Hart voor Polen dringend op zoek naar gastgezinnen Thunnissen slaat Eerste Paal Zilverhof Decorette Woonatelier Heiloo op TV Orgelconcert door Jaap Kroonenburg H E I L O O Gastgezinnen zijn heel belangrijk voor de Stichting krantje lezen WWW. biikiéË*. nl Activiteiten over kanker in 't Praethuys Nooit te oud UITKIJKPOST 20 FEBRUARI 2008 HEILOO - Vrijdagmiddag 15 februari is de Eerste Paal geslagen voor het bouwproject Zilverhof aan de Oosterzijweg in Heiloo. Projectontwikkelaar Daniël de Kruijf van Thunnissen Ontwikkeling Noord, heeft onder toeziend oog van de toekomstige bewoners, omwonenden en genodigden de Eerste Paal geslagen voor dit unieke woonplan. Op het voormalige Germefa-terrein verrijzen, aan een autoluw hofje, 20 onder architectuur ontworpen woningen. De moderne woonhuizen krijgen de verfijnde stijlkenmerken uit de jaren'30. Het betreft 10 twee-onder-één- kapwoningen, 5 vrijstaande woningen en 5 van de twintig huizen worden gebouwd als woonwerkwoningen, waarvan 3 vrijstaand. Dat er behoefte is aan comfortabel wonen in een aantrekkelijke leefomge ving is duidelijk geworden door de vele inschrijvingen en snelle verkoop. De oplevering wordt eind 2008/begin 2009 verwacht. Hiermee rondt Thunnissen Ontwikkeling Noord haar eerste kwalitatief hoogstaande woningbouwproject af. Bouwbedrijf KONST VAN POLEN uit Westwoud neemt de bouw voor haar rekening. De woningen zijn inmiddels allemaal verkocht door VLIEG Makelaars OG. HEILOO - Woensdag 6 februari was Decorette Woonatelier Heiloo het decor voor de tv-opnames van Woon Klusmagazine. Sinds de nieuwe win kel per mei aan het Stationsplein is geopend, is er meer ruimte ontstaan voor nog meer inspiratie en dus ook voor de filmploeg van het programma. De opnames werden namelijk gemaakt terwijl de winkel geopend was voor de klanten. Decorette winkels maken al ruim dertig jaar landelijk naam als de winkel vol kleur voor het interieur. Een onderscheidende winkel met een compleet aanbod op het gebied van woonmode. In de aflevering van Woon Klusmagazine is te zien hoe Carla advies krijgt .over behang. De presenta trice van het programma, Eabiënne de Vries, was helaas niet aanwezig omdat zij ziek was, maar desondanks zijn het prachtige beelden geworden. Het programma wordt zondag 17 februari uitgezonden om 18.00 uur op RTL 5/Wilt u ook een ongeWOONadvies net zoals Carla? Kom dan naar de winkel op Stationsplein 28 of kijk voor meer informatie op www.decorette- heiloo.nl. HEILOO - Stichting 'Een Hart voor Polen' zet zich jaarlijks in voor een vakantieverblijf in Heiloo van kansarme kinderen uit de Heiloose zusterstad Swietochlowice. Deze kinde ren wonen in een van de arm ste wijken in het mijnwerkers stadje. Een verblijf in Heiloo geeft hen de broodnodige energie en een extra stimulans om de toekomst positief tegemoet te zien. Ook in 2008 is er het voornemen om 22 Poolse kinderen naar Heiloo te halen. Het twee weekse verblijf van 28 juni tot 13 juli wordt mogelijk gemaakt door vele spon sors en door gastgezinnen. ,,De vrijwillige hulp en gastvrij heid die wordt aangeboden schept een bijzondere band met de kinde ren. Hartverwarmende contacten worden gelegd, die nog jaren voortduren", aldus voorzitter Tom van der Schuyt. Gastgezinnen zijn heel belangrijk voor de Stichting. Zij vormen een belangrijke scha kel tijdens de vakantie. Het gast gezin biedt onderdak, gastvrijheid en verzorging aan twee jongens of twee meisjes van ongeveer 10 jaar. Daarnaast begeleiden zij de kinderen tijdens diverse activitei ten en uitjes gedurende de vakan tie. De Stichting zorgt voor een leerzaam en onderhoudend pro gramma. Maar er is ook ruim de gelegen heid voor eigen initiatieven van de gastgezinnen om thuis of elders leuke dingen te doen. De kinderen worden vergezeld door een Poolse HEILOO - Het orgel van de Ter