Falkland speelt 'De goede mens van Sezuan' Middelbare Meiden in De Beun uitverkocht Big Buk Buk Band Battle: TWeede voorronde! Tiny ten Dam - Olij exposeert bij Van Os H E I L O O Corso Bioscoop Zomerhitte BOEK VAN DE WEEK Het eerste weekend door Bernhard Schlink Boek van de week: Het eerste weekend kTUVJ DEUTEKOM Memphis in café de Lantaarn te Limmen UITKIJKPOST 19 MAART 2008 Romantisch drama naar het boek van Jan Wolkers over een fotograaf, die tijdens een broeierige zomer op Texel in de ban raakt van een beeldschone vrouw. Tijdens een broeierige zomer op Texel ontmoet fotograaf Bob (Waldemar Torenstra) de beeldschone geschie denisstudente Kathleen (Sophie Hilbrandt). Ook maakt Bob kennis met Federici, die net als hij onder de.indruk is van Kathleen. In de daaropvolgende dagen ontstaat er een geheimzinnige band tussen de twee mannen. Bob raakt in de ban van Kathleen en volgt nauwgezet haar ontmoetingen met een oudere, niet geheel betrouwbare man, ook wel bekend als De Mummyie. Wanneer Bob met de hulp van Federici de raadsels rond De Mummy en Kathleen ontrafelen, stuiten ze op een levensgevaarlijk en ingewikkeld complot. Is de prille liefde tussen Bob en Kathleen hier tegen bestand. Actrice Monique van de Ven nam de regie van de Nederlandse film Zomerhitte voor haar rekening en haar man, acteur Edwin de Vries, bewerkte het boek tot een filmscript, wat hij eerder deed voor films als 'Left Luggage' en 'The Discovery of Heaven'. De gebeurtenissen in Het eerste weekend leveren niet alleen de per sonages veel stof tot nadenken, maar ook de lezer. Net is in zijn vori ge boeken biedt Schlink ons weer verrassende inzichten in een bela den periode van onze geschiedenis, een tijdperk dat begon met een uto pie en eindigde met moordende ter roristen en een land in staat van oor log. Na twintig jaar gevangenisstraf heeft de president van Duitsland hem gratie verleend. De RAF is al lang verleden tijd. Zijn zus Christiane wil zijn eerste weekend in vrijheid samen met een tiental oude vrienden feestelijk voorbrengen in een oud landhuis - zonder verslag gevers en zonder camera's. Of ze nu tandtechnicus of dominee zijn geworden, alle genodigden hebben hetzelfde verleden: ze hebben ooit met de revolutie gesympathiseerd. Maar dat blijkt lang geleden. Uit loy aliteit of uit nieuwsgierigheid heb ben ze de uitnodiging aanvaard. Hun meningen over de idealen van toen lopen inmiddels sterk uiteen. door Bernhard Schlink voor 19,90 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo KflH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Een fraai verhaal met een fantastische kostumering, in goede handen bij Falkland toneel! Foto: Piet Otto HEILOO - Op 5 en 6 april speelt Falkland Toneel 'De goede mens' van Bertel Brecht. Drie goden bezoeken de hoofd stad van Sezuan, een streek, in China. Ze hebben de opdracht uit te zoeken of er nog goede mensen bestaan. Die mens moet goed zijn voor anderen maar ook voor zich zelf. Zo niet, dan wordt de stad ver woest. Wanneer niemand hen onderdak wil verlenen, komen ze terecht bij Shen Te, een hoertje dat geen 'nee' kan zeggen. Van het geld dat Shen Te van de goden voor de overnachting krijgt, koopt ze een tabakswinkeltje. Onmiddellijk wordt ze overvallen door een stelletje klaplopers. Ze ziet haar toekomst droom, goed zijn voor anderen en voor zichzelf, meteen in rook opgaan. Op het moment dat de con- toverse haar teveel wordt creëert ze een soort alter ego, een neef Shui Ta. Brecht speelt in dit sprookje een boosaardig spel met de (onmoge lijkheid van