Uniek woningbouwproject Akersloot Familie Helder kan voorbeeld voor de provincie Joeb bestuur even degelijk als Joeb gebouw Werkzaamheden Bakkerspleintje van start Hoever Playbackshow op vakantie REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING Belangrijkste doel: allerlei activiteiten organiseren 'Ermoet een balans zijn tussen privacy en gezamelijkheid' Wie weet dit jaar de jury te overtuigen?' Katholieke Vrouwengilde Limmen Klaverjasdrive in Akersloot Amak wandelt Via een loting zijn de jongeren uitgekozen voor dit project UITKIJKPOST 13 FEBRUARI 2008 AKERSLOOT - Uit handen van Rabobank manager Oscar Honing ontving mevrouw Helder uit Akersloot een reischeque ter waarde van 450,- Namens de Ondernemersvereniging Akersloot deed Rob Dekker er een mooi boeket bloemen bij, waarmee de Sinterklaasactie van de OVA werd afgesloten. Tijd voor vakantie dus en dat komt volgens de winnares op een goed moment. Zij runt met haar man een zeef drukkerij in Wormerveer ,,En daar gaat best veel tijd in zitten", aldus mevrouw Helder. Bij Toerkoop Zonvaart zal het echtpaar zeker een prima vakantiebestemming vinden. EGMOND - Afgelopen donder dag hebben de vrijliggers van Joeb een nieuw bestuur geko zen. Het nieuwe bestuur bestaat nu uit jongeren uit de vrijwilligersgroep, ouders en oud-bestuursleden van Joeb. Het belangrijkste doel van het nieuwe bestuur is het behouden van het jeugd en jongerenwerk op de huidige locatie in het oude en ver trouwde Joeb gebouw, aan de Herenweg in het centrum van Egmond-Binnen, waar - al 40 jaar lang - een groep enthousiaste vrij willigers allerlei activiteiten organi seert, variërend van knutselmidda- gen voor de kleintjes, tienerdisco voor de tieners tot üve optredens voor de wat oudere jeugd van Egmond-Binnen. De ouders en oud-bestuursleden, die zich in verband met de feeste lijkheden rond het 40-jarig bestaan van Joeb al hadden georganiseerd in de stichting Vrienden van Joeb hebben besloten zich beschikbaar te stellen in het nieuw te vormen Joeb bestuur vanwege allerlei sig nalen dat het huidige Joeb gebouw -weer eens- met sluiting werd bedreigd. Het eerste probleem waar het nieuwe bestuur mee werd geconfronteerd, was dat de gemeente Bergen, wegens achter stallig onderhoud aan de achterge vel, geen muziekvergunning meer wilde afgeven. De direct door het nieuwe bestuur gevormde bouwploeg, heeft dit probleem inmiddels met behulp van ervaren timmerlieden uit Egmond-Binnen verholpen, waardoor er met name op het nade rende legendarische Tropical Weekend van 22 tot en met 24 februari toch gedanst kan worden op de zonnige klanken van verschil lende bandjes. Activiteiten zoals de kindermid dag en de Tienerdisco worden via de scholen en posters bekend gemaakt. Joeb kan nog een aantal nieuwe vrijwilligers gebruiken, dus als je 16 jaar of ouder bent, loop dan eens binnen en meldt je aan. Het prachtige Joeb gebouw staat aan de Herenweg 69 te Egmond- Binnen. CASTRICUM - Woensdag 13 februari zal er een begin wor den gemaakt met de werkzaam heden om het langverwachte hart van Castricum vorm te gaan geven. Om te beginnen zal een deel van het parkeerterrein aan het Bakkerspleintje verwijderd worden en zullen er bomen gerooid gaan worden. Aansluitend zullen er dam- wanden aangebracht worden ten behoeve van de nieuwe parkeerkel der. Ondertussen zal er ook een aan vang worden gemaakt met de sloop van de panden aan de Dorpsstraat en De Bakkerij. Dé ontwikkelaar, Symbion, is ver heugd dat het project thans in de uitvoeringsfase komt. Het totale plan voorziet in een ruime (gratis) parkeergarage, winkels, diverse soorten appartementen en een prachtig verblijfsplein aan de Dorpsstraat. De totale ontwikkeling zal een belangrijke impuls aan het centrum van Castricum geven. Volgens de makelaars is inmiddels het merendeel van de appartemen ten verkocht en zal het niet lang duren voordat zich nieuwe kandida ten melden voor de overige wonin gen. AKERSLOOT - De opkomst was groot op woensdag 6 febru ari tijdens de presentatie van de voorlopige bouwplannen voor het woningbouwproject voor en door jongeren, dat zal verrijzen op de plek, waar nu nog het oude gebouw van de Johannesschool staat. In aanwezigheid van burge meester Emmens, wethouder Portegies, gedeputeerde Baggerman en vele anderen presen teerde architect