Fotografen verenigd in Collectief Contour Paasarrangement: het zwevend Ei Bromfietser ernstig gewond na aanrijding Halte Groot Barlaken onbereikbaar H E I L O O INGEZONDEN BRIEVEN INGEZONDEN MEDEDELING Handtekeningen tegen bomenkap Nooit te oud Expositie grafische technieken Voeding en gezond oud(er) worden Eerste paal Zilverhof Seniorenvakantie naar Ootmarsum Cursus moderne spelling Heiloo is mooi, houden zo! Beste heer Rootjes HEILOO Stichting Ouderenwerk Heüoo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heüoo, (072)-533 12 97 www.ouderwerkheüoo.nl e-maü: stichtmg@ ouderenwerkheüoo .nl UITKIJKPOST 27 FEBRUARI 2008 Collectief Contour is een initiatief van twee gevorderde amateur- en één beroepsfotograaf: Hans Reurings, Bert-Jan Kramers en Ab Baart. Allen komen uit Heiloo, waarbij Ab een fotostudio bedrijft op de Oude Werf. Collectief Contour staat open voor nieuwe leden. Ab Baart: ,,A1 hebben we niet het plan om op grote schaal leden te werven, toch hopen we op leden met enig (vooral inhoudelijk) nivo. We willen vooral geen club zijn waar men op afkomt om vooral digitale technieken te leren. We willen mekaar gewoon stimuleren door bijeenkomsten te beleggen, waarin thema avonden een grote rol zullen spelen. Natuurlijk passeren er allerlei digitale technieken, maar alleen ter ondersteuning. Inhoudelijk mooie platen maken blijft het doel. Kritisch naar eikaars fotowerk kijken, kan daar een belangrij ke rol in spelen. Daarnaast willen we naar buiten treden dmv exposities, daar waar het echt zin heeft. Nu blijft veel werk onberoerd op de pc staan. Ook dat is een doel. Het moet tastbaar worden. Zoeken naar mooie uitings vormen, dus niet alleen maar op printpapier. Andere zaken waar we naar streven: collectief fotograferen, insturen naar regionale en landelijke wed strijden, tonen van series. Ook willen we het nog gezellig maken! Heb je wat niveau en ben je sociaal? Dan is het misschien wat voor jou! Kijk op de site. Voorlopig is dat op www.fotocursus.nl' HEILOO - De jaarlijkse paas- workshop 12 en 20 maart wordt georganiseerd door Groei en Bloei. U gaat een voorbereide onder grond in elkaar zetten en daarna schikt u 'een zwevend ei'. Het ei wordt opgestoken met bloemen, takjes, groen en accessoires. Hoogte is ongeveer 60 centimeter. U moet zelf meenemen: een scherp mes, draadtang, zakje voor het groenafval. Aanmelden of informatie per e- mail: benzdocter@hotmail.com. Vermeld voor welke groep, wel of geen lid Groei Bloei, woonplaats en telefoonnummer. Telefonisch: Mercedes Docter, tel. 072-5336827. Data: Groep A 12 maart, 13.45 uur, zaal open vanaf 13.00 uur. Groep B 12 maart, 19.45 uur; zaal open vanaf 19.15 uur. Groep C 20 maart 19.45 uur; zaal open vanaf 19.15 uur. Plaats: Ter Coulsterkerk in Heiloo. Kosten: 26,- voor leden. Niet leden betalen 29,75. Dit is inclusief alle materialen en onder gronden. Ook voor de vooijaarscur- sus kunt u zich per omgaande aan melden op bovengenoemd adres. Op verzoek van het college van Heiloo heeft op 5 februari een gesprek plaatsgevonden tussen wet houder Veger, enkele ambtenaren, Els Swart van Milieu Contact Heiloo en Willem Gomes, raadslid van de NCPN. Swart en Gomes kregen de mededeling van de wethouder dat het college vasthoudt aan het plan om de acht monumentale en gezonde popu lieren bij het station/ Holleweg om te zagen. Daarvoor in de plaats komen zeven moeraseiken. De populieren moeten wijken om een totaal beeld kwaliteitsplan op deze locatie te reali seren. In 2004 hebben MCH en de NCPN tesamen een actie gehouden om deze voor de verre omgeving beeldbepalende bomen, die al ruim 50 oud zijn, te behouden. Er zijn toen 788 handtekeningen opgehaald en niet alleen van de direct omwonen den. Alsof er nooit commotie en pro test tegen de kap van populieren is geweest, gaat het college nu stoïcijns door met haar plan van vernietiging. En dit alleen voor het beeldkwaliteits plan. Hierop zit geen inwoner te wachten! Het zal zeker een generatie duren voor deze moeraseiken zich als monumentaal en lommerijk kunnen presenteren. MCH en de NCPN zijn nu opnieuw in verzet gekomen om de strijd aan te binden tegen dit starre, regenteske besluit van het