Muziekschool houdt grote jamsessie in de BukBuk BES creatie in Hanswijk Expositie Egmonders in galerie De Kapberg van toen H E I L O O IXSfA deutekom 9 Winters van toen Corso National Treasure: Book of Secrets BOEK VAN DE WEEK Winters van toen door H. Otten, R. Van den Born en T. Van der Spek Boek van de week UITKIJKPOST 30 JANUARI 2008 In dit vervolg van de hit National Treasur gaat schatzoeker Ben Gates (Nicolas Cage) weer op pad gestuurd om een opwindende en avontuurlijke reis vol actie te bele ven. Hij is op zoek naar het ant woord op een nieuwe wereldomvat tende vraag en op zoek naar onaards verscholen historie en schatten. Hij moet een boek zien te vinden waarin alle Amerikaanse staatsgeheimen staan. Wanneer een ontbrekende pagina uit het dag boek van John Wilkes Booth opduikt, blijkt dat Ben's bed-over- grootvader plotseling betrokken is als grote samenzweerder bij de dood van Abraham Lincoln. Vastberaden om de onschuld van zijn bloedverwant te bewijzen, volgt Ben een internationale reeks aanwijzingen, die hem van Parijs naar Londen sturen en dan weer terug naar Amerika. Deze tocht brengt Ben en zijn mannen niet alleen tot verrassende onthullin gen, maar ook op het spoor van de meest gekoesterde geheimen van de hele wereld. I i Echte winters van de vorige eeuw Wie herinnert zich nog winters met ijsbloemen op de ramen? Koek-en- Zopies met hete snert? En dat er auto's reden op het bevroren Llsselmeer? Hoe beleefde men die kou, wat deden de mensen om warm te blijven en was het allemaal wel zo leuk als de verhalen doen vermoeden? De winters van toen konden mooi zijn, maar ook lastig, levensbedreigend zelfs. Krijgen we nog van die heerlijke, lange winters met veel sneeuw of zijn ze tot her innering geworden? Dat de ouder wetse winters zo anders lijken dan die van nu, heeft te maken met een veranderend klimaat, maar ook met psychologische mechanismen. Hierdoor worden gebeurtenissen van vroeger in onze herinnering vervormd - de tijd leek in onze jeugd minder snel te verlopen, afmetingen leken groter. Dit kleurt ook de 'winterbeleving'. In Wmters van toen kan de Lefhebber meege nieten van de typische sfeer van weleer. Het boek brengt de echte winters van vroeger tot leven! door H. Otten, R. van den Born en T. Van der Spek voor 19,95 HEILOO - Donderdag 31 janua ri organiseert de Muziek- en Dansschool Heiloo in samen werking met met Buk Buk een grote jamsessie. Deze vindt plaats in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg 12 te Heiloo. De aan vang is 20.00 uur en de entree is gratis. Deelnemers aan de jamsessie betalen 5 euro. Uitgangspunt is het organiseren van een avond die in het teken staat van een avondje jammen met daar aan gekoppeld een soort workshop, waarbij met een grote groep muzi kanten wordt samen gespeeld. Het is de bedoeling om dit (wanneer de eerste keer een succes mocht blij ken te zijn!) drie of vier keer per sei zoen te houden. De doelgroep voor deze avonden zijn muzikanten die wat ervaring hebben met het spelen van jazzmuziek en/of aanverwante stijlen. Als basisband zijn benaderd de mensen die in de twee bigbands van Muziek en Dansschool Heiloo spelen. Daarnaast natuurlijk ook andere leerlingen van Muziek- en Dansschool Heiloo met affiniteit voor de jazz. Ook introducés zijn EGMOND - Van 28 januari tot 14 juni exposeren leden van de Bergense schildersgroep Atelier Bergen hun werk in het Dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. Kunstenares Pauline Bakker is de initiatiefneemster van het atelier Bergen, waar zij aan een aantal groepen les geeft en ook workshops verzorgt: www.paulinebakker.nl. Het tentoongestelde werk van een