Nationale Voorleesdagen starten in Castricum Verdwenen Egmondse hotels en het goud van de Lutine Concert Vredeburgers Ensemble Impressies in de Slotkapel REGIO 21 Voorlezen, altijd weer een feest! Een KBO themamiddag met Prolmpulsion Muziek in De Schulp UITKIJKPOST 16 JANUARI 200 tgmoné aan Zae «p1 IB§|S In de nieuwe Geestgronden kunt u uitgebreid lezen over de glorietijd van Egmond aan Zee. EGMOND - Aan het begin van de Vorige eeuw kwam het toe risme op in Egmond aan Zee. Nieuwe hotels die werden gebouwd, waren onder andere hotel Trompenberg en hotel Welgelegen. Helaas zijn beide gebouwen in de oorlog gesloopt. In de nieuwe Geestgronden van Stichting Historisch Egmond kun nen we uitgebreid over de glorietijd ervan lezen. Het boekje bevat ver der twee artikelen geschreven uit eigen ervaring: over de boerderij en het grote gezin van Bertus de Waard en Johanna Groen in de Egmondermeer en een mooi ver haal van strandjutter Jos van Duin. Ook komen we aan de weet dat in Egmond aan den Hoef zes straten zijn vernoemd naar vrouwen uit het huis van de graven van Egmont. Historicus Albert van der Zeijden schrijft over graaf Lamoraal van Egmont, de beroemdste Egmonder aller tijden. Een artikel over het goudschip Lutine, waarnaar in het boekje wordt verwezen, staat op www.historischegmond.nl. Op deze nieuwe website staat nog veel meer over de drie Egmonden. De nieuwe Geestgronden is los te koop bij boekhandel Dekker en Foto Jonker in Egmond aan Zee en bij Apeldoorn Electro in Egmond Binnen. Wie Geestgronden thuis in de bus wil, kan contact opnemen met Jessica van Gend, tel. 072- 5067773. LIMMEN - In het kader van de KBO themamiddagen komt Prolmpulsion uit Doorwerth op donderdag 24 januari naar de Vredeburg voor een presentatie met de titel Bewust Bewogen, aanvangstijd 14.00 uur. Tijdens de presentatie wordt uiteen gezet hoe we bewust keuzes kunnen maken en wat we kunnen beteke nen voor onze medemens, maat schappij, dieren in nood, enzo voorts. Als voorbeelden van concrete keuzes wordt ook een aan tal instellingen, organisaties en goede doelen gepresenteerd die werken vanuit een maatschappe lijke achtergrond, waarbij de audio visuele presentatie zeker zal inspire ren. Achtergrond bij het maken van concrete keuzes: er wordt een spie gel voorgehouden. Zoals gebruike lijk is de middag toegankelijk voor alle senioren uit Limmen en omge ving. REGIO - Op woensdag 23 janua ri gaan in de Openbare Bibliotheek Castricum de Nationale Voorleesdagen van start. Tijdens deze periode, die duurt tot en met zaterdag 2 februari, draait alles om voorle zen en voorgelezen worden. Voorlezen aan kinderen is belang rijk. Het prikkelt de fantasie, ont wikkelt het taalgevoel en vergroot de woordenschat. Maar vooral: het bezorgt ze ontzettend veel plezier! Zo worden kleine kinderen later grote lezers. Net als voorgaande jaren staat ook dit jaar één prenten boek in de schijnwerpers tijdens' de Voorleesdagen. Een jury van Nederlandse jeugdbibliothecarissen riep het boek Kleine Muis zoekt een huis van Petr Horacek uit tot Prentenboek van het Jaar. Kom tijdens de voorleesdagen op bezoek in de bibliotheek en maak kennis met Kleine Muis en al die andere leuke prentenboeken. De bibliotheken in Castricum, Akersloot, en Limmen organiseren tijdens de Voorleesdagen feestelijke activiteiten en acties om peuters, kleuters en hun ouders op een leuke manier kennis te laten maken met de bibliotheek. Kleine Muis is de hoofdpersoon van het prentenboek van het jaar. Ter gelegenheid van de EGMOND - Dit jaar wordt de concertserie in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef voortge zet op 27 januari met een con cert door Ensemble Impressies. Ensemble Impressies bestaat uit Liesbeth Zonneveld (fluit), Marisca Dittmer (hobo) en Maartje Peek (klarinet). De musici ontmoetten elkaar in de negentiger jaren op het conservatorium te Alkmaar. De samenwerking begon met een gezamenlijke interesse in de Sonate van Darius Milhaud voor fluit, hobo, klarinet en piano. Het samen musi ceren beviel de drie blazers zo goed dat ze besloten in deze bezetting verder te gaan. Sindsdien heeft Ensemble Impressies concerten gegeven en verzorgde zij regelmatig de muzikale omlijsting van officiële gelegenheden en recepties. Ook verleende zij medewerking aan pro jecten, waaronder een Peter en de Wolf - project voor de basisschool. Nationale Voorleesdagen kunnen alle kinderen (tot 6 jaar) zich gratis laten inschrijven als lid van de Openbare Bibliotheek en krijgen zij een eigen Kleine Muis mee naar huis (*zolang de voorraad strekt). De Voorleesdagen worden dit jaar officieel geopend door wethouder Ber Hes. Hij komt op 23 januari naar de bibliotheek in Akersloot en leest daar van 09.00 tot 9.30 uur voor aan kleuters van de Johannesschool. 