Oud-Heiloose debuteert met twee prentenboeken Vrijwilligers van het Rode Kruis onderscheiden H E I L O O 3 Kinderboeken schrijven en illustreren is een vak apart' Denktank Jeugd en Jongeren bij BeatFM Kijkochtend bij OBS de Springschans Salsa dansen in de Ypsalon UITKIJKPOST 26 MAART 200 HEEILOO - Als kind was Anne Schneider (40), woonachtig in Enkhuizen en opgegroeid in Heiloo, een echte boekenver- slindster. Jaren geleden, tijdens haar opleiding, speelde het idee van schrijven in combinatie met illustreren al door haar hoofd. Dit voorjaar zijn twee prentenboe ken, bestemd voor kinderen van 2 tot 4 jaar oud, van haar vérschenen; 'Zonnebloem' en 'Als ik groot ben word ik een hond'. Het resultaat van jarenlange inzet en doorzettingsver mogen. Anne gaf tekenles aan het Martinuscollege in Grootebroek. Dit verschafte haar wel een veilig, vast inkomen maar haar eigen creatieve ideeën bleven in de kast liggen. Na de geboorte van haar jongste doch tertje (nu 7 jaar oud) besloot Anne het roer volledig om te gooien. Omdat zé autistisch en verstande lijk gehandicapt is, wilde ik meer tijd aan Anne kunnen besteden. Ik heb besloten om mijn baan in het onder wijs op te geven om zo meer thuis voor haar te kunnen zijn. Als je leven toch al op z'n kop staat, dan maar een rigoureuze ommekeer! Er dien den zich hierdoor ook weer nieuwe kansen aan." Met steun van haar man richt Anne zich op haar passie; tekenen en schilderen. Voor Reigersdaal, centrum voor geestelijk gehandicap ten in Heerhugowaard, heeft ze in opdracht muurschilderingen gemaakt. Ook eerdere ideeën voor prentenboeken werden weer uit de kast gehaald. Met veel discipline perfectioneerde ze de personages door ze veel en vanuit verschillende invalshoeken te tekenen. Anne: ,,Ik vind het leuk om een bepaalde sfeer te creëren en dit neer te zetten op papier. Kinderboeken schrijven en illustreren is echter een vak apart. In het begin deed ik nog veel fout. Zo wist ik niet, dat de hoofdpersoon op de eerste bladzijde duidelijk moet worden 'voorgesteld'. Anders snap pen kinderen het verhaal niet. Het vele malen opsturen van werk naar verschillende uitgeverijen was een uitstekend leerproces, ondanks dat ik het aldoor weer terugkreeg. In 2006 zag uitgeverij 'De Eenhoorn' uit België wel iets in mijn werk. Dit is een succesvolle uitgeverij, die belangrijke prijzen gewonnen heeft op het gebied van kinderboeken. Van hen heb ik ook veel geleerd, bij voorbeeld dat prentenboeken vaak een standaard aantal plaatjes heb ben. En vaak een standaard for maat. De tekeningen, die ik op ware grootte aanlever, zijn net iets groter Dit voorjaar zijn twee prentenboeken, bestemd voor kinderen van 2 tot 4 jaar oud, verschenen van de oud-Heiloose Anne Schneider. Foto: Carolien Breed HEILOO - Donderdag 27 maart vertellen twee jongeren, Maikel Maduro en Floris Sombroek van de Denktank'van Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo aan Maud van Gijssel over de lancering van de jongerensite van Heiloo op 1 april (geen grap!). Tevens komt natuurlijk aan bod wat de Denktank nu eigenlijk is en doet. U kunt dit programma van Heiloo Centraal beluisteren van 20.00 tot 21.00 uur op BeatFM: op de kabel op 96.5 en via de ether op 106.3. HEILOO - Vrijdagochtend 28 maart zet de Springschans haar deuren open voor belangstellen den. Van 09.15 uur tot 11.15 uur kunt u deelnemen aan een rond leiding en is er ruimte voor het stellen van vragen. Kunt u deze ochtend niet, maar wilt u wel graag een keer komen kijken, dan kunt u uiteraard bel len voor een andere afspraak naar tel. 072-5331327 (locatie Breedelaan) of tel. 072-5331550 (locatie Sluijsweidt). HEILOO - Iedere woensdag om 20.00 uur zijn er in de Ypsalon Salsa danslessen voor beginners. Meestal wordt