dieZine, grafisch ontwerp Avond rond opera 'Katia Kabanova' van componist Leos Janacek André Nieuwenhuis presenteert Jazzprogramma op Beat FM De Stille Omgang H E I L O O BEDRIJF BELICHT B I 5 gelezen worden André is een echte kenner van oude swingmuziek KORTOM Geslaagd <g UITKIJKPOST 20 FEBRUARI 200 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksiorii Stationsweg 51/1851 LJ Heiloo, tel. 072 - 532 34 70, www.diezine.nl, email: info@diezine.nl. HEILOO - Van idee tot eindproduct. dieZine ontwerpt alles op het gebied van grafisch ontwerp, zoals logo's, posters, huisstijlen, webde sign, magazines en advertenties. Maar ook voor unieke uitnodigingen, geboorte- en trouwkaarten en afwijkende wensen, zoals bijvoorbeeld raambelettering en dergelijke, kan men bij dieZine terecht. Gevestigd op de bovenverdieping van het pand van LOOkX Group aan de Stationsweg in Heiloo, heeft dieZine een nauwe samenwerking met dit bedrijf. Bas van Duivenbooden van LOOkX zorgt voor de marketing en dieZine verzorgt de ontwerpen voor LOOkX. Ook veel andere, grote en kleine bedrijven uit heel Nederland en particulieren weten dieZine te vinden voor het ontwerpen en laten vervaardigen van hun wensen. Drijvende kracht achter dieZine is Loekie Karstens. Zij is het creatieve brein en als senior designer hanteert ze graag korte lijnen met de klant. Loekie vertelt: dieZine is een grafisch ontwerpbedrijf, waar het hele proces via één lijn en één persoon gaat. Het grote voordeel is, dat de communicatie van en naar de klant helder verloopt. De klant wordt begeleid van A tot Z. Ik proheer tijdens een eerste gesprek snel tot de kern te komen. Een belangrijke kwaliteit is, dat ik me goed kan ver plaatsen in de klant en zo zijn wensen en waar hij heen wil, kan omzet ten in een treffend beeld. Je ziet dit bijvoorbeeld terug in onze logo's en huisstijlen. Voor zakelijke opdrachten breng ik eventueel een bezoek aan het desbetreffend bedrijf. Vervolgens werk ik in alle vrijheid aan het ontwerp en presenteer een eerste concept. Aan de hand daarvan kan de klant opmerkingen en aanpassingen aangeven. Afhankelijk van de opdracht zoek ik naar de juiste leverancier om deze uit te voeren. In geval van afwijkende wensen weet ik altijd een leverancier te vinden om het gevraagde product te laten maken. Kortom: naast het grafische aspect verzorgen we het hele plaatje." dieZine werkt met vaste, betrouwbare bedrijven voor de uitvoering van de ontwerpen. In geval van scherpe deadlines van sommige opdrachtgevers, bewijst dat zijn voordeel. Dat grenzen wegvallen in het huidige digitale tijdperk, heeft ook voor grafisch ontwerpers grote voordelen. Loekie: Alles gaat tegenwoordig snel en gemakkelijk. De klant hoeft niet meer voor iede re stap in het conceptontwerp de deur uit. Het komt per e-mail, in een PDF, bij hem binnen. Op dezelfde manier kan hij reageren. Dat scheelt enorm veel tijd en geld." Persoonüjke begeleiding en klantgerichtheid staan hoog in het vaan del bij dieZine. Maar niet minder belangrijk zijn de heldere offertes. Loekie besluit: ,,We willen vooraf duidelijkheid bieden aan de klant, of die nu particulier of zakelijk is, door middel van heldere prijsopgaven. Zo weet deze van te voren, waar hij aan toe is betreffende de kosten voor het laten ontwerpen tot en met het vervaardigen van het. eindre sultaat!" HEILOO - Jaarlijks organiseren Bibliotheek Heiloo en Muziek Dansschool Heiloo in het voorjaar een avond rond een opera, welke in dezelfde perio de door De Nederlandse Opera wordt uitgevoerd. Zo waren de laatste jaren, Lady Macbeth van Mtsensk van Dmitri Sjostakovitsj en Madama Butterfly van Giacomo Puccini het onder werp. Docenten en vaak ook leer lingen van de muziekschool, laten op deze avonden ook muziek van de betreffende componist horen. Dit jaar staat de opera Katia Kabanova van Leos Janacek cen traal. Kees de Bruijn, docent bij de Muziek Dansschool Heiloo en zanger bij De Nederlandse Opera, verzorgt deze avond een inleiding over deze bijzondere opera. Hij zal daarbij gebruik maken van frag menten op CD en DVD. Gedurende de avond vinden ook korte optre dens plaats door docenten en leer lingen van de Muziek- en Dansschool Heiloo. Deze jaarlijkse opera avond wordt gehouden op maandag 3 maart in Bibliotheek Heiloo. Aanvang 20.00 uur, einde circa 22.30 uur. Toegangskaarten zijn 5,- voor bibliotheekleden en leerlingen van de muziekschool en 7,50 voor overigen. De