r Ronde twintig van SV Vredeburg Vijf prijzen op Noord-Hollandse Kampioenschappen tot 17 jaar Jean Paul Helderman wint cross c-j'unioren Linunen 1 slikt bittere pil in Tuitjenhom SPORT 21 Uiteindelijk bleven er twee man over Borst dacht de winst op zak te hebben, maar verkeek zich De verwachtingen waren hooggespannen gelezen worden Het vlaggenschip hoopt dat het een oranje/wit geheel zal zijn District finale bandstoten Akersloot UITKIJKPOST 2 7 FEBRUARI 200 (vlnr): Timo Lesterhuis, Jasper Henselmans, Joris Molenaar en Gaby de By, liggend Jasmijn Lesterhuis. Foto: Menno Lesterhuis HEILOO - Afgelopen zondag werden in sporthal 4de Walvis' in Beverwijk de Noord- Hollandse Kampioenschappen gehouden voor judoka's tot 17 jaar. Wat deze kampioenschap pen extra spannend maakt is dat de alleen een eerste of tweede plaats toegang geeft tot deelname aan het Nederlands kampioenschap (NK). Bij een traditiegetrouw zeer ster ke regio als Noord Holland is het niveau in vergelijking tot sommige andere dusdanig hoog, dat judoka's die hier net buiten de prijzen vallen op het NK zeer goed hadden kun nen meedraaien. Voor Dojo 't Loo verliep het kampioenschap succes vol. Jasmijn Lesterhuis (-44 kilo) wist in een kleine poule kampioen te worden. Voor de pas 11-jarige Jasmijn een mooie opsteker. De net 12 jaar geworden Gaby de By (-40 kilo) wist in een kleine poule derde te worden. Voor Gaby zat het dit keer niet mee en het wilde net niet lukken. Timo Lesterhuis (-73 kilo) had vorige week zijn eerste toernooi na een langdurige blessure met een tweede plaats afgesloten. Vandaag waren er voor Timo mogelijkheden om zich te plaatsen voor het Nederlands Kampioenschap -17 jaar. De eerste wedstrijd werd snel gewonnen met een ippon. De twee de partij bleek een tactische partij te worden, omdat beide judoka's vaak met elkaar judoën op de trai ning. Timo wist deze partij met een yuko te winnen. In de finale stond een judoka te wachten die kampi oen 'benen pakken' is. Timo wist deze partij slim te judoën en hield zich goed aan zijn opdracht. In de golden score gaf Timo nog een keer alles en wist een yuko te scoren. Zo was er voor Timo de Noord- Hollandse Titel tot 73 kilo. Kars Zoon -55 kg zat in een ster ke poule met enkele judoka's die ook internationaal goed presteren. Na winst in de eerste wedstrijd werd de tweede partij tegen de latere kampioen verloren. Daarna won Kars nog twee partijen goed. De partij om het brons werd door Kars jammer genoeg verloren. De eerste ronde was Jasper Henselmans (-60 kilo) vrijgeloot. Na een winstpartij kreeg Jasper in de halve finale al snel een yuko tegen die hij niet meer kon wegwer ken. Om het brons werd gelukkig gewonnen, Jasper gaat zich nu rich ten op de Noord-Hollandse Kampioenschappen tot 15 jaar. Joris Molenaar -1-90 kilo won twee keer van zijn tegenstander en kon zich hierdoor kampioen van Noord- Holland noemen. Karen Stevenson (-63 kilo) die uitkomt voor Ben Rietdijksport in Velserbroek had gisteren ook een goede dag. Met overmacht wist zij al haar concurrenten te verslaan en zo ook Noord Hollands kampioen te worden. Over twee weken zullen Jasmijn, Timo, Joris en Karen in Drachten gaan strijden om het Nederlands Kampioenschap judo tot 17 jaar. L ATLETIEK HEILOO - Vorig weekend heeft voor Trias weer een flink aan tal medailles opgeleverd. Het meest opvallende succes boek te C-junior Jean Paul Helderman van het RTA-Team van Trias, door in Anna Paulowna de cross bij de junio ren C te winnen. De wedstrijd maakte deel uit van de crosscompetitie. Bij voor gaande wedstrijden was een vier de plaats het hoogste resultaat van Jean Paul. Dit keer nestelde hij zich vanaf de start direct in de kopgroep welke uit vijf man bestond. Het tempo lag hoog waardoor de kopgroep steeds ver der uitdunde. Uiteindelijk bleven er twee man over, waaronder Jean Paul. Met nog een halve ronde te gaan schudde hij zijn naaste bela ger af door een splijtende demar rage te plaatsen waarop niemand een antwoord had. Met een fikse voorsprong passeerde hij de meet. Lenneke Beeldman was bij de C- meisjes succesvol. Zij nam na de start direct de kop en stond die niet meer af. Ondermeer door dit resultaat gaan de meisjes C naar de finale. Hetzelfde geldt voor de meisjes B en de jongens A. Merei Ligteringen eindigde prima als vierde bij de meisjes C. Anouk Molenaar van het RTA- Team van TRIAS heeft opnieuw een wedstrijd gewonnen welke deel uitmaakt van het Kennemercross circuit. Zij gaat met alleen nog de finale in Heiloo te gaan, in het algemeen klasse ment met ruime voorsprong aan de leiding. Eileen Groenland behaalde een prima derde plaats. Ook de andere RTA-atleten waren succesvol. Bij de junioren eindigde Arnold Vreeker sterk als derde ondanks dat hij door een blessure een paar weken amper heeft kunnen trainen. Kort