college. Wij hebben een alternatief plan voor de plek aangeboden, waarbij de acht populieren behouden kunnen blijven en 36 in plaats van 37 parkeerplaat sen en twee woningen kunnen wor den gerealiseerd. Wij roepen nu alle boom (populieren) voorstanders op hun handtekening te zetten. We zul len er nog een keer massaal tegen aan moeten gaan om het college en de politieke partijen ervan te overtui gen dat het omzagen van de populie ren niet kan plaatsvinden als daar geen maatschappelijk draagvlak voor is! Els Swart Willem Gomes Heiloo HEILOO - Een 50-jarige brom fietser uit Limmen raakte maandagavond ernstig gewond bij een aanrijding met een per sonenauto op de Kennemer- straatweg in Heiloo. De bromfietser kwam uit de rich ting van de Kapellaan en verleende Nooit te oud is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heüoo (SOH), waarin een overzicht van activiteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Inloopmiddag Contactgroep Partnerverlies Dinsdag 4 maart, van 13.30 tot 15.30 uur. Het uitwisselen van ervaringen en gevoelens bepalen grotendeels de inhoud van deze bijeenkomst. Soms wordt het gespreksonderwerp van tevoren bepaald, een andere keer wordt een gastspreker uitgenodigd. Vorige maand beantwoordden de aanwezigen in kleine groepjes vra gen van het levensloopspel. Hierdoor ontstonden mooie gesprekken. Een deelnemer ver woordde: 'Het voelt alsof ik alle maal cadeautjes heb gekregen'. Op 4 maart gaan we het levensloopspel nog een keer doen. De toegang is gratis. De samenstelling van de hier geen voorrang aan de 34-jarige automobilist, eveneens uit Limmen, die op de Kennemerstraatweg reed. Er ontstond een aanrijding waarbij de bromfietser ernstig hoofd- en beenletsel opliep. Hij werd in kritieke toestand overgëbracht naar het MCA in Alkmaar. groep is wisselend, u hoeft zich er niet voor op te geven. Van 25 februari tot 31 maart. Een expositie van diverse grafische werkstukken. Deze werken zijn gemaakt door een zestal cursisten tijdens de cursus Grafische Technieken van het Nivon, onder leiding van docent en kunstenares Saskia Sengers. Om de veertien dagen komen op de woensdag avond de cursisten bijeen om met zeer veel enthousiasme te werken. Tijdens deze lessen vervult het lokaal zich met de geur van inkt. Iedere keer is de spanning voelbaar als de afdruk onder de etspers van daan komt. Een mooie afdruk is het resultaat. Meestal wordt er gewerkt aan de hand van opdrachten. Hierdoor komen er zeer uiteenlo pende technieken aan bod zoals droge naald ets, hout- en linosnede, plaatdruk, materiaaldruk, mono print, en thinnerdruk. De expositie geeft overzicht van de verscheiden- HEILOO - Wegens riolerings werkzaamheden kan de buurt bus niet meer via Groot Barlaken rijden. heid aan onderwerpen en technie ken die met verschillende grafische technieken te bereiken zijn. Donderdag 6 maart. 14.00 uur. Ontmoetingsmiddag by de Gezelschapsbank in het Trefpunt over voeding en gezond oud(er) worden. Elke dag is het weer belangrijk om goed en gezond te eten. Tijd om hier eens bij stil te staan. Diëtiste Linda Hofman geeft een boeiende en leerzame presenta tie over de huidige richtlijnen van het voedingscentrum, over 'koken in je eentje' en over kant-en-klaar maaltijden. Daarna is er gelegen heid voor het stellen van vragen en om met elkaar van gedachten te wisselen en gezellig samen te zijn. Een samenvatting met adviezen en makkelijke tips voor gezonde recep ten, ligt na afloop voor u klaar om mee te nemen. Entree leden 3,-, belangstellenden 4,- (inclusief consumptiebon). Voor meer infor matie kunt u telefonisch contact Naar aanleiding van de ingezon den mededeling in de Uitkijkpost van 20 februari over de eerste paal van het plan Zilverhof, reageren wij graag als volgt: Wij zijn aanwonen- den van bovengenoemd plan. In het stuk lees ik dat er behoefte is aan comfortabel wonen in een aantrek kelijke woonomgeving. Hieraan hebben de omwonenden ook behoefte. De woningen komen zo dicht op onze erfgrens dat wij dat onze tuinen in de schaduw komen en bovendien volledig onze privacy kwijtraken. De rijke vegetatie is ver dwenen met inbegrip van de bomen en de dieren zoals egels, vleermui