DJ Cheef en MC Imperial presenteren Jongeren Battle van Heiloo Fotoclub Heiloo doet mee aan landelijke fotowedstrijd Medivoet H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 COLLEGE JAC. P. THIJSSE^ Forten in Noord-Holland bij BeatFM Geslaagd EHK Klaverjasclub De bloemen 65 1902 GT Castricum Telefoon (0251) 652571 Website: www.jpthijsse.nl email: school@jpthijsse.nl UITKIJKPOST 13 FEBRUARI 200 mavo, havo en vwo openbare scholengemeenschap voor In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Rolinka Zaffora, Laan van Muijs 24, 1852 RD Heiloo, tel. 06-42417110, www.medivoetheiloo.nl, email: medivoet@quicknet.nl. HEILOO - Voeten verdienen meer aandacht dan ze normaal gesproken krijgen. Bij alle activiteiten van de mens spelen ze een cruciale rol. Zowel bij het werken als recreëren. Toch heerst er een soort taboe op voeten, wanneer er iets mee is. Velen schamen zich om met hun voetproblemen naar een pedicure te gaan. Terwijl daar alle kennis en apparatuur aanwe zig is om mensen met voetklachten te helpen. Medivoet biedt goede ver zorging van voeten in een medisch getinte pedicurepraktijk. Rolinka Zaffora is de gedreven persoon achter Medivoet. In haar praktijk aan de Laan van Muijs kan men voor allerlei voetkwalen terecht. „Mensen komen vaak uit noodzaak, wanneer men pijn voelt aan de voe ten bij het lopen of sporten. Deze pijn kan worden veroorzaakt door aller lei redenen. Het komt voor, dat iemand vaker terug komt met hetzelfde probleem. Ik probeer daarom niet alleen de gevolgen te bestrijden, maar ook de oorzaak te achterhalen," aldus Rolinka. Ze heeft alle studies gevolgd en de benodigde certificaten in huis, die te halen zijn op pedicu- regebied. Maar Rolinka wil meer kunnen bieden dan pedicure alleen. „Ik ben helemaal gegrepen door het 'voeten-vak'. Een pedicure is nooit uitge leerd. Nieuwe ontwikkelingen op het gebied van pedicure volg ik op de voet." Om haar kennis te vergroten, volgt ze een studie podologie, waar ze aan het eind van dit jaar het A-register voor hoopt te halen. Na volledige afronding van deze studie mag Rolinka ook aanpassingen voor schoenen, correctiezolen en dergelijke verzorgen bij klachten, die voortvloeien uit het niet goed functioneren van de voeten. Ze wil zich uiteindelijk gaan specialiseren op sportpodologie. „Mensen komen voornamelijk met standaard aandoeningen als nagel verzorging, eelt, likdoorns, kloven en ingroeiende nagels. Daarnaast is bij Medivoet schimmelnageldiagnostiek mogelijk, .waarbij een stukje van de nagel voor onderzoek wordt opgestuurd naar een laboratorium. Aan de hand van de uitkomst wordt een behandelplan opgesteld. Verder hebben we veel diabetespatiënten onder behandeling. Mensen met suikerziekte hebben een verminderde gevoeligheid in de voeten, met alle gevolgen van dien. Bijvoorbeeld onopgemerkte wondjes, die kunnen gaan infecteren. De gevoeligheid kan ik meten. Ik geef adviezen en begeleiding aan diabe ten bij verzorging van voeten om in eên zo vroeg mogelijk stadium pro blemen te signaleren." Indien men hiervoor verzekerd is worden behande lingen, uitgevoerd door Medivoet, vergoed. Ook heeft Medivoet nagelbeugeltechniek in huis om bij een ingroeiende nagel door middel van een beugel(tje) te zorgen, dat de nagel op den duur anders gaat groei en. Indien men last heeft van lelijke teennagels, kan zelfs een nagelprothe se of kunstnagel uitkomst bieden. ,;Wat ik heel belangrijk vind, is goede kwaliteit bieden binnen pedicure praktijk Medivoet. Kwaliteit door middel van kennis en (bij)scholing. Maar ook in het gebruik van moderne en comfortabele apparatuur. Hygiëne en kwaliteit moeten vanzelfsprekend zijn binnen elke pedicure