WAO viert 40-jarig bestaan in DSB stadion Lamoraal van Egmont REGIO 17 Het thema is: Kwestie van Smaak Open dag brandweer Castricum en Akersloot Goede gelegenheid om netwerkcontacten aan te halen Wervelende modeshow in de Vredeburg CONQUISTA Café (16-plus) presenteert livebands POLITIEBERICHTEN Doorrijden na aanrijding KORTOM Korenfestival bij Aquarius Opbrengst Reumafonds Docenten Toonbeeld Concerteren en Exposeren Cursus EHBO voor ouders werkzaam in speelzalen Donateursconcert bij UITKIJKPOST 26 MAART 2008 REGIO - Op zaterdag 12 april van 12.00 tot 18.00 uur viert de afdeling Noord-Holland Noord van de WAO, een vereniging voor hoger opgeleide vrouwen, haar veertigjarig bestaan in het DSB stadion in Alkmaar met een programma getiteld Kwestie van Smaak. Onder het dagvoorzitterschap van Martine Kruider zullen verschillen de sprekers voeding- en eetgewoon ten vanuit bijzondere invalshoeken belichten. Liesbeth Zandstra vertelt waarom men sommige voedings producten heel erg lekker vindt en andere ons snel gaan vervelen. Jojada Verrips houdt een luchtig en AKERSLOOT/CASTRICUM - In het weekend van 12 en 13 april zijn er open dagen bij de brandweer Castricum. De brandweer zoekt namelijk vrijwilligers voor de posten Akersloot en Castricum en wil u op deze dagen informeren. De kazerne Akersloot is open op zaterdag 12 april en de kazerne Castricum is open op zondag 13 april. De openingstijd op beide dagen is van 10.00 tot 16.00 uur. Brandweer Castricum bestaat uit de drie posten Akersloot, Castricum en Limmen. Als u wilt weten wat werken bij de brandweer inhoudt, kom dan naar de open dagen. Laat u inspi reren door de leden van het korps en hun ervaringen bij de brandweer. Op deze dagen kunt u al uw vra gen kwijt aan onze mensen en uw belangstelling kenbaar maken. Verder worden er brandweerde monstraties gehouden. Dit is natuurlijk ook leuk voor kinderen. Bent u geïnteresseerd of hebt u nog vragen? Bel dan de brandweer Castricum, tel. 0251-661357 of surf naar de website www.brandweercastricum.nl verlucht verhaal over kannibalisme in westerse samenlevingen. Lizet Kruyff legt uit hoe de smaak uit de vaderlandse keuken verdween (en weer terugkwam). Anneke Ammerlaan geeft antwoord op de vraag hoe de tijdgeest zich in ons toekomstige eetgedrag zal weer spiegelen. Deze dag is een goede gelegen heid voor leden om hun netwerk contacten weer aan te halen, maar is nadrukkelijk ook bedoeld voor aspirantleden, die aan het WAO profiel voldoen, om op smakelijke en interessante wijze kennis te maken met de vereniging. De WAO (vroeger Vereniging voor Vrouwen met een Academische Opleiding), is opge richt door Aletta Jacobs in 1918 en stelt zich ten doel de belangen van hoger opgeleide vrouwen te beharti ging en hun posities te verbeteren. De WAO heeft banden met verge lijkbare organisaties over de gehele wereld. De Nederlandse vereniging telt ongeveer 4500 leden, van wie er tweehonderd lid zijn van de afde ling Noord-Holland Noord. EGMOND - Het donateurscon cert van Lamoraal van Egmont zal dit jaar in het teken staan van de zee. Alle geledingen van de Egmondse muziekvereni ging, het opstaporkest, het jeugdorkest, de slagwerkgroep en uiteraard ook het A-orkest zullen acte de presence geven en op hun manier vormgeven aan dit thema. De presentatie van het A-orkest mag dit jaar bijzonder genoemd worden, omdat alle nummers aan gekondigd zullen worden in de vorm van een toepasselijk gedicht. Zo zal het originele fanfarewerk The Land of wind and Water van de Nederlandse componist Jan de Haan worden ingeleid door het gedicht Denkend aan Holland van Hendrik Marsman en Het Adagio uit Spartacus (Onedin Line thema) zal worden geïntroduceerd door het gedicht Zeekoorts van Jaob Slauerhof. Verder neemt Lamoraal u met Abysses mee naar de wonderen De afdeling Noord-Holland Noord kent zeven postcodegroepen, waar onder postcodegroep Heiloo (29 leden uit Heiloo en de Egmonden) en postcodegroep Castricum (31 leden uit Castricum. Limmen, Akersloot). De groepen van Castricum en Heiloo zijn bijzonder actieve groepen. De leden komen regelmatig bij elkaar en organiseren allerlei activiteiten die zoals theater bezoek, gezamenlijk eten, boekbe spreking, bezoeken aan galerieën, wandelingen met een boswachter en vele andere zaken. Voor meer informatie en de wijze van inschrijven (vóór 1 april) kunt u terecht op de website van de WAO: www.wao.nl. der diepzee en zal worden afgeslo ten met een ode aan de zee waarin Helga Dol op toepasselijke wijze het lied De Zee van Trijntje Oosterhuis ten gehore zal brengen. Het concert zal worden gegeven op zaterdag 29 maart in het Dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef en zal aan vangen om 20.00 uur. LIMMEN - De stichting Welzijn Ouderen in Limmen presenteert op donderdag 3 april een modeshow van mooie en betaalbare kleding, in de Vredeburg in Limmen aan de Dusseldorperweg 64. Een mode huis verzorgt voor het zevende jaar deze, die om 14.00 uur begint. De geshowde kleding zowel voor dames als voor heren, kan na de show worden gekocht. De entree is gratis en de koffie staat klaar. Wilt U meer weten bel dan met mevrouw Adrichem, tel. 072-5051404. LIMMEN - Vrijdagavond rockt het Conquista Café met twee live bands, One For The Bodycount en The Faded. De band One for the Bodycount was te gast in Villa Achterwerk en zijn winnaars van de bandwedstrijd Nieuw Jaar Nieuwe kansen, ze kregen zelfs bezoek van de VPRO om een optreden in neerlands bekendste poptempel Paradiso in Amsterdam te geven. Jimmy, Keith, Levi, Daan en Syl komen naar Conquista om Limmen eens goed wakker te schudden met snoeiharde 'metalcore' waar melodie gecombineerd wordt met het stevige ritmische beukwerk. The Faded, een rockende vier mansformatie, komt uit Leiden om by Conquista een spetteren de show te verzorgen. Club Xtra(12 tot 16 jaar) open inloop: Op vrijdagavond is er in Club Xtra een open inloop waar je kimt poolen, gamen met je vrienden, tafelvoetballen, zelf muziek kunt draaien en lekker kunt chillen met je vrienden. Zaterdagavond is er filmavond in Club Xtra waar op groot scherm een spannende actiefilm vertoond zal worden. Conquista Kids (vier tot en met negen jaar): Op zaterdagochtend is er voor de kids bordspellenoch- tend. Club Xtra is beide dagen geopend van 19.00 tot 22.00 uur, het Conquista Café vrijdag van 20.30 tot 01.00 uur en Conquista Kids zaterdag van 10.30 tot 12.00 uur. AKERSLOOT - Tegen een 48-jari- ge Alkmaarder wordt proces-ver baal opgemaakt wegens het door rijden na een aanrijding. De man reed op vrijdag 21 maart omstreeks 16.30 uur over de A9 onder Akersloot toen het verkeer voor hem afremde. Hij kon niet op tijd remmen en stuurde naar links. Hierbij kwam hij tegen de vangrail tot stilstand waarbij zijn auto en de vangrail beschadigd raakten. De bestuurder reed ech ter weg zonder dat hy zyn iden titeit bij de politie of de wegbe- heerder (eigenaar van de vangrail) bekend had gemaakt. De politie trof de man thuis. Hij verklaarde juist van plan te zijn geweest de politie te bellen. AKERSLOOT - Zondag 6 april houdt Aquarius een korenfestival, met het thema 'Maak van elke dag een feest'. Verschillende koren uit de omgeving verlenen hun medewerking, waaronder Cantare uit Castricum/Bakkum, Ritmisch koor uit Bergen, Expecto uit Egmond-Binnen en Together uit Grootebroek. Het evenement vindt plaats in de Jacobuskerk in Akersloot. De aanvang is 13.00 uur en het zal tot ongeveer 17.00 uur duren. LIMMEN - Het Reumafonds in Limmen heeft 2562,08 opge haald. Met dit geld kan het fonds nog meer onderzoek doen naar behandelmethoden en medicijnen om reuma te bestrijden. CASTRICUM - In het weekend van 29 en 30 maart laten de docenten van Toonbeeld zich van hun beste kant zien. In het witte kerkje van Dijk en Duin is op beide dagen van 12.00 tot 17.00 een expo sitie met eigen werk van de docenten te zien en op zondag is er om 15.00 uur een docentenconcert. De toegang voor dit concert bedraagt E 7,50, alle overige activiteiten zyn gratis. Eigen foto AKERSLOOT - Veertien deelnemers waren de afgelopen weken ijverig in de weer tijdens de cursus EHBO voor in de peuterspeel zaal. De cursus werd gevolgd door een aantal ouders van Dikkertje Dap en De Springplank uit Castricum en de Peuterbeuk uit Akersloot. De speelzalen in Castricum functioneren volledig op ouderparticipatie en in Akersloot draaien veel ouders mee. Men wil de veiligheid in de speelzalen optimaal houden met actu ele EHBO-kennis, die thuis uiteraard net zo hard nodig kan zijn. De cursus werd georganiseerd door de Stichting Welzijn Castricum, Opbouwwerk. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17