Nieuwe Plusactiviteiten Spannende avond voor Egmondse foto amateurs Vader en zoon weekend Scouting Limmen succes Veel energie en uitstraling tijdens Hoever Playbackshow Lamoraal blij met nieuwe dirigent en voorzitter REGIO 17 INGEZONDEN MEDEDELING Kaya Zwaam winnares met lied De Kleine Zeemeermin' Tropical weekend in jeugdcentrum JOEB UITKIJKPOST 20 FEBRUARI 200 CASTRICUM - Mannen en vrouwen, jong en oud, zijn zich bewust van het belang gezond en fit te blijven. Natuurlijke schoonheid komt van binnenuit. Gezondheid en schoonheid zijn nauw verbonden. Veel levensmiddelen en cosmetica zitten vol chemicaliën die je hormoonhuishouding verstoren en je ziek kunnen maken. In de cursus Gezondheid en Schoonheid leert u in vijf lessen onder andere wat gezondheid is. Daar hoort bij: op een gezonde manier slank en fit worden, je huid gezond te houden, wat natuurlijke cos metica is en waar je dit kunt kopen, een natuurlijke deodorant en een natuurlijke parfum zelf maken. Vanaf maandag 3 maart start deze cursus van 19.00 tot 21.00 uur. Woensdag 5 maart start de basiscursus Digitale Fotobewerking, vijf lessen 19.30 tot 22.00 uur. Deze cursus geeft een glo baal inzicht hoe je digitale foto's kunt corrigeren, verbeteren en manipule ren met behulp van de computer. Men gebruikt het softwarepakket Photoshop Elements 5.0. Aan bod komen onder andere: foto rechtzetten, uitsnijden, belichting corrigeren, kleurcorrecties, plaatsen van teksten, wer ken met lagen, maken van een contactblad, verwijderen van 'rode ogen' enzovoorts. Men moet goed met de computer overweg kunnen en kennis van Windows hebben. Woensdag 12 maart start Matthaus Passion, twee les sen van 19.00 tot 21.00 uur. Jaarlijks bezoeken velen rond Palmzondag de Matthaus-Passion. Dit muziekwerk uit de laat-Barok tijd kent allerlei tekst schilderingen, emoties en symboliek. De eerste les geven we een beeld van het dagelijks leven van Bach als Thomascantor in Leipzig en behandelen we de ontstaansgeschiedenis van de Matthaus-Passion. De tweede les bespre ken we het werk zelf, inclusief tekstboekje. Voor meer informatie kunt u terecht bij Plusactiviteiten tel. 0251-671837. EGMOND - Afgelopen vrijdag werd door de vereniging De Egmondse Foto Amateur (DEFA) een wedstrijdavond georganiseerd voor de leden. Op deze avond werden de aange boden foto's die als thema herfst moesten bevatten beoordeeld door kunstschilder Andrez Zentveld en de bekende sportfotograaf Cor Mooij. Als winnaar kwam uiteindelijk de foto van Sietske Zwart met 19,5 punten als beste uit de bus. Het was weer een ouderwets gezellige maar ook leerzame DEFA avond. De jury beoordeelde afgelopen vrijdag foto's van de leden van De Egmondse Foto Amateur. Eigen foto LIMMEN - De Welpen van Scoutinggroep Limmen hebben 16 en 17 februari een onverge telijk weekend gehad samen met hun vaders en opa's. De nieuwe Welpen en nieuwe lei ding werden geïnstalleerd en zijn nu officieel lid. Na een middag vol bui ten activiteiten, het eten van 300 pannenkoeken (die gebakken waren door de leiding) en het zelf maken van een leren dasring, werd de hulp van de Welpen en hun vaders inge roepen. Boswachter Marijke Dirkson had hulp nodig in het bos- en duingebied omdat daar vreemde dingen gebeur den. Na een spannende nachtelijke patrouille kon de boswachter met hulp van de Welpen de twee bekende drugscriminelen B.K. en PJ. inreke nen. Helaas voor de boeven bleek hun drugs niet het juiste middel te zijn er zat namelijk maizena in hun schatkist! Omdat de Welpen en de boswachter dit wel sneu vonden voor de boeven kwamen ze eraf met een lichte bekeuring en kregen ze nog koffie toe ook. De Welpen fietsten met een gerust hart weer terug naar het scoutinggebouw van Limmen voor een goede nachtrust op matjes en in slaapzakken, naast hun vaders en opa's. De volgende morgen werden er levensgrote katapulten^gepionierd en na het touwtje branden werd het weekend afgesloten met een groot kampvuur waar iedereen nog eens getrakteerd werd op ouderwetse wentelteefjes, die er zonder moeite in gingen. Kortom het was een geslaag de en gezellige VaZoZaZo voor Scouting Limmen. Als je een keer Wilt kijken bij de Welpen, er is nog ruimte bij de kleine Welpen (jongens van zeven tot negen jaar). Neem dan contact op met Inge Commandeur tel. 072-5053185. EGMOND - Het was genieten voor de toeschouwers van de Hoever Playbackshow 2008. Meer dan zestig kinderen tra den afgelopen zondag in het Dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef op. De aankleding, dansen' en de energie en uitstraling spatten van het