Herstel landgoed Nijenburg van start H E I L O O 3 y^fWakkerijï Hs ótmrKé^sjZöx Geslaagd Internetcursussen Bibliotheek Heiloo Ernstig ongeval op de Kanaalweg CDA fietst door Heiloo Gedichtenworkshop Tweedehands boekenmarkt UITKIJKPOST 23 JANUARI 200 HEILOO - Bibliotheek Heiloo houdt weer een aantal internetcur sussen. Het gaat hierbij om éénmali ge workshops van 2,5 uur voor beginners en een vervolgcursus voor hen die al wat meer ervaring met internet hebben. De laatste wordt gehouden op 12 februari van 19.00 tot 21.30 uur, 13 maart van 09.30 tot 12.00 uur en op 8 april van 14.00 tot 16.30 uur. De deelnemers aan deze workshop krijgen een korte, hel dere inleiding op internet, gevolgd door een aantal gerichte oefeningen, waarmee de (onmogelijkheden van het zoeken van informatie op internet bloot worden gelegd. De vervolg- workshop wordt gehouden op 22 april van 14.00 tot 16.30 uur. De kosten voor deelname aan deze een malige workshops zijn 15,- voor leden en 17,50 voor hen die geen lid zijn van Bibliotheek Heiloo. Er wordt gewerkt in groepen van maxi maal acht personen. Opgave kan via de klantenservice van Bibliotheek Heiloo of via tel. 072-5330670, of e- mail: bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.00 t/m 16.00 uur donderdag 14.00 t/m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.301m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijkvoor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces STRIPPENKAARTAANBIEDING HEILOO - Een 29-jarige vrachtwagenchauffeur uit Zaandam raakte vrijdagochtend rond 10.00 uur ernstig gewond nadat hij op de Boekelermeerweg in Heiloo tegen een boom reed. De man moest uit wijken voor een personenauto die op deze weg aan het keren was. De vrachtwagen raakte de keren de auto van de 23-jarige bestuurder uit Castricum en kwam tegen een boom tot stilstand. Daarbij raakte hij dusdanig in zijn cabine bekneld, dat de brandweer urenlang bezig is geweest om hem uit zijn voertuig te bevrijden. Hij is met ernstig beenletsel overgebracht naar het ziekenhuis. Of één of beide benen ter plekke bij de reddingsactie moesten Worden afgezet kon door de politie niet worden bevestigd. De weg is tot het begin van de middag afgesloten geweest. Foto: Uitkijkpost HEILOO - Op 19 december 2007 is plaatsgenoot Tom van Ham aan de Vrije Universiteit in Amsterdam afgestudeerd als cri minoloog, met als specialisatie strafrechtelijke rechtshandhaving. Een maand eerder ontving hij reeds een mastersbul voor het afronden van de studie klinische neuropsychologie. Tom van Ham is voormalig leerling van basis school De Duif en het Murmellius Gymasium in Alkmaar. HEILOO - Op zaterdagochtend 26 januari stappen de fractie-en bestuursleden van CDA Heiloo op hun fiets voor een roncjje Heiloo. Wilt u met ons een onderwerp bespreken of iets in uw omgeving laten zien, neem dan contact op met Henk van der Werf tel. 072- 5335150 of e-mail h.vd.werf@heiloo.nl. ALKMAAR - Zondag 27 januari is er in 't Praethuys de jaarlijkse gedichtenmiddag voor mensen met kanker, naasten en nabe staanden. Het thema van dit jaar is 'Dingen in gedichten'. Gewone voorwerpen die ons in het dage lijks leven omringen, worden op allerlei manieren gebruikt in de poëzie. Christine de Vries van Shodo zorgt voor inspirerende begelei ding tijdens het schrijven. De middag begint om 14.00 uur en is rond 17.00 uur afgelopen. Pen en papier zelf meenemen. De kosten zijn 2,50. Aanmelding: 't Praethuys, Wilhelminalaan 8 in Alkmaar, tel 072-5113644 of info@praethuys.nl. HEILOO - Op maandag 28 janu ari begint Natuurmomenten met herstelwerkzaamheden op het landgoed Nijenburg. De werkzaamheden duren tot ongeveer half maart. Het herstelplan Nijenburg heeft tot doel de parkaanleg rondom het woonhuis in oude glorie te herstel len. Dit betekent het terugbrengen van de oorspronkelijke ontwerpen aan de hand van bijvoorbeeld het herstel van de padenstructuren en de originele aanplant. Dit is van belang omdat de cultuurhistorische betekenis van Nijenburg voor de regio groot is en behouden moet blijven. Natuurmonumenten heeft hier een herstelplan voor opgesteld. Door donaties van de lokale Lions Club, leden van Natuurmonu menten, de Ondernemersvereniging Heiloo met haar leden en een bij drage van de gemeente Heiloo kan Natuurmonumenten het eerste deel van het herstelplan nu uitvoeren. Op het Dennenplein en het Beukenplein, die aan de Kennemerstraatweg liggen, zullen eerst bomen weggehaald worden om ruimte te maken. Aansluitend worden, volgens het ontwerp, op beide pleinen de wandelpaden her- Het herstelplan Nijenburg heeft tot doel de parkaanleg rondom het woonhuis in oude glorie te herstellen. Eigen foto *t too 27 - Heiloo - 533 17 71 4 nj' 100 gram filet americain 100 gram boterhamworst gratis saus 500 gram steld en nieuwe bomen en stuiken geplant. Op de Zondagskrocht, een noordelijker gelegen bosje, worden ook bomen geveld. Ook dit gebeurt om cultuurhistorische redenen. Na het uitvoeren van het plan heeft de natuur een paar jaar nodig om alle nieuwe aanplant uit te laten groeien tot volwaardige bomen en heesterl- agen. Pas dan is landgoed Nijenburg in volle glorie goed te aanschou wen. Hiermee is de eerste fase van het herstelplan afgerond. Voor de tweede fase zijn de financiële middelen nog niet toereikend. Hiervoor zal Natuurmonumenten een fondsenwervende actie opzet ten en de verwachting is dat eind 2008 ook de andere herstelwerk zaamheden zoals in het Engelse Werk en rondom de Kattenberg gestart kunnen worden. HEILOO - Op zaterdag 26 januari wordt van 10.00 tot 13.00 uur weer een tweedehands boeken markt in het Trefpunt gehouden, aan de Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo bren gen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297, en men maakt een afspraak met u om ze op te halen. ADVERTENTIE 100 gram

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3