2007 Ensemble Mercure in Witte Kerk Heiloo Jamsession in Buk Buk net aanzien van H E I L O O R hXifA deutekom Het aanzien van 2007 16,95 Corso The Kite Runner BOEK VAN DE WEEK Het aanzien van 2007 door Han van Bree Boek van de week: Derde concert in serie winterconcerten Door leerlingen van Muziek- en Dansschool Heiloo Het ensemble heeft al eerder verrast in de Witte Kerk Expositie Nivon Schilder- en Tekengroepen KORTOM Workshop tapa's Frans voor op vakantie Jeugdtheater speelt De Kattenkolonie UITKIJKPOST 23 JANUARI 200 De Afghaanse boezemvrienden Amir en Hassan zijn bedreven vlie geraars. Amir woont in een grote villa in Kabul en de vader van Hassan werkt bij de familie van Amir als bediende. Na het winnen van een vliegertoernooi wordt Hassan zwaar mishandeld en Amir komt te laat om zijn vriend bij te staan. De vriendschap tussen de jongens is voorgoed veranderd. Dan vallen de Russen Kabul binnen en moeten Amir en zijn vader het land uit vluchten. Ziet de volwassen Amir zijn vriend ooit nog terug en weet hij weer een band met zijn vaderland op te bouwen? De ont dekking van een schokkend familie geheim voert hem terug naar Afghanistan, waar Amir wordt geconfronteerd met spoken uit zijn verleden. Zijn voornemen om de oude schuld jegens Hassan in te lossen sleept hem mee in een hui veringwekkend avontuur. The Kite Runner is de verfilming van de wereldwijde bestseller van de Afghaanse auteur Khaled Hosseini - in Nederland verschenen als De Vliegeraar. De film draait vanaf 24 januari slechts twee weken in Corso Bioscoop. Voor data en tijden zie www.corso.bioscoop.nl. wereldnieuws Het aanzien van 2007 brengt de belangrijkste nieuwsfeiten van het jaar, voorzien van de beste nieuws foto's uit binnen- en buitenland. Zoals gebruikelijk komen wereld schokkende gebeurtenissen aan de orde, maar ook het regionale nieuws vindt in dit jaaroverzicht een plekje. Enkele onderwerpen die aan de orde komen zijn: de aanslag op Benazzir Bhutto, Rasmussen uit de Tour gezet, de recordformatie in België, ABN Amro verkocht en opgesplitst, Bokito zaait paniek in dierentuin, Verdonk verlaat WD, en de doriorshow die fake blijkt te zijn. Daarnaast aandacht voor het feit dat Sarkozy als nieuwe Franse pre sident is gekozen, dat scholieren protesteren tegen de 1040 uren- norm,. de omstreden toespraak van prinses Maxima en het verschijnen van de laatste Harry Potter. Het aan zien van 2007 is het 25ste Aanzien van... dat sinds 1962 is samenge steld. Een halve eeuw waarin Het Spectrum tracht het wereldnieuws overzichtelijk te maken. door Han van Bree 1 voor HEILOO - Donderdag 31 janua ri houdt de Muziek- en Dansschool Heiloo een jamses sion in het voorcafé van Jeugd- Jongerencentrum Buk Buk. Onder leiding van saxofoondo cent Jack Kat zullen leerlingen van de muziekafdeling gaan improvise ren op jazz- blues- en funknummers. Het idee om zo'n jamsession te organiseren in Heiloo kwam vorig schooljaar van leerlingen van de school. Saxofoondocent en bandlei der Jack Kat heeft het idee verder uitgewerkt en zal de leerlingen die gaan jammen ondersteunen en begeleiden. De improvisaties wor den door een combo van de school ondersteund. Deze activiteit is bedoeld als een verbreding en ver dieping voor leerlingen die meer willen weten over improvisatie op jazz- bleus- en funknummers. Naast de spelende mensen zijn alle belangstellenden voor deze jamses sion uitgenodigd om te komen kij ken en luisteren. De jamsession vindt plaats in het voorcafé van Buk Buk aan de Pastoor van Muydenweg 12 en start om 20.15 uur en zal omstreeks 22.30 uur worden afge sloten. De toegang is gratis. Inlichtingen: Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1, tel. 072-5332460/info@ muziekendansschoolheiloo.nl, www.muziekendansschoolheiloo.nl. HEILOO - Het derde concert in de serie winterconcerten in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) vindt plaats op zondag 27 januari. Dit concert wordt verzorgd door