Heilooër danspaar kampioen Ballroomdansen bij de senioren Zeevissers DVW waaien uit op het strand Uiterst belangrijke week voor schaakclub Oppositie Heiloo Weer prijzen voor judoka's Dojo t Loo sport 21 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Driemaal achter elkaar op de eerste plaats Bezorgde gezichten bij de bobo 's van de tegenpartij SpM 27 FEBRUARI 200 Het Heilooër danspaar Gerda en Leo Dobber. Eigen foto BALLROOMDANSEN HEILOO - Het Heilooër dan spaar Gerda en Leo Dobber zijn in drie achtereenvolgende wed strijden kampioen geworden in de senioren 2 klasse. Op 9 februari, 16 februari en 23 februari wist dit danspaar drie kampioenstitels in de wacht te slepen. Gerda en Leo hebben verschillen de jaren gedanst in de Senioren 1 klasse (35 plus) en behaalde vijftig finale plaatsen op de verschillende niveaus van de zesde tot de eerste plaats. In het begin van 2008 zijn deze dansers overgestapt naar een klasse Senioren 2 (45 plus) om van hun dansplezier te kunnen blijven genie ten. Leo is bijna 58 jaar en moet inzien dat de strijd tegen de 35'ers langzaam maar zeker steeds moeilij ker wordt en daarom hebben ze deze overstap gemaakt en niet zon der succes. Drie maal achter elkaar op de eerste plaats komen wil toch zeggen dat je ondanks je leeftijd nog een grote concurrent bent voor deze klasse. Op 9. februari, tijdens de De 28th Gooilandtrophy 2008 in Hilversum, was het de eerste wed strijd in hun nieuwe klasse waarin ze na een ware strijd, de felbegeer de beker voor de eerste plaats met succes binnen wisten te halen. Op 16 februari tijdens De Bruin's 37th Championships 2008 in Kerkdriel kon het danspaar de strijd om de eerste plaats prolongeren en wer den wederom kampioen in deze wedstrijdklasse. Op 23 februari in Den Bosch, tij dens de wedstrijd om De Grote Prijs van Zuid Nederland lukte het het danspaar de titel voor de derde maal op een rij aan zich te binden. Deze stappen in hun danscarrière heeft vergaande gevolgen voor de komende maanden en de vooruit zichten voor de nog in het verschiet liggende kampioenschappen. ZEEVISSEN CASTRICUM - Maar liefst ruim twintig zeevissers van DVW waren door het enthousiasme van de nieuwe leiding van de afdeling zeevissen over de streep getrokken om naar het strand van Castricum te komen voor de eerste wedstrijd van seizoen 2008. De omstandigheden waren in eerste instantie niet eenvoudig, omdat het diepe water moeilijk te bereiken was. Dit kwam door een combinatie van een breed vlak strand en het door de harde wind van de vorige dag hoog opgestuw de water. Toen tegen het lage water in het diepe zwin gevist kon wor den werden er enkele gulletjes gevangen. Voor aanvang van de prijsuitreiking legde Ramon Vader het niéuwe puntensysteem nog even uit. De terechte winnaar van de wrakviscompetitie en de totale competitie van 2007, Jos Herber, werd in het zonnetje gezet en kreeg de kampioensbokaal uit handen van Menno Kuyper overhandigd. De prijzen van het dagklassement werden verdeeld onder de vier vis- vangers. De door Ruud Nanne uit gereikte beker voor de eerste plaats ging naar Gerrit IJnsen, gevolgd door Arjan Duinmeijer, Frank van Dijk en Jos van Dijk op een gedeelde tweede plaats. Vele artikelen, foto's en andere informatie zijn te vinden op www.devroegtewint.nl. De volgen de wedstrijd is op 29 maart. Er wordt dan vanuit Den Helder op de Noordzee gevist. Drie generaties Klavers aandachtig aan het vissen. Eigen foto SCHAKEN HEILOO - De week van 18 tot 22 februari was voor schaakclub Oppositie een uiterst belangrij ke week. Het afgelopen jaar kwam de vereniging namelijk met twee teams uit in de regio nale tweede klasse van de NHSB. De vraag was of die fraaie posi ties konden worden gehandhaafd. Dinsdag 19 februari speelde het eerste team voor het behoud van het tweede klasse-schap. De strijd moest worden aangebonden met de koploper De Vennep. En zie: het achttal van Oppositie overrompelde de tegenstander die op papier aan zienlijk sterker heette te zijn. Met een 5-3 nederlaag werd De Vennep naar huis gestuurd. De winstpunten werden gescoord door Cor van Etten, Willem Meijles, Simon Smit en K^es Jongkind. Daar voegden Lourens van Veelen en Fred Smith nog twee remises aan toe en de buit was binnen. Het team stoomde door deze overwinning meteen op naar de vierde plaats op de ranglijst! Feest dus op dinsdagavond! En toen kwam de donderdag.... Na de vreugdekreten van dins dagavond vanwege de grootse prestatie van Oppositie 1, volgde een domper. De wedstrijd van Oppositie 2 tegen Heerhugowaard 2 ging met 5-3 verloren. De tegenstander was op papier dan ook veel sterker: een gemiddel de rating die 140 punten hoger lag dan die van ons team (1792-1652). De avond begon goed. Binnen drie kwartier had Herman Limmen een vol punt gescoord. De tegenstander het zich in een vrijwel gelijkwaardi ge stelling pardoes mat zetten. Die tegenstander was dan ook de enige die qua rating zwakker was. Dirk van Roemburg die een tegenstander had van zijn sterkte, haalde kort daarop een remise binnen na een ingewikkelde Caro-Kann. Herman Maas dwong vervolgens zijn op papier veel sterkere tegen stander een knappe remise af. De stand was toen 1-2 in het voordeel van Oppositie en je zag hier en daar bezorgde gezichten bij de bobo's van de tegenpartij. Op de overige vijf borden waren de stellingen vrijwel gelijkwaardig. Van weerskanten werd er gestre den om de overige noodzakelijke punten binnen te halen. Alleen Bob Bosma slaagde daar uiteindelijk in, maar dat was dan ook meteen de meest opmerkelijke prestatie van die avond. Op bord 1 versloeg hij door aanvahend positiespel zijn tegenstander die ook alweer 140 ratingpunten meer had dan Bob. Een geweldige prestatie! Toen de overige vier Oppositie-sperlers toch de vlag moesten strijken, werd het stil in de Heiloose hoek: eindstand 5-3 in hun nadeel. Daarmee is degradatie van het tweede, tenzij er wonderen gebeu ren een feit. Jammer, maar gezien de gemiddelde kwaliteit van de tegenstanders ook weer niet niet geheel onverwacht. Onderling werden er door dit externe geweld weinig partijen gpspeeld. De opmerkelijkste uit slag was de zeer verdienstelijke remise die Tiffany Vlaar scoorde tegen Vojin Andelic.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19