contact 'Opbrengst verkochte woningen is redelijk' ra's 60 y 2. Belangrijke nummers College Heiloo: Rommelmarkt 26 januari Sport en recreatie Afval milieu Woonomgeving UITKIJKPOST 23 JANUARI 200 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo spoedgevallen alarmnummer 112 zonder spoed Brandweer 072 564 44 44 Politie 0900 8844 Burgemeester en wethouders van Heiloo vinden dat de gemeente een volkomen redelijke prijs heeft ontvangen vöor een aantal woningen dat de gemeente in 2006 aan woning corporatie Kennemer Wonen heeft verkocht. Het college schrijft dit aan de gemeenteraad van Heiloo naar aanleiding van berichten in de media dat de panden tegen 'dumpprijzen' zijn verkocht. De gemeente Heiloo besloot de panden aan de Raadhuisweg, de Aostastraat en het Slimpad medio 2006 te verkopen, omdat de gemeenteraad had aangegeven dat woningbezit geen kerntaak van de gemeente is. Daarom opende de gemeente de onderhandelingen met de huurders van de pan den, met als doel deze aan hen te verkopen. Kennemer Wonen Toen geen overeenstemming met de huurders kon worden bereikt, is de gemeente in contact getreden met woningcorpo ratie Kennemer Wonen. De gemeente had een belangrijke reden om met de woningcorporatie in zee te gaan. Op die manier kon worden gewaarborgd dat de huurders - tegen de op dat moment geldende (vaak lage) huurbedragen - van de panden gebruik konden blijven maken. De onderhandelingen vonden plaats op basis van taxaties die waren uitgevoerd door een makelaar uit Heiloo. De taxaties gingen uit van een verkoopopbrengst van de panden op de vrije markt, vrij van huur. In de onderhandelingen met Kennemer Wonen heeft de gemeente ingezet op een betaling van 80% van de getaxeerde waarde. Dit is gebruikelijk wanneer panden in ver huurde staat verkeren. Voor de huurders gold dat niet. Wanneer de gemeente namelijk een pand aan de huurder zou verkopen, zou de huurder eigenaar zijn geworden. In dat geval had hij het pand in principe direct (vrij van huur) kunnen doorverkopen. Grond Slimpad Naast de vier panden is ook de grond rondom het pand aan het Slimpad aan de woningcorporatie verkocht. Deze grond was niet aangeboden aan de huurder van het pand, omdat het Rode Kruis en de Speel-o-Theek, organisaties met een maatschappe lijke doelstelling, van het terrein gebruik maken. De gemeente vond het niet wenselijk dat een derde als verhuurder zou gaan optreden. Dat geldt niet voor Kennemer Wonen, omdat verhuren van onroerend goed een kerntaak voor de woningcorporatie is. Uiteindelijk is er met Kennemer Wonen een akkoord bereikt over de verkoop van de panden voor een gemiddelde van 73% van de taxatiewaarde. In de verkoopovereenkomst heeft de gemeente een aantal afspraken met Kennemer Wonen gemaakt. Zo werd bedongen dat de overeenkomsten met de zittende huurders zullen worden gerespecteerd. Daarnaast is vastgelegd dat de gemeente meedeelt in de eventuele mee ropbrengst indien Kennemer Wonen de objecten binnen zes jaar na aankoop verkoopt. Melding in het kader van de Wet milieubeheer Op grond van een besluit milieubeheer is een melding ontvangen van een besluit detailhandel en ambachtsbedrij- ven voor Echte bakker Piet Kerssens, Droogmakerij 26-28 te Heiloo, voor het" oprichten van een inrichting voor het produceren van brood- en banketpro ducten. Ter inzage Deze melding ligt vanaf 24 januari tot en met 21 februari 2008 gedurende vier weken ter inzage in het gemeente huis. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. de Pijper van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer 072 548 84 66. www.heiloo.nl Opnieuw acties verwijderen fietsen In de Stationsomgeving wordt weer een (brom)fietswegsleepactie gehouden om de overlast van verkeerd geplaatste (brom)fietsen tegen te gaan. Fietsen die buiten de stallingen staan belem meren de toegangen tot het station en er ontstaat een chaotisch beeld. Voorkom de kosten en het ongemak van wegslepen en zet uw (brom)fiets in de daarvoor bedoelde stallingen! Indien de stallingen aan de westzijde van het spoor vol zijn, kunt u gebruik maken van de tijdelijke stallingen op het parkeer terrein tussen de Holleweg en het spoor. Dit is aan de oostzijde van het spoor. Nu ook wegsleepactie op het Stationsplein Nu de winkels aan het Stationsplein zijn geopend, blijkt dat er veel stationsfiet- sen rondom de winkels worden geplaatst. Dit is niet alleen hinderlijk is voor het winkelend publiek, maar ook worden doorgangen versperd en ont staat er een rommelig beeld. Met de aankomende wegsleepactie zullen daar om ook de verkeerd geplaatste fietsen op het Stationsplein worden verwijderd. Afhaalprocedure Wanneer uw (brom)fiets is verwijderd, kunt u op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur contact opnemen met de- firma Schilder via telefoonnummer 06 53 41 14 19. Uw fiets kunt u na telefo nische afspraak ophalen op het terrein van firma Schilder aan de Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat 16, te Limmen. Deze locatie is met het openbaar vervoer bereikbaar. Om uw fiets mee te kunnen nemen dient u zich te legitimeren, een omschrijving van de fiets te kunnen geven en bijbe horende sleutel te kunnen tonen. De kosten zijn 15,00 vermeerderd met 1,00 voor elke dag dat de fiets is opge slagen. Na betaling van deze kosten tekent u voor ontvangst en krijgt u een kwitantie. Fietsen die na dertig dagen niet zijn opgehaald worden verkocht. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw J. Francke, telefoonnummer 072 535 67 45. Voor meer informatie over de afhaalproce dure kunt u kijken op www.heiloo.nl. De burgemeester verleent vergunning aan de bewoners van de Rechte Hondsbosschelaan, tot het houden van een rommelmarkt van 09.30 tot 15.00 uur, op zaterdag 26 januari a.s..Het gaat om het westelijk van de spoorlijn gelegen gedeelte van de Rechte Hondsbosschelaan richting Westerweg. Sporthal in Sportcentrum Het Vennewater, Het Zevenhuizen 48, 1852 JC Heiloo, telefoonnummer 072 533 31 52 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness/aerobic) 072 533 03 44 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit 072 533 53 13 Sporthal 072 533 31 52 Gemeente Heiloo, afdeling Welzijn (inlichtingen over verhuur), mevrouw P. Vader 072 535 66 79 Zwembad Het Baafje, De Omloop 11,1852 RJ Heiloo, telefoonnr. 072 533 39 09 Het zwembad is geopend van mei tot september. Gratis advertentie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 15