Coulsterkerk zal op vrijdag 22 februari om 20.00 uur weer te beluisteren zijn in een orgel concert dat wordt gegeven door de bekende organist Jaap Kroonenburg, organist van de Grote Kerk te Maassluis. Jaap Kroonenburg volgde orgel lessen bij Kees Bornewasser, Piet van Amstel en Koos Bons. Verder kreeg hij interpretatielessen van Feike Asma. Hij behaalde aan het Rotterdams Conservatorium het solistendiploma orgel als Uitvoerend Musicus. Als organist is Jaap Kroonenburg werkzaam geweest in Sint Pancras en Heiloo. Vanaf 1972 is hij als organist ver bonden aan de Grote Kerk te Maassluis. Vanwege zijn verdien sten voor de Franse orgelcultuur ontving Jaap Kroonenburg twee maal een onderscheiding van de Société Académique d'Education 'Arts, Sciences et Lettres' te Parijs. Jaap Kroonenburg geeft ieder jaar vele orgelconcerten en maakte diverse plaatopnames en CD's. Deze opnames bevatten een breed scala uit de orgelliteratuur, met speciale aandacht voor werken uit de Romantiek, zoals Karg-Elert en Guilmant, en Nederlandse compo nisten. Het uit te voeren program ma omvat werken van J. S. Bach, Feike Asma, Charles Avison, John Stanley, Jean Langlais, Paul Chr.v. Westering, Camille Saint- Saëns en Alexandre Guilmant (Finale uit "Symphonie opus 42 no.l"). De toegangsprijs bedraagt E 8,- (65 CJI? 12- :E 7,-). Aanvang is om 20.00 uur (kerk open 19.00 uur). Kaarten kunnen tevoren telefonisch worden gere serveerd via tel. 072-5335852 of 072-5334804 of via h.wijsma@quicknet.nl. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar in de Ter Coulsterkerk op donder dag 21 februari tussen 10.00 en 11.00 uur. begeleidster, waardoor de commu nicatie wat eenvoudiger wordt. Het niet beheersen van de Poolse taal is geen enkel probleem. Elk gastgezin krijgt uitgebreide infor matie, woordenlijsten en fotoma teriaal om zich verstaanbaar te kunnen maken. De ervaring leert dat het veelal dolle pret is om met de kinderen met handen en voeten te communiceren. Na enkele dagen begrijpen de kinderen en de gastouders elkaar volledig. Stichting 'Een Hart voor Polen' is dringend op zoek naar gezinnen die bereid zijn om in 2008 als gastgezin te fungeren. De voorbe reidingen zijn reeds in volle gang, de kinderen worden geselecteerd, dus is het cruciaal om voldoende gastgezinnen te hebben. Op dit moment is er een tekort. Hebt u interesse en voor meer informatie kan men terecht bij Hanny Kaan tel. 072-5334829 of hannykaan- brink@hotmail.com. ALKMAAR - 't Praethuys organi seert verschillende activiteiten voor en rondom kinderen die op de een of andere wijze met kanker worden geconfronteerd. Er is een minisym posium voor leerkrachten, er zijn lessen over 'schelden tegen kanker', je kunt een werkstuk te komen maken en er is er een heuse Kidsclub. Dit is een club waarin kin deren samen leren omgaan met het feit dat hun vader, moeder, opa, oma, broer of zus kanker heeft. Op verzoek van de kinderen start 't Praethuys een nieuw initiatief. Vanaf woensdag 20 februari is er elke derde woensdag van de maand van 14.00 -16.00 uur een speciale middag voor alle kinderen die met kanker te maken hebben. Er wordt getekend en geknutseld of watje maar wilt, terwijl je vader of moe der een kopje koffie drinkt. Gewoon binnen komen lopen dus! 