werd maar liefst voor 30.120 geveild. Patrick Kops van aannemersbedrijf Y. Kops uit Heiloo stopte in november met het baan- rijden, om meer tijd met zijn gezin door te kunnen brengen. Hij heeft in zijn carrière zo'n 35 medailles gehaald, waarvan zes gouden. Stichting Vrijwillige Palliatieve Terminale Thuiszorg Heiloo vierde met de tentoonstel ling 'De dood als bron van inspiratie' haar 20-jarig bestaan. Werken van bekende Heilooër kunstenaars, zoals onder anderen Jan Gilling, Ditta Engel, Willem Klein Schiphorst, Watze Watsema, Tine Poelsma, waren in november te bewonderen in de Witte Kerk. Maandag 12 november was een spannende dag voor de kinderen van de groepen zes van vijf basisscholen. De leerlingen van de Benedictusschool, De Duif, Meander, St. Radboudschool en De Springschans deden mee aan de liedjeswedstrijd van Bibliotheek Heiloo. Deze wedstrijd werd gehouden in het kader van de actie Nederland Leest. De jury bepaalde uiteindelijk dat St. Radboudschool de winnaar was. Nadat Sint Nicolaas de kinderen van Akersloot had toegesproken, kwam hij op zondag 18 november met zijn ongeduldig trappelende Pieten per boot naar Limmen! Toen hij aankwam in het haventje van het Stet werd hij door Peter Dekker, samen met burgemeester mevrouw Emmens-Knol de Sint, binnengehaald en toegesproken. Op zondag 11 november presenteerde Kimberley van Rijn, de winnares van Mini Idols Egmond, haar eerste single 'Let the Show Begin' in het Joeb Gebouw. Vorig jaar won Kimberley de Mini Idols Egmond, waar van deze single een gevolg is. Karttalent Dave Bult uit Limmen is erin geslaagd om het Nederlands Kampioensschap karting bij de junioren de eerste plaats in de wacht te slepen. Dave kon op 4 november zijn felbegeerde beker in ont vangst nemen. Op donderdag 15 november werd in de - Bibliotheek Castricum de eerste editie van het Groot Castricums Dictee gehouden. Stichting Welzijn Castricum was de initiatief nemer voor het organiseren van het dictee, samen met de bibliotheek. De hoofdprijs ging naar de 81-jarige Jaap de Vries die slechts één fout maakte in het dictee. Lennard Boon was de winnaar bij de jonge ren met zeven fouten Zaterdag 10 november werd het nieuwe car navalsseizoen van de Uylenspieghels gestart met het prinsenbal. In de druk bezochte Leutbunker de Burgerij werd er rond de klok van 22.30 uur afscheid genomen van de gehele raad, die het afgelopen seizoen voor Gorteldonk klaar stond. Ronald Baars, alias Prins Tyl XII, nam afscheid van Peter Zuurbier, Theo Baltus en secretaresse Gitta Beentjes, maar verwelkomde Dennis Beentjes, Marco Hulsebosch en Bianca van Berkel. Op woensdag 28 november hield voetbalver eniging Limmen haar traditionele sponsor avond. 'Teambuildoloog' René van der Gijp was gastspreker van de avond zal zijn. De ex- international weerspiegelde zijn ervaringen aan de dagelijkse gang van zaken in het bedrijfsleven op een humoristische en inspi rerende manier. Vol verwachting klopten zaterdag 24 novem ber honderden Heilooër kinderhartjes in afwachting van Sint Nicolaas. Het lange wachten werd beloond toen hij met zijn Pietermannen op het schoolplein tussen de Radboudschool en De Springschans aan kwam. In november vierde pastoor Nico Knol zijn 12,5 jarig jubileum. Daarvan is Nico Knol alweer 11 jaar pastoor van de Egmonden. Zondag 9 december werd het jubileumfeest in dorpshuis De Schulp aan de Visweg 45 in Egmond Binnen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 26