na hem eindigde Emiel Admiraal als vijf de, Edward Appelman als zevende en Leon Duineveld als elfde. De finale is begin maart in Heiloo. Zowel Anouk Molenaar als Arnold Vreeker hebben dan zeer goede kansen op een plaats op het ere podium. r- GO GS GL> SCHAKEN LIMMEN - Vrijdag 22 februari speelde SV Vredeburg ronde twintig. Ebels won na torenruil het pionneneindspel van Admiraal. E. Stolp leek met een stuk minder te verliezen van B. Stolp, maar cre ëerde een gevaarüjke promotiepion die tenslotte genoeg was voor remi se. Borst dacht de winst op zak te hebben, maar verkeek zich op de creatieve L. Wellink die een mat- dreiging had ingebouwd die Borst niet had gezien. In groep B wist Ozair de eerste plaats te bereiken door remise tegen Thomas Komin, terwijl Allard de Vries verloor van Remi Aafjes. Komende week is er geen schaken en ook geen schaak- les wegens Creatief Limmen, dat heel Cultureel Centrum Vredeburg in gebruik heeft. Uitslagen: Groep A. J. Limmen - R. Termes 0-1, E. Stolp - B. Stolp remise, H. Ebels - J. Admiraal l-Ö, G. Hafkamp - R. vd Storm remise, C. Dinkla - J. Levering remise, D. Aaijes - R vd Heijdt remise, L. Wellink - J. Borst 1-0, M. Krom - D. de Vries 1-0, M. Kos - B. van Diermen 0-1, B. Hollander - A. Termes 1-0, T. Al - P Zwart remise, W Mijnsbergen - H. Ebels jr 1-0, C. Pepping - G. Pouw 0-1, T. Voorwalt - W vd Bult 0-1, J. Noordeloos - J. Brantjes 1-0, J. Min - N. Pepping 0- 1, S. Twaalfhoven - P de Ruijter 1-0 Groep B. Mika Ehlhardt - Tim Ehlhardt remise, Lars Komin - Loek Wellink remise, Remi Aaijes - Allard de Vries 1-0, Sander Veter - Rene Voorwalt 1-0, Thomas Komin - Ozair Dahi remise, Sandra Hollander - Karei Voorwalt remise, Max Min - Jomme Heckers remise. G> VOETBAL LIMMEN - De verwachtingen waren na de 1-5 overwinning vorige week tegen Zeevogels hooggespannen voor het duel tegen Hollandia T. van afge lopen zondag. Bij winst in Tuitjenhom zou de tweede periodetitel een prooi zijn voor de ploeg van trainer Sem Wokke en kon daarnaast goede zaken worden gedaan op de ranglijst. Direct vanaf het beginsignaal van scheidsrechter Agema nam Limmen het initiatief met de wind in de rug en werd Hollandia ver teruggedron gen op eigen helft. Het wachten was op de le treffer van Limmen maar helaas werden een aantal goede kansen niet benut en was met name rechterspits Martijn de Haan onge lukkig in de afronding. Na een 25- tal minuten begon de ploeg uit Tuitjenhom wat meer van zich af te bijten en dat leverde al snel een tref fer op toen de razendsnelle linker spits Schilder aan de aandacht van dé Limmer defensie ontsnapte. Een flinke teleurstelling voor het dan sterkere Limmen en die teleurstel ling. werd nog erger toen het opnieuw dezelfde Schilder was die nog voor rust de 2-0 op het score bord bracht na opnieuw een snelle counter. Na de thee was het opnieuw Limmen die het spel maakte en liet zien voetballend meer in huis te hebben dan de ploeg van trainer Nico Mol. Een kopbal van Robert Koot ging rakelings naast terwijl scheidsrechter Agema een duide lijke handsbal in het strafschopge bied van de Tuitjenhorners weg wuifde. Hollandia T. bleef loeren op de counter en was daarmee bijna succesvol maar in de stand kwam geen verandering meer. Een groot compliment voor de ongekend grote Limmenaanhang die hun ploeg van het begin tot het einde van de wedstrijd bleef onder steunen. Hulde! Door dit resultaat is de strijd om de titel in de 4e klasse A ongemeen spannend geworden. Op basis van het doelsaldo bezet Limmen nog steeds de eerste plaats maar hebben Vios en Hollandia T. evenveel punten verzameld terwijl Koedijk zich nog daarbij kan voegen als zij het inhaalduel tegen Alkmarsche Boys in winst weten om te zetten. Aanstaande zondag is opnieuw een finale voor Limmen 1Op sport park de Doorbraak in Warmenhuizen is Vios de tegenstan der om 14.30 uur. Opnieuw een cru ciaal duel in de hevige strijd om de titel waarbij de vraag zal zijn of Limmen de mentale tik van de nederlaag tegen Hollandia T. goed verwerkt heeft. Het vlaggenschip hoopt dat het opnieuw een oranje/wit geheel zal zijn in Warmenhuizen en dat zij de grote horde fans dit keer op een overwinning kunnen tracteren. AKERSLOOT - De finale tweede klasse bandstoten van het district Alkmaar vindt volgende week plaats in bUjartcentrujm De Vriendschap te Akersloot. Het wordt gehouden op dinsdag 26, woensdag 27 en vrijdag 29 februari en het begint telkens om 19.00 uur. In deze finale zitten maar liefst zes spelers van biljart vereniging DVO uit Heerhugowaard waaronder J. Koom met een moyenne van 3.32 en E Braam met moyenne van 3.17. A. Schuit van Onder Ons en Jan Koelman van Nova Vita zullen er alles aan moeten doen om de heerschappij van DVO in deze klasse te breken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21