Uylenspieghels Rabobank op bezoek bij de leden Henny Huisman leest voor bij Forte Kinderopvang 45 Avond van de Uilenexcursie voor de jeugd in het bos Hoever RK kerk staat voor grote kosten REGIO i8 POLITIEBERICHTEN INGEZONDEN MEDEDELING Alcoholcontroles Jongens op gestolen bromfiets Klaverjasdrive in Akersloot Expositie Limmen Artistiek en Creatief 23 JANUARI 200 UITKIJKPOST LIMMEN - De alcoholbus van politie Noord-Holland Noord werd op haar tweede nacht inge zet op de Rijksweg in Limmen. Op zondag 20 januari werden hier 369 blaastesten afgenomen, waarbij drie keer bestuurders een boete kregen voor een te hoog alcoholpercentage. Het hoogst gemeten percentage was 465 ug/L Eén 16-jarige motorrijder uit Limmen werd aan gehouden en overgebracht naar het politiebureau in Alkmaar, nadat hij. er vandoor ging toen hij stond te wachten voor de blaastest. Hij ging even verderop met de motor onderuit. Hij bleek zich schuldig te hebben gemaakt aan joyriding en had ook iets teveel alcohol op (290 ugA). In totaal werden er dit weekend 665 blaastesten afgenomen met de nieuwe alcoholbus. Negen mensen kregen een boete voor het rijden met drank op. Er werd één rijbewys ingevorderd van een beginnend bestuurder. EGMOND - Op zondagmiddag 20 januari werden twee 15-jarige jongens uit Egmond aan Zee aan gehouden omdat zij op een gesto len bromfiets reden. De jongens vielen op omdat zij over de Nieuwe Egmonderstraatweg in Egmond aan den Hoef reden zon der verlichting en zonder dat zij een helm op hadden. By controle bleek de bromfiets op 16 december 2007 in Heerhugowaard te zijn gestolen. De jongens verklaarden de brom fiets te hebben gevonden en juist op weg te zijn naar het politiebu reau. De politie stelt een nader onderzoek in. De jongens zijn na verhoor overgedragen aan hun ouders. AKERSLOOT - Zaterdag 26 janua ri kunnen de klaveijasliefhebbefs terecht op de maandelijkse drive die in café De Vriendschap wordt gehouden. Wie niet zo gelukkig is met het klaveijassen, kan zijn geluk proberen bij de verloting waar ook prachtige prijzen te winnen zijn. Aanvang van de drive is 20.00 uur en kosten bedragen 4,-,. Opgave via tel. 0251- 312866 of 's avonds in het café. Op deze avonden wordt getracht de bosuilen te 'lokken' door hun geluiden na te bootsen, in de ver wachting dat ze hierop 'antwoord' zullen geven. De excursies zijn bedoeld voor kinderen vanaf tien jaar. Het wordt op prijs gesteld als er een begeleider mee gaat. Op vrij dag 25 januari wordt verzameld om 19.30 uur bij de hoofdingang van Dijk en Duin aan de Zeeweg in Castricum. De wandeling duurt ongeveer een uur. Op maandag 28 januari begint de excursie eveneens om 19.30 uur, maar dan wordt ver zameld bij de parkeerplaats van kasteel Marquette in Heemskerk. Aan deze excursies voor jongeren zijn geen kosten verbonden. Aan het v eind van de excursie kunnen de jon geren zich opgeven als lid van de jongerengroep van de Vogelwerkgroep Castricum. Ook Men zal tijdens de wandeling proberen de bosuilen te lokken' door geluiden na te doen. Eigén foto LIMMEN - Het carnaval staat voor de deur. Dit jaar valt het heel vroeg, zodat de 45+ avond van carnavalsvereniging de Uylenspieghels op de laatste zaterdag van januari, de 26ste, al gevierd wordt. Deze avond is speciaal voor alle 45-plussers van Gorteldonk en ommelanden die van een gezellig ongedwongen avondje uit houden. Om 20.00 uur gaan de deuren van de Burgerij open en heten prins Tyi XII en zijn adjudant iedereen wel kom. U wordt getrakteerd op koffie of thee met iets lekkers en ook ver der op de avond zult u nog eens worden getrakteerd. Prins Tyl XII en zijn raad zijn druk bezig met de voorbereiding om er een prachtige, misschien wel magische, topavond van te maken. Natuurlijk is Dirk Brouwer als 'hofmuzikant' geboekt en zal de sleuteloverdracht door burge meester Emmens-Knol plaatsvin den. Mocht u slecht ter been zijn of andere problemen hebben met vervoer naar de Burgerij, dan biedt de Carnavalsvereniging een prima haal- en brengservice. Wilt u gehaald en/of thuisge bracht worden, neem dan contact op met de familie Crandel, tel. 072-5053859. Toegang is gratis. REGIO - Heeft u een gouden tip voor Rabobank Noord-Kennemerland? Bent u lid van de Rabobank en heeft u altijd al gedacht 'waarom doen ze het bij de bank niet op deze manier?' Kom dan naar een van de ledenbijeenkom sten die Rabobank Noord-Kennemerland in de eerste helft van dit jaar orga niseert. De directie zoekt de leden van de bank op in hun eigen woonplaats. Op negen maandagavonden in de periode tussen eind januari en medio mei nodigt de bank haar leden uit voor een gesprek in een plaatselijke horecage legenheid. Aspirant-leden zijn uiteraard ook welkom. Om 19.30 uur staat de koffie klaar en heeft de bank een luisterend oor voor tips en wensen die de dienstverlening kunnen verbeteren en de band met de leden versterken. De directie hoort graag hoe u er over denkt