De groothertogin van Gérolstein door HOV Mazzeltov en Kross voor de Vrienden van de Beun H E I L O O 11 Gids voor Bergen, Egmond en Schoorl 19,50 1 Corso Atonement BOEK VAN DE WEEK HHHHHBHI Bergen Egmond Schoort mkun5! Gids voor Bergen, Egmond en Schoort Fia van den Hout exposeert in de bibliotheek Koppeldarttoernooi in café de Oud Inn kfUVJ DEUTEKOM UITKIJKPOST 16 JANUARI 2008 In Atonement hangt voortdurend dreiging in de lucht. De dreiging van oorlog - het is 1935 - en de dreiging van ongeluk en misver standen. Het eerste deel speelt zich af in een Engels landhuis waar zich een familiedrama ontvouwt over liefde, misdaad, en verraad. Een drama waarvan uiteindelijk de arbeidersjongen Robbie het slacht offer wordt - hij ziet zijn relatie met de rijke Cecilia exploderen, wan neer hij ten onrechte van verkrach ting wordt beschuldigd. Het tweede deel van de film is gesitueerd rond Duinkerken, waar Robbie als sol daat in de Tweede Wereldoorlog vecht. Het verlangen naar de grote liefde is er op het slagveld geen fractie minder op geworden. Wright en scenarioschrijver Hampton gebruiken deze gefnuikte liefde voor een film die gaat over de kracht van de verbeelding. Zij laten zien dat een leugen levens kapot kan maken, en tegelijk een ode brengen aan de fantasie, die de pijn van de werkelijkheid weg kan poetsen. Wright is een man van de nadrukkelijke stilering, wat zijn werk soms nuffig doet ogen. Het effect is er niet minder om. ÊgworeJ jan ém Htxó ityvoiKi <«n Scheert CwWum <iraet Cwispwl I histofi* I bezienswaardigheden L fiets/wandeltochten |p kaartjes I restavirartts/café's I musea galeries L accommodatie Het uitgestrekte duingebied van Bergen, Egmond en Schoorl behoort tot hét mooiste van Nederland. De lezers van de ANWB kampioen hebben de brede duinen route tot de fraaiste fietsroute van ons land gekozen. De uitverkiezing is te danken aan de afwisseling van duinen, strand en natuur, in combi natie met de gezelligheid van de dorpen. In deze gids treft u diverse wandel- en fietsroutes aan door dit prachtige stuk natuur. Daarnaast kunt lezen hoe het Noordhollandse kustgebied is ontstaan en vindt u informatie over de verschillende dorpen, en hun vaak boeiende historie. Talloze bezienswaardighe den worden uitgelicht, hotels, cam pings en restaurants aanbevolen, musea en galeries genoemd en kunstobjecten benadrukt. Verder kunt u het gidsje als naslagwerk gebruiken voor een keuze uit één van de vele evenementen in deze regio, van markt tot concours hippi- que en van poppentheater tot jazz festival, die de moeite van een bezoekje meer dan waard zijn. voor HEILOO - Op 9, 10 (matinee), 15, 16, en 17 (matinee) februa ri, speelt de Heilooër Operette Vereniging samen met het Zaans Opera en Operette Orkest de operette 'De groot hertogin van Gérolstein' van Jacques Offenbach in theater De Beun in Heiloo. De regie is van John Lust, muzikale leiding Wim Noteboom. Februari is traditiegetrouw de maand waarin de Heilooër Operette Vereniging zich presenteert met een integrale voorstelling uit het operet terepertoire. Een populaire compo nist bij HOV is Jacques Offenbach van wie al eerder onder andere Orpheus in de onderwereld, La belle Hélène, en La vie Parisienne te zien waren in theater De Beun. Ook de groothertogin van Gérolstein is weer zo'n typische Offenbach, met de wervelende melodieën die al zijn stukken kenmerken. Het verhaal heeft vaak een satirische achter grond waarmee Offenbach zijn tijd genoten op de hak nam. De groot hertogin van Gérolstein speelt zich af in het piepkleine groothertogdom Gérolstein en wordt geregeerd door generaal Bumm en baron Pück. De groothertogin zelf was tot nu toe nog te jong om zich