Heilooër gezin start actieve familiecamping in de Franse Alpen >TIPS .de camping -met wie Dick en Jacquelien inmiddels een goede band hebben opgebouwd- zullen het eerste seizoen beschikbaar zijn voor raad en daad. Ook zijn ze de eerste drie tot vier weken aanwezig om de camping op te starten in april en mei. Dick yervolgt: „De camping draait 'mor lenteel goed, de omzet rendeert normaal. Wij willen de camping echter nog meer ontwikkelen als familiecam ping. We liggen midden in de Alpen, waar enorm veel mogelijkheden liggen voor buitensportactiviteiten. Samen met een Frans- en een Nederlands buiten- sportbedrijf willen we dit gaan ontplooi en. Zij zullen dan zorgen voor de uit voering ervan." Camping Ser Sirant ligt ook aan het Lac de Laffrey, waar veel wordt gevist, gezeild en gesurft. Naast de camping ligt een zeil- en surfschool, waar men materiaal kan huren en waar eventueel een cursus'kan worden gevolgd. Vanaf het campingterrein kan men fantastische wandelingen en fiets tochten er misschien een gaatje in, kunt u prima opnieuw gebruiken voor het wijnrek. Het gat moet niet te groot zijn want er komt wel veel spanning op te staan. Vier meubelpanelen gaan die nen als frame. Als ze nog niet de goede hoogte en breedte heb ben dan moet u ze even op maat zagen, (twee van 72 bij 30 centimeter en twee van 28 bij 30 centimeter). De panelen schroeft u aan elkaar zodat u een langwerpig vierkant krijgt. Van de binnenbandén knipt u het stukje af waar hét ventiel zit. maken, waarvoor bij de receptie allerlei tips en routebeschrijvingen beschikbaar zijn. Daarnaast zijn de mogelijkheden om bijvoorbeeld te gaan mountainbi- ken, klimmen, raften of speleologie te beoefenen legio. In de directe omge ving ligt de historische route Napoleon en kunnen de liefhebbers van cultuur een treintochtje maken bij La Mure of een bezoekje brengen aan de markt van La Mure. „Ons doel is de gasten een familiecamping te bieden, waar vandaan men heerlijk actieve buiten sporten kan beoefenen, in combinatie met het goede rustige leven wat zo herkenbaar is voor Frankrijk. Voor ons persoonlijk zal -de emigratie betekenen dat we ons leven anders in kunnen gaan richten. Meer met elkaar kunnen doen, in een omgeving waar we ons prettig voelen. Meer buiten kennen zijn, dichter bij de natuur en minder 'moe ten'. Ook voor onze dochters, die nu op hun jonge leeftijd al vaak volle agenda's hebben!" Wilt u meer informatie over de camping van de familie Bais? Op de website - www.euro-campsite.com kunt u een goede indruk krijgen van Ser Sirant. Ook kunt u contact opnemen met Jacquelien of Dick Bais via tel. 0031- 653545164 of e-mail: jacquelienendick@planet.nl. Gerecycled wijnrek van fïetsenbanden Hergebruiken van oude spullen: het is niet alleen goed voor het milieu, door ze op een hele andere manier te gebruiken, krijgt u een originele look. Wat te denken van een gerecycled wijnrek van oude fietsbanden?! Een' oudé binnenband, ook-al. zit wijnflessen er in kunt klemmen. Tien binnenbanden betekent vijf hoogtes aan flessèn want u hebt telkens twee banden naast elkaar. Minder kan natuurlijk ook, maar dan kunt u er minder fles sen in kwijt. Trek de binnenban den goed aan en zet zé vast met een krammetje. Snijd het rubber dat over is met een stanleymes af. Het wijnrek is af en dë wijn flessen7 kunnen er in. Ze klem men nu op twee plaatsen tus sen de binnenbanden. De fles sen hangen ietsnaa r voren en dat is goed want zo blijft de kurk HEILOO/PETICHET - Een nieuwe start maken in een ander land. Voor velen blijft het een droom, voor Dick en Jacquelien Bais uit Heiloo is het werkelijkheid geworden. Samen met hun dochters Roxanne (12 jaar) en Anouk (10 jaar) vertrekken zij in april naar Frankrijk. Daar namen zij een camping over in de Franse Alpen: Camping Ser Sirant. De binnenbanden rijgt u straks op twee plaatsen naast elkaar door de panelen zodat de fles sen ook op twee plekken zijn 'ondersteund. Teken de plaatsen waar de binnenbanden door heen moeten af op het meubel paneel. Frees dan met een -bovenfrees sleuven in het paneel. Zorg bij het frezen dat u goed beschermd bent Druk, dé bovenfrees met kleine stapjes naar beneden zodat de frees niet verbrandt of afbreekt. Rijg dan de banden dubbel door de sleuven heen, zodat u de De ondernemende Dick en Jacquelien verwachten in Frankrijk het leven op een prettigere manier in te gaan vullen, dan dat zij dat nu in Nederland doen. Dick heeft een grafische achtergrond, en verkocht in januari zijn eigen advies/projectbureau dat hij zeven jaar lang had. Jacquelien neemt binnenkort afscheid van haar tuinontwerpbureau. Dick: „Ondanks het feit dat wij ons werk met plezier deden, kriebelde al jaren de gedachte naar het buitenland te vertrekken. Voordat ik zelfstandig ondernemer werd, hield ik mij bezig met buitensportactiviteiten en heb ik voor mijn toenmalige werkgever in België en Frankrijk gewoond. De erva ring van het over de grens wonen heb ik dus al en dat beviel uitermate goed. Bijkomend voordeel is dat mijn kennis van de Franse taal redelijk goed te noe men is. Jacquelien spreekt het ook al aardig en zij volgt een cursus Frans hier in Heiloo." In september vorig jaar ver trok het stel voor een week naar Frankrijk, om verschillende provincies en te koop staande accommodaties te bekijken. Daar liepen zé tegen de sfeer constant vochtig en zo bederft de wijn niet. Ook andere onder delen van de fiets, boeken of papier kunt u recyclen en er interieuraccessoires van maken. volle familie-camping aan in het plaats je Petichet. Een camping met 85 kam peerplaatsen en een zestal houten cha lets met eigen sanitair. „In januari zijn we met de kinderen naar Frankrijk gegaan en hebben ze de camping voor het eerst gezien. We heb ben toen ook twee scholen bezocht. Dat was natuurlijk wel even confronte rend: 'Dit is dus echt..'. Roxanne en Anouk hebben er ontzettend veel zin in, net als wij. Het enige nadeel is dat we met pijn in ons hart familie en vrienden echter laten, dat is natuurlijk niet leuk wanneer je zo'n stap neemt. Wij hebben er voor de kinderen echter alle vertrouwen in dat ze in Frankrijk snel nieuwe vriendjes en vriendinne tjes zullen vinden!" De Franse verko-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 54