en wat u van de Rabobank ver wacht. Directievoorzitter Nathal van Rijn: ,,De coöperatie is het bestaans recht van de Rabobank. Bij ons maken de leden het verschil en we ervaren de inbreng van de leden als zeer waardevol. Samen met mijn mededirectiele den Erik Minnema en Marcel Wijngaarden zie ik ernaar uit de leden van de bank te bezoeken in de eigen woonplaats en te horen wat er leeft." Er zijn ledenbijeenkomsten gepland op de volgende data: Maandag 28 januari te Schoorl, 4 februari te Akersloot, 18 februari te Egmond-Binnen, 3 maart te De Woude, 17 maart te Bergen, 31 maart te Limmen, 14 april te Egmond aan Zee, 21 april te Bakkum Castricum en 19 mei te Heiloo. CASTRICUM - Sinds januari 2004 bestaat het Nationale Voorleesontbijt, een initiatief van de Stichting CPNB. Het doel van de campagne is 'het bevorderen van het voorlezen aan kinderen die nog niet leesvaardig zijn'. De doelgroep voor deze campagne zijn de kinderen tussen zes maanden en zes jaar. Het 'kernkind', is het kind van drie jaar oud, dat een peuterspeelzaal of kinderdagverblijf bezoekt. Forte Kinderopvang onderschrijft het belang van het lezen én voorgelezen worden als onderdeel van de taalontwikkeling en vindt Het Nationale Voorleesontbijt een bijzonder initiatief om dit te stimule ren. De kinderen op de kinderdagverblijven van Forte Kinderopvang worden natuurlijk vaak voorgelezen en er worden veel activiteiten gedaan om de taalontwikkeling van de kinderen te stimuleren. Voorgelezen worden door een bekende Nederlander van de televisie gebeurt natuurlijk nooit. Forte Kinderopvang is daarom ontzettend blij met de toezegging van Henny Huisman om te komen voorlezen tijdens Het Nationale Voorleesontbijt. Deze activiteit vindt plaats op 23 januari op de twee kinderdagverblijflocaties van Forte Kinderopvang in Castricum. Henny zal om 10.00 uur op de locatie de Vuurtoren (Dorcamp) en om 10.30 uur op de locatie het Zandkasteel (Asserlaan) voorlezen. Henny Huisman was direct enthousiast om bij Forte Kinderopvang een bijdrage te leveren aan het stimuleren van de taalontwikkeling bij kinderen van deze leeftijd. Hij weet, als vader en grootvader, hoe belangrijk het is om kinderen regelmatig voor te lezen. Forte Kinderopvang is blij met deze bij drage van Henny Huisman, omdat Henny ook vanuit zijn werk kinderen sti muleert in hun eigen ontwikkeling en het verleggen van grenzen. REGIO - De Vogelwerkgroep Castricum organiseert op vrij dag 25 en op maandag 28 janua ri een avondexcursie om naar bosuilen te luisteren. In deze tijd van het jaar vormen de bos uilen weer paren die zich voor bereiden op het nieuwe broed- seizoen. hier zijn geen kosten aan verbon den. Aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie kunt u mailen naar vwgccum@xs4all.nl of bellen met Arend de Jong, tel. 0251-655417. EGMOND - Het kerkbestuur van de Rooms Katholieke paro chie te Egmond aan den Hoef prijst zich gelukkig dat de lan delijke aktie Kerkbalans zich aandient. Het kerkgebouw vraagt steeds meer onderhoud en met de vaste lasten wordt het elk jaar moeilijker om de eindjes aan elkaar te knopen. Daarom hoopt het bestuur dat de parochianen graag meewerken aan de aktie Kerkbalans, die ondertus sen al gestart is. Er is zeer veel werk verricht, waaronder het opknappen van het parochiële kerk hof en een nieuw dak op de pasto rie. Het dagelijks onderhoud wordt voor een groot deel uitgevoerd door een team van vrijwilligers. Het bestuur is hen zeer dankbaar, het zegt dat het zonder deze mensen onmogelijk zou zijn om alles te bekostigen. 'Hun waardevolle inzet verdient ondersteuning'. Maar nu is de verwarming van het kerkgebouw aan restauratie toe. Dat kan niet worden uitgesteld. De Hoever kerk heeft geen bezittingen waaruit inkomsten voortvloeien. De weke lijkse collecte is niet voldoende om alle kosten te bestrijden. De aktie Kerkbalans is daarom onmisbaar. 'We kunnen blij zijn met een plek in het dorp voor vieringen en van gedenken, voor rouw en trouw. Wij willen de kerk open houden, nu, maar ook voor de generaties die na ons komen.' In deze week wordt door tientallen vrijwilligers het gele formulier opgehaald dat onder alle parochianen is verspreid. Het bestuur hoopt dat velen meehelpen om de RK kerk van Egmond aan den Hoef in hun midden te houden. LIMMEN - Op zaterdag 1 en zondag 2 maart wordt in Cultureel Centrum Vredeburg, aan de Dusseldorperweg, de 34ste expositie gehouden van Limmen Artistiek en Creatief. De zeer gevarieerde kunstmarkt geeft u een kijkje in de artistieke keuken van vooral Limmer hobbyisten en kunstenaars. Toegang is gratis, deelne mers betalen 10,-. Voor inlichtingen en opgave voor deelname aan deze bijzondere expositie kunt u van 21 januari tot en met 3 februari bellen naar tel. 072-5053901, 072-5051337 en 072- 5051378. E-mailen kan ook naar: theoria-str@hetnet.nl of Willymin@hotmail.com. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 18