de les gestart met de Merengue, een ontzettend vrolijke Zuid-Amerikaanse dans. Eerst wordt individueel en later samen geoefend, waarbij ook steeds van partner wordt gewisseld. Het tweede deel van de les bestaat uit Salsa, ook deze basis pas wordt eerst alleen en daarna in paren geoefend. Kom eens langs en doe gerust mee want op 9 april om 20.00 uur start er weer een nieuwe cursus. Gevorderden zijn ook welkom, om 21.00 uur én op de dinsdag avond. Informatie en inschrijven kan via tel. 072-5112948. HEILOO - Tijdens de Algemene Ledenvergadering vorige week woensdag van de afdeling Heiloo van het Nederlandse Rode Kruis ontvingen de dames Agnes de Backker-Remmers en Ingrid Hoogland-Borst en de heer Wim van Hoorn een onder scheiding uit handen van districtvoorzitter Bauke Poelstra. De beide dames zijn al tien jaar actief bij de Speel-O-Theek, de speelgoed uitleen voor jonge kinde ren. De heer van Hoorn werd onderscheiden voor twintig jaar trouwe dienst bij het Rode Kruis Afdeling Heiloo. Namens de Speel- O-Theek werden de jubilarissen toegesproken door mevrouw Nel Visser, die enkele bijzondere momenten in herinnering riep. Zij bood een klein presentje aan en de jubilarissen kregen een mooi boeket overhandigd. In zijn toespraakje onderstreepte de heer Poelstra het belang van de vrijwilligers. Het Rode Kruis staat niet alleen voor noodhulp, maar ook voor sociale hulp aan alle hulpbehoevenden in de eigen gemeenschap. De speel goed uitleen is daar een goed voor beeld van, evenals de in Heiloo actieve telefooncirkel. Andere acti viteiten van de afdeling Heiloo zijn onder andere de vakantieweken. Jaarlijks kunnen verschillende plaatsgenoten, die niet meer zelf standig op vakantie kunnen, van een onbezorgde week genieten in een van de aangepaste vakantiehui zen van het Rode Kruis of meevaren op de Henry Dunant. Verder is wor den uuderen begeleid om te voorko men dat zij in een isolement gera ken. Tijdens de vergadering werd dui delijk dat het Nederlandse Rode Kruis voor grote veranderingen staat om te kunnen blijven voldoen aan de vereisten van het CBF-keur. De vrijwilligers zullen daar overi gens weinig van merken. Tevens werd aangekondigd, dat de huis- aan-huis collecte ook in Heiloo weer in ere wordt hersteld. De afdeling Heiloo van het Rode Kruis is op nog zoek naar vrijwilligers en collectan ten. Mocht u interesse hebben, dan kunt contact opnemen met Willem Paauw, tel. 072-5334264. De dames Agnes de Backker-Remmers en Ingrid Hoogland-Borst en de heer Wim van Hoorn een onderscheiding voor hun jarenlan ge inzet voor activiteiten van het Rode Kruis. Eigen foto dan de randen van het boek." Anne werkt graag met acrylverf, krijt en Oost-Indische inkt. ,,Met sneldrogende acrylverf kun je langer in een tekening doorwerken, met krijt en inkt krijg je meer contrast en lijnen. Door veel te tekenen creëer je een eigen stijl." Anne timmert aardig aan de weg. Uitgeverij De Eenhoorn, waarvoor ze een vervolgboekje mag schrijven en illustreren, richt zich ook op de internationale markt. In april is er een internationale boekenbeurs in Bologna, waar onder andere de prentenboeken van Anne gepresen teerd zullen worden. ,,Ik ga deze beurs bezoeken. Dit is een uitgele zen kans om andere schrijvers en uitgevers te ontmoeten. Graag zou ik ook voor andere kinderboeken schrijvers illustreren." Anne besluit: „Ik voel me trots, als ik mijn eigen prentenboeken, prachtig vormgegeven, ergens in een winkel zie liggen!" Dit krantenproduct is milieuvriendelijkvervaardigd met een waterloos drukproces De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.00 t/m 16.00 uur donderdag 14.001 m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.001/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3