Magnetiseur Ina Nieuwenhuis Inwoner Heiloo wint ruim 17.000 euro in Postcode Loterij Één tegen 100 Paddenwerkgroep zoekt vrijwilligers H E I L O O BEDRIJF BELICHT wn.ootrti3.so uw 5 Kandidaten moeten niet bang zijn een gokje te wagen! Seniorenvakantie naar Ootmarsum JAC. P. THIJSSE<\ COLLEGE De Dloemen 65 1902 GT Castricum Telefoon (0251) 652571 Website: www.jpthijsse.nl email: school@jpthijsse.nl UITKIJKPOST 30 JANUARI 200 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Den Burglaan 13, Limmen, tel. 072-5052537, s.van.duin@quicknet.nl LIMMEN - Mensen met pijnklachten, die via een lange weg van artsen en specialisten uitgedoTcterd zijn, kunnen in veel gevallen baat hebben bij magnetiseren ofwel paranormale therapie. Dit is een universele en oerou de behandelwijze van ziekten en aandoeningen, waarbij de therapeut/ magnetiseur gebruik maakt van de werking van kosmische energie, die zich in alle materie en levende wezens bevindt. Ina Nieuwenhuis, geboren en getogen in Heiloo en nu woonachtig in Limmen, is magnetiseur van beroep. Bovendien is ze helderziend. „Een handigheid, die ik er extra bij heb. Het vergemakkelijkt het werk, al zal ik het nooit ongevraagd toepassen." Al haar hele leven is Ina met het paranormale geconfronteerd. „Dat was wel eens moeilijk, maar uiteindelijk begreep ik, dat ik van 'bovenaf' gese lecteerd was om dit werk te gaan doen. Vanaf 1984 ben ik begonnen met magnetiseren en heb een Hbo-opleiding Vorming en Training aan de Hogeschool in Utrecht gevolgd. Om lid te worden van de NFPN, sinds 1960 de beroepsorganisatie voor paranormaal therapeuten, is zo'n Hbo- opleiding één van de vele vereisten. In 1990 ben ik als volwaardig lid van de NFPN beëdigd. Magnetiseren is beslist geen Reiki-methode, het is een gave." Ina: „Soms lopen mensen al jaren met pijnklachten en kunnen artsen geen oorzaak vinden. Vijfenzeventig procent van alle lichamelijke klach ten wordt veroorzaakt door psychosomatische stoornissen. Lichaam en geest moeten in balans zijn om goed te kunnen functioneren. Van langdu rige stress kan men bijvoorbeeld hoofdpijn krijgen. Na een intake gesprek, waarin ik de behandelwijze uitleg, stel ik een behandelplan op. Als ik het niet vertrouw, raad ik de cliënt aan naar de huisarts terug te gaan. Na ongeveer zes wekelijkse behandelingen, wordt in overleg met de cliënt gekeken of er resultaat is geboekt. Veel zorgverzekeraars vergoeden deze behandelingen vanuit het aanvullende pakket, dus geen 150,- eigen risico." De behandeling vindt plaats op een stoel. Ina stelt zich vervolgens in op de lichamelijke en geestelijke toestand van de cliënt. „Ik richt als het ware mijn antenne en kruip 'in de huid' van die ander. Om bij de kern van iemands klachten te komen, is dit noodzakelijk. Ik werk altijd volgens een vast patroon van zeven energiepunten het hele lichaam af. Bij klachten in de rug kan het voorkomen, dat mijn handen worden aangetrokken naar "de voeten. Hier kan de oorzaak van de rugklacht zitten. Eenmaal gelokali seerd, in dit voorbeeld de voet, begin ik met de behandeling. Verminderen de pijnklachten na verloop van een aantal weken, dan wordt de frequentie van de behandelingen afgebouwd. Magnetiseren kan ook heel goed hel pen bij baby's met darmklachten. En ik behandel ook dieren." Door het volgen van bijscholingscursussen en veel te lezen blijft Ina op niveau. Ina besluit: „Het is erg fijn om iemand te zien opknappen!" HEILOO - Tijdens de uitzending van de spannende kennisquiz Postcode Loterij Eén tegen 100 op 27 januari heeft de heer Rozemeijer uit Heiloo 17.913 euro gewonnen. Ondanks de zenuwen wist hij het spel slim te spelen, versloeg alle 100 tegenkandidaten en ging met een aanzienlijk geldbedrag naar huis. „Dit bedrag komt ongelooflijk goed van pas! Ik ga er iets