zen en diverse vogels. Bij de revita lisering van het industrieterrein Oosterzij was een versterking van de groenvoorziening in het noord westelijke deel voorzien. Deze toe zegging blijkt niets waard te zijn geweest. De gemeente stelt nu dat het slechts een voorstel zonder rechtskracht was, en tuinen van acht meter diep zijn toch ook groen. In 2005, 2006 en 2007 zijn er een aantal bijeenkomsten met de aan grenzende bewoners en de gemeen te Heiloo geweest. Aan de verzoe ken van de bewoners is op geen enkele wijze door zowel de gemeen te als door de ontwikkelaar Thunnissen tegemoet gekomen. Door een aantal mensen is er bezwaar gemaakt. De commissie van bezwaarschriften adviseerde B&W de bouwvergunning in te trek ken en in feite een nieuw/beter plan te maken dat recht doet aan de gerechtvaardigde belangen van de omwonenden. Bij de zitting zegde de ontwikkelaar toe om binnen een straal van 15 meter van de bestaan de percelen de palen voor te boren. Ondanks deze toezegging bij de rechter heeft de aannemer geheid zonder voorboren. De gemeente wilde niet ingrijpen. Dus schade aan diverse woningen. Gemeente bedankt! M. ten Pierick Heiloo Op de heenweg naar 't Loo en Egmond wordt via de Dokterslaan, Pijlemeeth, Laan van van Frans en Klein Barlaken naar halte De Loet gereden. En op de terugweg vanuit opnemëh met de SOH en vragen naar coördinator Monique van Ling. 'Samen uit, Samen thuis' verzorgt, in samenwerking met de SOH, van 19 tot en met 26 juli een vakantie week voor zelfstandige ouderen in het gezellige Stadshotel in Ootmarsum. Er zijn nog enige plaatsen vrij. Het Stadshotel biedt een leuk arrangement op basis van vol pension en drie keer een halve dagtocht. De prijs is 450,- per persoon voor een tweepersoonska mer. De heen- en terugreis geschiedt met een gerieflijke tou ringcar. Vertrek vanaf het Trefpunt Heiloo. Geïnteresseerd? Neem dan snel contact op! Voor vrijblijvende informatie: Jaap en Patricia Langedijk, Werkendelslaan 33, 1851 VB Heüoo, tel 072-5336537. De SOH organiseert vanaf woens dag 5 maart een cursus moderne spelling. In deze cursus worden de Eens, het jaar zal de Almanak nog weten Was Heüoo het mooiste plekje in het groen Perken, ber men, straten en lanen Waren schoon; maar ja dat was toen Nu, wandelend door het dorp, ügt veel afval Zomaar weggegooid in het plantsoen Je vraagt je af is dat nou nodig Waarom zuüen mensen dit nou doen? Wie wü er tussen het vuilnis leven We menen 'zo nüleu- bewust' te zijn Vliegtuiglawaai wordt zélfs in gemeten Maar lege troep mee naar huis toe nemen Komt dat niet op in menig brein? Toch is Heüoo ook rijk aan mensen Je ziet ze altijd, maand na maand De lege blikjes en het plastic ruimen Onverstoorbaar, langs de paden gaand Voor deze mensen, voor al dat ruimen Verdienen zij een hoed vol pluimen Ton van Doorn Heiloo Het ging mij aüeen om je opmer king in het verslag van de Uitkijkpost van 'onbelangrijke fou ten'. Eén die haaks staat op die van de 'essentiële fouten' van de wet houder. Je verschuüt je nu achter elf anderen die niet door mij zijn genoemd. Een overheid die aan een ander meer vierkante meters levert tegen een lagere prijs is naar mijn mening niet ethisch noch integer bezig zelfs a-sociaal. Wat de recht matigheid betreft verwacht ik binnenkort een uitspraak van de rechter. In een negatief geval heb jij wat uit te leggen, niet ik! Dus wat excuses? Tom ten Hoope Heiloo (De discussie is wat ons betreft bij deze gesloten. Wij plaatsen geen brieven meer over dit onderwerp. Redactie Uitkijkpost) Egmond via de Laan van Zeeman, Pijlemeeth, Dokterslaan naar De Loet en Ypesteijn. Volgens de gemeente gaat de overlast op Groot Barlaken zeker tot eind april duren. nieuwe regels op het gebied van de spelling der Nederlandse taal behandeld. Het volgen van deze cursus kan een uitstekende voorbe reiding zijn op het Groot Trefpunt Dictee, waarvoor u zich kunt opge ven! Voor de cursus moderne spel ling kunt u op de woensdagen van 5 tot en met'26 maart van 10.00 tot 12.00 uur terecht in het Trefpunt. De kosten bedragen 10,-. Voor meer informatie en opgave kunt u contact opnemen met de SOH.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7