Inzicht in Nag Hammadi Bibliotheek aan huis: service van Bibliotheek Heiloo Evangelie van het kwaad H E I L O O INGEZONDEN BRIEF Een kwalijke zaak Butterlaan I Butterlaan II Lezing wil inzicht geven in Evangelie van Filippus Nieuw boek van Jean Thomassen over hekserij Project Magisch Heiloo gestart op obs Meander UITKIJKPOST 23 JANUARI 2008 Het college heeft zich, door de ver koop van panden onder de taxatie waarde, in de nesten gewerkt. Daarnaast blijkt zij de raad hierover ook incorrect te hebben geïnfor meerd, wat een politieke doodzonde betreft. Eigendom van de gemeente is gemeenschapsbezit en daar moet je zorgvuldig mee omspringen. Als je aan de ene kant, burgers onder een mom van marktconform grof laat betalen voor bouwgrond en daarnaast ook vasthoudt aan een hoge vraagprijs voor hun huurpand, om dan aan de andere kant dit pand ver onder die vraagprijs door te ver kopen aan een woningbouwcorpora tie is bepaald geen morele daad een bestuurder waardig. Nu kronkelt men zich in alle bochten om excuses te verzinnen, want als ik vraag; kent u onrendabele panden in Heiloo? Dan zegt u ook die zijn er niet! Natuurlijk kan je niet tot overeen stemming komen als je te hoog inzet, maar voor dat prijsje van Kennemer Wonen had iedere bewo ner het wel willen hebben. Als je zulke fouten maakt en de Heilooër gemeenschap hierdoor voor tonnen benadeelt, moetje gewoon de eer aan je zelf houden en opstappen. Het wordt nu afwachten wat het sterkst is de kleefkracht van het plu che of de integriteit van de politiek. Tom ten Hoope Heiloo In de Uitkijkpost van 16 januari opende de voorpagina met het Heilooër besluit een deel van de Butterlaan tot fietspad te bombar deren. Die maatregel is echter achterhaald, immers, de problemen uit 2006-2007 bestaan niet meer. De maatregel is ook gevaarlijk: de fietssluis leidt tot ongelukken en creëert nieuwe parkeeroverlast. Een straat met garages en uitritten tot fietspad maken is in andere gemeenten gevaarlijk gebleken. De auto's van de huisbewoners moeten over het fietspad, en dat heeft in andere gemeenten tot ongelukken geleid. Google maar eens met de trefwoorden 'bestemmingsverkeer' en 'fietspad'. De vraag rijst: zijn de risico's van de fietssluis door de gemeente wel voldoende over dacht? Met de maatregel wil de gemeente verkeersdruk en parkeer druk op de Butterlaan wegnemen. Tijdens de bouw van het nieuwe Stationsplein was het er inderdaad erg druk en werd er door de bou wers nogal wild geparkeerd, vooral in de Haesackerlaan. Maar dat was in 2006 en 2007! Nu het Stationsplein bijna gereed is, is de verkeersdrukte voorbij en van par keerdruk is geen sprake meer: iede re Stationspleinbezoeker kan parke ren in de nieuwe parkeergarage. In de stukken bij de maatregel wordt niet verwezen naar onderzoek op grond waarvan in de toekomst nieu we verkeersdrukte en parkeerover last zullen ontstaan. Als die fietss luis er komt, rijdt men richting Stationsplein de fuik in van de Butterlaan, en is men bijna gedwon gen een groene noodparkeer-plek te zoeken in de Haesackerlaan. De fietssluis creëert parkeer- en ver keersdruk. De Butterlaan is een van de weinige exitroutes van de nogal besloten woonwijk erachter. Afsluiting van de Butterlaan voor autoverkeer leidt tot vertraging voor brandweer en ambulance. Daar komt bij dat door de fietssluis het nieuwe Stationsplein moeilijker bereikbaar wordt voor de woonwijk die het dichtst bij ligt. Nico Apeldoorn Heiloo De gemeente gaat een gedeelte van de Butterlaan afsluiten, Uitkijkpost 16 januari, omdat de bewoners 'bang' zijn voor sluipverkeer. Ik heb geleefd mijn leven niet door angst te laten leiden. De gemeente blijkt hier echter wel vatbaar voor. Dus we gaan gemeenschapsgeld uitge ven aan iets wat misschien zou kun nen gaan gebeuren. Dat de afge lopen periode meer verkeer via de Butterlaan is gereden, is inherent aan het gebeuren rondom het Stationsplein, maar dit loopt ten einde. Dames en heren die door het volk gekozen zijn: Denk even langer na voordat jullie beslissingen nemen. Er zijn in het verleden al genoeg verkeerde gemaakt. Frans Ruiter Heiloo De lezing op de Jan van Rijckenborghschool gaat over het vrouwelijke aspect binnen de gnostiek. Gnosis of gnostiek duidt op mystieke, geheime (in de betekenis van verborgen) kennis. Eigen foto HEILOO - In 1945 werd in Nag Hammadi in Egypte een kruik met teksten gevonden. Tussen de soms halfvergane boekwer ken ook teksten van de gnostie- ke evangeliën. In de laatste decennia kwamen vertalingen beschikbaar en werd het begrip Gnosis meer bekend. Op 6 februari wordt tijdens een lezing in de Jan van Rijckenborghschool, Trompenburg 49 te Heiloo, gespro ken over het Evangelie van Filippus, misschien wel het belang rijkste document uit de