praktijk." HEILOO - Dj Cheef en rapper MC Imperial komen op 14 februari naar Heiloo om in de grote zaal van Het Open Huis de Muzikale Jongeren Battle van Heiloo te presenteren. Het muzikale element bestaat onder andere uit het zingend of rap pend reageren op stellingen die door de discussieleiders of door bezoekers worden aangedragen. Bijvoorbeeld de stelling: 'Om Heiloo veilig te houden brengen we alle loslopende jongeren naar de poli tie.' Als voorbereiding op deze avond is in januari een Loesje-work- shop gehouden waarbij oneliners bedacht zijn. De landelijke Loesje- organisatie heeft er daarvan vier goedgekeurd als Loesje-posters, waaronder: 'Hangjongere: Shit, ik houd het niet meer!' Voor het muzikale debat op 14 februari worden in het dorp en op middelbare scholen met leerlingen uit Heiloo affiches en flyers ver- preid. De avond is een initiatief van de PvdA Heiloo, die hiermee het debat tussen jongeren en hun belangstelling voor de samenleving wil stimuleren. Bij voorbereidende discussies van de PvdA Heiloo met jongeren kwam het belang van goede en veilige speelvoorzieningen naar voren. Zo werd gepleit voor hogere hekken rond het trapyeld in Ypestein en voor een betere skate- baan. Een bioscoopfunctie in Tendenz, de tienerafdeling van jon gerencentrum Buk Buk, werd ook als wens uitgesproken. De street- dance, panna knock out en andere activiteiten die de gemeente onlangs organiseerde, werden als positieve voorbeelden genoemd. De Muzikale Jongeren Battle van Heiloo begint om 20.00 uur. De beste debatteerder krijgt een belo ning van 35 euro. Zalencentrum Het Open Huis is gelegen boven winkel centrum 't Loo. De toegang is gratis. Informatie op Hyves: www.heiloo.hyves.nl. V Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Donderdag 14 februari kunt u in het programma Heiloo Centraal informatie beluisteren over de Stelling van Amsterdam en Fort Spijkerboor. Joan Rückert vertelt Maud van Gijssel onder andere over waar.de forten lig gen, waarom ze op een bepaalde manier gebouwd zijn, het doel van de forten en wanneer deze te bezoeken zijn. Deze uitzending kunt u beluisteren op donderdag 14 februari van 20.00 tot 21.00 uur op BeatFM: op de kabel op 96.5 en via de ether op 106.3. HEILOO - Oud plaatsgenoot Willem Paul Amels jr. heeft deze week aan de universiteit van Amsterdam de Master (Drs) titel behaald, hij studeerde politicologie, de titel van zijn afstudeerscriptie: 'Microfinance Entrepreneurship as engine for Social Integration and Social Capital'. HEILOO - Op dinsdag 8 januari mocht elk HAF-lid vijf van zijn beste foto's van het afgelopen jaar meenemen, om mee te doen bij de selectie van uitein delijk slechts tien foto's die zul len worden ingezonden voor de landelijke Bondsfotowedstrijd. De daarvoor speciaal ingehuurde topfotograaf Gijs van Gent mocht de selectie maken. Hij zag zich geplaatst voor een stapel van circa 150 foto's waarvan er dus 140 moesten afvallen. 21 Leden, die allemaal dachten een goede kans bij deze voorselectie te maken, moesten worden teleurgesteld. Met fotoclub Heiloo zullen er nog zo'n 160 fotoclubs aan de bondswed strijd 2008 meedoen. Komend najaar zullen zij verne men welke clubs, en daarbinnen welke leden, het best zullen hebben gescoord. Een van de foto's, van R. Blom, die meedoen voor de landelijke Bondsfotowedstrijd 2008. Eigen foto ADVERTENTIE HEILOO - Op 18 februari houdt EHK weer een Open Drive. U bent allen, met of zonder partner, welkom in het Open Huis in 't Loo! Start is om 19.30 uur tot 22.30 uur. Inlichtingen bij de dames Geerlings (tel. 072- 5339345) of bij van Toorn (tel. 072-5336038). Opendag

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5