Pater Borst op bezoek bij de Willibrordschool Geslaagd uurtje jazz en swing op Beat FM IVN-wandeling over cultuurhistorie Nijenburg Voorjaarscursus 'De lente in aantocht' Dieren kunnen niet voor zichzelf opkomen. H E 1 L 0 O 12 Peutervoorstellingen door Isabelle Uiterwaal WÊÊÊ KORTOM Zondagmiddagcafé in het Trefpunt Meer weten over vrijwilligerswerk? Wethouder spreekt over huisvesting ouderen Paneelschilderen Hulp bij invullen belastingformulier Busreis naar Friesland Tafelverhuur rommelmarkt Trefpunt Dierenbescherming zoekt vrijwilligers! 13 FEBRUARI 2008 UITKIJKPOST HEÏLOO - In het kader van de Nationale Voorleesdagen gaf Isabelle Uiterwaal zaterdag drie voorstellingen in de bibliotheek rond het boek 'Kleine muis zoekt een huis'. De voorstellingen waren druk bezocht door vele peuters en hun begeleiders die aan de lippen hingen van Isabella. Foto. Mario Sacksioni HEILOO - Al ongeveer 25 jaar wordt door de Willibrordschool geld bijeengebracht ter onder steuning van het werk dat oud plaatsgenoot en oud-leerling van de school pater Theo Borst in Chili doet. Bij het feest ter afsluiting van het schooljaar vormt de 'PaterBorst- actie' een vast onderdeel. Door leer lingen en ouders wordt daarmee al jarenlang een flink bedrag bijeenge bracht dat hij in het werk van zijn parochie goed kan besteden. Pater Borst is hooguit eenmaal in de drie jaar in Nederland. Daarom greep hij de gelegenheid om op donderdag 31 januari een bezoek aan alle groe pen van de school te brengen. Hij vertelde over zijn werk en moest vele vragen beantwoorden. De leer lingen hoorden dat hij tegen allerlei problemen aanliep die we hier niet kennen. Van de bijdrage van de Willibrordschool had hij bijvoor beeld matrasjes aangeschaft waarop de kleinsten van de school in. Chili 's middags konden uitrusten. Ook werd er veel geïnvesteerd in oude renzorg ter plaatse. De kinderen luisterden geïnteresseerd en kregen op de meest uiteenlopende vragen antwoord. HEILOO - In de lente spelen bloembollen een hoofdrol in onze borders, zij zijn onze eer ste lentebodes. Maar ook bij het bloemschikken nemen voor- jaarsbloeiers een belangrijke plaats in. In de vooijaarscursus wordt aan dacht besteed aan het weven en bundelen van materialen. Ook werkt u in een arrangement met berken schors. Uiteraard komen in deze werkstukken de bloembollen aan bod. Om het beeld dat u heeft te kunnen uitvoeren, heeft u bepaalde HEILOO - Op verzoek van lief hebbers van jazz en swing bracht plaatsgenoot André Nieuwenhuis een prachtige selectie ten gehore van de befaamde legendarische solist en bandleider Artie Shaw, beter bekend als clarinet specialist. De opnamen dateerden uit de jaren dertig van de vorige eeuw. Met bekende musici trad hij als clarinet tist op in de band van de destijds HEILOO - Het IVN, de Vereniging voor natuur- en milieueducatie, organiseert elke derde zondag van de maand een natuurwandeling in het Heilooër Bos. Dit jaar wordt er in de maanden januari en februari vooral aandacht geschonken aan de cultuur-historie van het landgoed Nijenburg. Na de wandeling in januari, waarbij het met name ging om het landhuis en directe omgeving, en over de fami lie Van Foreest, verschuift de aan dacht in februari, op zondag de 17de, naar de wijdere omgeving, de REGIO - De Dierenbescherming in Alkmaar en omstreken zoekt enthousiaste en gemotiveerde vrijwilligers. Vrijwilligers zijn de drijvende kracht achter de Dierenbescher ming. Er is genoeg te doen, ook voor mensen die weinig tijd hebben of zich niet teveel kunnen vastleg gen. Maar voor alle functies geldt: veel voldoening en een zinvolle tijds besteding! De Dierenbescherming is bij uitstek afhankelijk van de belan genloze inzet van vrijwilligers. Vrijwilligerswerk bij de Dieren bescherming is leuk, leerzaam en vooral zinvol! De Dierenbe scherming komt op voor alle dieren. Ze helpt hen uit de problemen, maar probeert ook te voorkómen dat ze erin komen. Vrijwilligers kunnen uit stekend helpen om die taak te uit te voeren en tot successen te komen. technieken en vaardigheden nodig. Techniek is een essentieel onderdeel van het bloemschikken. De techniek en de materialen worden u aange reikt. De vaardigheden verkrijgt u door oefening. De uitvoering maakt het werkstuk tot iets persoonlijks. In alle stukken zult u de vooijaars- sfeer mee naar huis nemen. De cur sus vindt plaats in de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, in