het ensemble Mercure, bestaande uit Levke Hollmer - fluit, Erna de Koning - hobo, Jaap de Vries - fagot en Daniël Kramer - piano. Het ensemble heeft al eerder con certliefhebbers in de Witte Kerk buitengewoon verrast met prachtige uitvoeringen en wel in de zomerse- rie van 2006. De musici (allen afge studeerd aan het conservatorium) zijn stuk voor stuk berekend voor hun taak en vormen tezamen een geweldige eenheid. Zeer de moeite waard om te beluisteren. Zie ook de website www.ensemblemercure.nl. HEILOO - In het Cultureel Centrum Open Huis wordt gedurende de maanden januari en februari een expositie getoond, verzorgd door cursisten van de Nivon Schilder- en Tekengroepen. Deze cursussen staan onder leiding van docente Saskia Sengers. De werken zijn gemaakt in diverse technieken zoals, acryl, noteklontjes, pastel, houtskool, aquarel, pen en inkt en gewassen inkt. De onderwerpen zijn zeer divers; portret, stilleven, landschap, dieren, bomen en bloemen. U kunt dit werk van Marleen Koel, en alle andere schilderijen, tijdens de openingstijden van het Open Huis bekijken. Het Open Huis is rolstoeltoegankelijk, tel. 072-5333368. Wilt u meer weten over het Nivoncursusaanbod, dan kunt u contact opnemen met de coördinator Reina Mulder, tel. 072-333127. Eigen foto Het gevarieerde programma bestaat uit werken van onder anderen Haydn, Bruch, Poulenc, Koechlin, Andriessen en Saint-Saëns. De aanvangstijd is 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 9,- (65+, CJP en kinderen tot 13: 8,-). Kaarten kunnen tevoren telefonisch worden gereserveerd via 072- 5334804, 072-5335852 of 072- 5335747. Het concert is ook te combineren met een driegangenmenu in restau rant de Loocatie. De totaalprijs voor het concert in combinatie met het diner bedraagt 29,-. Graag tevo ren reserveren via tel. 072- 5334804. HEILOO - In de workshop tapa's maken hoort u korte verhalen over Spanje en over het ontstaan van de tapa's. Intussen wordt u aan het werk gezet door José Sanz, uw begeleider tijdens de drie uur durende workshop. U krijgt Spaanse wijn (of sap) aan geboden, u eet gezamenlijk van de diverse gemaakte tapa's, u krijgt recepten mee naar huis waarmee u zelfstandig aan de slag kunt en u drinkt samen een kopje koffie of thee na. De work shop vindt plaats op 18 maart van 17.00 tot 20.00 uur. De kosten bedragen 25,- inclusief begeleiding, diverse gerechten, drie glazen Spaanse wijn of sap, koffie of thee en recepten. De groep heeft maximaal 12 deelne mers. Opgave via de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. HEILOO - Wanneer u op vakantie gaat naar Frankrijk, kunt u bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo een compacte cursus 'Frans voor op vakantie' volgen. De cursus is bedoeld voor beginners die zo (meer) kennis van het alledaagse Frans opdoen. Iedere bijeen komst behandelt een apart thema. U kunt ook uw Frans opvijzelen (licht gevorderd). De cursus wordt gehouden in het Trefpunt op de dinsdag van 19.30 tot 21.00 uur en start op 12 februari. Uw docente is Loek Messing. Voor informatie en aanmelden belt u de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel 072-5331297. HEILOO - Op zaterdag 2 februari en zondag 3 februari lopen er 29 katten rond in Theater De Beun in Heiloo. De kattenkolonie is een sprankelende familievoorsteling voor jong en oud. Wil je weten hoe hoe het komt dat de katten in de kattenkolonie zo rijk zijn, wie toch die vreemde Neef Loic is en hoe Opa de hele kolonie van de ondergang redt kom dan op zater dag 2 februari 2008 om 15.15 uur en 20.15 uur of op zondag 3 februari om 12.15 en 15.15 uur naar Theater De Beun in Heiloo. Kaarten kosten 7,50 euro en zijn te verkrijgen aan de kassa van Theater De Beun, Wilübrordsweg 2 in Heiloo, tel. 072-5333156. Kijk voor meer informatie over het Jeugdtheater op www.sjth.nl. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HBN WÉÊÊÊ naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11