kaarten zijn verkrijg baar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250. Reserveren kan ook via tele foon 072-5330670 en e-mail: bibli- otheek@bibliotheekheiloonl HEILOO - Eén keer per maand is op donderdagavond van 20.00 tot 21.00 uur bij radiozender Beat FM (106.3 FM en binnen kort ook weer via de kabel) het Jazzprogramma, gepresenteerd door André Nieuwenhuis (69 jaar) en Bob van Unnik (80+), te beluisteren. Bob doet de presentatie en André stelt de muziek samen aan de hand van een gekozen artiest. In de uit zending geeft André, in samenspel met Bob, toelichting bij elk nummer. André is een echte kenner van oude swingmuziek, maar weet ook veel van klassieke- en lichte muziek. „Via Bob, die getrouwd is met een nicht van mij, ben ik bij Beat FM geko men. Hij maakt al jaren radiorepor tages voor de zender en weet, dat ik een echte muziekliefhebber ben. Al vanaf de jaren zestig verzamel ik elpees en CD's van oude swingmu ziek en heb zodoende een grote ver zameling bij elkaar gespaard. Daarnaast heb ik veel boeken met achtergrondinformatie op dit gebied in huis. Je kunt wel stellen, dat ik me in dit genre gespeciali seerd heb. Ik vind het leuk, dat ik in de uitzending veel van mijn muziek verzameling en kennis kan delen met de luisteraars." De liefde voor muziek is bij André niet uit de lucht komen vallen. Zijn oudste broer Gerrit speelde begin jaren zestig in de swingband 'The Boomerangs'. André vervolgt: „De band bestond uit Chris Baltus (drummer) uit Egmond Binnen, mijn broer Gerrit (accordeon en trombone), Jan Stam (klarinet en saxofoon) uit Uitgeest, Jan van der Fluit (trompettist) uit Noord Scharwoude en een pianist, wiens naam me even ontschoten is. De band trad vaak op in deze streek, maar repeteren deden ze in de gara ge bij ons thuis aan de Kerkelaan. Ik was hier vaak bij en ging ook soms mee met een optreden. Het is me altijd bijgebleven wat die jongens deden!" De eerst radio-uitzendin gen, ruim twee jaar geleden, vond André best spannend. „Sommige mensen slaan dicht achter een microfoon. Gelukkig heb ik daar geen last van. Bob en ik werken wel met spiekbriefjes, want anders kan er een ongemakkelijke stilte ont staan. Dat het 'live' is, is ongelofe lijk leuk. Maar het heeft ook een keerzijde. Er kan van alles gebeuren tijdens de uitzending, bijvoorbeeld als de Cd niet pakt. Er is tijdens de uitzending altijd een technicus aanwezig, die de muziek inzet en regelt op ons sig naal. We zouden bij Beat FM best meer technici kunnen gebruiken, daar we zeer afhankelijk zijn van deze mensen. Dus als iemand zich geroepen voelt. André Nieuwenhuis en Bob van Unnink presenteren een keer per maand het Jazzprogramma. Foto: Caroiien Breed HEILOO - De Stille Omgang wordt dit jaar gehouden in de nacht van 8 op 9 maart. Men kan met de bus naar de Stille Omgang gaan. Ook kan men ervoor kiezen om naar Amsterdam te lopen en met de bus weer terug te gaan. Vertrekplaatsen en vertrektijden van de bus zijn in Heiloo om 21.30 uur vanaf de Willibrorduskerk aan de Westerweg Limmen, om 21.45 uur vanaf de Corneliuskerk aan de Dusseldorperweg Bakkum- Castricum, om 22.00 uur vanaf de Brink in Castricum Akersloot en om 22.15 uur vanaf de Jacobuskerk aan de Julianaweg. De lopers vertrekken om 16.00 uur bij de Jacobuskerk in Akersloot of vanaf De Brink in Castricum, even eens om 16.00 uur. Om 17.00 uur wordt in de Rooms Katholieke kerk te Uitgeest de pelgrimszegen gege ven, waarna de voettocht naar Amsterdam wordt voortgezet. Deelnemers die de hele afstand te ver vinden om te lopen, kunnen de trein naar Zaandam nemen. Het verzamelpunt in Zaandam is hotel Golden Tulip, nabij het station gelegen. Het vertrek daar is om 20.50 uur. Deelnemers kunnen zich voor 1 maart aanmelden bij de volgende contactpersonen: Heiloo, dhr. Th.RM. van der Fluit, tel. 072- 5334086. Limmen: dhr. N.G. de Goede sr., tel. 072-5052928, dhr. M. Kuilman, tel. 072-5054711 Bakkum-Castricum, dhr. J.F.M. Kamphuys, tel. 0251-671308 Akersloot, dhr. W Hoogland, tel. 0251-319471, en mevr. A. Veldt, tel. 0251-313598. HEILOO - Plaatsgenoot Guido Luybé is geslaagd voor de oplei ding Bouwtechnische bedrijfskun de aan de Hogeschool van Amsterdam. Stef de Wit uit Heiloo is cum laude geslaagd op de Hva van Amsterdam voor het diploma Engineering Design en Innovation, Stef is oudleerling van de Springschans/Vondei- school. IIMMk [D CU

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5