Heiloo. Alle materialen worden ver strekt, zelf meenemen: snoeischaar! Voor informatie over data, kosten en opgave: benzdocter@hotmail.com, tel. 072- 5336827 of 06-51414862. bekende Tommy Dorsey en zijn broer Jimmy. Ook in het orkest van de legendarische Paul Whiteman was Shaw geen onbekende. In ieder geval was het voor de liefhebbers weer een goed bestede avond. Mochten er luisteraars zijn die goede ideeën hebben voor een muzicale inbreng laat het dan weten. U kunt Beat FM bereiken door te schrijven aan Beat FM, Oosterzij 1, 1851 NV Heiloo of mai len naar John@serrelux.nl. parkaanleg en het ontwerp van het landgoed als geheel. Daarbij komt met name de veranderde houding van mensen ten opzichte van de natuur aan de orde, zoals die in de parkaanleg tot uiting komt. De wandeling begint zoals gewoonlijk om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemer- straatweg en duurt ongeveer twee uur. Warme kleding en waterdicht schoeisel aanbevolen! Een donatie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072-5325110. Voorlichting aan jong en oud is van groot belang om het welzijn van die ren op langere termijn structureel te verbeteren. De Dierenbescherming wil mensen kennis en respect bij brengen voor de dieren om ons heen. Een belangrijke manier om onze boodschap uit te dragen en nieuwe leden te werven is stand- werk. Voor de jaarlijkse collecteweek in de week rond Werelddierendag, zoekt de Dierenbescherming wijk- hoofden. Een collectewijkhoofd zorgt dat in alle straten een collec tant langs de deuren gaat. Buiten deze functies heeft de Dierenbescherming nog diverse andere functies waar vrijwilligers voor gezocht wórden. Voor informatie kan contact met de Dierenbescherming opgenomen worden via het tel. 072- 5150071 of via info@dierenbeschermingnhn.nl. HEILOO - Zondag 17 februari is van 13.30 tot 16.30 uur het café voor 50-plussers in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, open voor een gezellig praatje, een spelletje scrabble, rummycub, dammen, schaken, klaveijassen en sjoelen. HEILOO - Op initiatief van WonenPlus vertelt vrywilligersco- ördinator Marian van Dam maan dag 18 februari om 10.00 uur over de vele mogelijkheden van het vrij willigerswerk bij de SOH, waar ruim 200 vrijwilligers werkzaam zijn. Het doen van vrijwilligerswerk is een prachtige manier om actief te blijven en ergens bij te horen. Het beleid van de SOH is erop gericht om vrijwilligers zo goed mogelijk tot hun recht te laten komen. Toegang is gratis. HEILOO - Op dinsdag 19 februari om 15.00 uur is wethouder Jacob Oudekerken te gast in Het Trefpunt, om te spreken ove de huisvesting voor ouderen.Entree is 3,- inclusief consumptie. HEILOO - Sipke Schoorstra schil dert op houten panelen, betonplex of mdf. Na een succesvolle work shop paneelschilderen tijdens de Kunstzesdaagse te Heiloo, volgt nu een extra cursus paneelschilderen. Binnen tien lessen leert u houten panelen beschilderen met acrylverf. Per 4 maart krijgt u tien lessen, op dinsdagen van 19.00 tot 21.00 uur. De lessen vinden plaats in het Trefpunt. Opgave en inlichtingen via de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - De vrijwilligers van de Administratieve Ondersteuning SOH en de gezamenlijke ouderen bonden helpen ouderen, chronisch zieken en gehandicapten bij het invullen van het belastingformulier. Ze komen bij u aan huis. U kunt u aanmelden door te bellen naar tel. 072-5331297. HEILOO - De activiteitencommis sie van ANBO en KBO houdt op 10 april een bustocht. De reis gaat dit keer naar Friesland, waar men een rondrit maakt naar de Douwe Egbertsfabriek, het pottenbakkers- bedrijf in Makkum en het klokken museum. Vertrek is om 08.00 uur vanuit het Trefpunt, waar men om 19.00 uur weer terugkeert. Kaartverkoop is op 28 februari en 31 maart vanaf 12.00 uur in het Trefpunt. HEILOO - Op zaterdag 1 maart houdt het Trefpunt van 10.00 tot 13.00 uur een rommelmarkt aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Wilt u een tafel reserveren om waar te verkopen, dan kunt u contact opnemen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. De afmeting van de tafel is 80 x 160 en kost 6,-. Slechts één tafel per persoon en op is op (geen handelaren). Donderdag 31 januari bracht oud-plaatsgenoot pater Theo Borst een bezoek aan de Willibrordschool. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 12