Kaartverkoop "Hie Beatlex en Eensgezindheid Foutieve vermelding naam Bakkerij Putter Nieuwe tuincursussen bij Jeanine Jonker Concert Bella Cantara Kwartet in Akersloot De Bakkerij organiseert bandbattle 'Nieuw Jaar, Nieuwe Kansen' Bodemschatten van de abdij van Egmond Muziekvereniging viert 95-jarig jubileum Nordic Walking nieuws NGEZONDEN MEDEDELING Bandbattle voor lokaal talent en beginnende bands Te zien in een nieuwe expositieruimte Archeologische vondsten vertellen over de geschiedenis Abdij Conferentie Castricum Kern(en) Gezond EGMOND - In verband met het 95-jarig bestaan van de muziek vereniging organiseert Eensgezindheid haar jubileum concert op 8 maart in Dorpshuis de -» Schulp te Egmond-Binnen. Dit zal in samenwerking zijn met The Beatlex, het trio dat de winnaar was van de 'Golden Apple Award 2006'! De avond zal geheel in het teken staan van de jaren zestig en The Beatlex (www.thebeatlex.nl) zal hierin het voortouw nemen met een luisterrijk solo optreden. Ook kunt u deze avond luisteren naar diverse nummers die The Beatlex samen met het opleidings- en het de fanfa reorkest zullen spelen. Tevens orga niseert de vereniging een heuse after party met muziek uit de jaren '60! Het concert begint om 20.00 uur en het belooft tot in de late uur tjes gezellig te blijven. Entreekaarten a 6,- zijn te koop bij Apeldoorn, Herenweg 47 te Egmond- Binnen of telefonisch te bestellen bij tel. 072-5065601, 072-5061324 of 072-5067909. Donateurs krijgen korting en kunnen een entreekaart kopen voor 4,-. EGMOND - Nordic Walking School organisator van cursussen en trainingen in Noord-Holland, biedt die nordic walkers, die zich voor de tien kilometer versie heb ben ingeschreven, de mogelijk heid, om in groepsverband de tocht te volbrengen. Trainer Jan van Gils vertrekt zowel op zaterdag als op zondag om 10.00 uur vanuit Sporthal de Watertoren. Verzamelen bij het binnenterras. Er zijn geen kosten aan verbonden en u hoeft zich niet aan te melden. Voor informatie: Sportwandelschool, tel. 0229- 239447, e-mail: info@sportwandelschool.nl en www@sportwandelschool.nl REGIO - In de Uitkijkpost van 16 januari is in de Ingezonden Mededeling 'Bakkerij Putter krijgt predikaat Hofleverancier' abusievelijk de verkeerde naam vermeld. Willem Putter is de zevende generatie die Bakkerij Putter tot Hofleverancier heeft gemaakt. En niet Kees Putter, zoals vermeld werd. Onze excuses voor deze storende fout. LIMMEN - Het nieuwe cursus seizoen van Tuincursussen Jeanine Jonker tè weer aangebroken. Op de dinsdagavonden staan er twee cursussen op het programma: tuinieren' en tuinontwerpen. Tevens wordt er een praktijkles fruitsnoeien gehouden. Korte praktische cursussen waarbij er een 'tuin'we- reld voor u opengaat. Tuinieren is een vijf avonden durende cursus waarbij het snoeien, een belangrijke vooijaarstuinklus, verduidelijkt wordt. Tevens wordt gekeken naar het juist kiezen en toepassen van planten om een kleur rijke en makkelijke tuin te verkrijgen. Kosten 70,-, start 29 januari van 19.00 tot 20.30 uur. Bij de zes lessen durende cursus tuinontwerpen gaan de deelnemers aan de slag met de vormgeving van hun eigen tuin. Onder begeleiding worden stap voor stap opdrachten uitgewerkt die tot een fraai vormgegeven tuin op papier leiden. Naast de actieve lessen moet u rekening houden met het thuis uitwerken van opdrachten. Kosten 125,-, start 29 januari van 20.45 tot 22.15 uur. Voorafgaand aan de start van de cursussen is er een open avond. Tijdens deze inloopavond kan u persoonlijke informa tie verkrijgen over de inhoud van de cursussen. Op donderdag 24 januari vanaf 20.00 uur is de open inloopavond in het eigen leslokaal aan de Kerkweg 24 in Limmen. Natuurlijk kunt u het hele programma overzicht en de inhoud van de cursussen nog eens rustig doorlezen op www.tuincursussen.nl of bellen naar Jeanine Jonker tel 072-5053646. EGMOND - Vanaf 1 februari is bij Abdijkaarsen van de abdy van Egmond, in een nieuw ingerichte expositieruimte de tentoonstel ling Bodemschatten van de abdij van Egmond te bezichtigen. Deze tentoonstelling vertelt aan de hand van archeologische vond sten die bij de opgravingen op het abdijterrein