kruik. Op 13 februari is het onlangs heront dekte Evangelie van Judas aan de beurt. Waarschijnlijk heeft het deel uitgemaakt van de Nag Hammadibibliotheek, hoewel het niet in de kruik is aangetroffen. Op 20 februari is sprake van het Evangelie van Maria van Magdala. Deze lezing gaat over de betekenis van de vrouw, over het vrouwelijke aspect binnen de gnostiek christe lijke geschriften en het naar haar vernoemde Evangelie van Maria. Tenslotte, op 5 maart, het evangelie van Thomas, het 'vijfde evangelie'. Alle lezingen worden gehouden in de Jan van Rijckenborghschool, Trompenburg 49 te Heiloo en beginnen om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. HEILOO - Voor diegene die graag leest maar slecht ter been is of om een andere reden gehinderd wordt om zelf naar de bibliotheek te komen heeft Bibliotheek Heiloo de service van 'Bibliotheek aan huis'. Ook kan van deze dienst tijdelijk gebruik worden gemaakt, bijvoor beeld in de wintermaanden of tij dens een ziekteperiode. Na aanmel ding bespreekt een medewerker van de bibliotheek de wensen en de mogelijkheden met de klant. Vervolgens komt een vrijwilliger eenmaal per drie of zes weken de materialen omruilen. Voor leden, die moeite krijgen met lezen, heeft Bibliotheek Heiloo ook een groot aantal materialen in haar collectie. Voorbeelden zijn grootletterboeken, luisterhoeken (met meestal meerde re cd's), daisyroms (een boek voor gelezen op slechts één schijfje), muziek en films. Nieuw bij de 'Bibliotheek aan Huis' is het voorle zen van boeken bij u thuis. Als u dat prettig vindt kan één van de vrijwil ligers van de bibüotheek ook boe ken aan u voorlezen. Naast het gewone abonnementsgeld zijn er geen extra kosten verbonden aan de service Bibüotheek aan huis. Misschien is deze service een reden om (weer) üd te worden van Bibüotheek Heüoo? Hiervoor kunt u telefonisch contact opnemen met Bibüotheek Heüoo, tel. 072- 5330670 of via e-maü adres bibüotheek@bibüotheekheüoo .nl. HEILOO- Onlangs verscheen Evangelie van het kwaad van Jean Thomassen. Een bijzonder boek dat de lezer meeneemt naar de wereld van de hekserij, voodoo en zwarte magie want dat zijn de meest afschuwelijk ste vormen van bijgeloof, die ten grondslag lagen aan rituele moorden, seksschandalen, kan nibalisme en de gruwelijkste uitspattingen die het menselijk brein ooit heeft bedacht. Thomassen beschrijft de geheim zinnige wereld van de duisternis waar groeperingen zich overgaven aan de üederüjkste uitspattingen, waar men bloed van mensen dronk en het vlees van honden at. De hek senvervolgingen, de baardharen van de profeet Mohammed, de waarzeg ster die Napoleon zijn roem en ondergang voorspelde maar ook de Messias die met 144.000 maagden naar bed moest, om nog maar te zwijgen over de onthoofding van Jayne Mansfield. Ze passeren aüe- maal de revue in dit wonderüjke boek dat sommige mensen in één adem uitlazen en waar anderen sla peloze nachten van kregen want bestond dit echt aüemaal? Eén ding wordt er na het lezen duideüjk: dat geschiedenis heel interessant en boeiend kan zijn, zeker als het over dit soort onderwerpen gaat. Begin augustus 1970 schreef de auteur de laatste regel van dit boek, maar door aüerlei verwikkelingen bleef het manuscript in een bureau la üggen. (Een grote uitgeverij had in de jaren zeventig al kenbaar gemaakt het graag te wülen pubüce- ren maar de auteur bedankte voor dit verzoek, wel verschenen er een aantal artikelen over de inhoud in een Belgische weekblad. Jean Thomassen is onder andere de auteur van boeken als 'Oude meesters van morgen' maar ook van 'Zwendel in de kunst' en Antiekhandel en de biografie 'Triomf en tragedie van een megaster' (over het leven van baüe- rina Anna Pavlova) waar hij de wereldpers mee haalde. Daarnaast is hij eén van de voornaamste expo nenten van het Nederlandse absur de realisme. Zijn muze, oud baüeri- na en actrice Ine Veen staat op de cover van dit boek. Evangeüe van het kwaad wordt uitgegeven door uitgeverij Aspekt. HEILOO - Maandag 14 januari kreeg obs Meander wel zeer speciaal bezoek! Vanwege de start van het schoolproject Prehistorie (Heiloo onder nul) vonden de kinderen bij binnenkomst een hut, waar de eerste bewoners van Heiloo aan het werk waren. Zij sneden groente met vuursteen en sponnen wol op een spintol. Dit thema is gekozen in het kader van het bewustmaken van het Cultureel erfgoed, dat in Heiloo van start gegaan is onder de naam: Magisch Heiloo. De komende weken werken de kin deren hieraan. Zo gaan zij bijvoorbeeld een bezoek brengen aan Baduhenna, een regionale archeologi sche vereniging en gaan ze prehistorisch eten. Op donderdag 31 januari wordt het project afgesloten met een tentoonstelling. Ei§en foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7