Culinair genieten in Limmen De Bakkerij organiseert Hawaiigala bij Conquista Bakkerij Putter krijgt predicaat Hofleverancier REGIO 19 CONQUISTA INGEZONDEN MEDEDELING Conquista Agenda Jongerencentrum steekt hart onder de riem 'Zonder kwaliteit heeft een restaurant geen bestaansrecht' Grote broer' staat in Ouderkerk aan de Amstel Wanneer de medewerkers Rootz-af' zijn, kunnen ze doorstromen naar restaurant in Ouderkerk Uitverkoop afgeschreven materialen UITKIJKPOST 16 JANUARI 2008 LIMMEN - Jongerericentrum Conquista heeft weer een week end boordevol activiteiten. De agenda ziet er als volgt uit: Vrijdag 18 januari: Club Xtra (12 tot 16 jaar) open inloop met Janneke, Sander en Dennis. Tydens de open inloop kun je lek ker gamen, tafelvoetballen of chil- len met je vrienden aan de bar. Conquista Café (16+) Hawaiigala in samenwerking met vereniging vrienden van de bakkerij. Verrassende Dj's en live muziek van onder andere De Palingdouwers en The Sucky Boyfriends. Trekje nette colbert en zwembroek maar vast aan! Zaterdag 19 januari: Miss Girls, No Boys! Meiden opgelet, van daag wordt er gips gehakt in Conquista, wie maakt het mooiste standbeeld? Entree 1 euro en neem zelf je eigen schroeven draaier, hamer(tje) en vijltje mee. Conquista Kids (vier tot met negen jaar) Stempels briefpa pier maken. Heb je een penvriend of -vriendin, of vind je het leuk om familie en vrienden regelma tig een brief te sturen? Ze zullen versteld staan wanneer ze de envelop openmaken. Zulk mooi briefpapier hebben ze nog nooit gezien. Hartstikke uniek en hele maal door jou ontworpen! Entree slechts 1 euro. Club Xtra (12 tot 16 jaar) Open inloop met Janneke, Sander en Gert. Club Xtra is beide dagen geopend van 19.00 tot 22.00 uur, het Conquista Café vrijdag van 20.30 tot 01.00 uur, Conquista Kids zaterdag van 10.30 tot 12.00 uur en Miss Girls No Boys zaterdag van 14.00 tot 15.30 uur. LIMMEN - Na een spetterend oud en nieuw feest in café Scala verlegt de vereniging Vrienden van de Bakkerij haar grenzen vrijdag 18 januari naar het pittoreske Limmen, waar zij in samenwerking met Jongerencentrum Conquista een Hawaiigala organiseert. Op deze manier steekt Conquista de Bakkerij een hart onder de riem, in deze periode zonder pand en helpt de Bakkerij Conquista een handje om een knalfeest in Bakkerijstijl te organiseren. Het zal dit keer een 'stijl-vol-bak' feestje worden. Waar daarbij aan gedacht moet worden? In pak komen met zwembroek natuurlijk! Of elke andere outfit die je passend vindt. De zaal wordt aangekleed met strandstoelen en surfschermen en bij ontvangst staat je een heerlijke zomerse cocktail te wachten. The Sucky Boyfriends zullen op dit gala hun opwachting maken. Nadat dit duo bestaande uit Dj Bob en Dj Edwin vorig jaar hun debuut als Dj duo maakten op eveneens een Gala, vonden ze het tijd om de draad weer op te pakken. Samen zullen ze ver schillende stijlen muziek ten gehore brengen. Dansbare electro is het streven, maar afwijkingen naar rock, indie, funk en pop kunnen niet worden uitgesloten. Maar er zal nog een live act optreden. In de diepste krochten van de stad Volendam, pittoresk gelegen aan het IJsselmeer ontstond ooit een band. Niet zomaar een band, maar een band die in contact staat met een soort vis die in Volendam wordt aanbeden. Deze band, De Palingdouwers, genoemd naar het edele beroep dat al jaren wordt uit gevoerd in de zeestraten van Volendam, wist zich met haar eerste optreden al in de krant te spelen. Inmiddels is de bezetting van de band gewijzigd, maar de Palingdouwers spelen nog steeds een relatief onbekende vorm van muziek die door critici en fans beschreven wordt als Woestijnsurf Nu, in 2008, toevallig ook het Chinese jaar van de Paling, komen zij met de eerste come-back-to-the- paling-tour ooit. Als je nieuwsgierig bent, op hun website wordt alvast een tipje van de sluier opgetrokken: http://www.myspace.com/paling- douwers. Als klapper op de spreek woordelijke vuurpijl zal Dj Seppuku met zijn feestelijke setlist menig voetjes van de vloer krijgen. Zijn stijl is te omschrijven als een combi natie van zeer dansbare balkan beatz, rock en roll, metal en electro. Het Hawaii gala barst vrijdag 18 januari om 20.30 uur los in het Conquista Café (16+). De toegang is geheel gratis. Jongerencentrum Conquista bevindt zich op de Kerkweg 50 te Limmen. ben in totaal drie jaar hard aan de voorbereidingen gewerkt. Het resul taat mag er zijn. LUTE Restaurant is een toprestaurant op volle kracht vooruit." Lute Rootz is opgezet met een visie. Peter vervolgt: Overal in Nederland is gebrek aan echte vak mensen, ook in de horeca. Er wordt vanuit de overheid en opleidingsinstituten weinig gedaan om dit tekort aan te vullen. Alle lasten worden wat dat betreft bij de werkgever neergelegd. Dus leid ik ze zelf wel op." Zo gezegd, zo gedaan. In september vorig jaar besloot Peter Lute om in het leeg staande pand van zijn ouders een tweede restaurant te beginnen. Onder