9 JEUGDPAGINA HEILOO Tips of ideeën? Mail: jeugdredactie@uitkijkpost.nl P heet **ernot V^e 13 FEBRUARI 2008 UITKIJKPOST Adres: Redactie Uitkijkpost, jeugdpagina, De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel.: 072-5330175 /4mtf 1/teuyel. eeu aautat meueeu yëtat&icUeutd óm te a/ut kóu ecyeulcjti ctóeu met l/aleutijudduty! Jeanette: Eigenlijk vind I ik het een beetje onzin. mr Maar ik koop wel elk jaar een cadeautje voor Kathleen! Dan geef ik bij- voorbeeld chocolaatjes of een kaartje waar in staat: 'Ik hou van je'. Ik krijg meestal wel ongeveer hetzelfde terug! René: Ik vind het leuk om voor Henry iets lekkers te koken, en een kleine surprise! Of bijvoorbeeld een cake in de vorm van een hart bakken. Het gaat niet om de grootte maar om de liefde, en hoe blij iemand er mee kan zijn! Henry is niet echt verrassend. Maar wel altijd héél hef (eigenlijk het hele jaar). Liz: Ik ga bij mijn vriendin (Anique) iets grappigs doen en dan zonder afzender. Dan weet zij dus niet wie het heeft gestuurd. Eigenlijk verwacht ik niets terug. Marion: Ik ga denk voor Edwin, Liz en Joris koken en met een speciaal Valentijns- toetje! Bijvoorbeeld: roze vla, met snoep- hartjes en slagroom! Sharine: Eerst moet ik op school de cito- toets maken en uit school ga ik naar Rosalie, een vriendin. Ik zou het wel leuk vinden om wat te krijgen. Maar ik heb geen verkering, dus ik verwacht niets. Rosalie: Ik ga mijn verjaardag vieren en die vier ik met vriendinnen. Ik verwacht dat ik veel cadeaus krijg, en natuurlijk kaarten! (vanwege mijn verjaardag)! Jordy: Ik ga gewoon naar school toe. Verder heb ik geen plannen. Maar ik ga mis schien wel wat sms'jes sturen. Ik verwacht eigenlijk niets. Maar ik zou het wel leuk vin den als ik wat terug kreeg. Bijvoorbeeld sms'jes van een meisje, maar dan zonder afzender, maar dat ik daar nog wel achter kom (en ik hoop dat het ook een leuk meisje is). Boyd: Naar school toe, en huiswerk maken. Maar niet iets in de liefde! Ik denk niet dat ik iets krijg. Hennie: Ik ga iemand verrassen met een bos bloemen als bedankje, voor het gezehige begin van 2008. Ik laat de bos bloemen bezorgen, zonder afzender. Maar ze weten vast wel van wie hij komt. Ik verwacht zelf niets, maar ik zou het wel leuk vinden als ik wat zou krijgen. Shyanta: Ik ga denk ik niets doen. Maar ik geef denk ik wel een kaartje aan mijn moeder of bloemen. Misschien krijg ik wel wat terug. Maar ik heb wel eens een kaartje naar mijn vriend gestuurd. Ik zou het verder wel heel leuk vinden als ik wat krijg! (Iets lekkers) Kelly: Mijn hond Diesel verwennen. Met koekjes enz. Nee, ik verwacht zelf niets. Ik zou het wel leuk vinden als ik wat kreeg! Juf Githa: Ik vind het erg leuk om mijn vriend Lars te verassen met een cadeautje en een kaartje. En misschien wil ik uit eten gaan. Ik denk dat ik in ieder geval wel een kaartje krijg van Lars. Jenna: Een kaart en een cadeau aan mijn vriendje Sam geven! Ik denk dat ik ook nog wel wat terug krijg met Valentijn! Joyce: Met Valentijn zijn we op vakantie. Lekker skiën in Oostenrijk! Ik ga er wel van uit dat ik iets terug krijg, ik hoop het wel! Door Yvonne Klaver Vlinders, slapeloze nachten en alleen maar denken aan die speciale persoon. Zou je een kaartje krijgen of stuur je zelf een kaart? Valentijnsdag blijft een spannende gebeurtenis. De leden van de jeugdredactie hebben hun best gedaan deze pagina geheel in Valentynsstyl te maken. Vier je Valentijn als je al lang by elkaar bent? Anna zocht het uit en vroeg het aan haar opa en oma. Amy heeft aan mensen op straat gevraagd wat zy aan deze speciale dag doen. Van Lotte krygen jullie tips voor een mooi geschenk en Karlijn heeft een heerlijk zoet recept uitgezocht. Veel plezier!! Door Anna Ranzijn e- en is 63 jaar. Mijn oma, Suzanne, wordt dit jaar 59. Ik vroeg me af of ze aan Valentijn doen. Mijn eerste vraag was dan ook wat weten jullie van Valentijn?' Ik vroeg het eerst aan mijn opa. „Hmm (diepe zucht), ik