Valentijn bij de Wereldwinkel WijnDijck verkoopt de allerbeste witte wijn Gerrit Zeeman op BeatFM Expositie van Anne-Marie Nieuwveen in De Loet Inloopmiddag lotgenoten partnerverlies Nationale Gedichtendag in de bibliotheek Korenmiddag in Heiloo HEILOO INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF Butterlaan I Butterlaan II Bij het inzetten van het eerste nummer zingt het publiek reeds mee Op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord UITKIJKPOST 30 JANUARI 2008 HEILOO - In de maand februari staat liefde geluk centraal in het kader van Valentijnsdag, 14 februari. Laatje door de Wereldwinkel inspireren als je je lievelingetje wilt verrassen. Er zijn allerlei leuke snuisterijen, kaartjes en verrassing es te koop. Heerlijke tropische honing van Fair Trade Original wordt deze maand aangeboden voor 2,39 per pot van 450 gram. Een grote pot van 900 gram van dit natuurzuivere zoet i^ in de aanbieding voor 4,39. Het recept voor een lekkere grog is eenvoudig te maken: pers een citroen uit, heet water (niet kokend) erbij en een of twee eetlepels honing oplossen. Helpt bij verkoudheid en een zere keel! In plaats van heet water kunt u koud water gebruiken en twee ijsklontjes toevoegen en je hebt een verkoelende drank! Wilt u nog meer sfeer in huis? In de maand februari is er 10% korting op alle kaarsen en op alle houdertjes van waxinelichtjes. HEILOO - Eind 2007 werd in Duitsland het pretentieuze concours 'International Competition Mundus Vini' gehouden. Een jury bestaande uit leden van TOrganisation Internationale de la Vigne et du Vin' koos een Franse wijn tot 'De beste droge witte wijn van Europa'. De prachtig volle en rijke Chardonnay 2006 van Domaine du Tariquet uit de Gascogne in Zuidwest-Frankrijk verdient die titel! Mooi in balans met frisse fruittonen en een subtiel pietsje houtrijpingEigenlijk is het bijzondere aan wijnmaker Yves Grassa dat zijn vele soorten wijn allemaal uitgesproken smaakvol en subtiel zijn.... En dat is voor een prijs van 5,65 per fles uitzonderlijk! En waar koopt men die wijn? In Heiloo, bij de meest geheime wijnhandel van Noord-Holland. WijnDijck -wijnkopers sinds de vorige eeuw- is gespeci aliseerd in Franse wijnen. De mensen van WijnDijck kennen hun wijnmakers persoonlijk en proeven ter plekke telkens weer of de kwaliteit nog steeds is wat de klanten van WijnDijck mogen verwachten. Wijn die men bij WijnDijck zelf niet heel goed en lekker vindt komt er niet in! Wilt u dat dan wel eens zelf beoordelen? Elke eerste zaterdag van de maand is de meest geheime wijnhandel van Noord-Holland open tussen 14.00 en 17.00 uur. U bent welkom om zaterdag 2 februari zelf de 'beste witte wijn van Europa' te komen bezichtigen.....! Misschien zelfs wel even ruiken of nippen. Waar is die meest geheime wijnhandel van Noord-Holland dan te vinden? WijnDijck is gevestigd aan de Wagenmaker 8 te Heiloo (pal achter Karwei op het industrieterrein 'De Oude Werf'). Werk van Anne-Marie Nieuwveen, te zien in De Loet. Eigen foto HEILOO - Op donderdagavond 31 januari tussen 20.00 en 21.00 uur ontvangt presenta tor/programmamaker Bob van Unnik in het programma Heiloo Centraal de heer Gerrit Zeeman, directeur Van de Stichting Ouderenwerk. HEILOO - Op dinsdagmiddag 5 februari wordt weer een bij eenkomst gehouden van de lot genoten contactgroep partner- verlies. Het kan prettig zijn om elkaar te ontmoeten in herkenning van gevoelens en hiervan steun te HEILOO - Geïnspireerd door het thema van de Nationale Gedichtendag 2008 leidt plaats genoot Margreet Schouwenaar op donderdag 31 januari om 20.00 uur een workshop poëzie met het thema 'Dankzij de din gen'. Margreet Schouwenaar is dichter en docente poëzie. Alles is poëzie. Ook de gewone voorwerpen die ons in het dagelijks leven omringen kun nen zingen. Ze vertellen de verhalen In dit programma zal de heer Zeeman een overzicht geven