leuks mee doen!", aldus de winnaar. Postcode Loterij Eén tegen 100 In Postcode Loterij Eén tegen 100 draait het om de kandidaat tegeno ver presentatrice Caroline Tensen. Zij vuurt allerlei multiple-choice vra gen af op de kandidaat en de 100 tegenspelers. Hoe meer tegenspe lers het goede antwoord geven, hoe minder geld de kandidaat krijgt voor een goed beantwoorde vraag. Zodra de kandidaat een vraag fout beantwoordt en geen escape heeft ingezet, is het game over en selec teert de computer een nieuwe kan didaat. Indien de kandidaat alle 100 tegenspelers wegspeelt, wint hij/zij het bij'elkaar gespeelde geldbedrag. Kandidaten moeten doordacht te werk gaan en niet bang zijn een gokje te wagen! Eén tegen 100 is te zien bij RTL 4, zondagavond vanaf 21.30 uur. HEILOO - Het is twintig jaar geleden dat de Paddenwerkgroep Heiloo voor het eerst met de bescherming van amfibieën in Heiloo begon. Binnenkort is het weer zover. Op zaterdag 23 februari wordt de gaasstrook met vangemmers inge graven langs de Zandersloot en per (indien zacht weer) 15 februari wil de Paddenwerkgroep de slagboom van 07.00 tot 19.00 uur sluiten op de Kuillaan voor het gemotoriseerd verkeer. Amfibieën (kikkers, padden en salamanders) trekken in het vroege voorjaar - als het ongeveer 7 graden celsius is en wat regent - van bos en duin naar de sloot om zich voort te planten. Tijdens deze 'paddentrek' worden veel padden, kikkers en salaman ders het slachtoffer in het verkeer. Vandaar dat in het hele land in februari en maart veel vrijwilligers bezig zijn de padden op een veilige manier over te zetten. In 2007 heeft de Paddenwerkgroep Heiloo een matige paddentrek gehad in verge*- lijking met veel voorgaande jaren. Half februari kwam de trek al op gang maar in maart stagneerde dit in hoge mate omdat het te droog en de avonden en nachten veel te koud waren. Geteld zijn 1879 levende gewone padden en 37 dode exemplaren; 65 levende bruine kikkers, 42 levende kleine watersalamanders en vier dode. Een resultaat waar de werk groep heel tevreden over is. Ieder jaar verlaten mensen de padden- groep en zijn er nieuwe vrijwilligers nodig. De Paddenwerkgroep Heiloo vraagt nu weer vrijwilligers die wil len meehelpen. Slechts één avond HEILOO - 'Samen uit, Samen thuis' verzorgt, in samenwerking met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, van 19 tot en met 26 juli een vakantie- week voor zelfstandige ouderen in het gezellige Stadshotel in Ootmarsum. Er zijn nog enige plaatsen vrij. Het Stadshotel biedt een leuk arrangement op basis van vol pension en drie keer een halve dagtocht. De prijs is 450 euro per persoon voor een tweepersoonska mer. De heen- en terugreis geschiedt met een gerieflijke tou ringcar. Vertrek vanaf het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Voor vrijblijvende informatie: Jaap en Patricia Langedijk, Werkendelslaan 33 in Heiloo, tel. 072-5336537 of Stichting Ouderenwerk Heiloo, het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo, tel. 072-5331297 (vrijdagmiddag gesloten). E-mail: ouderenwerk.heiloo@hetnet.nl, www. ouderenwerkheiloonl (drie uur) in de week of één uurtje 's morgens per vrijwilliger is nodig. Padden zijn nachtdieren en om die reden vindt het overzetten van pad den ook plaats in de avond; het och tendwerk houdt in dat de vangem mers worden nagekeken op amfibieën die hierin zijn terechtge komen tijdens de nachtelijke uren. Deze dieren moeten dan naar de sloot worden gebracht. Voor informatie en aanmelden: Suze Sep, tel. 072-5117416 en Els Swart, tel. 072-5330324. Helpt u mee om deze pad en zijn familie veilig naar de sloot te helpen? Foto: Uitkijkpost ADVERTENTIE openbare scholengemeenschap voor mavo, havo en vwo Infbrmaticjavonil is Open dag

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5