Het Noord-Hollandse Bier is Best Bands gezocht voor Big Buk Band Battle Theo Leering exposeert tot 31 maart in MCA H E I L O O Van miljonair tot IKM DEUTEKOM Van miljonair tot krantenjongen Corso BOEK VAN DE WEEK sport expo WWW. Asterix en de Olympische spelen (NL) Expositie Nella van Os bij Casa Design - Tribute to Shirley Horn Van miljonair tot krantenjongen door Sander de Kramer UITKIJKPOST 20 FEBRUARI 2008 Sander de Kramer Asterix en Obelix worden namens Gallië afgevaardigd naar de Olympische Spelen om de Romeinen eens een lesje te leren. De beeldschone prinses Irina heeft haar hart verloren aan de Galliër Hartstochtelix, maar Caesars zoon Brutus heeft zijn oog op haar laten vallen. Irina rest niets anders dan te verklaren dat ze zal trouwen met de winnaar van de Olympische Spelen. Om het legioen van de Romeinen te verslaan, worden Asterix en Obelix uitgekozen om als afgevaardigden van de Galliërs deel te nemen aan de Olympische Spelen. Doping is natuurlijk niet toegestaan tijdens de Spelen en daarom verbieden de Griekse scheidsrechters het gebruik van het beroemde magische tover drankje. Het duo zal dus op eigen krachten moeten winnen van hun tegenstanders. Samen slaan ze de handen ineen tijdens de meest opzienbarende Olympische Spelen van de Oudheid. REGIO - Dat er sinds 1990 per hoofd van de bevolking in Nederland jaarlijks steeds min der bier wordt gedronken is voor menigeen geen nieuws. Dat dit ten koste gaat van pils in tegenstelling tot een groeien de speciaalbiermarkt is minder bekend. Maar vergis je niet: Nederland kent inmiddels rond de tachtig brouwerijen die zelfstandig opere ren, dan wel bij een collega-brouwer broüwen. Veel van die brouwerijen zijn klein en brouwen hun bieren ambachtelijk en met veel hef de. Noord-Holland telt inmiddels 15 brouwerijen. Reden voor PINT Regio Noord-HoUand, de regiocom missie van de landelijke bier consu mentenvereniging Promotie Informatie Traditioneel bier (PINT), het pubhek meer bekend te maken met de in deze provincie gebrouwen bieren. Daarom organiseren ze op zondag het tweede Noord-Hollands Bierfestival, waarbij de brouwers (een deel van) hun bieren komen presenteren. Op deze manier komt de bezoeker rechtstreeks in contact - en in gesprek - met de producent. De bezoeker proeft uit een 15cl- glas, zodat er meer verschillende bieren aan bod kunnen komen. Ook Slow Food zal vertegenwoordigd zijn met diverse Noord-Hollandse specialiteiten. Dit festival vindt plaats tussen 13.00 en 19.00 uur in de zaal van Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg 12. PINT is een ver eniging zonder winstoogmerk dat zich tot doel stelt het promoten van de Nederlandse biercultuur in de ruimste zin en het informeren en behartigen van de belangen van de Nederlandse bierconsument. PINT Regio Noord-Holland organiseert bierfestivals, bierdiners, excursies en bierproeverijen. Nadere informa tie over PINT Regio Noord-Holland en haar activiteiten is te vinden op www.prnh.pint.nl. Voor telefonische informatie: 06-28945451. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HM TMWÊ naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl door Sander de Kramer voor 16,95 HEILOO - In de maanden maart tot en met april houdt Buk Buk voor de 17e keer de Big Buk Buk Band Battle. Deze oudste bandjescontest van de kop van Noord-Holland heeft in 2008 weer ruimte voor aanstormend talent. Aangezien Noordhollands Glorie ter ziele is gegaan heeft Buk Buk de for mule weer aangepast naar de oorspronkelijke vorm. Zelfs uitgebreid naar vier voor ronden, die in maart en april gehou den worden. In mei wordt de wed strijd afgesloten met de legendarische finale, waar om grote prijzen wordt gestreden. Het meest in het oog springend is natuurlijk de eeuwige roem met de daarbij beho rende Big Buk Buk Band Battle Beker, voor de winnaar. Opgave via www.bukbuk.nl. Bij teveel aanmel dingen wordt er geselecteerd op regio dus kom je uit Heiloo en omstreken dan heb je meer kans. Tijdens elke voorronde zullen maxi maal vier bands kunnen optreden. Alle bands spelen een set van maxi maal dertig minuten. In elke voor ronde zal een speciale jury een band uitkiezen die door gaat naar de