m contact Gemeenteraad heeft horecabeleid vastgesteld HEILOO Nationale Scoutingdag GEMEENTE Openingstijden Raad en (raads)commissies UITKIJKPOST 26 MAART 2008 Het gemeentebestuur van Heiloo wil voor haar inwoners, bezoekers en ondernemers dat het dorp aantrekkelijk en leef baar is. Hier hoort een gevarieerd en goed functionerend aan bod van voorzieningen bij, waaronder horecagelegenheden en andere eet- en drinkgelegenheden in theaters, buurthuizen en kantines bij (sport)verenigingen. Dit valt allemaal onder de verzamelterm horeca. Het college wil graag dat er in Heiloo veel te doen is in de vrije tijd, zonder dat het ten koste gaat van de veiligheid of het woongenot van de inwoners. Om die combinatie mogelijk te maken bestaan er op landelijk niveau al veel regels voor de horeca. Daarnaast stellen gemeenten nog eigen regels voor sommige aspecten, zoals de sluitingstijden. Als die regels in de regio te veel van elkaar verschillen, kan het voor horecabe- zoekers aantrekkelijk zijn om na horecabezoek in de ene gemeente naar de horeca in een andere gemeente te gaan. Dit is na het gebruik van alcohol niet gewenst vanwege de veiligheid. Het is daarom goed het gemeentelijk beleid af te stemmen op het beleid van andere gemeenten in de regio. Dit maakt ook de handhaving door de regionale politie eenvoudi ger. Afstemming met omliggende gemeenten Om de regels voor de horeca in Heiloo meer af te stemmen op het horecabeleid in de omliggende gemeenten, heeft de gemeenteraad op 3 maart 2008 de nota horecabeleid vastge steld. Hiermee gaat er wel het een en ander veranderen. Zo hebben alle horecabedrijven vanaf nu een exploitatievergun ning nodig. Daarin kunnen voorschriften worden opgenomen om de leefbaarheid van de omgeving te beschermen, zodat de horecaondernemers of het bestuur van verenigingen hier voor mede verantwoordelijk worden. De sluitingstijd van de horecabedrijven wordt voor de hele week 02.00 uur. In de praktijk was dit overigens al zo. De cafés in het Stationscentrum mogen op vrijdag- en zaterdag avond tot 03.00 uur open blijven, op voorwaarde dat er een portier is ingeschakeld. Terrassen mogen tot 23.00 uur in gebruik zijn. Voor buurthuizen en verenigingen blijft de slui tingstijd voor de hele week 24.00 uur. Ook de regeling voor de ontheffing van de geluidsvoorschriften verandert. Voor de horeca in heel Heiloo mogen op de vier ker misdagen in juli en één dag voor een jazzfestiviteit de geluidsnor men worden overschreden. Daarnaast mag ieder horecabedrijf of vereniging zelf op maximaal zeven dagen per jaar de geluidsnor men overschrijden. Dit moet van tevoren gemeld worden en het college kan daar wel na dere voorschriften aan verbinden om de geluidsoverlast tot een aanvaardbaar niveau te beperken. Meer informatie Wilt u meer weten over het nieuwe horecabeleid? Dan kunt u het inzien in het informatiecentrum in het gemeentehuis en via de website www.heiloo.nl. En voor vragen kunt u terecht bij mevrouw Van der Last, tel. 072 535 66 44 of mevrouw Klein Holte, tel. 072 535 66 45. nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Vergadering presidium Het presidium is een overlegplatform, dat door de gemeenteraad is ingesteld. De leden van het presidium bereiden voorstellen voor over de werkwijze van de gemeenteraad en geven namens de raad invulling aan het werkgevers schap van de griffie. De vergaderingen van het presidium zijn openbaar, tenzij de leden van het presidium aan het begin van de vergadering besluiten om op onderdelen in beslotenheid te over leggen. Vergadering 27 maart a.s. Op 27 maart a.s. vergadert het presidi um in de B&W-kamer in het gemeente huis. De vergadering begint om 17.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Concept-traject behandeling Kaderbrief tot en met vaststelling Programmabegroting voor 2008 - Vervolg op raadscommissiebespre king Bestuurlijke Zaken met betrek king tot verslaglegging van de raads(commissie)vergaderingen - Resultatenonderzoek en plan van aan pak Raad-studiehuis 2008 en 2009 Welstandscommissie Op maandag 31 maart a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergade ring begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belangheb benden kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de wel standscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goed gekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 17 maart 2008. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De .definitieve agenda - inclusief de ingeplande afspraken en de volgorde van de behandeling, en de daarop betrekking hebbende bouwplannen - staat vanaf vrijdagmiddag 28 maart a.s. op de website van Heiloo en ligt op maandag 31 maart a.s.tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen en receptie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, tele foonnummer 072 535 66 66. Burgemeester en wethouders van Heiloo hebben toestemming verleend aan scouting Rurik Heiloo om op zaterdag 29 maart a.s., Nationale Scoutingdag, tus sen 09.00 en 15.00 uur op het Stationsplein diverse activiteiten te organiseren, zoals het vervaardigen van een schommel met behulp van houten palen en touw, het bakken van broodjes op een kampvuurtje en een demonstratie van kinderspelletjes. Er is ontheffing verleend van het verbod vuur te stoken in de open lucht. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnummer 072 535 66 68. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 13