Joke de Kruif geeft Masterclass bij Coach4kids Slaapkenner Lute bij Vrienden Houden Huis Hardstyle Night in Joeb Paaswandeling door het duin voor de hele familie Abdij van Egmond aangewezen als provinciaal monument REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING Grote paas klaverjasdrive INGEZONDEN BRIEF Gebrek aan openheid en durf UITKIJKPOST 19 MMAART 2008 CASTRICUM - Op woensdag 12 maart gaf musicalster Joke de Kruijf een MasterClass aan de kinderen van de Coach4Kids school in Castricum. De kinderen luisterden aandachtig, terwijl zij vertelde over haar werk en de musicals waarin zij gespeeld heeft. Vervolgens mochten de kinderen aan Joke de Kruijf laten zien wat ze tot nu toe geleerd hebben waarbij zij hen tips gaf om nóg beter te worden. Tot slot zong zij voor de kinderen het num mer 'Memory' uit 'Cats'. Coach4Kids Castricum is een initiatief van Stichting Coach4Kids in samenwerking met Forte Kinderopvang. Een nieuw trimester start op 9 april. Voor meer informatie kunt u kijken op www.coach4kids.nl. LIMMEN - Voor een goed slaapkameradvies ga je naar Slaapkenner. Dat dacht ook jfresentatrice Monique van der Reijden van het RTL 5 programma Vrienden Houden Huis. Op zondag 16 maart was te zien hoe zij bij Slaapkenner Lute advies inwint, om samen met een groepje vrienden de slaapkamer van Cynthia Keus op te knappen. In Vrienden Houden Huis laat RTL 5 zien datje op een makkelijke en snel le manier je interieur kunt veranderen. Met een mooi product, goed advies en vakmensen kom je al een heel eind. Eigentijdse woonsferen zijn met veel handige stylingtips en praktische adviezen te realiseren. Het levensverhaal, de smaak en wensen van de kandidaten en hun vrienden is de rode draad. Afgelopen zondag ging extra aandacht uit naar Slaapkenner. De slaapadviseurs staan al 35 jaar bekend om hun vakmanschap, per soonlijk advies en betrouwbare service. Hier kun je terecht voor inspiratie én een compleet slaapkameraanbod met toonaangevende merken. De vrien den kozen voor hun vriendin Cynthia de Scandinavische boxspring Vita van het merk Fprss. Dit is een robuust bed van een hoge kwaliteit. De vochte- en warmteregulerende dekbedden en hoofdkussens met speciale anatomische nekondersteuning zijn van het merk Silvana. Om de slaapkamer compleet te maken, hebben ze samen met Monique een keuze uit twee stijlen bedtex- tiel gemaakt. Het bedtextiel van Bedding House is, net als de rest van de slaapkamer, gratis beschikbaar gesteld. Wie ook advies wil van Slaapkenner kan terécht bij Slaapkenner Lute, Kerkweg 1 te Limmen, tel. 072-5051454. Voor meer informatie: www.slaapkermer.nl en www.f0rss.nl. EGMOND - Zaterdag 22 maart is er in het Joebgebouw aan de Herenweg 69 te Egmond Binnen een avond voor de lief hebbers van hardstyle muziek. Hardstyle is een muziekgenre dat overeenkomsten vertoont met tran ce, hardcore en hardtrance. Hardstyle, ook wel hard dance of hard trance genoemd, klinkt qua melodie en opbouw ongeveer als de moderne hardcore. Het geroddelde tempo ligt tussen de 140 en de 165 beats per minuut. Vaak worden de nummers wel ver sneld afgespeeld door Dj's. De sound is karakteristiek voor de stijl en kan omschreven worden als harde beats gecombineerd met erg aanwezige melodielijnen. Dj Rick zal de zaal zaterdagavond De aanwijzing betreft twee terrei nen, die vanwege hun zeer hoge archeologische waarde een beschermde status verdienen. Beide zijn gelegen in Egmond Binnen: het Abdijterrein en de Adelbertusakker van de Abdij van Egmond. De bestaande gebouwen: de abdij, de abdijkerk, de hervormde kerk en de gebouwen van de boer derij op het terrein zijn circa tien jaar geleden uitgeroepen tot Rijksmonument. Met de status van monument zijn de terreinen beter beschermd. Het is zonder vergunning verboden om het monument af te breken, te ver plaatsen of te wijzigen, te herstel len, het te gebruiken of te laten gebruiken op een wijze waardoor het wordt ontsierd