van de activiteiten die in 2008 zullen plaatsvinden. Ook zal hij ingaan op de toekomstverwachtingen en de werkwijze van de stichting. Beat FM is te ontvangen via de kabel op 96.5 of via de ether op FM 106.3. ondervinden. Aan de hand van vra gen over diverse onderwerpen die met het leven te maken hebben komt u op een ongedwongen manier met elkaar in contact. De bijeenkomst is van 13.30 tot 15.30 uur, in Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, tel. 072-5331297. van ons leven, bewaren herinnerin gen, zijn praktisch of bieden het plezier van schoonheid. Aan de hand van een door de deelnemer zelf meegebracht voorwerp worden enkele verzen geschreven en vervol gens voorgedragen. Er zijn nog toegangskaarten ver krijgbaar a 5,- (niet bibliotheekle den: 7,50) verkrijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan telefonisch via 072-5330670 en e-mail bibhotheek@bibhotheekheiloo.nl Enige jaren geleden werd op de kruising Heerenweg/ Stationsweg een rotonde aangelegd, die de vei ligheid op de .Stationsweg aanzien lijk heeft; verbeterd. De kruising Breedelaan/Stationsweg is echter, komende vanuit het zuiden, voor linksafslaand verkeer nog altijd een van de gevaarlijkste kruispunten van dit dorp. Op de Stationsweg staan altijd (bestel)autos gepar keerd, waardoor het zicht naar links heel slecht is. Het is een drukke weg met ook nog veel schoolgaande kinderen en daarbij nog een zebra pad. Door de nieuwe rotonde kan deze gevaarhjke kruising worden vermeden. Voor rechtsafslaand ver keer, richting Kennemerstraatweg is er geen enkel probleem. Het bedoelde stukje Butterlaan wordt bijna uitsluitend gebruikt door bewoners van de Breedelaan en omliggende straten. Door de Butterlaan af te sluiten voor een handjevol bewoners uit deze wijk, wordt het alleen maar weer onveili ger. Terugkomend uit de richting Zeeweg/Heerenweg is de meest gebruikelijke route: halverwege de Stationsweg rechtsaf naar de Breedelaan. Geen 'sluipverkeer' dus door de Butterlaan. Mogehjk is voor het stukje Butterlaan een inrijver- bod vanaf de Heerenweg een optie, zoals ook voor de noordkant van de Breedelaan vanaf het Slimpad geldt. Behalve dat de verkeersveiligheid beter wordt gegarandeerd, wordt niet het probleem verlegd naar de Sandecamplaan. Het plaatsen van een bord moet bovendien toch beduidend goedkoper zijn dan de afsluiting zoals deze nu wordt voor gesteld. J.J. Kempers Heiloo De argumenten die dhr. Apeldoorn in zijn ingezonden brief van vorige week aanhaalt om de Butterlaan niet van een fietssluis te voorzien, hjken mij ongegrond en dienen slechts een persoonlijk belang en niet het gemeenschappelijke. De fietssluis zal wellicht zijn eigen par keergelegenheid bemoeilijken. In tegenstelling tot wat hij beweert, is het juist de combinatie van auto- en fietsverkeer die het uitparkeren van de diverse uitritten enorm onover zichtelijk maakt. Door de smalheid van de straat gebeurt het regelma tig dat tegemoetkomend verkeer, vrachtwagens incluis, knarsetan dend op elkaar staat te wachten. Als we vervolgens nog een aantal kris kras passerende brommers en fiet sers aan de verkeerscocktail toevoe gen, is het feest van onoverzichte lijkheid compleet. De bewering dat de verkeersdruk aan de bouwwerk zaamheden van het stationscentrum zou zijn te wijten vind ik slechts gedeeltelijk steekhoudend. Er komen immers meer en meer auto's en men lijkt steeds minder bereid de fiets te pakken. De veronderstelling dat een fiets sluis ambulance en brandweer zal belemmeren kan wat mij betreft naar de prullenbak worden verwe zen, omdat een simpele druk op de knop de doorgang voor de bedoelde hulpverleners kan verschaffen. Ten slotte nog een groot pleidooi van het afsluiten van de Butterlaan. In de huidige situatie is er sprake van kaarsrecht traject over een afstand van circa 400 meter. De ideale situ atie voor testrijders die we dan