Voedingscoach Annet Brons nieuw in Heiloo Nijenburg cultuurhistorisch bekeken Wens in boom levert dagje bij de bakker op Eensgezindheid bestaat 110 jaar Knipsalon Robert Kramer officieel geopend Dialezing over de 'Amsterdamse eilanden' H E I L O O KNIPSALON - INGEZONDEN MEDEDELING Lourdesgroep Heiloo weer op bedevaart Het oorspronkelijke doel van de vereniging staat hoog in het vaandel Robert Kramer UITKIJKPOST 16 JANUARI 2008 kapster Se*roog<S. HEILOO - Het IVN, de Vereniging voor natuur- en milieueducatie, houdt elke derde zondag van de maand een natuurwandeling in het Heilooër Bos. Dit jaar wordt er in de maanden januari en februari vooral aandacht geschonken aan de cultuurhistorie van het landgoed Nijenburg. Op 20 januari zal het daarbij met name gaan om het landhuis en directe omgeving, en over de familie Van Foreest die daar eeuwen gewoond heeft. In februari, op zondag de 17de, verschuift de aandacht naar de wijdere omgeving, de parkaanleg en het ontwerp van het landgoed als geheel. De wandeling begint zoals gewoonlijk om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemer- straatweg en duurt ongeveer twee uur. Warme kleding en waterdicht schoeisel aanbevolen! Een donatie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen, tel. 072-5325110. HEILOO - Sinds 1 januari zijn Heiloo, Alkmaar en vanaf maart ook Heerhugowaard, een voedingscoach rijker: Annet Brons Voedingscoach. Annet Brons staat voor actieve begeleiding. Dat wil zeggen dat zij haar cli ënten letterlijk laat ervaren wat gezond eten en bewegen is. De begeleiding bestaat niet alleen uit een tweegesprek op kantoor. Om mensen te motive ren en te prikkelen op gebied van voeding en beweging neemt zij hen mee op pad. Bijvoorbeeld een supermarktrondleiding, een gesprek al wandelend of coaching bij het koken. Annet Brons heeft de opleiding voeding en diëte- tiek gedaan en is bevoegd diëtist. Daarnaast is zij sportdiëtist en begeleid de Actieve Nederlander en (semi-) professionele hardlopers. Haar begeleiding richt zich met name op gezonde voeding, overgewicht, diabetes, verhoogd cholesterol, verhoogde bloeddruk, darmklachten, voeding bij stress en bur nout en sportvoeding. Annet Brons is sinds 1 januari werkzaam in Heiloo bij Sportinstituut het Vennewater (Het Zevenhuizen' 48) en in Alkmaar bij Fysio Fitness Alkmaar (Heilooërdijk 40a). Op beide locaties werkt zij, wanneer nodig, nauw samen met onder andere fysiotherapeuten. Bent u geïnteres seerd geraakt? Kijkt u dan eens op www.annetbrons.nl. Voor meer informa tie of het maken van afspraken kunt u mailen naar voeding@annetbrons.nl of bellen naar tel. 06-10946260. Eensgezindheid nog vele jaren iedereen in Heiloo en omstreken kan laten meegenieten van haar muziek. De officiële concerten die ter gelegenheid van het 110 jarig bestaan in Heiloo in de Ter Coulsterkerk (voorheen Moeder Gods Kerk) zullen plaatsvinden, zijn gepland op 12 april (vooijaarscon- cert), op 1 november jubileum concert) en op 20 december (Kerstconcert). Informatie over de geschiedenis en de jubileumactiviteiten is te verkrij gen op www.mv-eensgezindheid.nl HEILOO - Op 11 februari, precies 150 jaar geleden, vond de eerste Mariaverschijning in Lourdes plaats. Lourdes bezoeken betekent vele ontmoetingen. Ontmoetingen met mensen van allerlei nationaliteiten, toevallige voorbijgangers, mensen die je nabij zijn, mensen die je raken, aan het denken zetten, ont roeren of aan het lachen maken. Lourdes wordt vaak omschreven als een plek waar hemel en aarde elkaar raken. Als een plek waar Maria heel dichtbij is. Mensen gaan op pelgrimstocht om met elkaar verder te komen, om er samen beter van te worden, zowel in de letterlijke als in de spirituele zin. Iedereen kan mee op bedevaart; jong of oud, ziek en gezond, gelovig of niet gelovig. Door de Lourdesgroep Heiloo wordt u uitge nodigd om mee te gaan op hun reis van 13 tot en met 20 mei. Met een bus wordt vanuit Heiloo vertrokken, waarna vanaf 's- Hertogenbosch verder met de bede- vaarttrein naar Lourdes wordt gereisd. Voor