't Praethuys is gevestigd aan de Wil helminlaan 8 in Alkmaar. Nooit te oud is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH), waarin een overzicht van activiteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Testament, erfrecht, schenkingen en legaten Maandag 25 februari, van 10.00 tot 12.00 uur. Wegens overweldigende belangstel ling houdt notaris G.J. van Leersum jr. voor de tweede keer in het Trefpunt een lezing over testament, erfrecht, schenkingen en legaten. Hij doet dit samen met notaris R.H.C. Wmter. De veranderingen in het erfrecht en aspecten rond het testament komen aan de orde en er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Entree 3,00, inclusief consumptie. Gezellige rommelmarkt Zaterdag 1 maart, van 10.00 tot 13.00 uur. Een gezellige rommelmarkt in het TVefpunt. U vindt hier van alles en nog wat! De toegang is gratis! Komisch theater in het Trefpunt Zondag 2 maart, 14.00 uur. Toneelgroep 2gether speelt in het Trefpunt de eenakter "Prinsjesdag". Bep Herbershoff en Janny Schut nemen als twee ongetrouwde zusters plaats langs de route van de' gouden koets op Prinsjesdag. Tussen de zussen ontstaat een dia loog die de toeschouwer in korte tijd veel onthult over het leven dat zij beiden achter de rug hebben. Ina, de rechtlijnige gepensioneerde geschiedenislerares en Dora, die haar hele leven het huishouden en de verzorging van hun vader op zich heeft genomen. "Prinsjesdag" is een komische voor stelling met af en toe een tragische ondertoon. Zaal open 13.30 uur. Entree 5,-, inclusief een kopje koffie/thee. Geen vervoer U kunt gebruik maken van het Vrijwilligers Vervoer Heiloo, telefoon (072) - 533 12 97. De kosten zijn 5,00 p.p. (heen en terug in Heiloo), te voldoen aan de chauffeur. Zondagmiddagcafé Zondag 2 maart, van 13.30 tot 16.30 uur. Het café voor 50-plussers is open voor een gezellig praatje, een spel letje scrabble, rumrhycub, dammen, schaken, klaverjassen en sjoelen. Onder het genot van een kopje kof fie, thee of wat anders. Hulp bij invullen belastingformulier De vrijwilligers van de Administratieve Ondersteuning SOH en de gezamenlijke ouderen bonden helpen ouderen, chronisch zieken en gehandicapten bij het invullen van het belastingformulier. Ze komen bij u aan huis. U kunt zich aanmelden door te bellen naar (072) - 533 12 97. Cursus moderne spelling De SOH organiseert vanaf woens dag 5 maart een cursus moderne spelling. In deze cursus worden de nieuwe regels op het gebied van de spelling der Nederlandse taal behandeld. Het volgen van deze cursus kan een uitstekende voorbe reiding zijn op het Groot Trefpunt Dictee, waarvoor u zich kunt opge ven! Voor de cursus moderne spel ling kunt u op de woensdagen van 5 t/m 26 maart van 10.00 tot 12.00 uur terecht in het Trefpunt. De kosten bedragen 10,-. Voor meer informatie en opgave kunt u con tact opnemen met de SOH, telefoon 072 - 533 12 97. Computerlessen voor 5 5-plussers Vanaf 10 maart starten in het Trefpunt verschillende computer lessen voor 55-plussers. De lessen zijn te verdelen in de onderwerpen: - Kennismaken met de computer (8 lessen 79,50; cursusboek 14,-) - Internet en e-mail (6 lessen 87,50 cursusboek 14,-) - Werken met Windows Word 99,50 cursusboek 14,-) - Digitale fotobewerking, inclusief een gratis Cd-rom met het foto bewerkingsprogramma Ulead Photo Express (6 lessen 79,50; cursusboek 26,75) De computerlessen worden, in samenwerking met de SOH, geor ganiseerd door Centa, een oplei dingsinstituut dat zich speciaal richt op de wat oudere cursist. Voor informatie kunt u bellen met Nel de Groot, telefoon 0251 - 31 16 68. Bij geen gehoor kunt u ook bellen met opleidingsinstituut Centa, telfoon 0152 - 42 28 10. HEILOO Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, (072)-533 12 97 www.ouderwerkheiloo .nl e.mail stichting@ouderen- werkheiloo.nl Tafelverhuur kinderkledingbeurs Zaterdag 15 maart, van 10.00 tot 12.00 uur. Een gezellige kinder kledingbeurs in het Trefpunt, waar u terecht kunt voor goedkope kin derkleding, speelgoed en nog veel. Wilt u een tafel reserveren om uw tweedehands kinderkleding en/of speelgoed te verkopen, dan kunt u vanaf maandag 25 februari con tact opnemen met de SOH, tele foon (072) 533 12 97? De afme ting van de tafel is 80 x 160 en kost 6,00. Slechts één tafel per persoon en op is op (geen hande laren).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7