Ethiopische dubbelzege Halve Marathon Egmond Nieuwe Vennewater badmintonners scoren SPORTNIEUWS UIT DE REGIO De Foresters is 27 jeugdscheidsrechters rijker Limmen draait warm voor tweede competitiehelft sport 24 Spannend boardingtoernooi kent alleen maar winnaars HEILOO - In de aanloop naar het belangrijke competitieduel van aan staande zondag tegen Berdos, oefende Limmen 1 afgelopen zon dag tegen FC Uitgeest 1, welke ploeg bovenin meedraait in de vier- v de klasse C. Na een 1-1 ruststand met de Limmer goal op naam van Rene Hof, werd in/le tweede helft uiteindelijk ruimschoots afstand genomen van de ploeg van schei dend trainer Wout Gerrits, door een onvervalste hattrick van Rene Hof terwijl in de slotminuut nog een Uitgeester doelpunt viel te noteren waardoor de eindstand 4-2 werd in Limmens voordeel. Gisteren werd er nog geoefend tegen tweede klas- ser Foresters. Limmen lijkt klaar voor de topper aanstaande zondag thuis op Dampegheest tegen Berdos. De ploeg uit Bergen staat op gelijke hoogte met Limmen met 21 punten maar gebruikte daarvoor wel twee duels meer dan de ploeg van trainer Sem Wokke, die vorige week zijn aflopende contract bij de ploeg uit het bollendorp met nog twee seizoenen verlengde. Voor Berdos telt dus uitsluitend een over winning om niet af te haken in de strijd om het kampioenschap terwijl Limmen graag zijn ongeslagen sta tus in de strijd om de tweede perio- detitel wil handhaven. Dat gebeurt nog zonder de geblesseerde John Castricum, die nog herstellende is van een knieblessure. Een span nend duel lijkt in het verschiet te liggen en dat zal ongetwijfeld weer vele toeschouwers naar Dampegheest lokken. De wedstrijd begint zondag om 14.00 uur en staat onder leiding van scheidsrech ter Langedijk. HARDLOPEN EGMOND - De 36ste PWN Egmond Halve Marathon is zon dag 13 januari geëindigd in een Ethiopische dubbelzege. Mulugeta Wami hield zijn landge note Shuru Deriba in de traditionele man-vrouw wedstrijd, waarbij de vrouwen 8.46 minuten eerder star ten dan de mannen, slechts drie seconden achter zich. De wedstrijd kwam door een stevige zuidenwind dit jaar pas op gang na de eerste zeven kilometer over het strand, waar de lopers werden geconfron teerd met fikse tegenwind. De strijd brak los op de terugweg door het Noordholland Duinreservaat, maar de beslissing in zowel de vrouwen als de mannenrace kwam kort voor de finish tot stand op de boulevard van Egmond aan Zee. Mulugeta Wami hield in 1.04.33 de Marokkaan Adil Annani 14 secon den achter zich. Een knappe derde plaats werd gehaald door Michel Butter. In 1.04.49 moest hij slechts twee seconden toegeven op de derde plaats. In de vrouwenrace was het verschil tussen de eerste drie dames nog minder dan bij de mannen. Shuru Deriba, trainend in dezelfde groep als Mulugeta Wami, was ondanks haar angst voor de zee acht seconden sneller dan de Nederlandse titelverdediger Hilda Kibet (1.13.30). Kibet bleef hier mee nipt de Ethiopische Tiruwork Mekonnen voor (1.13.34). Niet onverdienstelijk was tenslotte de vierde plaats van de Nederlandse Selma Borst (1.14.24). De strijd brak los op de terugweg door het Noordholland Duinreservaat, maar de beslissing in zowel de vrouwen- als de mannenrace kwam tot stand op de boulevard. Foto: Mario Sacksiom iï:ï;.ï.ï\ BADMINTON HEILOO - Veel Vennewater teams bestaan uit spelers die al jaren competitie spelen. Maar een team dat nieuw komt kij ken in de badmintoncompetitie kan alle kanten op. Vennewater 7 is het nieuwste seniorenteam waar nog geen hoge verwach ting van was. Zeker niet dat ze de concurrentie kansloos zouden laten en met alleen maar 8-0 en 7-1 winsten door de competitie zouden stormen. Zonder de sterke Tom Blekkenhorst maar met 'vaste invaller' Jeroen de Klerk was thuis de Shuttle 4 het slachtof fer van de dadendrang. De enige speelster met recente competitie ervaring is Peggy Nieuwolt die van HHW '69 is komen 'overlopen'. Zij bestempelt dit competitieniveau als te makkelijk. Maar ze heeft het wel erg gezellig in dit team. Voor komend jaar wil ze wel meer tegen stand en die zal er vast en zeker ook komen. Want promotie kan alleen in theorie nog misgelopen worden. Was het zondag dan helemaal niet spannend voor Vennewater 7? Toch wel, want niet alles ging zo voor spoedig als de eerste dubbel partij en. Het herenenkel van Martin de Ruiter gaf genoeg spektakel. Na een gewonnen eerste set, wist hij knap terug te vechten na een 15-20 achterstand in de tweede. Toch ging in een zwaar gevecht de set met 22- 24 verloren. In de derde set wist Martin de tegenstand overtuigend te breken: 21-13. Prapatat Sookkaew speelt pas voor het derde jaar Badminton en voor het eerst competitie. In deze competitie heeft ze bijna geen steek laten vallen en deze wedstrijd zeker niet. Het venijn zat bijna nog in staart, omdat er drie sets nodig waren om het laatste punt in de mix binnen te halen en de uitslag op 8-0 te zetten. Op de vraag hoe het komt dat dit team zo goed draait, wordt er direct naar de training gewezen. De enor me inzet van trainer Peter van Balen wordt gewaardeerd, en het is een prima combinatie met de trainingen van Rinse Donsu. Het is dus waar schijnlijk geen toeval dat zoveel Vennewaterteams op kampioens- koers liggen. Maar Vennewater 7 heeft volgende week al aan een enkel punt genoeg om als eerste team van de club, kampioen te wor den. AKERSLOOT - Afgelopen weekend organiseerde Meervogels in Sporthal de Lelie een boardingtoer nooi voor de jeugd van voetbalclubs uit de regio. Het was voor de jongens en meisjes bijzonder leuk om deel te nemen en het evenement was goed verzorgd. Het hele weekend voetbalden jeugdteams tegen elkaar in de zaal op een veld dat was afgezet met een 1.5 meter hoge boarding. Uit Heiloo namen zowel teams van De Foresters als HSV deel aan het toernooi. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23