achttal leden van deze groep is niet alleen zeer gevarieerd, maar ook van een hoog niveau. Zij hebben ieder in hun eigen stijl landschap pen, stillevens en portretten gemaakt. Elk werk is een unieke creatie en illustreert de ervaring en het enthousiasme van de makers. De leden van deze groep komen uit de hele gemeente Bergen en het is daarom niet vreemd dat zij ook in Egmond in het dorpshuis expose ren; een echte 'BES creatie' zou je het kunnen noemen. Om dit te onderstrepen zal de wethouder van kunst en cultuur Else Trap deze bij zondere tentoonstelling op zaterdag 2 februari om 16.00 uur openen. De expositie is tot de zomer te bezichti gen tijdens de openingstijden van het dorpshuis. Er is ook de moge lijkheid de schilderijen aan te kopen. Voor de juiste openingstij den van het dorpshuis kan even contact met de beheerder, Sander Rozemeijer, worden opgenomen, tel. 072-5061492. welkom, op uitnodiging van boven staande mensen. Het aantal mensen dat mee kan doen hangt af van het instrument dat wordt bespeeld. Blaasinstrumenten maximaal 30 om eindeloos wachten te voorko men. Voor de begeleidingsinstru- menten geldt maximaal vier deelne mers per instrument. Mensen kunnen alleen meedoen als ze van te voren zijn aangemeld. De apparatuur die er staat is een piano (met versterking), gitaar- en basversterker. Tevens een zangin stallatie met diverse microfoons. Ieder neemt een eigen gemerkte muziekstandaard mee. Tijdens deze sessie worden hoofdzakelijk jazz nummers gespeeld. Er worden van te voren nummers uitgedeeld aan de musicL Iedere groep krijgt een aantal nummers die worden gespeeld, Er wordt gezorgd voor partijen voor de diverse stemmin gen. Iedereen krijgt een melodie en een akkoordenschema. In sommige gevallen ook wat begeleidingsideeën. Er wordt naar gestreefd om iedereen van te voren de muziek te bezorgen zodat ieder een alvast een beetje voorbereid is op dat wat gebeuren gaat. Aquarel van Ineke Taylor Zwaan. Eigen foto Abraham Brouwer schilderde naar aanleiding van een indruk wekkende reis door Peru onder andere 'Landschap Peru'. Eigen foto EGMOND - Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef opent het nieuwe seizoen met de pre sentatie van een groep Egmondse kunstenaars. Een zestal Egmonders (een keuze) komt tijdens de traditionele Egmonders tentoonstelling met divers werk in de ruimten van de galerie. Mark Broersen presenteert zich met acryl schilderijen en aquarellen van landschappen aangevuld met een aantal zwart/wit foto's op groot formaat. Het werk van Abraham Brouwer bestaat uit een serie grote schilderijen met als onderwerp Peru. Dit naar aanleiding van een reis dwars door dit indrukwekkende land. Joke Kappelhof toont ruimte lijk werk in de vitrines van de gale rie. Een aantal fraaie abstracte kleinplastieken, uitgevoerd in diver se technieken. Rosemarie Roos heeft een heel eigen kijk op het onderwerp de mens. Dit komt in haar schilderijen op een heel origi nele manier naar voren in portret ten en figuren. Vincent Schotvanger is een eigenzinnige beeldhouwer met gevoel voor materiaal. Of het nu steen of hout is, hij weet er steeds mooie open of gesloten vorm uit te krijgen. Ineke Taylor Zwaan is geen onbekende in Egmond. Haar aquarellen zijn landschappelijk en hebben meestal de omgeving als thema. Tevens komt zij met een serie nieuwe abstracte aquarellen. Egmonders (een keuze) in Galerie De Kapberg, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef. Open van 2 februari tot en met 25 februari. Zaterdag en Zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Heerenweg 67-69, 1851 KL Heiloo wAIB naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 9