leiding van 'Lute-veteraan' chef-kok Jurgen Verbeek worden in de keuken jonge koks klaarge stoomd voor het grote werk. Leidinggevend gastvrouw Lizette van den Hout en Chantal Huisman (beiden Lute-veteranen) brengen jonge serveertalenten de fijne kneepjes van het vak bij. ,,Door middel van allerlei excursies, wijn proeverijen en dergelijke proberen we jonge medewerkers te blijven prikkelen," aldus Jurgen Verbeek. Het was flink aanpoten en een race tegen de klok, want het restaurant zou perse voor de feest dagen open zijn. Jurgen: ,,Het was hartverwarmend hoe de mensen uit Limmen tijdens de verbouwing nieuwsgierig kwamen kijken. We zijn krap een maand open en we horen veel positieve reacties. Overeenkomst van Lute Rootz met REGIO - Een trots en uniek moment voor Kees Putter en de gehele fami lie van Bakkerij Putter. Naast hun 150 jarig bestaan heeft de bakker het pre dicaat Hofleverancier gekregen. Samen met nog ongeveer vierhonderd bedrijven is Bakkerij Putter 'Bij Koninklijke Beschikking Hofleverancier'. Het staat voor bewezen kwaliteit, financiële gezondheid en continuïteit van de onderneming en symboliseert het respect, de waardering en het vertrou wen van de Koningin. Vorige week dinsdag werd deze heugeüjke gebeurte nis gevierd op het stadhuis van Uitgeest waar Burgemeester Baltus namens het bestuur een enorme taart in ontvangst nam. „Ik wil u namens de bur gers van Uitgeest bedanken en hartelijk feliciteren." Met drie vestigingen in Uitgeest, Akersloot en Limmen is de bakkerij erg bekend in de omgeving. Kees Putter is inmiddels de zevende generatie Putter die de winkel draaien de houdt. Om de feestelijke gebeurtenis ook met de klanten te vieren, zijn er speciale aanbiedingen in de winkels van Putter. Zo herleven oude tijden met echte eigengemaakte roomboter stroopkoeken en Zilverking Melkbollen. Komend weekend is appeltaart in de aanbieding en Zilverking Melkbrood naar een geheim recept van vader Putter. Een gedreven Peter Lute legt uit: „Drieëntwintig jaar geleden nam ik het besluit om kok te worden. In ongeveer diezelfde tijd openden mijn ouders hun café 'De Uitkomst'. Zowel mijn ouders als ik hadden geen horeca-achtergrond, maar we beseften wel dat we flink de handen uit de mouwen moesten steken. Ik heb als kok veel gewerkt in topza- ken, waaronder Dikker Thijs, Vermeer en Hotel des Indes. Op mijn dertigste, nu acht jaar geleden, besloten mijn vrouw Marieke en ik een eigen zaak te ope nen. Ik ben geen man van 'klein beginnen en dan uitgroeien naar iets groots'. Nee, we wilden het in één keer goed neerzetten op een mooie locatie. Uiteindelijk viel onze keuze op het monumentale pand in Ouderkerk aan de Amstel. We heb- Bij Lute Rootz in Limmen worden jonge mensen klaargestoomd voor het 'grote werk' met v.l.n.r. Middel Visser (kok in opleiding), Chantal Huisman, Jurgen Verbeek (chefkok), Lizette van den Hout en Peter Lute. Foto: Larolien Breed LIMMEN - In Lute Rootz, het kleinere broertje van het bekende toprestaurant LUTE Restaurant in Ouderkerk aan de Amstel, kan men sinds half december 2007 genieten van enthousiast kookplezier en pro fessionele gastvrijheid. Peter Lute heeft met het lustrum van LUTE Restaurant een droom waargemaakt: een exclusief top restaurant met internationale faam. Maar zijn droom is nog lang niet af! Ambitieus als hij is, opende hij vori ge maand aan de Rijksweg in Limmen zijn tweede zaak op de plek waar het voormalige café van zijn ouders was gevestigd. Terug naar Limmen, terug naar zijn roots! LUTE Restaurant is het strakke en toch warme interieur. Verder de open keuken. Zowel interactie van de bediening als van de keukenbrigade met de gasten is belangrijk en voegt iets toe. De menukaart is in Lute Rootz wat beknopter gehouden." Peter zal zelf ook regelmatig in Lute Rootz te zien zijn. „Ik wil 'proeven' hoe het restaurant draait en of alles nog klopt. Zonder kwaliteit heeft een restaurant geen bestaansrecht. Zelf ga ik altijd net zo lang door, totdat het resultaat goed is. Ik wil dat jonge mensen nadenken over waar ze goed in willen worden. We zijn in deze omgeving op zoek naar jonge mensen, ook met ervaring, die denken in onze gedachte mee te kunnen gaan. We bieden een moge lijkheid om praktijkervaring en ken nis op te doen en hopen ze enthousi ast te maken voor het vak. Wanneer ze 'Rootz-af' zijn, kunnen ze door stromen naar LUTE Restaurant." Lute Rootz is een kans voor jong talent en een aanwinst voor Limmen, waar men eindelijk weer culinair kan genieten. REGIO - De bibliotheken in Castricum, Akersloot en Limmen beginnen vroeg met de voorjaars schoonmaak. Zij ruimen van maan dag 21 januari tot en met 25 januari oude afgeschreven materialen op. De liefhebber vindt in deze uitver koop romans, jeugdboeken, cd- roms en cd's voor een klein prijsje. De opruiming vindt plaats tijdens openingstijden van de bibliotheken kijk op www.bibliotheekcastricum.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19