Start tweede reeks voorspeelavonden Muziek Dansschool Heiloo Diapresentatie Nivon: de westfriese omringdijk 334 schoolkinderen helpen bij bosbeheer Buurtbus Ontmoetingen H E I L O O 17 Feest en dans op de Radboudschool Kinderen zagen, maaien, snoeien, baggeren en ruimen afval op Afwisselend van karakter door de uiteenlopende muziekstijlen Wat heb ik nou in mijn bus? UITKIJKPOST 13 FEBRUARI 2008 HEILOO - Tijdens het carnavalsfeest op de Radboudschool wer den er allemaal leuke spelletjes en activiteiten gedaan. Ook werd er volop gedanst. Zo danste de juf (als vis verkleed) samen met Merel Dalenberg de Spaanse tango! Eigen foto HEILOO - Op zaterdagavond 16 februari verzorgt de heer Klaas Bant voor het Nivon Heiloo een diapresentatie over de West- friese Omringdijk: een monu ment van 126 kilometer lang in het hart van Noord-Holland. Het gebied binnen deze oude dijk strekt zich uit van Hoorn/ Enkhuizen tot Schagen, en van de Wieringer- meer tot voor een deel het Noord- Hollands kanaal. Aanvankelijk een aaneenschakeling van kléine dijkjes, ontstond tegen het einde van de 13de eeuw een aanééngesloten geheel. Inpolderingen en droogleg gingen maakten de dijk steeds meer tot binnendijk; de laatste grote door braak vond plaats in 1675. Plaats: het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, Heiloo. Aanvang: 20.00 uur. Kosten: leden 3 euro; anderen 4 euro; jeugd 1 euro. Aanmelden: Reina Mulder (tel. 072-5333127) of Annelies Stierp (tel. 072-5113450). Aanmelden wordt op prijs gesteld in verband met de te reserveren plaatsruimte. De Bibliotheek Heiloo verzorgt zoals gebruikelijk een kleine collectie boeken over het betreffende gebied. HEILOO - Van maandag 18 tot en met vrijdag 22 februari wer ken alle kinderen uit groep 7 van de basisscholen uit Heiloo in de bossen en tuinen van Landgoed Nijenburg. In totaal gaan 334 kinderen zagen, maaien, snoeien, baggeren en afval opruimen. Wethouder Jacob Ouderkerken verzorgt maandag om 09.00 uur de aftrap van de Natuurwerkweek door te demon streren hoe je een tak afzaagt. Terug op school ontwerpen de kinderen een landschapstuin waarmee ze een prijs kunnen winnen. De Natuurwerkweek voor basis scholen is een samenwerkingsinitia tief van Landschap Noord-Holland, Werkgroep Natuur- en Milieu educatie van de gemeente Heiloo en de Vereniging Natuurmonumenten. Het doel is om kinderen kennis te laten maken met het onderhouds werk dat nodig is om natuur en land schap mooi te houden. De initiatief nemers hopen natuurlijk ook dat de leerlingen de bijzondere natuur waarden van Heiloo gaan waarde ren. Per dagdeel gaan één of twee klassen de natuur in, te beginnen met groep 7 van de Openbare Basisschool De Zuidwester op maandag 18 februari. Leerkrachten en ouders/begeleiders van de leerlin gen zullen samen met medewerkers van Landschap Noord-Holland zor gen voor de begeleiding in het veld. Dinsdag 5 februari ontvingen de kinderen ter voorbereiding op de Natuurwerkweek een educatief les boekje met een docentenhandlei ding voor de leerkrachten. Deze zijn samengesteld door Rob Dam van Natuurmonumenten. De kinderen wordt bovendien gevraagd om na afloop van de werkdag zelf een Landschapstuin te ontwerpen die zij vóór 15 maart in moeten leveren bij de secretaris van de Werkgroep NME. Het mooiste ontwerp ont vangt een prijs. Wat de prijs is, wordt later bekend gemaakt. HEILOO - Van maandag 11 tot en met woensdag 20 februari gaan de deuren open voor de tweede serie van voorspeel avonden die de muziekschool organiseert voor haar leerlin gen. Tijdens deze voorspeeluren wor den de leerlingen in de gelegenheid gesteld om hun ingestudeerde wer ken ten gehore te brengen aan ouders, familie en belangstellenden. Tevens hebben deze voorspeel avonden het doel om podiumerva ring op te doen. Deze uren worden gekenmerkt door een mix van leer lingen van verschillende docenten, instrumenten en uiteenlopende muziekstijlen. Maandag 11 februa ri zullen de leerlingen van slagwerk docent Peter Biesheuvel, piano-/ keyboardleerlingen van Ruben van Mastrigt, gitaarleerlingen van Peter Broerse en saxofoonleerlingen van Jack Kat de spits afbijten. Deze avond wordt gekenmerkt door de invulling met üchte muziek. Woensdag 13 februari kunt u kij ken en luisteren naar pianoleerlin gen van Doreté Crijns, hoboleerlin gen van Peter Onnes, dwarsfluitleer lingen van Martin Rozema, viool leerlingen van Hilka Jelsma en harpleerlingen van Marjan Deiman. Deze avond zal gekenmerkt worden doordat er zowel individueel als in klein ensembleverband