of in gevaar wordt gebracht. Hiermee wordt verdere achteruit gang van de archeologische waarden tegengaan. De monument aanwijzing houdt ook een verbod in op het oprapen en meenemen van objecten en voorwerpen, al dan niet gevonden met behulp van een metaaldetector. Het Abdijterrein betreft de tuinen, paden en landerijen (waaronder een tweetal weilanden) die direct rond en onder de huidige abdijgebouwen en bijbehorende kerken liggen. Het is niet uitgesloten dat er nog (delen van) intacte graven in de grond aanwezig zijn. In de oudere en diepere bodemlagen worden De Adelbertusakker is als heilige plaats waar de kapel van de monnik Adelbertus stond, net als de Abdij een belangrijk monu ment in Egmond. geregeld vondsten gedaan. Het gaat om archeologisch waardevolle lagen die stammen uit de late ijzer tijd en Romeinse tijd, en uit de Vroege en Hoge Middeleeuwen. BERGEN - De IVN gidsen Ton van der Putten en Herl Roos Lindgreen nodigen ouders en kinderen, grootouders en klein kinderen uit voor een paaswan deling op zondag 23 maart. Deze begint om 10.00 uur, verza melen bij het PWN informatiebord aan het begin van de Uilenvangersweg, de eerste Parkeerplaats rechts aan het begin van de Zeeweg naar Bergen aan Zee. Het wordt een wandeling, waarbij veel aandacht aan de kinde ren wordt geschonken. De natuur is volop wakker, voorjaarsbloemen kleuren het landschap, vogels vrolij ken de wandelaars op met hun getierelier. Kosten zijn twee euro. Voor de kinderen is er na afloop een leuke paasverrassing. Opgave, per e-mail: IVNNKL@hotmail.com of tel. 072-5894435. tot 02.00 uur 's nachts op z'n grondvesten doen schudden. De zaal gaat open om 20.00 uur en de entree is slechts drie euro. AKERSLOOT - Zaterdag 22 maart wordt in de Vriendschap te Akersloot een grote Paas klaveijasr drive georganiseerd. Het wordt een drive met mooie prijzen, waar de speciale Paas artikelen zoals paasei eren en paasstollen niet ontbreken. Men kan zijn geluk beproeven met de grote loterij, waar dezelfde prij zen zijn te winnen. Men kan zich van tevoren telefonisch opgeven, tel. 0251-312866 of 's avonds aan de zaal. De kosten bedragen 4,-. De paaswandeling is geschikt voor de hele familie. Eigen foto Eigen foto De Adelbertusakker bevat de resten van de oude kapel waarin de heilige Adelbertus is begraven, evenals (hoogst waarschijnlijk) resten van de nederzetting waarin hij destijds verbleef. Gedeputeerde Sascha Baggerman opent op 6 mei een publieksdag bij het monument in het kader van het Jaar van het Religieus Erfgoed. CASTRICUM - CKenG vindt het terecht dat de Dorpsstraat in Castricum wordt aangepakt. Het is goed dat bewoners kans hebben gekregen oplossingen te bedenken. De gepresenteerde oplossing van een fietsstraat biedt perspectief voor de toekomst en verdient onze steun. Maar zolang er 6700 auto's per dag door de Dorpsstraat rijden is een veilige situatie voor fietsers onmogelijk. En een straat zonder trottoirs vergroot de onveiligheid voor voetgangers. Alle beschikbare onderzoeken en ervaringen met fietsstraten bevesti gen dit. Daarom wil Veilig Verkeer Nederland terecht geen verantwoor delijkheid dragen voor de gekozen oplossing. Maar wethouder Hommes durft de hem geboden unieke kans niet te benutten om te komen met autobeperkende ver keersmaatregelen zoals eenrichting verkeer. En CKenG wil geen 1,5 mil joen uittrekken voor iets dat niet gaat werken. Pas later zal wethou der Hommes ons vertellen welke al aan de inwoners toegezegde ver keersmaatregelen door verhoging van het krediet voor de Dorpsstraat op de lange baan worden gescho ven: duurzaam veilig inrichten Castricum-Oost, afsluiting Dusseldorperweg en voetgangers verbinding Limmen-Castricum. Bert Visser Castricum EGMOND - Gedeputeerde Staten van Noord-Holland heb ben besloten dat het Abdijterrein en de Adelbertusakker, van de Abdij van Egmond een provinciaal monument is.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21