Gemeente Heiloo plant 168 bomen Informatie over forten in Noord-Holland bij BeatFM Zelfportret schilderen voor kinderen Verrassing voor Stichting Ouderwerk Heiloo H E I L O O 8 www Kettingen maken Intermezzo Tweedehands boekenmarkt UITKIJKPOST 20 FEBRUARI 2008 HEILOO - Wethouder Openbare Ruimte Hero Veger en de toe komstig voorzitter van de win keliersvereniging Stations centrum Henk Ursem hebben gisteren de eerste van in totaal vijftig Leilindes geplant. De gemeente Heiloo gaat de komende maanden een groot aantal bomen planten. Het gaat in totaal om 168 bomen die in diverse wijken van Heiloo geplaatst zullen worden. De meeste bomen krijgen een plekje aan de Stationsweg en de Heerenweg. Het gaat hier om wei nig luisgevoelige Leilindes, die als voordeel hebben dat ze geen vettig heid afscheiden. De komende week zullen in heel Heiloo 48 bomen op diverse plaatsen worden geplant. Deze bomen zijn de afgelopen week bij de gemeente afgeleverd. Vervolgens worden er in maart nog zeventig bomen geplant. Hiervan komen er 33 aan het Groot Barlaken te staan. De overige 37 bomen worden op het industriegebied Oosterzij geplant. In de groene gemeente Heiloo worden jaarlijks zo'n twee honderd bomen geplaatst. Dit gebeurt door de dienst Beheer Openbare Ruimte van de gemeente, waardoor er vrijwel geen uitval plaatsvindt. HEILOO -Donderdag 14 februa ri vertelde Joan Rückert enthousiast over vele forten in Noord-Holland in het radiopro gramma Heiloo Centraal bij BeatFM. Joan is een vlotte en boeiende verteller en blijkt ook rondleidingen in forten te geven. Hij vertelde Maud van Gijssel dat de Stelling van Amsterdam een kring van 42 forten is, gebouwd rond de hoofdstad tussen 1880 en 1920. De forten vormen met elkaar een ring van gewapende bescher ming op tien tot twintig kilometer van Amsterdam. Niet alle forten zijn afgebouwd, sommigen zijn aangelegd in een verdedigbaar aardewerk. Veel forten zien eruit als een molshoop, omdat ze met aarde zijn overdekt, pas aan de 'kwetsbare' zijde zie je het fort. Het fort in Abcoude heeft een mooie bouw van baksteen en is zeer het bezichtigen waard. De meeste for ten hebben de vloer net boven NAR zodat men ter verdediging het land onder water kon zetten en zelf droog bleef zitten. Joan besteedde veel aandacht aan Fort Spijkerboor waar hij regelmatig zelf gidst. Naar aanlei ding van een ongepland telefoontje tijdens de uitzending vertelt Joan dat er bij de bouw van de forten ook rekening gehouden werd met het feit dat postduiven met hun berichten, toen er nog geen tele foon was, goed het fort in en uit konden vliegen. Joan geeft nog een tip dat je vanuit hier naar een aan tal forten kunt fietsen. Bijvoorbeeld naar het Fort aan den Ham bij Uitgeest waarin een scou- tingmuseum is of naar Fort St.Aagtendijk bij Beverwijk of naar Fort Veldhuizen bij Heemskerk waar van alles te zienas over vlieg tuigen en wat daarmee te maken heeft uit de 2e Wereld Oorlog. Buiten de forten van de Stelling van Amsterdam hebben we in Noord-Holland ook nog de Stelling van Den Helder. Deze is door Napoleon gebouwd. Bekende for ten hiervan zijn Fort Kijkduin en het grootste fort van Nederland, Fort Erfprins. De forten zijn te bezichtigen op zondagen tussen april en september. In september is het Fortenmaand: dan zijn ook for ten open die anders nooit geopend zijn. Daarna worden de forten veel gebruikt door vleermuizen als overwinteringplaats. Voor meer informatie; www.fortspijkerboor.nl en www.stellihg-amsterdam.nl. Gisteren werd de eerste boom in het Stationsgebied geplant door Wethouder Veger en Henk Ursem. Foto- Uitkijkpost HEILOO - Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de workshop 'Zelfportret schilderen op doek' voor de kinderen vanaf 7 jaar uit Heiloo en omgeving. Er begint op zaterdagmiddag 8 maart een workshop in De Hofdijk in de lokalen van de Hobbyfarm. Daar kun je dan als een echte kun stenaar een schilderij van je eigen gezicht op een schildersdoek maken. De workshop wordt geleid door Trudy Keyzer. Je leert hoe je dat op het doek over brengt en hoe je met acrylverf hoort te werken. In een groepje is schilderen heel motiverend en gezellig wordt het zeker met ver schillende schilders bij elkaar. Al het materiaal is aanwezig, dus je hoeft niets aan te schaffen. Het enige nodig is, is een leuke foto van jezelf. De workshop zal op de laatste les- dag met een heuse