HOV sprankelend in Gérolstein H E I L O O VISfA deutekom 11 Corso August Rush BOEK VAN DE WEEK I MADELEINE I ALBRIGHT Haal het doek maar op, doe het licht maar an Memo aan de nieuwe president door Madeleine Albright Memo aan de nieuwe president Uitverkochte zalen bij uitvoeringen De Kattenkolonie van Jeugdtheater Heiloo UITKIJKPOST 13 FEBRUARI 2008 August Rush vertelt het verhaal over twee muzikanten, Louis en Lyla, die elkaar ontmoeten in New York en na een magische nacht van elkaar worden weggerukt. Kort daarna bevalt Lyla van een zoontje: August Rush. Door toedoen van Lyla's vader wordt de jongen in een weeshuis geplaatst zonder medewe ten van Lyla, die denkt dat haar zoontje gestorven is bij de geboor te. De jonge, getalenteerde August trekt vanuit het jongensweeshuis de wijde wereld in en begint aan een muzikale zoektocht naar zijn ouders. Wanneer hij uit het wees huis weet te ontsnappen, trekt August het grote New York in. Daar grijpt hij iedere mogelijkheid aan om zijn ongelofelijke muzikale talent te laten horen. Hij weet zeker dat hij zijn ouders kan bereiken als er maar genoeg mensen naar hem luisteren. Een straatmuzikant die zich Wizard (Robin Williams)noemt ontdekt het enorme talent van August en neemt hem op in zijn groep muzikale straatjongens. Maar August kan de kans om voor nog veel meer mensen muziek te maken niet laten gaan en rust niet voordat zijn ouders hem horen. MEMO AAN DE NIEUWE PRESIDENT AM4Ö i MAKtEAtJ HEILOO - Letterlijk en figuur lijk sprongen de vonken er af bij de opvoering van de groot hertogin van Gérolstein door de Heilooër Operette Vereniging in theater De Beun. Afgelopen zaterdag beleefde deze operette van Jacques Offenbach haar première onder de vakkundige leiding van dirigent Wim Noteboom. De H.O.V had er duidelijk zin in het publiek te vermaken. Regisseur John Lust slaagde er in om de lange voorstelling tot de laatste minuut te laten boeien. De solisten, Maijo Bosch (groothertogin), Peter Boven (soldaat Fritz), Frits Hogerheyde (generaal Bumm), Joop Wesseling (prins Paul), Margreth Meyer (baron Pück) en Linda Hogerheyde (Wanda), wisten elk met hun eigen kwaliteit hun rol met overtuiging neer te zetten. In de kleine rollen soleerden Jacqueline Kareis, Kitty Krom, Maijon Schaap, Anja van Weert, Jan Winkelaar en Ivar Wittebrood eveneens verdienstelijk. Dat alles omlijst door een levendig en gedisciplineerd koor. Zonder meer een groot compliment ver dient de aankleding. Al met al een voorstelling, de H.O.V waardig waarvan op vrijdag 15 februari (20.15 uur) zaterdag 16 februari (uitverkocht) en zondag 17 februari (14.00 uur) nog een reprise volgt. Kaarten verkrijgbaar bij De Beun of De Schrijverij (Stationscentrum) HEILOO - Zondag 17 februari spe- let de toneelgroep van het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, om 14.00 uur een voorstelling over het leven en het werk van Wim Sonneveld door Bastiaan Verhorst, die een ori ginele theatrale vorm heeft bedacht, waarin levensverhaal en liedjes prachtig op elkaar aanslui ten. Wim Sonneveld kon prachtig zingen, had een neus voor goede tekstschrijvers en kon ook nog eens oergeestig zijn. Hij speelde in zijn eigen cabaretgezelschap, in Ja zuster, nee zuster en in My Fair Lady. Hij creëerde figuren als Frater Vrenantius (zeg maar ja tegen het leven) en Willem Parel (niet op rea geren Lena). En hij zong onvergete lijke üedjes als het Dorp en Margootje. Zaal open, 13.30 uur. Entree 7,50, inclusief een kopje koffie/thee. Geen vervoer? U kunt gebruik maken van het Vrijwilligers Vervoer Heiloo, tel. 072-5331297. De kosten zijn 5,- (retour), te voldoen aan de chauffeur. door Madeleine Albright voor 19*95 HEILOO - De uitvoeringen van De Kattenkolonie waren een enorm succes. Een aantal voorstellingen waren tot de laatste plaats uitverkocht. Op zaterdag 22 maart start Jeugdtheater Heüoo haar nieuwe seizoen. Voor kinderen uit groep 7 en 8 wordt er weer een theatercursus gegeven. Deze cursus vindt plaateop het terrein van de GGZ in Heüoo en is op zaterdag van 12.00 tot 13.30 uur. Opgeven kan via info@sjth.nl of telefonisch bij Maija Schoonheijm, 072-5152346 of 06-14941300. Kijk voor meer informatie op: www.sjth.nl. Eigen foto Letterlijk en figuurlijk sprongen de vonken er af bij de opvoering van de groothertogin van Gérolstein door de Heüooër Operette Vereniging in theater De Beun. Foto: Gerben van der Meiden In 'Memo aan de nieuwe presi dent', schrijft voormalig minister van Buitenlandse Zaken Madeleine Albright berichten aan de nieuwe president van Amerika. Hierin spreekt Albright vrijuit en kritisch over het presidentschap van Bush en blikt ze vooruit naar de toekomst van een Amerika dat weer een lei dende, opbouwende en vredestich tende rol kan spelen in de interna tionale politiek. Madeleine Albright was van 1997. tot 2001 minister van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten in de regering van Bill Clinton. Daarnaast was ze üd van de Nationale Veiligheidsraad en ambassadeur voor de VS bij de Verenigde Naties. Momenteel is ze voorzitter van het National Democratie Institute for International Affairs en professor aan het Georgetown Univerity in Washington. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HM wJÊH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11