zijn gedaan, de geschiedenis van de oude abdij van Egmond vanaf haar stichting in de tiende eeuw tot aan de verwoesting in 1573. Teksten, tekeningen en foto's verduidelijken het geheel. Tevens kan een kleurenfilm worden bekeken, waarin de geschiedenis van de abdij wordt verteld. Deze film is in twee versies, een voor vol wassenen en een korte voor kinde ren. De toegang is gratis. Er is ruime parkeergelegen heid. Ingang: Vennewatersweg 27, Egmond Binnen. Openingstijden: Dagelijks 10.30 tot 16.30 uur. Op zondag geslo ten. CASTRICUM - Op maandag 28 januari houdt Castricum Kem(en) Gezond (CKenG) een werkconfe rentie voor alle ledén en belang stellenden. Aanvang 19.30 uur. Locatie: Tuin van Kapitein Rommel. Het doel van de werk conferentie is terug te blikken op de afgelopen twee jaar, met een doorkijk naar de toekomst. Fractie en steunfractieleden ver tellen kort iets over hun portefeu illes. CKenG kijkt kritisch naar de speerpunten. Wat is bereikt? Waar moet de partij zich (nog) meer op richten? Wat vraagt de bewoner van CKenG? Het woord is aan de leden en de burgers. Vindt u dat er zaken niet goed gaan in de gemeente of beter kunnen of heeft u creatieve idee ën, kom dan maandag 28 januari om 19.30 uur naar de Tuin van Kapitein Rommel. AKERSLOOT - Zondagmiddag 3 februari geeft het bekende Bella Cantara Kwartet een con cert in Akersloot. Tijdens het concert worden schitterende melodieën uit bekende opera's, operettes en musicals ten geho re gebracht. Het Bella Cantara kwartet bestaat uit; Ivera Musch sopraan, Joke Oud alt/mezzo, Ralph Beckers tenor, Hans van Niekerk bas/bariton en Hans Weenink piano. Door de keuze van solo's, duetten en kwartetten uit de muziek van onder andere Mozart, Rossini en Verdi wordt het een zeer boeiend en afwisselend programma. De formule van Bella Cantara bestaat uit optredens in kleine zalen en kerken met een intiem karakter en een grote mate van ongedwon genheid. Door de begeleidende tek sten ontstaat een heel aparte wissel werking met de aanwezige luiste raars, zich soms zelfs uitend in een rechtstreeks contact tijdens of na het concert, welke voor het kwartet aanleiding kan zijn het repertoire op het laatste moment nog aan te pas sen naar plaats en/of pubhek. Verheugend is het verschijnsel, dat door de toegenomen bekend heid, het kwartet ook wordt gevraagd als solistenkwartet koren te steunen bij hun jaarlijkse uitvoe ringen van 'grote werken' van bij voorbeeld Bach, Mozart en Haydn. Plaats: Protestantse Kerk aan Dielofslaantje te Akersloot. Aanvang concert: 14.30 uur, kerk open 14.00 uur. Toegangsprijs: 10,-. Kaartverkoop aan de kerk. Reserveringen, tel. 0251-310032 of Iveramusch@quicknet.nl. Het Bella Cantara Kwartet met v.l.n.r. Hans van Niekerk, Ivera Musch, Ralph Beckers, Joke Oud en Hans Weenink. Eigen foto REGIO - De Bakkerij streeft ernaar om een nieuwe locatie voor het poppodium te vinden en in de tussentijd wil ze het culturele aanbod in de regio ondersteunen. In het kader daarvan organiseert de Bakkerij samen met Joeb een evenement met de zeer toepasse lijke naam: 'Nieuw Jaar Nieuwe Kansen'. Dit is een bandbattle voor lokaal talent en beginnende bands in Joeb dat inmiddels voor de zesde keer wordt gehouden. De optredens van de deelnemen de acts zullen door een drie- koppi ge jury worden beoordeeld. De jury zal bestaan uit vertegenwoordigers van Joeb, de Buk Buk, en de Bakkerij. De winnaar wint een demo opname. Die demo zal in Joeb worden opgenomen en professio neel worden afgemixt. Dit jaar zullen op zaterdag 26 januari zes bands strijden om deze prijs. Stretzz, the Bad Grand Sevens, One for the Bodycount, CeUphyU, Double Cross en Translated zullen allen acte de pre sence geven. Hiermee is een zeer gevarieerd muzikaal aanbod gega randeerd waardoor het voor de jury niet gemakkelijk zal worden! Joeb is te vinden aan de Herenweg 69 in Egmond-Binnen. De zaal gaat open 20.00 uur en de entree bedraagt slechts twee euro. Info: www.vriendenvandebakkerij.nl en www.joeb.nl. Double Cross is een van de bands die op zaterdag 26 januari zul len strijden in de Bandbattle van de Bakkerij en Joeb. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19