Heiloocontact Uitwerkingsplan 4 bestemmingplan Zuiderloo Belangrijke nummers Sport en recreatie nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Welzijn UITKIJKPOST 13 FEBRUARI 2008 spoedgevallen alarmnummer 112 zonder spoed Brandweer 072 564 44 44 Politie 0900 8844 Burgemeester en wethouders maken in het kader van de inspraakprocedure bekend, dat met ingang van donderdag 14 februari 2008 gedurende zes weken het volgende voorontwerp- uitwerkingsplan van het bestemmingsplan Zuiderloo ter inzage ligt: Het voorontwerp-uitwerkingsplan 4, gelegen in de zuidoost hoek van het bestemmingsplangebied ten noorden van de Krommelaan direct ten westen van de bestaande bebouwing aan de Ken nemerstraatweg. Het betreft een woongebied waar 22 woningen zullen worden gebouwd. Wat is een uitwerkingsplan? In een uitwerkingsplan wordt op kavelniveau aangegeven wat de bestemming van de gronden is en wat er op gebouwd mag worden. Zo wordt bijvoorbeeld exact aangegeven waar er woningen, schuurtjes en andere gebouwen gebouwd mogen worden, hoe de ligging van de straten is en waar groen gereali seerd wordt. Eveneens worden in een uitwerkingsplan bepalin gen opgenomen met bouwvoorschriften waarin onder meer de maximale hoogte en grootte van bijvoorbeeld woningen en ber gingen is aangegeven. Ter inzage legging Het voorontwerp kan worden ingezien bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. Ook kunt u gedurende de openingstijden terecht in de openbare bibliotheek aan de Westerweg 250. Inloopavond Daarnaast wordt in de inspraakperiode een inloopavond georga niseerd in het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Deze inloopavond vindt plaats op woensdag 20 februari 2008 van 19.00 tot 21.30 uur. Tijdens deze avond kunnen ook reacties worden ingediend op de plannen. Indienen van zienswijzen Ingezetenen en belanghebbenden kunnen gedurende de periode van ter inzage legging gemotiveerde zienswijzen indienen tegen het voorontwerp-uitwerkingsplan, bij voorkeur schriftelijk, en te richten aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Laatste kans óm enquête opvoedon- dersteuning in te vullen Opvoeden in Heiloo: wat willen ouders? Begin januari is het college van burge meester en wethouders gestart met het onderzoek: opvoeden in Heiloo. Met dit onderzoek wil de gemeente Heiloo in kaart brengen welke behoefte er aan opvoedondersteuning onder ouders bestaat. De resultaten uit dit onderzoek zullen gebruikt worden bij de ontwikke ling van het Centrum voor Jeugd en Gezin in Heiloo. Ongeveer 350 ouders van kinderen in de leeftijd van 0 t/m 18 jaar hebben thuis een vragenlijst met daarin ver schillende vragen over de behoeftes aan opvoedondersteuning ontvangen. De ouders die deze vragenlijst inmid dels hebben teruggestuurd wil de gemeente Heiloo hiervoor hartelijk bedanken. De gemeente Heiloo vindt het belang rijk dat zo een groot mogelijke groep ouders aan deze vragenlijst meedoet. Ouders die de vragenlijst nog niet heb ben ingevuld worden dan ook uitgeno digd om dit alsnog te doen. Het is ook mogelijk om de vragenlijst digitaal in te vullen. Dit kan via de website www.par- ticipatie.nl. Hoe meer ouders de vragenlijst invullen, des te beter kan de gemeente Heiloo inspelen op de wensen van de ouders. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw E. de Graaft van de afdeling Welzijn, telefoonnum mer 072 535 66 84 (maandag, donder dag en vrijdag) of e-mail info@heiloo.nl. Geen verlof buiten de schoolvakantieperiodes Verlof voor vakanties buiten de vastge stelde schoolvakantieperiodes is niet mogelijk. In het kader van de uitvoe ringstaken van de Leerplichtwet wordt nadrukkelijk meer aandacht besteed aan het bestrijden van ongeoorloofd schoolverzuim, met name het luxever- zuim (vakantieverlof vrije dagen). Wanneer de directeur en/of de ouders zich niet houden aan de Leerplichtwet is dit strafbaar. De leerplichtwet bepaalt dat de direc teur beslist over een verzoek om verlof korter dan 10 dagen. Dit moet dan minstens drie maanden van tevoren, schriftelijk aangevraagd worden bij de directeur van de school. Het formulier voor deze verlofaanvraag kunt u bij de directeur verkrijgen. Bij dit verzoek moet een werkgeversverkla ring zitten, waarin de werkgever ver klaart dat de werknemer op geen ander moment in het schooljaar vrij kan krijgen. Zonder deze werkgevers verklaring kan de school géén verlof geven. Als ouders toch met hun kinde ren op vakantie gaan, is de schooldi recteur verplicht om dit door te geven aan de leerplichtambtenaar van de gemeente Heiloo. Uitzondering Er is één uitzondering aangegeven in de wet, namelijk de situatie waarin één of beide ouders een beroep of bedrijf heeft/hebben waarin het rede lijkerwijs niet mogelijk is vakantie op te nemen tijdens de vastgestelde schoolvakanties. Voor alle duidelijkheid, de ouders moeten kunnen aantonen dat het hier de enige vakantie van het schooljaar betreft. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Krol van de afdeling Welzijn, telefoonnummer 072 535 66 83. Warme truiendag Op vrijdag 15 februari a.s. luiden wet houder Jacob Ouderkerken en wet houder Rob Opdam de Warme trui endag in Heiloo in. Op deze dag zet ten scholen de verwarming enkele graden lager, zodat er die dag minder COC wordt uitgestoten. Alle kinderen komen in warme truien naar school. De wethouders verzorgen tussen 8.30 en 9.15 uur de aftrap van deze dag op basisschool De Duif. Zij pra ten met verschillende groepen over het milieu en doen een kleine quiz op het gebied van onderwijs en milieu. Op 16 februari in 2005 trad het Kyoto-protocol in werking. De Warme truiendag is een* initiatief van Het Klimaatverbond (Vereniging Klimaatverbond Nederland). Elk jaar zal er een Warme truiendag gehou den worden Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Welzijn, mevrouw P. Vader, telefoonnummer 072 535 66 79. www.highlow.nu als nieuwe website voor de jeugd van Heiloo De naam van de nieuwe website voor en door de jeugd van Heiloo luidt: www.highlow.nu. Anouk Apeldoorn uit Heiloo heeft deze naam bedacht en is daarmee winnares van de wedstrijd die begin dit jaar is uitgeschreven door gemeente Heiloo. Anouk wint met haar briljante idee een IPod Nano. Deze prijs werd maandag 4 februari aan haar overhandigd door wethouder Hero Veger. De domeinnaam is inmid dels geregistreerd. In 2008 wordt de website gemaakt voor en door de jeugd van Heiloo. Chatten, muziek, belangrijke informatie en spelletjes. Alles wat de jeugd belangrijk vindt komt op de site te staan. Gemeente Heiloo is eigenaar van de website en communiceert via www.highlow.nu de informatie die de jeugd van Heiloo (en haar omgeving) aangaat. Het is de bedoeling dat de meeste informatie op de site, vanuit de jeugd zelf komt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met team Communicatie, mevr. K. Adrichem, telefoonnummer 072 535 6641. Sporthal in Sportcentrum Het Vennewater, Het Zevenhuizen 48, 1852 JC Heiloo, telefoonnummer 072 533 31 52 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness/aerobic) 072 533 03 44 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit 072 533 53 13 Sporthal 072 533 31 52 Gemeente Heiloo, afdeling Welzijn (inlichtingen over verhuur), mevrouw P. Vader 072 535 66 79 Zwembad Het Baafje, De Omloop 11,1852 RJ Heiloo, telefoonnr. 072 533 39 09 Het zwembad is geopend van mei tot september. www.heiloo.hl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 15