met staatszaken bezig te houden. Maar plotseling geeft zij de wens te kennen per soonlijk het leger te willen inspecte ren en tijdens de inspectie wordt zij verliefd op soldaat Fritz. Veel humor en prachtige muziek maken deze operette voor jong en oud een lust voor het oog en oor. Voor de omvangrijke zangpartijen beschikt HOV al jaren over een sterke bezet ting. De hoofdrollen worden gespeeld door Maijo Bosch (groothertogin), Linda Hogerheyde (het boerinnetje Wanda), Peter Boven (soldaat Fritz), Frits Hogerheyde (generaal Bumm), Joop Wesseling (prins Paul), Margreth Meijer (baron Pück). De kleinere rollen zijn bij Jan Winkelaar, Ivar Wittebrood, Jacqueline Kareis, Kitty Krom, Marjon Schaap en Anja van Weert eveneens in goede handen. Het grote HOV-koor zorgt voor een levendige omlijsting. Toegangskaarten zijn a 16,- ver krijgbaar bij theater De Beun en kantoorboekhandel De Schrijverij in het stationscentrum 'te Heiloo. Informatie bij Frits Hogerheyde, tel. 072-5334275. Het Jiddisch komt tot leven, door de hartverwarmende Joodse muziek van Mazzeltov. Eigen foto HEILOO - Zondag 20 januari vanaf 11.30 uur kunnen Vrienden van de Beun genieten van Jatten! Jatten! is een ver rassend muzikaal experiment. Zangeres Rolinha Kross vertaal de samen met Willy Brill haar lievelingsliedjes uit het Nederlands, Engels en Frans naar het Jiddisch. Het resultaat is verbluffend. Het Jiddisch komt tot leven, niet alleen vanwege de bekendheid van het ori gineel, maar ook door het nieuwe arrangement in Oost Europese stijl. Hartverwarmende Joodse muziek willen ze spelen, de vier mannen en twee vrouwen van Mazzeltov. Zangeres Rolinha Kross, klarinettist Gotfrid van Eek, violiste Edith Mathot, accordeonist Harm van den Berg, bassist en udspeler Gregor Schaefer en gitarist Harold Berghuis. Jatten! is een programma vol bekende Nederlandse, Franse en Engelse liedjes die speciaal voor Mazzeltov in het Jiddisch zijn ver taald en die door de band zelf in Oost Europese (klezmer)stijl zijn gearrangeerd. Deze Vrienden voorstelling wordt u, tegen het zeer gereduceerde tarief van vijf euro aangeboden, door de Stichting Vrienden van de Beun. Vrienden van de Beun kunnen op vertoon van de eind december gestuurde uitno diging aan de kassa van de Beun een kaart afhalen voor vijf euro. Voor extra kaarten betaalt u de nor male prijs van 15 euro. De kassa is op werkdagen open van 13.30 tot 17.00 uur of kijk op www.vriendenvandebeun.nl voor meer informatie. Bent u nog geen Vriend van de Beun en wilt u graag de theateractiviteiten in Heiloo steu nen? Kijk op de site www.vrienden- vandebeun.nl of bel voor meer infor matie mw. H. Groot, 072-5321033. HEILOO - Fia van den Hout exposeert met beelden en schilderijen in Bibliotheek Heiloo. U kimt deze selectie uit haar werk bewonderen tot 3 maart. Eigen foto HEILOO - Maandag 21 januari gaat het traditionele koppel dart- toernooi weer van start in café de Oud Inn. Men speelt de eerste ronde op maandag,- dinsdag,- woensdag of donderdagavond in pouleverband, waardoor je op een avond meerdere wedstrijden speelt. De tweede ronde de week erop, op maandag,- dinsdag,- woensdag- of donderdagavond ook weer in pouleverband. De beste daarvan gaan door naar de finale-zondag op 3 februari. De eerste wedstrijden beginnen na de voetbalwedstrijd Ajax - Feyenoord. Vraag je vriend, vrien din, broer, zus, vader, moeder, buurman, buurvrouw enzovoorts om je bij te staan naar de finales in Cafe De Oud Inn. Meld je aan, aan de bar of bel 072-5337090. Gratis inschrijven tot en met zaterdag 19 januari: vol vol. ^^^B B^^H Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HM KflH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11