Uylenspieghels klaar voor carnavalsweekend Iconen bij Abdijkaarsen in Egmond CORSO NIEUWS UIT DE REGIO Bij KooKKunst genieten van betaalbaar diner regio 17 Voorleesdagen: wethouder leest voor op basisschool BIOSCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 Programma 31 jan t/m 6 febr 2008 "The Kite Runner" "National Treasure: Book of Secrets" "Elizabeth: The Golden Age" "Atonement" "Bee Movie" (NL) "K3 en de Kattenprins" www.corsobioscoop.nl Kennis maken met internet Tentoonstelling van unieke moderne Roemeense iconen 30 JANUARI 200 T LIMMEN - De. Gorteldonkse carnavalsvereniging de Uylen spieghels is klaar voor het weekend van Groot carnaval, van vrijdag 1 februari tot en met dinsdag 5 februari. Op vrijdag 1 februari barst het carnaval los met als start het kin dercarnaval. Dit wordt zoals altijd gehouden in Leutbunker de Burgerij, voor de kinderen van de basisscholen te Limmen. Bezoekt uw kind onderwijs buiten Limmen, dan is hij of zij deze dag natuurlijk ook welkom. Neem hiervoor con tact op met de heer Van Steenis, tel. 072-5020021. 's Ochtends is er een programma met clown Flapipo voor de groepen 1, 2 en 3. Voor de groepen 4 en 5 is er het 'Ren je Rot' spel. 's Middags is er de playbackshow, met als thema 'Glitter en glamour show', voor de groepen 6, 7 en 8. Om 19.00 uur is er in de Corneliuskerk een gezins viering met medewerking van het kinderkoor, waarbij de kinderen weer worden uitgenodigd om ver kleed naar deze viering te komen. De deuren van Leutbunker de Burgerij zullen om 21.00 uur open gaan voor de gezellige Foute Avond. Op deze avond is de muziek in han den van Bad Medicine. Een toe gangsbewijs voor deze avond kost op vertoon van uw donateurkaart 5,- voor niet donateurs 7,50. De voorverkoopadressen zijn; familie Baars, Burg. Nieuwenhuizenstraat 97 en familie Burgering, Vredeburglaan 2 te Limmen. Zondag om 13.30 uur gaat de optocht door Gorteldonk van start ADVERTENTIE donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 21.30 uur zondag 15.00 20.00 uur dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.45 uur zondag, maandag woensdag 20.00 uur zaterdag 19.00 uur dinsdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum *161.0251 - 65 22 91 bij het park op de Vuurbaak. Voor de kinderkarren van de Uylenspieghels telt een maximum leeftijd van tien jaar. Voor de kinde ren ouder dan tien jaar is een eigen plek binnen de optocht waar zij lopend en/of rollend, met versierde fiets of skelter, een mooie kar, alleen of met vrienden meedoen met de optocht. Zij worden om 13.15 uur bij de Prinsenkar verwacht. De Uylenspieghels willen aan de bewo ners langs de route vragen hun auto 's niet op de rijbaan te parkeren. Route optocht De route van de optocht is als volgt: start aan de Vuurbaak, Enterij, Rijksstraatweg, Hogeweg, Molenweg, Burgemeester Nieuwenhuijzenstraat, Rijksstraat weg, Nachtorchis, Rietorchis, Zonnedauw, rechtdoor Lage Weide, Meidoornlaan, Vredeburglaan, Dusseldorperweg, aankomst Burgerij. Daar zal aansluitend voor iedereen groot feest worden gevierd. Rond 19.00 uur sluiten de deuren en wordt de zaal klaar gemaakt voor het Discobal. Om 20.30 uur gaat deze van start en staat de Specials Drive-in Shows met Harold voor de jeugd klaar om samen met de Uylenspieghels er een spetterende avond van te maken. Kaarten voor de disco avond kosten 6,-. Maandag 4 februari zal er om 15.00 uur een bezoek worden gebracht aan Camerdonk. Op dinsdag 5 februari is er de slotavond waarbij De Limbeats