OSG Willem Blaeu haalt eruit wat erin zit Archeologie in Akersloot Mitchel Zijp wint i-Pod De Bakkerij organiseert reggae-skafestijn Restaurant KooKKunst REGIO 17 KORTOM Amak wandelt Wilt u zingen bij Crescendo? Bodemschatten Abdij van Egmond INGEZONDEN MEDEDELING Expositie in Bibliotheek van Akersloot Conquista belooft swingende massa Ontmoetingsplaats voor iedereen met een klein budget Europa Kinderhulp zoekt enthousiaste gastouders UITKIJKPOST 30 JANUARI 2008 LIMMEN - De bezoekers van de Bakkerij zijn het inmiddels wel gewend; de Bakkerij zet vaak de dingen op zijn kop. Zelfs de klok in de Bakkerij liep achter stevoren. Zo werden er hartje zomer vaak absurde Sinterklaas- en kerstavon den met de raarste live acts georga niseerd en is het in de winter stee vast tijd voor zomerse taferelen. Daarom laatst ook een Bakkerij Hawaiigala in Conquista, waar veel bezoekers in zomerse kleding aan kwamen. Vrijdag 1 februari doen ze er een schepje bovenop met een swingend reggae-skafestijn. De Dj's van reggae sounds zullen samen met skaband De Skatjes zorgen dat de Conquista wordt omgetoverd tot één swingende en zwetende massa. De Skatjes bestaan uit zeven woest enthousiaste skamuzikanten, die samen vanuit Heiloo het land door reizen. Sinds hun ontstaan is De Skatjes uitgegroeid tot een vol waardige skaband die weet hoe ze een feestje kan bouwen. De muziek van De Skatjes is ska in zijn breed ste vorm, waarin zowel reggae-, jazz- als punkinvloeden te vinden zijn. Doordat de nummers door ver schillende bandleden worden geschreven, krijgen de nummers hun unieke karakter. De Skatjes onderscheiden zich door een swin gende blazerssectie bestaande uit trombone, trompet en altsaxofoon, die wordt begeleid door drums, toetsen, gitaar en bas. Voor en na het optreden zullen de Dj's van reggae sounds ervoor zor gen dat men niet stil kan blijven zit ten. Vrijdag 1 februari van 20.00 tot 01.00 uur in het Conquista Café (16+) plaatsvinden. De toegang is gratis. Voor meer info: www.vriendenvandebakkerij.nl en www.skatjes.nl. AKERSLOOT - In de biblio theek van Akersloot is van 31 januari tot en met 14 maart een expositie te zien van bodem vondsten. Tussen 2002 en 2005 werd door amateur-archeolo gen gegraven op een toen nog onbebouwd perceel van de familie Struijf aan de Buurtweg in Akersloot. De amateur-archeologen vonden een aantal afvalkuilen, waaruit een grote hoeveelheid ceramiek naar boven kwam. Het was bijzonder dat een aantal objecten rond 1750 in gave toestand leek te zijn wegge worpen. Verder werden er funderin gen, een kelder en waterputten opgegraven. De vele vondsten zijn nadien door leden van de Historische Vereniging Oud- Akersloot en van de Archeologische Werkgemeenschap Nederland (AWN) afdeling 3 Zaanstreek Waterland en omstreken verder bewerkt. Onder leiding van de gemeente lijk archeoloog van Zaanstad, drs. Piet Kleij is hard gewerkt aan een boek waarin alle vondsten zijn beschreven en afgebeeld en waarin ook het verhaal van de vroegere bewoners van het perceel wordt verteld. In de eerste helft van de 17e eeuw heeft er waarschijnlijk een schipper of handelaar gewoond, getuige prachtig ceramiek uit zuide lijke streken. In de periode 1700- 1750 woonde er een chirurgijn. De archeologen vonden veel medici naal glaswerk, waaronder zo'n 140 medicijnflesjes en een unieke glazen vijzel. Het eerste exemplaar van Archeologie van het platteland. Zeventiende en Achttiende eeuwse vondsten van de Buurtweg te Akersloot' zal op donderdag 31 januari om 16.00 tijdens de opening van de expositie worden overhan digd aan mevouw Baggerman, Gedeputeerde van Cultuur van de provincie