Project 'Poppentheater' op alle basisscholen in Heiloo BORDEN tel. (072) 53510 00 Antiekade biedt kunst en antiek Heiloo 5 Nieuws uit Heiloo 3-13 Nieuws uit de regio 21-25 Sport in de regio 29-31 Familieberichten 34 - 35 Timmerdorp Egmond zoekt hulp Regio 21 Heilooërs bereiken top 'Jlimanjaro Sport 29 ProjectPoppentheater' op alle basisscholen in Heiloo .vanderborden.nl ieder vaarwel ijzonder is... De poppen zijn gemaakt door poppenmaker Gerda Schimmel Binnenkort houdt het NIPO een onderzoek onder honderd inwoners Omdat VAN DER Kantoor Heiloo Burgers adviseren de gemeente HEILOO - De werkgroep Activiteiten basisonderwijs en cultuur houdt dit jaar voor alle basisscholen in Heiloo een pro ject over poppentheater. Groep 6,7 en 8 beet na de kerst vakantie de spits af met de voorstel ling 'De Worstelaar' van theater groep Gnaffel. Op 3 en 4 maart bezochten de groepen 4 en 5 thea ter de Beun om de voorstelling 'Het mysterie van Villa Fantoom' van theatermaker Ila van der Pouw te bekijken. Het mysterie van Villa Fantoom vertelt het verhaal van Amélie die een oude villa erft. Volgens een eeuwenoud familiever haal is ergens in de villa een schat verborgen. Maar geen van de vorige erfgenamen heeft de schat ooit gevonden. Nu krijgt Amélie de kans. En die wil ze zich niet laten ontnemen door een stelletje spoken dat ook in de villa woont. Amélie wil namelijk maar één ding: rijk worden. Want zonder de juwelen en de diamanten die in de villa verborgen zijn voelt ze zich geen gravin... De poppen die in deze voorstel ling worden gebruikt zijn gemaakt door poppenmaker Gerda Schimmel. Zij heeft workshops 'poppen maken' gegeven aan de leerkrachten van de groepen 4 tot en met 8. De leerkrachten van de groepen 6 tot en met 8 zijn daarna zelf aan de slag gegaan met het maken van poppen in hun klas. Bovendien bezocht Gerda deze groepen om te vertellen over haar werk. Rondom de voorstelling 'het Mysterie van Villa Fantoom' komt Gerda in de groepen 4 en 5 om met de kinderen poppen te maken. In veel klassen worden met de zelfge maakte poppen weer eigen voor stellingen gemaakt. HEILOO - Vorige week is een burgerpanel, bestaande uit een aantal inwoners van Heiloo, bij eengekomen om de gemeente te adviseren over verbetering van de dienstverlening. Het panel kwam met een aantal interes sante suggesties. De gemeente Heiloo gaat de komende drie jaar hard werken aan de verbetering van de dienstverle ning. Voordat de organisatie een toekomstvisie ontwikkelt, wordt er eerst op verschillende manieren informatie verzameld. Daaruit moet blijken hoe inwoners en bedrijven nu tegen de dienstverlening aankij ken. Eind 2007 is er een enquête gehouden onder bedrijven in Heiloo. Binnenkort houdt het NIPO een telefonisch onderzoek onder een honderdtal inwoners. Vlak voor de zomer neemt de gemeente Heiloo deel aan een landelijk bench- mark-onderzoek. De leden van het burgerpanel lieten tijdens een bij eenkomst met medewerkers van de gemeente weten dat ze in het alge meen tevreden zijn over de dienst verlening. Toch is er ook volgens hen een aantal verbeteringen moge lijk. Het burgerpanel pleitte er onder andere voor dat Heiloo een digitaal informatiesysteem gaat opzetten, waardoor het mogelijk wordt om eenvoudige vragen snel en eenduidig te beantwoorden. Ook adviseerde het panel om de website van de gemeente gebruiks vriendelijker te maken. Daarnaast deden de aanwezigen de aanbeveling om eens goed naar het taalgebruik van de ambtenaren te kijken, waardoor de brieven begrijpelijker worden. De gemeente zal deze sug gesties, samen met een aantal andere verbeterpunten die tijdens de panelbij eenkomst zijn besproken, betrekken bij het opstellen van een visie over ver betering van de dienstverlening. Afgesproken is dat het burgerpanel ook bij het vervolgtraject wordt inge schakeld. Eind maart zal de gemeente opnieuw met de leden van het burger panel van gedachten wisselen. sinds 1933 rivat MKennemerstraatweg 386 1851 BK Heiloo advertentie Op 3 en 4 maart gingen de groepen 4 en 5 naar theater de Beun om de voorstelling 'Het mysterie van Villa Fantoom' van theatermaker Ila van der Pouw te bekijken. Eigen foto GEEN (jjtfeifkMt ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT 15.00 UUR: 0226 33 10 20 (ROOI VERSPREIDING BV) KI 1 K 0 0 K 0 P WWW. U ITK11 KRO ST. N L AA RG A N G 74 N U M M E R 10

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 1