goedheid. Maar er wordt meer in de strijd geworpen dan een fraai verhaal alleen. Zoals live muziek met speciaal geschreven stukken. Ook zult zich de kostume ring vast nog heel lang herinneren, omdat de kostuumploeg zichzelf op indrukwekkende wijze heeft over troffen! De regie is in bekwame handen van Paula van de Heide. Dit HEILOO - De voorstelling 'In de steigers' van de cabaretgroep Middelbare Meiden op donderdag 27 maart in theater De Beun is uitverkocht. Op woensdag 9 april organiseren De Vrienden opnieuw een muzikaal cabaret van vrouwen. Dan komen Gabriëlle Glasbeek, Karin Noeken, Marieke Klooster en José Zwerink, samen de groep Vrouw Holland vor mend, met begeleider Reinout Douma naar De Beun. Kaarten voor 'Starspray' zijn aan de kassa van thea ter De Beun verkrijgbaar tussen 14.00 en 17.00 uur, tijdens voorstellingen of via www.vriendenvandebeun.nl. HEILOO - De winnaar van de eerste voorronde van de Big Buk Buk Band Battle is de band Deafening' geworden; zij gaan door naar de Grande Finale! De publieksprijs ging deze avond naar 'El Commandante'. Of zij het ook tot de finale redden zal na de volgende twee voorrondes duidelijk zijn! Op 21 maart zal de tweede voorronde van de Big Buk Buk Band Battle plaatsvinden. De vol gende bands zullen hier strijden voor een plekje in de finale: R! (disco, funk, jazzy), Ocean Between (rock metal), One For The Bodycount (metalcore) en The Electric Jets (garage, rock&roll). Kom ook en steun je band! Want ook het pubhek mag dit jaar haar zegje doen in wie er naar de finale gaat! De deuren van Buk Buk gaan open om 21.00 uur en de entree bedraagt drie euro. boeiende verhaal wordt gespeeld op 5 en 6 april in Theater de Beun te Heiloo. Aanvang: 20.15 uur. Entree: 7,- donateurs 3,50 - CJP en 65+ 5,-. Kaartverkoop bij de vol gende adressen: Boekhandel De Schrijverij en bij theater De Beun op maandag tot en met vrijdag van 13.30 uur tot 17.00 uur. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aanvang van de voorstelling te verkrijgen aan de kassa van theater De Beun. Voor informatie en reser veringen kunt u zich wenden tot Edith Otto, tel. 072-5334355 of kijk op www.falklandtoneel.nl. LIMMEN - Inmiddels is het tradi tie dat Memphis eerste paasdag in café de Lantaarn speelt. Memphis is in de begin 70'er jaren ontstaan als een coverband van de Rolling Stones. Ze spelen muziek van de 60'er en 70' er jaren aangevuld met hedendaagse muziek die gerelateerd is aan deze periode. Hierdoor ont staat een mix van Beatles, REM, U2, Rolling Stones, Queen en Robbie Williams. Memphis is één van de meest gevraagde coverbands in de Noord-Hollandse zalencircuit. Zaal open om 20.00 uur en de entree is gratis. HEILOO - Creativiteit en kleur hebben in het leven van kunste nares Tiny ten Dam - Olij door de jaren heen altijd een grote rol gespeeld. Het schilderen is voor haar een uit laatklep van gevoelens en emoties, waarbij van tevoren niets is vast gelegd. Niets is bedacht, steeds opnieuw gaat zij op ontdekkingsreis. Ze laat zich leiden door haar erva ringen, haar stemming van dat moment en de daarbij behorende emoties. Het sterke kleurgebruik van Tiny maakt haar composities krachtiger en hebben daarnaast allen hun eigen betekenis en waarde. Naast Kubistische schilderij en zijn er ook meer intuïtief geschil derde werken van Tiny te zien, wat de expositie een veelzijdig karakter geeft. Op het ogenblik exposeert zij in 't Loo bij Van Os Mode. Werk van Tiny ten Dam - Olij. te zien van Van Os Mode in 't Loo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11