Kwintet van Jos Ruiters in Nieuwe Hervormde Kerk CORSO 5? öi •- POLITIEBERICHTEN Spoor van vernieling BIOSCOOP Programma 17 jan t/m 23 jan 2008 "The Golden Compass" "National Treasure: Book of Secrets" "Elizabeth: The Golden Age" "Atonement" "Bee Movie" (NL) "K3 en de Kattenprins" www.corsobioscoop.nl Ruiters' kwintet zal onder andere Klarinetkwintet KV581 van Mozart ten gehore brengen Na de pauze staat opus 34 van Weber op het programma Sander Lormans en Gabrielle Rovers winnaars Egmond-Pier-Egmond Aanrijding met letsel regio 21 In Geestgronden lezen over glorietijd Egmond aan Zee HHHNMn EGMOND - In een winderig Egmond aan Zee ging bij de jubileumeditie van Egmond-Pier-Egmond maar liefst een recordaantal van 2.800 deelnemers van start. Na de laatste demarage van Sander Lormans op het strand, moest Bram Rood zijn meerdere erkennen in Sander Lormans. Bij de dames was Gabrielle Rovers een klasse apart. Op korte afstand werd Merel Koenen tweede en de Belgische topfavoriete Joyce Vanderbeken werd uiteindelijk derde. De organisatie kan terugkijken op een geslaagde jubileumeditie. (Lormans, met nummer zeven, links op de foto) Foto: Mario Sacksioni LIMMEN - Een 18-jarige beginnend bestuurder uit Limmen, liet zondag nacht, 13 januari, om 02.50 uur op de Westerweg een spoor van ver nieling na. Na een bocht kwam hij met zijn wielen in de linkerberm. Bij het corrigeren naar rechts verloor hij de macht over zijn stuur en ging zijn auto over de kop en raakte total loss. Er werd een haag over een lengte van tien meter vernield even als een lichtmast en enkele berm paaltjes. De Jongeman en drie inzit tenden kwamen met de schrik vrij. De verdachte blies ruim vijf maal de toegestane hoeveelheid: 505 ug/1 en moest zijn rijbewijs inleveren. WWW ADVERTENTIE RESERVEREN: 0251 -652291 vrijdag zaterdag 18.30 uur donderdag 20.00 uur zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.45 uur dinsdag woensdag 20.00 uur 19.00 uur zondag maandag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum •Tel.0251 - 65 22 91 LIMMEN - Op zondag 20 janua ri treedt in de NH Kerk Zuidkerkenlaan te Limmen het kwintet van Jos Ruiters op. Naast klarinettist Jos Ruiters bestaat het kwintet uit: Keiko Iwata-Takahashi (viool), Christian van Eggelen (viool), Guus Jeukendrup (altviool) en Fred Pot (cello). Klarinettist Jos Ruiters studeerde aan de conservatoria van Alkmaar en Amsterdam, waar hij de diploma 's Docerend Musicus en Uitvoerend Musicus behaalde. Hij treedt regel matig op als solist en musiceert daarnaast in diverse kamermuziek- formaties. Sinds 2004 vormt hij een vast duo met de internationaal bekende pianiste Regina Albrink. In november 2005 verscheen hun cd met de Sonates, opus 120 van Johannes Brahms. Het programma van het kwintet is op 20 januari samengesteld rond een tweetal beroemde werken voor klarinet en strijkkwartet. Het concert begint met het Klarinetkwintet KV 581 van WA. Mozart dat hij aan het eind van zijn leven schreef. Hij was lyrisch van het klarinetspel van Anton Stadler en schreef een reeks grote werken, waarin hij de klankkleuren en stemmingen van de klarinet - die toen nog maar een halve eeuw bestond - optimaal benutte. Misschien is zijn Klarinetkwintet nog wel mooier en diepzinniger dan zijn beroemde Klarinet Concert. Na de pauze staat het Klarinetkwintet opus 34 van C.M. von Weber op het programma. In dit bijzonder levendige werk gaat de klari nettist steeds de dialoog aan met de vier strijkers in een fris romantisch onderonsje. Aanvang van het concert is 15.00 uur, entree 10,-. U kunt kaarten reserveren via limmencultuur@hot- mail.com, via de website www.lim- mencultuur.nl of telefonisch 072- 5052235. Klarinettist Jos Ruiters gaat in dit bijzonder levendige werk de dialoog aan met de vier strijkers in een fris romantisch onderons- Eigen foto EGMOND - Op woensdag 9 januari omstreeks 16.50 uur raakten twee personen gewond bij een frontale aanrijding tussen twee personenau to's op de Herenweg in Egmond- Binnen. Een 57-jarige man uit Bergen reed in de richting van Egmond aan den Hoef. Voor hem reed een personenauto, waarvan de bestuurder afremde om iemand over te laten steken. De man uit Bergen passeerde de voor hem rij dende auto en kwam daarbij op de linker weghelft. Vanuit tegengestel de richting kwam juist een 60-jarige man uit Egmond-Binnen aangere den. Bij de botsing raakten beide personen licht gewond. Zij werden met onder andere nekklachten overgebracht naar het Medisch Centrum in Alkmaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17