'Bereslim' is een organisatie die vanuit educatief oogpunt bezig is met de ontwikke ling van pedagogisch doordachte vernieuwende educatieve software voor kinderen. Zij hebben digitale prentenboe ken ontwikkeld waarmee taalsti- mulering en leesplezier bij jonge kinderen wordt bevorderd. Tijdens de Voorleesdagen kan iedereen in de bibliotheek kennismaken met deze levende prentenboeken, een speelse manier om meer uit voor lezen te halen. In Castricum, Akersloot en Limmen komen tij dens de voorleesdagen in totaal zo'n dertig groepen peuters en kleuters op bezoek in de biblio theek. Dus komt u tussen 23 januari en 2 februari een sliert kinderen tegen, dan zijn ze zeker onderweg naar de bibliotheek. De musici van het ensemble hebben een brede interesse, wat resulteert in een gevarieerd repertoire. De drie musici nodigen regelmatig col lega's uit om hun ensemble te ver sterken waardoor ook in andere bezettingen, zoals een blaaskwintet, kan worden gespeeld. Dit zal ook op 27 januari het geval zijn, als zij een concert geven in de Slotkapel. Zij zullen worden versterkt door: K. Bruin (fagot), A. Thyssen (hoorn) en E. Verburgt (piano). Er zullen werken gespeeld worden van onder andere Andriessen, Kaufmann en Hay dn. De aanvang van het concert is om 15.00 uur. Adres: Slotweg 19, Egmond aan den Hoef. De toe gangsprijs is: 10.-, 65+ en CJP 8.-, kinderen tot 12 jaar 5.-, inclusief koffie/thee en koek. Kaartverkoop voor aanvang van het concert bij de Slotkapel of te bestel len bij mevrouw Thijssen, tel. 072- 5062033 en de heer Noteboom, tel. 072-5062387. Gemengd koor De Vredeburgers brengt op 27 januari onder ande re werken van Mozart, Mendelsohn Bartoldy en Handel. Eigen foto LIMMEN - Het gemengd koor De Vredeburgers, onder leiding van Gerard Leegwater, geeft op zondag 27 januari een gevari eerd middagconcert in de Corneliuskerk te Limmen. Aan dit concert wordt medewer king verleend door de sopraan Ivera Musch. Janneke Koetsier, begeleidt de soliste en het koor aan de vleugel tezamen met een klein instrumen taal ensemble. De Vredeburgers brengen traditiegetrouw licht klas sieke koorwerken, toegankelijk voor een breed publiek. Zij onderschei den zich door het accent op opera muziek te leggen. Op het program ma staan onder andere een gedeelte uit de 42e Psalm van E Mendelssohn Bartholdy, nocturnes en liederen van WA. Mozart waar onder het Laudate Dominum en lie deren uit diverse opera's van Handel, Mozart, Purcell en Mascagni. De aanvang van het con cert is 15.00 uur. De entreeprijs bedraagt 10,- 65+ en CJP 9,- Kaarten kunnen telefonisch worden besteld bij Clementine Bruschke, tel. 072- 5052087 en bij Ria Hooijboer, tel. 072-5052235. Tevens zijn kaarten verkrijgbaar bij de firma Stuifbergen, Kerkweg 42 en op de middag van het concert bij de ingang van de kerk. De kerk is open om 14.30 uur. EGMOND - Op 2 februari is er veel muziek in het Dorpshuis De Schulp van Egmond-Binnen. Voor de kinderen is het weer carnaval. Deze avond is van 18.30 tot 20.00 uur en toegang is gratis. De organi satie hoopt dat een groot deel van de kinderen ook echt verkleed aan het feest gaat meedoen. Iedereen is welkom! Voor de ouderen begint de feestavond om 21.30 uur met de beste band van Noord-Holland, Memphis. '50-'70 jaren kleding wordt zeer gewaardeerd. Kaarten a 6,-. (Voorverkoop 5,-) verkrijg baar aan de bar van De Schulp. Dorpshuis De Schulp, Visweg 45 Egmond-Binnen tel. 072-5063523, beheerder@deschulp.nl. Ensemble Impressies wordt gevormd door Liesbeth Zonneveld, Marisca Dittmer en Maartje Peek. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21