meer informatie: Lourdesgroep Heiloo, Irma van Loon, tel. 072-5336056, Jan IJpelaan, tel. 072-5334828.. Het corps uit Coesfeldt wordt officieel op het gemeentehuis ontvangen door burgemeester mevrouw J. Oorver - van Haaften. Eigen foto vereniging met haar tijd mee is gegaan en inmiddels weer een goede bezetting heeft gekregen en op een behoorlijk muzikaal niveau speelt. Het oorspronkelijke doel van de vereniging staat daarbij nog steeds hoog in het vaandel. Bij zowel het leerlingenorkest als grootorkest spelen inmiddels veel enthousiaste mannen en vrouwen die in hun vrije tijd op een plezierige en ontspannen wijze met muziek bezig willen zijn. De vereniging hoopt dan ook dat er ook in de toekomst nog veel nieuwe leden de weg naar de vere niging zullen vinden, en dat HEILOO - Na enkele maanden van verbouwen werd op zondag 13 janua ri, met de hulp van zangeres Maribelle uit Volendam, de Knipsalon Robert Kramer officieel geopend. Onder het genot van een hapje en een drankje konden belangstellenden tijdens de feestelijke opening de nieuwe kapsalon bewonderen, maar ook de achterliggende tuin en de bovenwoning. Met deze zaak is Robert's droom werkelijkheid geworden: een eigen kapsalon, waar men elk moment welkom is om zonder afspraak geknipt te worden. Openingstijden: maandag 13.00 tot 17.00 uur, dinsdag tot en met donder dag 08.30 tot 17.00 uur vrijdag van 08.30 tot 19.30 uur en zaterdag van 08.00 tot 15.00 uur. Knipsalon Robert Kramer, Heerenweg 151, tel. 072- 5054784. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Op zaterdagavond 19 januari verzorgt de heer Herman Souer voor het Nivon in Heiloo een lezing met dia's over de westelijke en oostelijke eilanden van Amsterdam, in deze tijd beter bekend als Kattenburg-Wittenburg en Oostenburg. Ontstaan in de 17de eeuw, en vooral beroemd geworden door de boeken van Jan Mens en vastgelegd door de 19e eeuwse fotograaf Jacob Olie. Mede hierdoor is veel van deze romantische buurten bekend geble ven; zoals het café van Griet Manshande en er zijn talrijke herin neringen aan de maritieme sfeer en aan de Oost- en West-Indische com pagnie. Het blijft niet bij deze lezing alleen: in april volgt een rondwan deling over de 'eilanden' onder lei ding van de heer Souer zelf om het met eigen ogen te kunnen aan schouwen. Plaats: 't Trefpunt, Abraham du Boishof 2. (vlak bij de westelijke uitgang van het NS-stati- on). Aanvang: 20.00 uur. Kosten: leden: 3,-, anderen: 4,-; jeugd: 1,-. In verband met de te verwach ten belangstelling graag even van te voren opgeven bij: Joop Koorn (tel. 072-5334001) of Reina Mulder (tel. 072-5333127). De Bibliotheek Heiloo zorgt zoals gebruikelijk voor een tentoonstelling van boeken. Voor de excursie in april volgt een nadere aankondiging met meer bij zonderheden. HEILOO - De tien-jarige Isa Leering had bij de opening van het Stationsplein een wens in de boom gehangen. Haar grootste wens was een dagje in de winkel staan bij Echte Bakker Piet Kerssens. Afgelopen vrijdag 4 januari ging haar wens in vervulling. ,,Ze vond het erg leuk om te doen en heeft het prima gedaan. Jammer dat ze nog te jong is om echt bij ons te komen werken!", aldus de bakker. Vervolg van voorpagina Alle moeilijkheden die een vereni ging in een tijdvak van meer dan een eeuw niet bespaard zullen blij ven, heeft Eensgezindheid ook moe ten doorstaan. Er zijn zelfs periodes in haar bestaan geweest waarbij alleen door een uiterste krachtsin spanning van enkele trouwe leden een ondergang van de vereniging is voorkomen. Dankzij enkele hard werkende leden en dirigenten is Eensgezindheid één van de oudste verenigingen uit de omtrek gewor den en gebleven. Dankzij deze inspanning heeft de vereniging ook vele topjaren gekend waarbij er in de superieure afdeling meerdere eerste prijzen werden behaald. 110 jaar Eensgezindheid is een lange periode waarin veel leden zijn gekomen en gegaan in een wereld die telkens weer veranderd. Het is daarom verheugend dat de muziek-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7