TRIADE HQ Murmellius Gymnasium, een grondige voorbereiding op een universitaire studie 44 koopappartementen te Castricum fit!» REEDS 70% VERKOCHT Parkappartementen Triade MULDER OBDAM Samen Murmellius "Echt leuk" Model United Nations Trots mBBBÊI Verkoop en inlichtingen Van Amsterdam Garantiemakelaars Verkoop en inlichtingen VLIEG Makelaars OG VAN AMSTERDAM GARANtiEMAKELAARS Unieke locatie direct bij de gezellige dorpskern Royale appartementen vanaf 114 m2 BVO Grote zonnige balkons met uitzicht op groen en water Eigen parkeerplaats in de ondergrondse parkeergarage Volop privacy door bijzondere positionering Prijs vanaf 338.000,- v.o.n. Dorpsstraat 64 1901 EM Castricum T (0251) 65 08 50 info@vanamsterdam.nl www. vanamsterdamn I Ontwikkeling Mulder Obdam Ontwikkeling B.V. Handelskade 5,1713 HS Obdam T (0226) 45 66 54 www.mulderobdam.nl Kanaalkade 24 1811 LP Alkmaar T (072) 511 06 00 alkmaar@vlieg.nl www.vlieg.nl (ADVERTORIAL) Samen lerensamen werkensamen activiteiten ontplooien. Leerlingen en docenten van het Murmellius Gymnasium in Alkmaar doen niet ingewikkeld over leren en thuisstudie. Dat hoort er gewoon bij op dit zelfstan dige gymnasium dat al meer dan honderd jaar oud is. Nieuwe onderwijskundige inzichten houden de docenten zeker niet op een afstand, maar op het Murmellius staat kennisvergaring en voorbereiding op een universitaire studie wel centraal. Het overgrote deel van de leerlingen die met diploma het Murmellius Gymnasium ver laat, studeert verder in het wetenschappelijk onderwijs. Logisch ook, want de leerlingen worden daar grondig op voorbereid in het markante schoolgebouw in de Alkmaarse binnenstad. Een schoolgebouw waarvan zeker het oorspronkelijke deel nog de sfeer ademt van klassiek onderwijs. Het Murmel lius Gymnasium ziet het als zijn taak om de leerlingen kennis en inzicht op een breed terrein bij te brengen. Ook verlangen de do centen dat hun leerlingen hun studievaardig heden, waaronder zelfstandig werken, sterk ontwikkelen om goed voorbereid aan een academische studie te beginnen. Het Murmellius Gymnasium is relatief klein. Het telt circa 750 leerlingen en aan wie je het ook vraagt, allemaal voelen ze zich er prettig. Docenten én leerlingen. "Echt een heel leuke school," zegt Evelien van Meel. En ze heeft recht van spreken want ze is een kersverse afgestudeerde Murmelliaan. "Het plezierige aan een zelfstandig gymna sium is dat alle leerlingen met hetzelfde be zig zijn. Dat is ook prettig voor jongerejaars wanneer die met vragen naar je toe komen. Je weet precies wat zij doormaken. De begelei ding van jongere leerlingen door ouderen is op deze school heel belangrijk." Opvallend is dat het Murmellius relatief veel leerlingen opleidt in de profielen natuur en techniek of natuur en gezondheid, de typische bèta-pro fielen. Uiteraard biedt het Murmellius daar naast een brede kennismaking met de klas sieke cultuur. Alle leerlingen krijgen tot en met de derde klas les in Latijn en Grieks. Na de derde klas kiezen zij minimaal één van deze twee vak ken in hun examenpakket. Het Murmellius Gymnasium stimuleert de deelname van leerlingen aan activiteiten zoals toneel- en muziekuitvoeringen, sport activiteiten, werkweken en (buitenlandse) excursies. Een heel belangrijke activiteit is de Model United Nations (MUN), een na bootsing van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. De leerlingen debat teren met vwo-leerlingen van andere scholen dagenlang in het Engels over allèrlei belangwekkende onderwerpen. De organisa tie van MUN ligt geheel bij de leerlingen. Evelien van Meel, in 2007 eindverant woordelijk voor Imuna, zegt daarover: "MUN is fantastisch om te organiseren. Je bent er wel enkele maanden zoet mee. Maar het is een ervaring die ik niet had willen missen en de debatten zijn heel inspirerend. Ik ben er ook erg trots op dat ik in de organisatie heb gezeten. We zijn boven het Noordzeekanaal de enige school die in dit initiatief meedraait. Dan mag je toch een beetje trots zijn." Het Murmellius Gymnasium is gevestigd aan de Bergerhout 1 te Alkmaar, tel (072) 527 20 72

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 29