grote finale. HEILOO - Schilderes Nella van Os exposeert tot half april bij Casa Design in winkelcentrum 't Loo. De Limmense laat in totaal negen van schilderijen zien waaronder 'Bonte Koeien'. Eigen foto De winnaars van de vier voorron den zullen met elkaar battien voor de titel over-all winnaar van 2008 mag gaan noemen. Als criteria wordt gelet op het feit of je voldoen de eigen repertoire hebt. Er mag een cover gespeeld worden. Verder is het ook belangrijk of de bands uit de omgeving van Heiloo vandaan komt, alle lokale bands kunnen zeker meedoen. Bands uit de regio maken een grote kans om mee te doen, de andere bands worden apart bekeken. Hoewel we oor spronkelijk op zoek waren naar met name beginnende bands, hebben wij dit criterium wat laten varen. Ook bands die al vaker opgetreden hebben mogen gewoon meedoen en zijn normaal gesproken door hun ervaring wat in het voordeel. Mocht je als band interesse hebben om je in te schrijven surf dan naar www.bukbuk.nl en klik het icoontje 5XB aan of bel tel. 072-5321048 (Rachel). HEILOO - Vrijdag 29 februari brengen Denise Jannah en Die- derik Ruisch 'Tribute to Shirley Horn in theater De Beun. Al enige tijd werken Denise Jannah en Die- derik Ruisch met zeer veel succes samen. De zeer ervaren jazzdiva en de jonge energieke trompettist voelen elkaar op het podium per fect aan. Na een aantal zeer suc cesvolle optredens zoals het Lions Swingfestival, Jazztafette 2005 en het North Sea Jazz festival, zyn zij samen een uniek project gestart-. Op donderdag 20 oktober 2005 overleed jazz zan geres Shirley Horn. Als dank en waardering voor wat deze zange res heeft gebracht brengen zij een 'Tribute to Shirley Horn'. Op geheel eigen wijze nemen zij u mee langs de talrijke hoogtepun ten uit de carrière van Shirley Horn. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 15.-. De kassa is open van maandag tot vrijdag van 13:30 tot 17:00 uur en vanaf 1 uur voor de voorstelling. ALKMAAR - In het Medisch Centrum Alkmaar exposeert Theo Leering tot 31 maart zijn schilderijen. De uit Heiloo afkomstige schilder werkt met olieverf en heeft muziek en de daarbij behorende instrumen ten als belangrijke inspiratie bron. Bij veel schilderijen neemt hij een loopje met de realiteit waardoor er absurde voorstellin gen ontstaan. Ook hangen er werk stukken die juist knipogen naar wat realiteit zou kunnen zijn, bij voorbeeld: een Amerikaanse en een Russische astronaut die op de maan een partijtje aan het golfen zijn. We zien de Rus met een 'stars and stripes' vlag de plek aanwijzen waar zijn Amerikaanse tegenstan der het balletje moet putten. Theo exposeerde de afgelopen jaren in onder andere Alkmaar, Haarlem, Amsterdam en Londen. De exposi tie in het MCA kunt u bezoeken tot 31 maart. Van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 19.30 uur en in het* weekend van 16.00 tot 19.30 uur (ingang Metiusgracht). Zijn wefk zal ook te zien zijn in het weekend van 7 tot 9 maart op de 58e Antiekade in Golden Tulip Heiloo. Aan lager wal geraakte miljonairs, gestruikelde topsporters en in de war geraakte professoren. In Van miljonair tot krantenjongen vertel len ooit succesvolle mensen hoe zij door een bizarre speling van het lot op straat zijn terechtgekomen. Zoals Ton die een goedlopende praktijk had met honderden patiën ten. Totdat het noodlot toesloeg. Nu woont hij in het bos en leeft hij van zelfgevangen visjes en groenten die hij achter zijn tent kweekt. Ook onthult acteur Peter Faber zijn ont roerende en persoonlijke levensver haal uit de periode dat hij op straat leefde. Wie Van miljonair tot kran tenjongen heeft gelezen zal nooit meer zeggen: 'Dat zal mij niet over komen....' Schrijver en journalist Sander de Kramer (1973) werd lan delijk bekend als hoofdredacteur van de Straatkrant. Daarnaast is hij al jaren succesvol columnist voor De Telegraaf. Hij houdt zich al vele jaren letterlijk bezig met de onder kant van de samenleving. De fasci nerende wereld van daklozen heeft hem zo gegrepen, dat De Kramer voor dit boek zelfs vrijwillig een periode op straat heeft geleefd. Tot 31 maart exposeert Theo Leering in het MCA. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11