John Kerssens het voorlopige ontwerp voor twintig starterwoningen. Het bijzondere aan dit bouwproject is, dat de star tende kopers met begeleiding van adviesbureau De Regie uit Amsterdam, de projectontwikkeling zelf doen. Gemeente Castricum wil door middel van collectief particu lier opdrachtgeverschap (CPO) betaalbare woningen voor starters realiseren en zo jonge mensen binnen de gemeentegrens houden. Een grote rol is weggelegd voor woningcorporatie 'de Wonerij', die financiële onderbouwing biedt voor dit project. En ervoor gaat zorgen, dat deze woningen in de toekomst betaalbaar blijven voor starters. Voor de aanwezige jonge kopers Kees, Han, Peter en Johan is dit een mooie kans. „Via een loting zijn we uitgekozen voor dit project. We zijn daarna een paar keer bij elkaar gekomen en hebben vervolgens de kopersvereniging 'De Vrijegeest' opgericht. Adviesbureau De Regie heeft alles vormgegeven en ons begeleid in het proces. Zij hebben veel ervaring op het gebied van par ticulier opdrachtgeverschap en hel pen ons bijvoorbeeld bij de juridi sche aspecten. We waren vrij in het kiezen van de architect en onze keuze is op architectenbureau Kerssens en de Ruiter gevallen. Ook de aannemer, die het bouwproject gaat uitvoeren, zullen we zelf kie zen." Architect John Kerssens bij de presentatie: „Bij het ontwerp zijn we uitgegaan van een binnenhof als basis. Door samen te wonen in een hof maak je samen gebruik van het hof. Daarbij moet er balans zijn tus sen privacy en gezamenlijkheid. Er- staan veel bijzondere bouwwerken in dit deel van Akersloot. Door goed af te stemmen op de omgeving zal het nieuwe project hier zeker in gaan passen." Ook veel omwonen den waren tijdens de presentatie aanwezig. Ze hopen, dat ze in de procedure betrokken zullen blijven betreffende de hoogte van het toe komstige wooncomplex en de par keervoorzieningen. Na de feestelijke start van het project werd de ont wikkelingsovereenkomst getekend door wethouder Portegies, de heer. Tromp (directeur De Wonerij) en het bestuur van kopersvereniging De Vrijegeest. Het officiële moment van de ondertekeningen met v.l.n.r.: Peter Meijne (secretaris Vrijegeest), Dick Tromp (Dir. De Wonerij), Siem Meijne (voorz. Vrijegeest), Christel Portegies (wethouder), Jan Veldt (penningmeester Vrijegeest). Foto: Carolien Breed EGMOND - Op zondag 17 febru ari van 12.30 tot 16.00 uur houdt Jeugdbelangen Egmond aan den Hoef, met ondersteu ning van Stichting Welzijn Bergen, in het Dorpshuis Hanswijk een playbackshow door kinderen van groep drie tot en met acht. Op deze middag zullen niet min der dan twintig solisten of groepen enthousiaste kinderen uit Egmond aan den Hoef hun vertolking geven van hun uitgekozen artiest en liedje. Degene die dit jaar de jury en de zaal weet te overtuigen zal de titel jeugdplaybacker 2008 van Egmoqd aan den Hoef in de wacht slepen. Wilt u dit bijzondere spektakel mee maken, kom dan vanaf op zondag 17 februari naar Dorpshuis het Hanswijk. De zaal is open vanaf 12.10 uur en de toegang is 0,50. Voor vra gen of aanvullende inlichtingen kunt u terecht bij Corine de Waard, tel. 072-5065032. Vorig jaar won een zespersoonsformatie de Hoever Playbackshow met een grandioos Chicago optreden. Eigen foto LIMMEN - Op woensdag 20 februari heeft het KVG een leden avond in de Burgerij. Aanvang 20.00 uur. Deze avond komt Marlies Fransen van de stichting Oyders en verwanten van drugs verslaafden. Bent u geen lid en wilt u er iets meer van weten, iedereen is welkom. U betaalt 3.50 voor de koffie. AKERSLOOT - Zaterdag 15 febru- ari kunnen de klaveijas liefheb bers terecht op de maandelijkse drive die in café De Vriendschap wordt gehouden. Wie niet zo gelukkig is met het klaverjassen kan zijn geluk beproeven bij de grote verloting, waar ook prachtige prijzen te winnen val len. De aanvang van de drive is 20.00 uur en kosten bedragen E 4,- per persoon, opgave is moge lijk via tel. 0251-312866 of 's avonds in het café. AKERSLOOT - Zondag 17 febru ari wordt er door Amak een winterwandeltocht van de A.WV .in Amstelveen gelopen. Deze is 15 kilomter lang. Vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/hoek Raadhuisweg. Iedereén is welkom. Voor inlich tingen: Tinie Leijen, tel. 0251- 315137 of tel. 0251-313956.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21