Niels Kok bezorgt Foresters oververwinning Wandelaars en Nordic Walkers genieten van vijfde Egmond Wandel Marathon over strand en duinen Kickboxer Ginty Vrede overleden na training sport 20 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Schitterend combinatie voetbal brengt een heerlijke zege Schakende dames winnen bij Oppositie Turnsters GTH A selectie naar finale WANDELEN EGMOND - Een record aantal deelnemers heeft zaterdag 26 en zondag 27 januari deelgeno men aan de vijfde editie van de Egmond Wandel Marathon. Maar liefst 14.500 Nordic Walkers vertrokken vanuit Egmond aan Zee, om over het strand en door het duin van het Noord-Hollands duinreservaat en de Schoorlse duinen te wan delen. Het aantal wandelaars bereikte weer de limiet van 13.000 deelne mers. Inmiddels weet dit unieke evenement duizenden te trekken uit het hele land, maar zelfs groepen uit België en Duitsland weten Egmond aan Zee te vinden. Velen van hen verbleven in de diverse hotels, die bijna volledig waren vol geboekt. De omstandigheden waren goed met een lenteachtige weer, waarbij de onverwachte regen en bewolking uitbleven. Volgens de organisatie van de twee dagen durende Marathon van Egmond is het succes mede te danken aan de inzet van 250 vrijwilligers en onder andere de Koninklijke Landmacht, het Reumafonds, PWN, Pomegreat en KRO Wandelen. VOETBAL HEILOO - Foresters boekte een zwaar bevochten overwinning op DEM. In een aantrekkelijke wedstrijd, met vele kansen aan beide kanten was Niels Kok met twee treffers de gevierde man: 2-1. Het zag er in de rust niet goed uit voor de thuisploeg. De ploeg van trainer Jos van Veelen keek tegen een 0-1 achterstand aan. Dat had nog erger kunnen zijn als Mathijs van Hoof op slag van rust het hoofd koel had gehouden. DEM was na dertien minuten aan de lei ding gekomen, door een kopbal van Bas Schuyt. Het was een klein won der, dat dit het enige doelpunt van de eerste helft was. Jos van Veelen wanhoopte echt niet: ,,Ik heb vertrouwen in mijn team, dan ga ik in de rust niet wisselen bij een achterstand. We hebben immers net als DEM ook veel kansen gehad. Ik laat mijn team de hele wed strijd in tact en dat betaalt zich uit" In de tweede helft kreeg DEM al snel weer een enorme mogelijkheid om de scroe te verdubbelen maar Bob van de Waal stuitte op de goed keepende Ramon Freriks. Het spelniveau van DEM zakte daarna enorm weg waardoor De Foresters diverse kansen creeëren. Na tien minuten was het dan ook raak. Jeroen Haanstra nam een vrije trap en plaatste de bal bij de tweede paal op het hoofd van Dennis Dijkhuis en hij plaatste hem perfect voor de goal waardoor Niels Kok kon scoren. DEM-Invaller Jerry de Vet kreeg een kwartier voor het eidne de bal op aangeven van Bob de Waal het harde schot van De Vet werd echter gekeerd door Ramon Freriks. De counter die er op "volgende bracht Foresters de overwinning. Na schitterend combinatie voet bal werd de bal ingetikt door Niels Kok op aangeven van de net terug gekeerde Michiel Brink (hij was lange tijd geblesseerd geweest). Omdat de scheidsrechter het vlag- signaal van de DEM grensrechter terecht negeerde onstond het eer ste opstootje. De grensrechter stormde op de scheidsrechter af gevolgd door het gehele team van de gasten. Terechte overwinning dus voor De Foresters die al klein beetje kunnen gaan dromen van Promotie of Kampioenschap. Jos van Veelen kon zijn geluk niet op. „Wat een wedstrijd! Alles zat er in: kansen, strijd en opstootjes. Dit is een heerlijke zege." HEILOO - Op 22 januari vierde schaakclub Oppositie zijn 74-jarig bestaan. De voorzitter gaf aan het begin van de avond een korte schets van het begin in 1934. Het enthousiasme voor het schaken groeide toen met de dag vanwege de fenomenale successen van Max* Euwe. Een jaar later, op 15 decem ber 1935, werd deze grootheid wereldkampioen, de eerste en enige die Nederland ooit heeft gehad. De euforie rond deze suc cessen leidde in veel plaatsen tot de oprichting van een schaakver eniging. Zo ook in Heiloo. Op 20 januari werd de eerste club avond gehouden. En in 2008, na 74 jaar, gebeurt dat nog steeds elke week op dinsdag. De leden van de club bestreden elkaar tijdens de feestavond in een zogenaamd thema-toernooi. Dit wil zeggen dat elke partij begon met stelling, die door de wedstrijd leider was uitgezocht. Deze keer was dat een variant van het Koningsindisch namelijk de bajonetaanval. Toen aan het einde van de avond de rook was opgetrokken, bleken er drie prijswinnaars te zijn: de schakende zussen Tiffany en Sharon Vlaar en de webmaster van de club Kees Jongkind. Uit de han den van de voorzitter mochten zij als beloning voor hun prestaties een heerlijke fles wijn in ontvangst nemen. De onderlinge competitie was even stilgelegd omdat een aantal leden meedeed aan het Conistoernooi in Wijk aan Zee. Een kilomterslange slang van wandelaars en Nordic walkers slingerde zich vorig weekend over het strand en door de duinen van het Noord-Hollands duinreservaat*. Foto: Le Champion Na het WBC toernooi in Las Vegas, waar Ginty Vrede enkele weken geleden in de ring stond, mocht hij zich wereldkampioen Muay Thai boksen noemen. Foto: Harmen Bakker/FightSeene-Slamm!'.Events HEILOO - Ginty Vrede is op maandagavond 28 januari geheel onverwachts overleden. De 22-jarige Ginty werd onwel tijdens zijn sparring training in Amsterdam, waarna hij flauw viel. Nadat hij bijkwam werd hij over gebracht naar het Academisch Medisch Centrum, waar hij niet veel later overleed. Vorige week bericht ten wij in deze krant nog dat de suc- inpii cesvolle kickboxer van Bearpaw Gym zich, na een felle strijd in Las Vegas, wereldkampioen zwaarge wicht Muay Thai mocht noemen. De sportieve Heilooër begon drie jaar geleden met Muay Thai Boksen en maakte een bliksemcarrière. Zijn vooruitzichten in de sport leken rooskleurig, met twintig onge slagen overwinningen uit 21 partij en. Namens de Uitkijkpost wensen wij familie, vrienden en clubleden veel-sterkte toe.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19