Noord-Holland en aan wethouder Hes van de gemeente Castricum. De expositie is gratis toegankelijk tijdens de openingsu ren van de bibliotheek: maandag 14.00 tot 17:30 en 19.00 tot 20.30 uur, dinsdag gesloten, woensdag 10.00 tot 12.00 en 14.00 tot 17.30 uur, donderdag gesloten, vrijdag 14.00 tot 17.00 en 19.00 tot 20.30 uur, zaterdag gesloten. Het adres is Rembrandtsingel 1. Het boek is te koop in de bibliotheek gedurende de looptijd van de expositie en bij Veldts Toko, Akerhof 4 in Akersloot. AKERSLOOT - Zondag 3 februari is er een winter strand/duinwan deltocht in Wijk aan Zee. De afstand is 15 kilometer en het vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg. Iedereen is wel kom. Voor inlichtingen: Kees Deijlen, 0251-310715. EGMOND - Het gemengd koor Crescendo is onder de bezielende leiding van Pim Abbestee pas gestart met de repetities voor een speciale uitvoering in november van dit jaar. Het enthousiaste koor is elke maandagavond tus sen 20-22 uur bezig met instude ren van romantische Duitse liede ren van Brahms, Mendelssohn, Rheinberger en Schubert en een speciaal werk Lady of Chalott met solist en orkest. U kunt vrij blijvend een keer komen luisteren tijdens een repetitie in het Wapen van Egmond-Binnen. Voor infor matie kunt u contact opnemen met mevr. R. Baltus, tel. 072-5061130. ALKMAAR - OSG Willem Blaeu in Alkmaar is een school voor iedereen met talent. Een ideale keuze voor leerlingen die vinden dat Nederland eigenlijk een beetje te klein is voor hun internationale ambities. Een prima school voor aan komende topsporters of jonge mensen die hun talent op een ander terrein wil len verzilveren. Gedreven docenten begeleiden de leerlingen met behulp van lessen gericht op kennis en vaardigheden naar een diploma gymnasium athe neum, havo en vmbo-tl of naar een overstap naar het Van der Meij College, de locatie in Alkmaar Noord voor beroepsgericht onderwijs leerjaar 3 en 4. Als niet zo duidelijk is waar het talent van een leerling ligt, kan hij zelf onderzoeken waar hij goed in is of goed in wil worden. In de eerste twee leerjaren heeft iedereen wekelijks twee uur talenttijd op het rooster. In de eerste klas kan gekozen worden uit: Tweetalig onderwijs (Engels en drama), Sport (voor de breedte sporters), Cultuur (verfilming van een jeugdboek). Natuur (hoe overleef je op een onbewoond eiland), Techniek (bouw je eigen 'vliegtuig') en Mens en maatschappij (maak je eigen krant). In de tweede klas zijn er keuzes uit andere talenten. De leerlingen ontwikkelen hun talenten niet in hun eigen klas, maar in een samengestelde groep leerlingen die allemaal voor dat specifieke talent hebben gekozen. De lessen talenttijd worden op twee niveaus gegeven: op vwo/havo/vmbo-tl en op vmbo-beroepsgericht. De geleerde vaardigheden vor men een prima basis voor het onderwijs in de bovenbouw tweede fase of vmbo. Kortom: Willem Blaeu biedt alle ruimte voor de ontwikkeling van talent. Wn jij ook zo'n mysterieuze kW* en extra Rabo Anufols munten, open dan nu een Rabö TopKfd Rekening, AKERSLOOT - Maandag 28 januari ontving Mitchel Zijp uit Akersloot een gloednieuwe i-Pod uit handen van Okke Valkering van Rabobank Noord- Kennemerland. Tijdens het BOS Aftrapevenement, waarvan de Rabobank hoofdsponsor was, kregen alle deelnemende scholieren van de basisscholen in de gemeente Castricum, een flyer met de uitnodiging om een rekening te 'openen bij de Rabobank. Direct bij opening van de rekening ontving ieder een een MP3-speler. Bovendien kon men meedingen naar een i-Pod. Inmiddels is de actie gesloten en was Mitchel de gelukkige die de i-Pod in ontvangst mocht