en Cees de Ruijte elkaar muzikaal afwisselen. Toegang is voor iedereen gratis. CASTRICUM - Start dit voorjaar goed en maak kennis met internet. Steeds meer diensten en informatie worden alleen nog digitaal aangebo den. Voor mensen die niet thuis zijn op internet dreigt een informatie achterstand te ontstaan. Het is daarom van groot belang dat iedereen de kans krijgt kennis te maken met het fenomeen internet. Bibliotheek Castricum en Gilde Castricum houden een drietal ken nismakingsbijeenkomsten rond internet. Ontdek welke mogelijkhe den het internet te bieden heeft en maak kennis met chatten, discussië ren via nieuwsgroepen en downloa den van informatie. Zoek informatie met behulp van zoekmachines, www adressen en startpagina's en leer u weg vinden naar betrouwbare sites. Een derde bijeenkomst is gewijd aan e-mailen en alle moge lijkheden die de manier van deze digitale post versturen te bieden heeft. Bent u geïnteresseerd in het bijwo nen van de kennismakingsbijeen komsten, meld u dan voor 5 februa ri aan bij de Bibliotheek Castricum, Geesterduinweg 1 of via de website www.bibhotheekcastricum.nl. De deelnamekosten bedragen 5,- per bijeenkomst. AKERSLOOT - Tijdens de Nationale Voorleesdagen kregen de kleuters van de Johannesschool in Akersloot bezoek van wethouder Ber Hes. In de Bibliotheek van Akersloot wist hij hen te boeien met zijn levendige manier van voorlezen. Eigen foto EGMOND - Na de recente en succesvolle tentoonstelling van door Russische kinderen geschilderde iconen, brengt Abdij kaarsen - onderdeel van de Benedictijner abdij in 'Egmond - vanaf 4 februari een nieuwe iconenexpositie. Dit keer staat werk centraal van twee hedendaagse Roemeense kun stenaars, Cristinel Covrig en Cristinel Paslaru. De tentoonstelling loopt tot en met 29 maart en voert de bezoeker als het ware mee op de weg naar Pasen. De iconen van Covrig en Paslaru werden en worden niet alleen in Roemenië geëxposeerd, maar ook in tal van andere landen, variërend van Engeland tot Italië en van Noorwegen tot Nederland en hun werk - geschilderd op hout in de Byzantijnse stijl - maakt deel uit van de orthodoxe christelijke trachtte. De Roemeens Orthodoxe Kerk behoort tot de oudste christelijke kerken. Volgens de overlevering was het de apostel Andreas die aan de oevers van de Donau het christen dom predikte. Begin 2000 telde de Roemeens Orthodoxe Kerk 540 kloosters en andere religieuze leef gemeenschappen met in totaal bijna 7000 monniken en monialen. Abt Gerard Mathijsen zegt zeer ver heugd te zijn over de expositie van de Roemeense iconenschilders. 'Hun werk is niet alleen technisch van een zeer hoog niveau, maar nodigt ook steeds weer uit om er als het ware in te treden. Dat deze iconen ons kunnen bege leiden op de weg naar Pasen erva ren we dan ook als een bijzonder voorrecht.' De officiële opening van de expositie vindt plaats op zater dag 2 februari om 15.00 uur in de kunstgalerij van de Abdijwinkel en zal worden verricht door Pater Matthias van het klooster in het Belgische Chevetogne. In dat klooster worden de diensten zowel volgens de latijnse als de ortho doxe ritus gevierd. De tentoonstel ling is voor het pubhek toegankelijk van maandag tot en met zaterdag, van 10.30 tot 16.30 uur. Het adres Abdijkaarsen, Vennewatersweg is: 27, in Egmond-Binnen. Twee Roemeense kunstenaars tonen vanaf begin februari hun kleurrijke iconen tijdens de expositie in de Abdij van Egmond- Binnen. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 15