Concertserie Slotkapel 'Let's Rock' met Peter Pan Speedrock en The Goods in Buk Buk H E I L O O Het verslag van Brodeck kggfA DEUTEKOM 11 Corso Love in Time of Cholera BOEK VAN DE WEEK Het verslag van Brodeck door Philippe Claudel So Be It in La Strada 538 Dj's on Tour Retrospectief bij atelier Tine Poelsma UITKIJKPOST 26 MAART 2008 De overeenkomst tussen liefde en cholera? Raak besmet, en je komt er nooit meer van af. Fraai aangeklede verfilming van een moderne literaire klassieker. Florentino Ariza weet het meteen als hij Fermina Daza ziet: zij is de liefde van zijn leven. Zijn gevoelens worden beantwoord, maar Fermina's vader vindt deze aan staande schoonzoon te min, reist haastig met zijn dochter af naar een gehucht elders en frustreert zo de sprookjesromance. Fermina trouwt met een arts, Florentino blijft onge huwd. Maar niet onbemind: met ruim 600 vrouwen bedrijft hij de lichamelijke liefde. Maar in gedach ten blijft hij puur. Brandend van verlangen en hopend op een twee de kans wacht hij op de dag dat Fermina's man het tijdige voor het eeuwige zal verwisselen. Die laatste gebeurtenis zien we in de eerste minuten van Mike Newells verfil ming van het befaamde boek van Gabriel Garcia Marquez. Daarna wordt in een lange flashback de voorgeschiedenis verteld. Brodeck is door zijn dorpsgeno ten uitgekozen om een verslag te schrijven over de Anderer, een vreemdeling die enkele maanden eerder in het dorp is komen wonen. Details zijn niet nodig, de feiten zijn genoeg. Brodeck ontdekt al snel meer dan hij ooit kwijt zal kunnen in het verslag. Hij besluit naast het officiële verslag een persoonlijk document bij te houden. Al schrij vende wordt hij herinnerd aan zijn deportatie naar het kamp waar hij al zijn waardigheid verloor, en komt hij erachter wat zijn vrouw is aange daan tijdens zijn afwezigheid. Het verslag van Brodeck is een parabel op de Shoah. Haarscherp schetst Philippe Claudel tot welke gruwe lijkheden mensen in staat zijn om zichzelf te redden, maar bovenal laat hij zien hoe liefde de kracht geeft om te volharden, tegen alle angst in. Een intense roman, waarin Claudel met zijn gevoelige en beel dende manier van vertellen de kern van het menselijk bestaan raakt. door Philippe Claudel voor 19,90 4» Aan dit concert werkt ook de cor- nettist Aad Baltus mee. Mariëlle Tromt startte haar muzikale oplei ding bij de Egmondse componist en schrijver Jan Burger en zijn vrouw Wijnanda. Daarna studeerde ze piano bij Hans Bruin aan het Alkmaars Conservatorium, waar ze haar studie afsloot als docerend musicus. Aansluitend behaalde zij de onderwijsakte muziek voor het primair en voortgezet onderwijs. Naast het geven van muziekonder wijs op school en pianolessen in haar pianopraktijk begeleidde ze het Egmondse koor Crescendo en maakte Mariëlle naam als de bege leidster van instrumentalisten en zangers. Ondanks deze diversiteit aan muzikale werkzaamheden, bleef haar hart kloppen voor de piano. Met dit concert in de Slotkapel slaat Mariëlle een nieuwe weg in in haar muzikale carrière. Het pro gramma omvat werken van Skijabin, Debussy, Chopin, Tsjaikovski, Ibert en Mozart. Het programma is een must voor de lief hebber van klassieke pianomuziek. De aanvang van het concert is om 15.00 uur en zal worden afgesloten met het heffen van het glas. Adres Slotkapel: Slotweg 19, Egmond aan den Hoef. De toegangsprijs is: 10,-, 65+ en CJP 8,-, kinderen tot 12 jaar 5,-, inclusief koffie/thee en koek. Kaartverkoop voor aanvang van het concert bij de Slotkapel of te bestellen bij mevrouw Thijssen, tel. 072-5062033 en de heer Noteboom, tel. 