nemen. Eigen foto CASTRICUM - Het doel van Restaurant KooKKunst aan de Gasstraat 3 te Castricum is om mensen met een klein budget (studenten, cliënten en ande ren) te laten genieten van een heerlijk driegangen menu voor slechts vier euro. Dit kan op de dinsdag- en donder dagavond om zes uur. Ook staan ontmoeting en het sociaal bezig zijn hoog op de 'menukaart' van dit restaurant. Een personeelslid van Restaurant KooKKunst ervaart dit project als zeer positief: „Ik werk hier nu zo'n maand of zes en ben dit gaan doen om wat meer onder de mensen te komen. Het mooie van restaurant KooKKunst is de diversiteit die het biedt; allerlei soorten en typen men sen met ieder hun eigen achter grond komen hier, om samen van een maaltijd te genieten. We proberen er altijd samen wat van te maken en dat is de kracht van het geheel! KooKKunst voorziet in een duidelijke behoefte en is ondermeer een belangrijke ontmoe tingsplek geworden voor de trouwe bezoekers." Restaurant KooKKunst maakt deel uit van Roads. Stichting Roads is een aanbieder van tal van integratieactiviteiten voor mensen met een psychiatrische achter grond. Zo bestaat er ook een Roads uit wisselingsproject met mensen uit de geestelijke gezondheidszorg uit Polen. Daarnaast werkt KooKKunst ook preventief, door ondermeer een gezellige en sociale ontmoetings plek te bieden voor iedereen, gecombineerd met een gezonde maaltijd voor een klein bedrag onder een gemoedelijke sfeer. Geïnteresseerd? Meld u voor 14.00 uur op dinsdag en donderdag aan op tel. 0251-665950 of kom langs op de Gasstraat 3 te Castricum (vlak over het spoor) en vraag naar Piet van Diepen of Herman. Bij KooKKunst kan men niet allen genieten van een heerlijke, gezonde maaltijd, maar ook van het contact met het personeel en de gasten. Eigen foto EGMOND - Op donderdag 31 januari opent gedeputeerde Sascha Baggerman de tentoon stelling Bodemschatten van de Abdij van Egmond'. De tentoon stelling geeft aan de hand van bodemvondsten op het abdijter rein, foto's en tekeningen een beeld van de geschiedenis van de oude abdij van Egmond vanaf haar ontstaan in de tiende eeuw tot aan de verwoesting in 1573. Deze tentoonstelling is de eerste manifestatie in Noord-Holland in het kader van het Jaar van het Religieus Erfgoed. De opening vindt plaats om 15.00 uur. De tentoonstelling is vanaf 1 februari te bezoeken. Openingstijden: Maandag tot en met zaterdag 10.30 uur 16.30 uur. Zondag gesloten. REGIO - Europa Kinderhulp orga niseert al 45 jaar vakanties voor kansarme kinderen. Ze worden door Europa Kinderhulp uitgenodigd voor enkele weken vakantieplezier. Geen dure uitjes of luxe fratsen maar gewoon een vakantieperiode waarin rust, aandacht en geborgen heid centraal staat. De kinderen komen uit diverse Europese steden. De kinderen komen uit Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk, Nederland en verblijven rond de zomervakantie in de Nederlandse gastgezinnen. Het betreft kinderen die door allerlei oorzaken niet toekomen aan gewoon kind zijn. De kinderen, in leeftijd van vijf tot en met twaalf jaar, komen in de eerste plaats naar Nederland om even weg te zijn uit hun thuissituatie. Gewoon mee draaien in een gezin en buiten spe len met andere kinderen. Alle toe komstige gastouders krijgen een intakegesprek waarbij duidelijk wordt verteld wat ze kunnen ver wachten. Er wordt aandacht besteed aan de voorbereiding en tij dens het verblijf sta je er niet alleen voor. Bent u nog geen gastouder en wilt u informatie: www.europakinderhulp.nl. Elly Dantuma, tel: 0251-238407, Ingeborg Groot, tel: 0251-230376.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17