ook regelmatig plankgas zien passeren. Het scenario van een plotseling overstekend kind moge duidelijk zijn. De komst van de fietssluis lijkt mij dan ook niet meer dan vanzelf sprekend. Leo Stam Heiloo HEILOO - Van januari tot eind maart exposeert Anne-Marie Nieuwveen een deel van haar werk in De Loet. Zij is geboren in Alkmaar in 1946, maar is al bijna veertig jaar woonachtig in,Heiloo. Vanaf haar kinderjaren is zij al bezig met knut selen, tekenen en schilderen. Dat kwam goed van pas bij de opleiding tot kleuterleidster. Heel wat zieke kindertjes hebben bij haar op de kinderafdeling van het Elizabeth ziekenhuis ook de schilderskwast gehanteerd. IN 1990 is ze lid gewor den van schildervereniging Tintoretto hier in Heiloo. HEILOO - Op zondag 3 februari vindt er op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo een korenmiddag plaats. In het ontmoetingscentrum zul len vanaf 13.00 een vijftal koren een presentatie verzor gen. De entree is gratis. De aftrap word verzorgd door de Fifty Singers. Fifty Singers is een zanggroep bestaande uit mensen van vijftig jaar en ouder. De intentie van dit koor is om een maal per week gezellig samen te zingen. Zonder pretenties, geën competitie, geen moeilijke zangstukken, geen audities. Iedereen is welkom en ple zier in het zingen staat voorop. Het koor zingt met de originele muziek mee en staat onder de bezielende leiding van Lonneke Lute. Vervolgens zullen de Skulpers uit Castricum een optreden verzor gen. Het circa veertig man tellende Shanty en Folksongkoor bestaat inmiddels ruim elf jaar en is onder leiding van dirigent Marcel Klaver stevig doorgegroeid in kwaliteit en kwantiteit. Het repertoire is in de loop der tijden aanzienlijk verbreed, onder andere met Engelstalige en Ierse liederen. De muzikale begelei ding bestaat uit drie accordeo nisten, een trekzak- en fluitspeler en een mondharmonicaspeler. sWing is opgestart in november 2003 als nieuw koor in Heiloo, het is een gemengd koor met momen teel ongeveer dertig leden, onder leiding van dirigente Irnme Wassink en door Kees Borst begeleid op de piano. De naam sWing geeft al aan Momenteel volgt ze een cursus pastel: een prachtige techniek, maar niet eenvoudig. Dit is echter wel een uitdaging. Naast pastelschilderijen expo seert Anne-Marie ook aquarellen en pentekeningen. Het is de moeite waard om even binnen te lopen en haar werk te bekijken. De bewoners vinden de werkstukken mooi en het is extra leuk omdat er herkenbare plekken geschilderd zijn. De werken hangen in de hal en in het restau rant en zijn te bezichtigen tijdens de openingstijden van De Loet, Loet 1 in Heiloo. In Woon- zorgcentrum Overkerck hangen tot eind maart de quilts van Sonja Koelman. dat het een levendig koor is. 'Wing' (vertaling: vleugel) staat voor 'vrij heid'. Vrijheid van repertoire, waar onder popmuziek, klassiek werk, vocal-jazz, close-harmony, bekende en onbekende nummers van diverse zangers, bands en componisten. Close Friends is een vocal-jazz- groep bestaande uit elf personen onder leiding van Mathieu Vulto. Het repertoire bestaat uit lichte muziek, close harmony, een muziek stijl waarbij de stemmen soms heel dicht tegen elkaar aanliggen. Afsluitend geeft Dat Koor een spet terend optreden. Dat Koor uit Heiloo lijkt altijd het plezier mee te nemen. Bij het inzetten van het eer ste nummer zingt het pubhek reeds mee. Dat is al 13 jaar de opzet van dit vriendinnenkoor. Mede door de begeleiding van een complete band, Die Band genaamd, wordt er flink geswingd, door het pubhek maar zeker ook door de zangeressen van Dat Koor. Een rockin' popgroep van 17 zin gende vriendinnen en vier muzikan ten. Al met al een goede reden om deze winterse zondagmiddag door te brengen in het ontmoetingscen trum van GGZ NHN in Heiloo, van 13.00 tot 18.00 uur. Zaal open vanaf 12.30 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7