072-5062387. HEILOO - In de muziekscene loopt het covercircuit de laatste paar jaren rake klappen op, dus is het voor een coverband moeilijk om nog eens voor een volle zaal te spelen. Aan de kwaliteit van de meeste coverbands ontbreekt het niet, het is vaak de desinteresse van het grote pubhek waar het om draait. Als er echter nog een coverband is waar je, hoe oud of jong je ook bent, eens een kykje bij moet gaan nemen dan is het de band 'So Be It', een heuse aan rader. De zanger van de band kan een aardig 'moppie' zingen en wil nog wel eens een extreem hoge noot halen. De guitaartandem brult en scheurt waar het moet en spelen ingetogen als dat het num mer ten goede komt. De drums en de bas spelen de gaten dicht en zorgen dat het 'pompen' blijft en niet verzuipen. Het repertoire van de band bestaat voornamelijk uit rockmuziek van onder andere Aerosmith, Creed, Live, Black Crowes, et cetera. Gelukkig schuwt de band ook de gevoelige covers niet. Ze zijn op zaterdag 29 maart in café La Strada te zien, aan de Kennemerstraatweg 215 in Heiloo. HEILOO - Zaterdag 29 maart is het aan de dj's van 538 om het pubhek te vermaken met hits van nu! De Dj's van Radio 538 draai en in alle uithoeken van Nederland met 538 Dj's On Tour. Op de avond zal er een bandjes systeem gehanteerd worden. Dat betekent dat alleen mensen vanaf 16 jaar een bandje krijgen en zij ook alleen alcoholhoudende drankjes kunnen bestehen en drinken. De volgende dj's van Radio 538 zijn aanwezig: Niels van Baarlen en Niek van der Bruggen! De deuren gaan zater dag 29 maart om 21.00 open en de entree bedraagt 7,50. HEILOO - Van 1 april tot en met 27 mei is er een nieuwe expositie te zien in atelier TP. Het thema van deze expositie is Retrospectief, naar aanleiding van de uitgave van een boek, waarin een terug blik wordt geworpen op het werk van Tine Poelsma. Atelier TP, Termijen 189 te Heiloo. U bent wel kom iedere dinsdag van 13.00 tot 16.30 uur of na telefonische afspraak, tel. 072-5334596. Eigen foto EGMOND - In het kader van de concertserie in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef wordt op zondag 30 maart een concert gegeven door de Egmondse pia niste Mariëlle Tromp Zentveld. HEILOO - Inmiddels een bekende en graag geziene gast van Buk Buk, en dit jaar weer op het programma: Peter Pan Speedrock. Vrijdag 28 maart zullen zij samen met The Goods, de Buk op zijn grondvesten doen trihen. Op het podium is Peter Pan Speedrock een energieke eenheid, waar het spelplezier vanaf spat. Dit enthousiasme zie je terug bij de bezoekers, die op intense manier het concert beleven en de tap over uren laat draaien. Het maakt de band tot een graag geziene gast van podia en festivals, met ook een groeiende interesse vanuit het bui tenland. De stijl en sound van The Goods is niet in een paar woorden te vatten. De muziek is energiek, dynamisch en opwindend; een over donderende, pakkende mengeling van hardrock, classic-, punk- and garagerock. Recht door zee, rauw en met ongepohjste energie en kracht gebracht. Daarnaast is de basis van de band bijzonder sterk; vanaf jonge leeftijd zijn de muzikan ten samen opgegroeid en hebben ze hun muzikale niveau telkens ver hoogd. Ook buiten de Eindhovense regio is de band goed ontvangen en is er een overtuigende eerste indruk van The Goods neergezet. De deu ren gaan 28 maart open om 21.00 uur en de entree bedraagt 12,-. Kaarten kunnen in de voorverkoop bij De Schrijverij gekocht worden, Heerenweg 140 Heüoo. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo IBM VÉÊM naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11