expositie afge sloten worden, waar iedereen die je kent mag worden uitgenodigd om te komen kijken naar jouw meester werk. Nodig je oma's en opa's alvast maar uit voor zaterdagmid dag 29 maart om 18.00 uur. Er staat koffie, thee en limonade voor de gasten klaar. Het zijn in totaal vier zaterdagmiddagen van 16.30 tot 18.00 uur, op 8, 15, 22 en 29 maart in De Hofdijk, Mariënstein 178 a. Voor meer informatie en opgave kan bij een van de onderstaande telefoonnummers. Truda Tervoort tel. 072-5336717. Antoinette Bontje tel. 072-5338968. Trudy Keyzer tel. 072-5337293. Je kunt ook het inschrijfformulier gebruiken, die in het infohoekje in de gang van de Hobbyfarm te vinden is. Opgeven graag voor 8 maart. Er wordt ook een workshop 'Wolvilten' gegeven op zaterdag 12 en 19 april van 16.30 tot 18.00 uur. Met plukjes wol, water en olijf- zeep kun je een klein tasje maken. Met allerlei kleuren wol kan je de mooiste versiersels op de tas aan brengen. Met zelfgemaakte kralen en een gedraaid koord wordt het helemaal jouw tas. Informatie en opgeven voor deze workshop kan bij Nely Tegelaers aan de Heerenweg 82, tel. 072-5334199. In de Hofdijk begint een workshop schilderen. Eigen foto HEILOO - Op woensdagavond vanaf 5 maart start het Nivon Heiloo een extra cursus Kettingen maken onder leiding van Sabrina Stap. Deze cursus bestaat uit vier avonden in het Open Huis. Vindt u het leuk om bij uw kleding een leuke aparte ketting te dra gen, dan is hier de gelegenheid om bij uw kleding passende ket tingen te maken. Deze kunnen bestaan uit kleine en grote kralen, spiralen en staafjes. Voor de eer ste les verzorgt de docente de materialen. Kosten E 5,-. De materialen voor de volgende bij eenkomsten kunt u via de docen te krijgen of zelf aanschaffen. De eerste les duurt van 19.30 tot 22.00 uur en de andere van 19.30 tot 21.30 uur. Zelf moet men mee nemen: een punttangetje, schaar en theedoekL Kosten voor de cur sus exclusief materialen zijn E 27,-. Nivonleden krijgen reductie. Opgave en informatie bij Reina 0 Mulder tel. 072-5333127 en Daisy Groenland tel. 072-5330088. HEILOO - Op donderdag 14 februari is door het bestuur van D66-Heiloo ter gelegen heid van Valentijnsdag een ver rassing aangeboden aan het personeel van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH). Naar de mening van het bestuur zet het personeel zich op een bij zondere wijze in voor het welzijn van de ouderen in Heiloo. De directeur van de SOH, Gerrit Zeeman, was gisterochtend niet aanwezig, maar Margit Kooter nam de honneurs waar en nam de pluim en taart in ontvangst. Gerrit Zeeman verdient volgens D66 een pluim voor de creatieve wijze waarop ouderenzorg in Heiloo wordt aangepakt en voor de stimulerende rol op zijn perso neel en de vele vrijwilligers. Het personeel en de vrijwilligers ver dienen, volgens het bestuur, een pluim voor de plezierige en goede omgang met de ouderen. Onder die vrijwilligers zijn er velen die belast zijn met het verle nen van mantelzorg aan medebur gers in Heiloo. Maar goede mantelzorg begint met een goede organisatie en het bestuur van D66 Heiloo meent dat de SOH er zeer wel in slaagt om voor die goede organisatie te zor gen. HEILOO - Donderdagavond 21 februari van 20.00 tot 21.00 uur is in het programma Intermezzo van Beat FM. Te gast is Cornelis Peere boom, orkestmanager van de Big Swing Band Alkmaar. In dit pro gramma zal Cornelis Peereboom het een en ander vertellen over de geschiedenis en ervaringen van deze bekende band. Tevens zal hij enkele composities laten horen van een optreden gemaakt tijdens de viering van het 700-jarig bestaan van Alkmaar. De uitzending is te ontvangen via de ether op FM 106.3 HEILOO - Op zaterdag 23 februari van 10.00 tot 13.00 uur wordt weer de tweedehands boekenmarkt in het Trefpunt gehouden. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderen werk Heiloo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doe len. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u deze naar het Trefpunt brengen op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Laten ophalen kan via tel. 072-5331297. Een aantal leden van Stichting Ouderenwerk Heiloo nam vorige week een taart van D66 in ontvangst, vlnr: Margit Kooter, Monique van Ling, Monique Kleinen, Sabine Kuschka (personeel SOH) en voorzitter van D66 Bram Swart. Foto: Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 8