muziek wordt gemaakt en de grote ver scheidenheid aan instrumenten. Donderdag 14 februari zijn het trompetleerlingen van Simon Boerke, klarinetleerlingen van Madeion Kooij, keyboardleerlingen van Maija Kraakman en Sander van Wonderen en dwarsfluitleerlingen van Anke Buringa. Deze avond zal afwisselend zijn van karakter door de uiteenlopende muziekstijlen. Vrijdag 15 februari zullen cello leerlingen van Martine Beider, Blokfluitleerlingen van JanJaap Langereis, keyboardleerlingen van Eric Bogers, zangleerlingen van Kees de Bruijn, accordeonleerlingen van Tim Fletcher en gitaarleerlin gen van Edwin van Ligteringen tij dens een zeer gemêleerde avond hun ingestudeerde werken laten horen. Met de voorspeelavond van woensdag 20 februari wordt de tweede reeks van Voorspeelavonden afgesloten. Deze avond wordt door slagwerk leerlingen van Wil van Toor, piano leerlingen van Thomas Hans en key boardleerlingen van Joost van den Berg verzorgd. Ook voor dgze avond geldt: door de grote verschéi- denheid aan instrumenten en stijlen een zeer afwisselend programma. De aanvang van de voorspeelavon den zijn om 19.30 uur en vinden plaats in de muziekschool aan het Veld 1 te Heiloo. De toegang is gratis. Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1 Heiloo, tel. 072-5332460, e-mail: info@muziekendansschoolheiloo.nl, www.muziekendansschoolheiloo.nl. Na de vele neerslag van de afgelopen 'winter' worden mensen als vanzelf neerslachtig en is het misschien wel te verklaren, dat de animo om even met de buurtbus naar Egmond te reizen voor een wandeling of terrasje, flink is afge nomen. Maar dat ik op maandag 21 januari helemaal geen enkele levende ziel in de bus kreeg, is toch wel frusterend. Gelukkig ont moette ik bij twee haltes enkele kennissen die even een praatje met me- konden maken, anders had ik echt niemand gezien. Het trieste afscheid van een col lega-chauffeur Jaap Beerse speel de ook nog door mijn hoofd, want op vrijdag was de indrukwekken de en aangrijpende avondwake geweest in een bomvolle Willibrorduskerk. Ook vanaf deze plek wil ik zijn vrouw, broers, zus sen, kinderen en kleinkinderen veel kracht en troost met elkaar wensen om het zware verhes te verwerken. Op onze website www.buurtbusheiloo.web-log.nl heb ik een 'In Memoriam' aan Jaap gewijd, waarin ik in het kort de rol van deze gewaardeerde en bij velen bekende chauffeur van het eerste uur heb geprobeerd te schetsen. Maar nu weer terug naar de passagierloze maandag. Zeer waarschijnlijk is ook het uitvallen van de bus reden voor een aantal vaste klanten geweest om thuis te blijven. Op zaterdag 19 januari kreeg de bus een lekke band. Gerrit Veer, onze technische man, heeft toen en ook op zondag nog tevergeefs geprobeerd om Connexxion te bereiken voor hulp, want we mogen zelf geen wiel verwisselen. Pas op maandag morgen is de reparatie gelukt en op zaterdagmiddag en maandag morgen heeft de bus dus niet gereden. Al bij al dus geen vrolijk nieuws voor het begin van het nieuwe jaar. Toch wü ik niet in mineur eindigen en heb ik het vol gende herfst-verhaal van de al eer der genoemde Gerrit Veer mogen gebruiken voor deze rubriek. Het is een stormachtige zaterdag en windkracht negen doet het busje flink schudden. De verwachtingen over het pas sagiersaantal zijn niet hoogge spannen, want welke levensmoede sterveling gaat bij dit weer op pad? Toch staat er bij de halte een wildgebarende schim achter het daar aanwezige struweel. Ik stop en open de deur. Een vrouwen stem zegt: „Ga maar naar binnen schat." Ik had maar één persoon gezien en buig naar links en rechts om de aangesprokene té ontdekken. Weggewaaid? Opeens staat een vierpotig wezen in het gangpad en het keft, dus zal het wel een hond zijn. Nou ja 'het' heeft een met borduursels afgezet dekje om, passend bij de vacht- kleur. Er wordt een kaartje gekocht en de vrouw gaat zitten. Het mormel drentelt zenuwachtig jankend heen en weer tot het wordt opgepakt met de woorden: 'Kom maar bij mamma op schoot'. Mamma? Wat moet ik me daarbij voorstellen..? Niét verder denker^ en goed op je stuur letten. Maar vanuit de veilige basis op schoot barst het hondenleed pas echt los. Ook het geruststellend 'de chauf feur brengt je veilig door het dorp' biedt geen soulaas. Voor het gejank het wolvensta- dium bereikt zijn we bij de bestemming. 'Lieverd' mag uit stappen en urineert uit opluchting uitgebreid naast de bus. (Tekst en foto: Tim van der Lans, chauffeur van de Buurtbus)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17