vind het vooral commercieel. Allemaal bedacht om geld te verdienen." Nou, wat vindt mijn oma ervan? „Ehm (ook diepe zucht), ik denk vooral aan rode rozen. Dat vind ik niet echt commercieel, hoor. Meer een teken van echte liefde." Meteen bij deze eerste vraag wordt me duidelijk dat dit een zwaar interview wordt. Zo te horen doen ze dus helemaal niks aan Valentijn. Dus ik vraag: „Opa, wat is het meest romantische wat u ooit voor oma hebt gedaan?" Opa moet hierover even nadenken. Tenslotte grinnikt hij en zegt: „Ik heb ooit een liefdesbrief in het Latijn aan haar gestuurd." Ik wist niet dat mijn opa Latijn kon. Dat blijkt hij ook helemaal niet te kun nen. Mijn oma was zeer verheugd over een brief in het Latijn, die zij weliswaar niet kon lezen, maar toch. Nooit eerder had zij van iemand een brief in het Latijn gekregen. Er moesten vast ontzet tend spannende, romantische din- ;en in staan als haar vriendje (mijn opa nu) haar op zo'n manier een geheime boodschap stuurde. Maar wie kon het haar vertellen en voor al, aan wie durfde ze te vragen het voor haar te vertalen? Dapper stapte ze op haar overbuurman af. Met kloppend hart stond ze daar wachtend op de vertaling. Totdat de buurman tenslotte zegt dat het helemaal geen Latijn is. Na dit genante verhaal gingen we verder met het interview (hun liefde heeft dit kennelijk overleefd). Hoe heb ben ze elkaar leren kennen en was het liefde op het eerste gezicht? „Dat was tijdens de koop van een kerstboom", zegt opa. „Ik had een prachtige boom uitgezocht. Het was de laatste. Je oma kwam er aan en was teleurgesteld. Toen heb ik haar mijn kerstboom aangebo den. Ze nam hem aan en ik was meteen smoorverliefd. Zij ook, maar eerst alleen op de kerst boom." Ik moet zeggen dat mijn interview tot zo ver redelijk ver liep, maar ik toch meer romantiek had verwacht. Zouden ze niet iets aan Valentijn willen doen dit jaar? Oma en opa kijken elkaar een beetje verbaasd aan. Dan zegt oma: „Nou, misschien gaan we wel gourmetten met de hele familie." Toen was het mijn beurt om diep te zuchten. Hebben ze dan helemaal niks van Valentijn begrepen? Om daar achter te komen stelde ik mijn laatste en meest intieme vraag: „Als jullie elkaar nu pas zouden ontmoeten, zouden jullie dan op elkaar zijn gevallen?" Dat had ik maar beter niet kunnen vragen. Mijn oma begint aan één stuk door te vertellen over mijn opa. Ik krijg alle goede kanten van opa te horen. Hij kan goed zagen, is altijd op tijd, brengt de vuilnis naar bui ten en ruimt zijn eigen schoenen op. Een echte Valentijn dus. Ingrediënten voor 4 personen: - 4 kleine appels (Jonagold) - 4 houten satéprikkers - 400 gr fijne kristalsuiker - 250 ml bronwater - 1 theelepel azijn - enkele druppels rode kleurstof voor voeding Bereidingswijze: Maak de appels schoon onder warm stromend water. Haal de steeltjes weg en steek de satéstok jes in de appels. Meng het water Door Karlijn Koops Recept: De liefdesappels (Pommes d'Amour) met de suiker en de azijn in een kookpot en breng het zachtjes aan de kook. Laat het op zacht vuur indikken tot ze karamelkleurig wordt. (Niet roeren). Voeg de rode kleurstof toe en laat nog even inkoken. Haal de pan van het vuur, hou ze schuin en draai er de appels in rond tot ze helemaal bedekt zijn. Laat ze even afdrui pen en plaats ze daarna op een schotel met kristalsuiker. Laat ze goed afkoelen. Tip: De kleurstoffen voor voe ding kan je vinden in de meeste grootwarenhuizen in de afdeling gebak. Je kunt de kleurstof ook vervangen door wat sap van rode bieten. Door Lotte Mars Het is bijna zover, Valentijnsdag! Maar wat kopen de meeste mensen voor Valentijnsdag? Hier een top 7 van leuke Valentijnscadeaus voor mannen en vrouwen. Voor vrouwen 1. Kaart 2. Bos rozen 3. Chocolade 4. Parfum 5. Sieraden 6. Dineetje 7. Een gezellige dag Voor mannen 1. Kaart 2. Wijn 3. Cd 4. Boeken 5. Cadeaubon 6. Kleding 7. Een leuk uitstapje

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 18