Alleengaanden samen op pad Vereniging voor Singles bestaat 15 jaar Houd een grote schoonmaak PAG26 Nog even en het is officieel lente. De donkere dagen zijn voorbij en het is tijd voor licht en lucht in huis. Voor velen een reden om de ramen lekker open te gooien en te soppen, boenen, uitklop pen en poetsen. Het is tijd voor de voorjaarsschoonmaak! Het voorjaar zorgt voor een frisse start in de natuur. Het is heel logisch dat-u dat ook in huis wilt doorvoeren. Een grote voorjaars schoonmaak is de basis voor het lentegevoel in huis. Het is en blijft helaas een mega-klus. Maar doe het rustig aan en maak een goede planning. Haal de stof doek overal overheen, sop alles lekker en zeem het vuil van de winter van je ramen. Gooi gordij nen en vitrage in dé wasmachi ne, zet de verwarming uit en berg uw wi.nterkieding op. Ook kunt u nu lekker het bedden goed te luchten hangen. Gaat u aan de slag met emmers en sop, zorg dan voor een goede voorbereiding. Bepaal eerst wat u precies gaat doen. Maak een realistische checklist zodat u kunt overzien wat u die dag gaat aanpakken. Gaat u het bijvoorbeeld redden om de ramen te lappen, de vloer in de was. te zetten, de keukenkastjes van binnen en buiten te soppen? Of is het een idee om een taakverdeling te maken? Zorg dat alle benodigde schoon maakmiddelen binnen handbe reik zijn. Inventariseer van tevo ren of u doekjes, emmers, sponsjes, zemen et cetera op voorraad hebt. Zorg dat alle spul len op de juiste piek staan. Sommige mensen werken liever per kamer dan per klus. Zorg dat u genoeg tijd uittrekt. Het is alleen maar frustrerend om aan het eind van de dag met een half opgeruimde kamer te besluiten. Zorg dat u alle schoonmaakspullen in de kamer zet. Maak gebruik van dozen die je (in gedachte) labelt met vuil nis, opbergen, bestemd, voor een andere kamer/weggeven. Kleine schoonmaaktips Werk altijd van boven naar bened.eh bij het schoonmaken. Schuif bij het stofzuigen ook de meubels eens aan de kant Bekijk van tevoren welke spullen aan vervanging toe zijn. Bijvoorbeeld de roostertjes in spoelbakken, het douchegordijn, een deurmat of een prullenbak. Vergeet niet om je favoriete cd in te stereo te knallen als je aan de slag. gaat. Een grote schoonmaak is zó voorbij met een lekker muziekje. Eén keer per jaar wordt in oktober een groot HEILOO - In oktober 2008 bestaat de Vereniging voor Singles al weer 15 jaar. Het idee om gezamenlijke activiteiten te organiseren is indertijd ontstaan vanuit een klein groepje singles uit Den Helder. Drie jaar daar na nam Elvira ter Haar uit Heerhugowaard de organisatie op zich en telde de vereniging inmiddels zo'n vijftig leden. jaarfeest gehouden. Verder is er, buiten de maande lijkse activiteiten om, ieder jaar een Nieuwjaarsborrel. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd Afhankelijk van de animo, wordt er één of twee keer per jaar een week endje weg georganiseerd. Meestal is zo'n weekendje in Nederland maar vorig jaar was de groep in Duitsland. Voor de meeste activiteiten moeten mensen zich wel aanmelden. Ria Staadegaard uit Heiloo werd lid vanuit de behoefte om vaker de deur uit te gaan voor gezellige uitstapjes met mensen van haar eigen leeftijd. Ria: „De Vereniging voor Singles is eigenlijk een vriendenclub, die eens per maand een nieuwsbrief uitgeeft. Hierin staan allerlei activiteiten vermeld, waar men sen op vrijblijvende wijze aan deel kun nen nemen. In de tijd dat ik lid werd, varieerde de leeftijd van de leden van dertig tot vijftig jaar. Nu is dat van veer tig tot zestig jaar. Na Elvira nam een commissie van vijf mensen de organi satie van de activiteiten over. Er werd door de vereniging van alles georgani seerd, zoals fietsen, wandelen, bow len, etentjes en borrelavondjes. Nu regelen de leden hun eigen uit stapjes, die ze kenbaar maken in de nieuwsbrief. Deze verzorg ik samen met Hanny." Groot percentage vrouwen In hoogtijdagen, ruim zeven jaar geleden, telde de Vereniging voor Singles ruim 150 leden. Veel nieuwe leden kwamen via kennissen en bekenden bij ons terecht. De groep was toen zo groot, dat er zelfs een wachtlijst was." Er zijn nu zo'n tachtig mensen lid, waar van een groot percentage vrouwen. „Ik denk, dat dit komt omdat vrou wen minder snel schroom voelen om "zich als lid aan te melden. Vrouwen kunnen vaak gemakkelijk nieuwe socia le contacten opbouwen als ze weer alleen zijn. Voor de heren ligt de drem pel gevoelsmatig vaak wat hoger dan voor de dames. De mannelijke leden van onze vereniging zijn echter heel enthousiast, nadat ze de stap eenmaal gezet hebben! Velen zijn al lang trouwe leden." Ria hoopt, door de Vereniging voor Singles meer bekendheid te geven, vooral meer heren over de streep te trekken. Maar bijvoorbeeld wandelen en fietsen kost in feite niets! We zijn geen relatie bemiddelingsbureau! Opleidingsniveau doet niet ter zake." Bijvoorbeeld bowlen, een spelletjes avond of een etentje is het voor het regelen handig om vooraf het aantal deelnemers te weten. Daarnaast zijn er ook open activiteiten, zoals bijvoorbeeld een borrelavond een dansavond,of als ergens live muziek is. Hiervoor geldt: hoe meer zielen, hoe meer vreugd." Ria besluit: „Lid worden van de Vereniging voor Singles is op vrijblijvende basis. Niemand hoeft zich verplicht te voelen om ergens aan deel te nemen of te organiseren. Voor mensen die de nieuwsbrief niet per e-mail kunnen ont vangen, valt hij gewoon in de brieven bus!" Heb je interesse bel dan met: Ria Staadegaard tel. 072-5336671 na 18.00 uur en in het weekend of naar het e-mailadres www.wsheiloo.nl. „Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden en een mid dagje of avondje 'op proef met ons op stap gaan, bijvoorbeeld wandelen of fietsen. De meesten zijn na de intro ductie zo enthousiast geworden, dat ze zich daarna meteen als lid inschrijven. De contributie is 27,50 euro per jaar, het inschrijfgeld 2,50 euro. Het deelne men aan de activiteiten is geheel vrij blijvend. De kosten voor een uitje wor den door de leden zelf betaald. Geen relatiebemiddelingsbureau! ledereen met een leuk idee is vrij om dit kenbaar maken in de nieuwsbrief en het te organiseren. De leden wonen verspreid over de regio, diegene die dé activiteit organiseert mag ook bepalen waar bijvoor beeld het etentje of de wandeling plaats vindt. -V

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 64