PCC-leerlingen met ambitie kiezen voor Specials C O R S O POLITIEBERICHTEN Man krijgt glas in gezicht Bijeenkomst Alzheimer Café Bibliotheek Castricum over op zelfbediening B 10 S COOP Programma 10 jan t/m 16 jan 2008 "The Golden Compass" "National Treasure: Book of Secrets "Elizabeth: The Golden Age" "Atonement" "Bee Movie" (NL) "K3 en de Kattenprins" "Enchanted" (NL) "De Scheepsjongens van Bontekoe" www.corsobioscoop.nl Traditionele nieuwjaarsduik trekt veel stoere deelnemers 'PCC leerlingen kiezen voor Specials regio 15 en 17 School heeft geïnvesteerd in breed aanbod van extra mogelijkheden GASTRICUM - Een 20-jarige man uit Akersloot is zondag rond 01.30 uur in een café aan de Dorpsstraat aangehouden. Hij wordt verdacht van het stuk slaan van een glas in het gezicht van een 18-jarige man uit Limmen na een woordenwisseling. Het slachtoffer hep daardoor een snij- wond op in zijn wenkbrauw. De man is voor de nacht ingesloten op het bureau. ALKMAAR - Het Alzheimer Café is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familiele- r den en vrienden. In het Alzheimer Café wordt dementie bespreekbaar gemaakt en levert daarmee een grote bijdrage aan de maatschappe lijke acceptatie en integratie van mensen met dementie. In elke bij eenkomst staat er een onderwerp centraal, dat wordt ingeleid door een deskundige. Op woensdag 16 januari gaat het over 'Geheugentraining bij dementie'. Plaats: Wijkcentrum Overdie, Ruusbroeckhof 97, Alkmaar. Aanvang: 19.30 tot 21.30 uur, inloop vanaf 19.00 uur. Voor inlich tingen: M. Steenhoek- Gravesteijn, tel. 072-5337612 of E. Schoutsen- Bolten, tel. 072-5334319. REGIO - De Openbare Bibliotheek Castricum met als vestigingen Castricum, Akersloot en Limmen gaat over op zelfbediening. De vestiging Castricum in januari, Akersloot en Limmen volgen res pectievelijk in februari en maart. Zelfbediening in de bibliotheek betekent dat het publiek voortaan de materialen aan zichzelf uitleent via een speciale balie. De lener krijgt een uitleenbon'mee, met daarop de vervaldatum en gegevens van de materialen. Inleveren in de bibliotheek gaat nog steeds via een brievenbus, maar nu één die is omgebouwd tot inna- meautomaat. Het inleveren via de buitenbus verandert niet. Leengelden, reserveringen en ande re bedragen rekent men af bij een betaalautomaat. Met de betaalautomaat kan ook een tegoed op de bibliotheekpas gezet worden. Leengelden of openstaande bedragen (exclusief contributie) worden dan tijdens het lenen met dit tegoed verrekend. Leners kunnen tot 14 januari bij de klantenservice alvast een tegoed op hun pasje laten zetten. In verband met de zelfbediening gaat de biblio theek stoppen met betaling door middel van leenstrippen. Diegenen die nog leenstrippen op hun pasje hebben staan of in het bezit zijn van een losse multimedia- kaart, worden verzocht het restant om laten zetten in tegoed op hun lenerspas. De klant heeft met de invoering van zelfbediening meer privacy en heeft een beter overzicht van de geleende materialen. De eerste weken zijn er extra medewerkers aanwezig om het pubhek te assisteren. ADVERTENTIE RES ERVE REf M: 0251 -652291 vrijdag zaterdag 18.30 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, dinsdag woensdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 12.30 uur woensdag 14.00 uur zondag 15.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur Dorpsstraat 70 Castricum* Tel. 0251 - 65 22 91 EGMOND - Talloze onverschrokken zwemmers holden op de eerste dag van het nieuwe jaar, vanaf het strand in Egmond, het koude water van de Noordzee in. Ook de uit Heiloo afkomstige Peter van Leijen liet zich niet afschrikken door de ijzige wind en nam samen met zijn dochters Laura en Marloes een wel zeer verfrissende duik. Voor de gelegenheid lieten zij zich vergezellen door hun goede vriendin Foto: Mario Sacksioni Anouk van den Brink. REGIO - Op het Petrus Canisius College kunnen leerlingen natuurlijk terecht voor de opleidingen gymnasium, athe neum, havo, mavo of vmbo. De afgelopen jaren heeft de school echter geïnvesteerd in de ont wikkeling van een breed aan bod aan extra keuzemogelijkhe den. Door deel te nemen aan één of meer van de acht 'Specials' daagt het PCC zijn leerlingen uit om te ontdekken welke ambities ze kun nen waarmaken met hun eigen inte resses en talenten. Voor leerlingen die zich in groep acht eigenlijk een beetje verveelden en die een vwo- advies hebben gekregen, ontwikkel de het PCC 'Vwo-Xtra'. Leerlingen die aan deze laptopklas deelnemen, volgen een speciaal programma voor de hele studieduur, met een extra aantrekkelijk onderwijsaan bod, bijzondere vakken en de gele genheid om zelfstandig onderzoek te doen naar interessante zaken. Voor 'Mavo+' komen leerlingen in aanmerking die Vmbo-Tl of G1 gaan doen op de PCC-vestiging aan de Fhbritiusstraat in Alkmaar. •Lees verder op pagina 17 Sportieve PCC-leerlingen van de juniorcolleges in Heiloo, Bergen en op de Vondelstraat kunnen zich bijvoorbeeld opgeven voor de Sportklas. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 15