toneel de zaal in. De jury bestaande uit Billy, Lilly en Tilly gaven deze keer een bijzonder kleu rig tintje aan het geheel. Zij hadden geen gemakkelijke taak om een win naar te kiezen uit de grote verschei denheid die er door de 6 tot 13 jari gen ten toon werden gespreid. Liever wilden ze, zoals presentator Gerard Belleman al suggereerde, aan alle kinderen de eerste prijs geven omdat duidelijk was hoe goed iedereen zich had voorbereid op deze jaarlijkse kindershow. Uiteindelijk gaf de tere en ontroe rende solo vertolking door Kaya Zwaan van het lied 'De Kleine Zeemeermin' de doorslag. Zij bracht het lied van de, naar meer smach tende zeemeermin, met een intense overgave die zowel de jury als de zaal geheel overtuigde. Na het bedanken van de vrijwilli gers die dit jaarlijkse gebeuren van Jeugdbelangen weër mogelijk heb ben gemaakt werd de middag door Gerard Belleman afgesloten met EGMOND - Ook dit jaar wordt in jongerencentrum JOEB een Tropical Weekend gehouden. JOEB wordt dit weekend omgetoverd tot een tropisch strand en de nodige bands, cocktails en versnaperingen zullen in Egmond-Binnen niet mis sen. Vrijdagavond gaan de deuren om 20.00 uur open en zullen de Biarritz Boys de spits afbijten. Deze band is in 2001 gevormd en toege wijd aan dat ene vergeten genre van surf/instro. Alsof dit nog niet genoeg is zullen ook the Marinos het podium betre den. The Marinos bestaan uit vier nazaten van de beruchte Familia de Marinos. De van origine mexicaan- se 'Familia' houdt zich al eeuwen lang bezig met het maken van entertainment. Al in de jaren 60 raakte de Familie in de ban van de muziekstijl Surf. Zich bewust van hun wortels bedachten de broers Benito, Frederico, Marino en Arturo dat zij dit verstofte muziek genre en hun vergeten familie opnieuw op de weréldkaart konden zetten. De deuren sluiten vrijdag nacht om 02.00 uur om zaterdag avond 23 februari 20.00 uur weer open te gaan voor Wise Gear, Deze band ontstond in 2003 in een achtertuin waar Maarten en Loek met hun akoestische gitaren zaten. De stijl van de band is 'Acoustic reggae' en na een rustige periode is de band weer volop bezig met onder andere een nieuwe drummer en toetsenist. Deze band heeft twee keer in het voorprogramma van Süghtly Stoopid gestaan, en onder tussen hebben ze met covers en eigenwerk ongeveer 25 nummers die ze zij zeker zullen laten horen. Ook zaterdagnacht blijft JOEB tot 02.00 uur open. Zondagmiddag 24 februari staan de vrijwilligers om 16.00 uur klaar en kun je genieten van diverse DJ's. Toegangskaarten zijn te koop in JOEB en kosten 3,- per avond of 5,- voor het here weekend. Zondag is de toegang gratis. alle kinderen op het toneel rond de winnende artieste en met het geza menlijk zingen van het lied 'Met z'n allen'. De foto's van de playbacks how zijn over circa een week op www.welzijnbergen.nl/jongeren- werk/fotoaibum te zien. Kaya Zwaan won met het lied De Kleine Zeemeermin de eerste prijs tijdens de Hoever Playbackshow. Eigen foto EGMOND - Het Lamoraal gaat met een nieuwe dirigent en nu ook een nieuwe voorzitter weer een muzikaal jaar tegemoet. Het Lamoraal heeft sinds begin februari een nieuwe voorzitter. Tijdens de algemene ledenvergade ring droeg Jos van der Heijden de voorzittersfunctie over aan Gerard Belleman. Jos benadrukte in zijn woordje nog eens dat iedereen zijn uiterste best heeft gedaan om de vereniging draaiende te houden. Er werd bena druk dat de vereniging door de inzet van eenieder goed door soms ook moeilijkere tijden gekomen zijn. Jos van der Heijden werd vervolgens door de kersverse voorzitter Gerard Belleman bedankt voor al zijn inzet. „We hadden te maken met een werkhamster die op allerlei manie ren probeerde iets voor elkaar te krijgen voor de club. We zijn hem daar zeer dankbaar voor", aldus de nieuwe voorzitter. Ook werd tijdens de jaarvergadering Ria Groot gehul digd voor haar 25 jarig lidmaat schap bij Lamoraal. Ria heeft bij het slagwerk en voorheen de drum band heel wat klappen gegeven op de trommel. Daarnaast was Ria altijd bereid mee te werken aan activiteiten die de vereniging organiseerde. Nu Slaghout niet meer bestaat heeft Ria besloten te stoppen met Lamoraal. We zien haar nog wel achter de schermen meedraaien in de stich ting materiële belangen. Het Lamoraal van Egmont bedankt Ria voor alle mooie muzikale, jaren die zij samen beleeft hebben en wenst haar succes met alle activiteiten die nog gaan komen. Ria Groot is gehuldigd voor haar 25 jarig lidmaatschap bij Lamoraal van Egmont. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17