Verkoop elektrische fietsen sterk in de lift Meet Greet in het nieuwe Stationscentrum Radboud beweegt voor Guatemala H E I L O O HEILOO INGEZONDEN MEDEDELING Creatief schrijven in 't Praethuys Nooit te oud Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 072-5331297 www. ouderenwerkheiloonl e-mail stichting® ouderenwerkheiloo.nl De Springschans sponsort Ghana UITKIJKPOST 26 MAART 200 HEILOO - De laatste jaren worden er steeds meer elektrische fietsen ver kocht. Een elektrische fiets is een fiets met trapondersteuning: je moet zelf fietsen, maar de accu van de fiets ondersteuntje daarbij tot een snelheid van circa 25 kilometer per uur. De huidige elektrische fiets is bijna niet van een gewone fiets te onderscheiden. Ondanks de forse toename van de verkoop van elektrische fietsen in de afgelopen jaren is er weinig bekend over het gebruik van de elektrische fiets in Nederland: de mogelijke gunstige effecten op mobiliteit, gezondheid en milieu. Bovag Tweewielerbedrijven heeft TNO gevraagd hiernaar onderzoek te doen met als conclusie dat het aantal keren dat Nederlanders de fiets nemen waarschijnlijk met tien procent zal toene men. Dit fietsgedrag stimuleert gezond gedrag en heeft een vermindering van C02 uitstoot tot gevolg omdat men de auto meer laat staan! Tevens is de elektrische fiets bij uitstek geschikt voor mensen die normaal gesproken pro blemen ondervinden bij het fietsen op een gewone fiets. De mobiliteit wordt stukken groter. Enkele grote merken op het gebied van elektrische fietsen zijn Gazelle en Sparta. Sparta heeft de Ion M Gear en Gazelle komt nu ook met een nieuwe generatie E-bikes, namelijk de Orange Innergy. Die heeft het comfort van een elektrische trapbekrachtiging en dankzij een uitgekiend regelsysteem wordt de trapkracht naar behoefte ondersteund, zonder dat het aan de fiets te zien is. Bosman Tweewielers in Heiloo heeft zich volledig gericht op dit type fiets en heeft een groot deel van de showroom ingericht om al deze modellen te laten zien. Er zijn diverse demonstratiemodellen aan wezig om eens een dagje te ervaren hoe dit alles werkt. Bosman Tweewielers, Westerweg 295, Heiloo, tel. 072-5331241. HEILOO - Op zaterdag 29 maart houden zes kersverse winkeliers van het Stationcentrum een Meet Greet. Deze kennismaking zal plaatsvinden in de kelder van Noordkust Wijnkoperij nabij de oversteekplaats van de Holleweg /Zeeweg. Daar tonen de zes deelnemende winkeliers een deel van hun collectie. Dit alles onder het genot van een hapje en drankje. Aan de kinderen is ook gedacht. Voor hen is er een springkussen en overheerlijk ijs van L'Arcobeleno, de nieuwste aanwinst voor het Statiofiscentrum. Bij Noordkust Wijnkoperij kunt u zich op de hoogte laten stellen van de diverse wijnen onder andere uit Italië, Spanje, Chili en natuurlijk Frankrijk. Het des kundig advies is bij Noordkust Wijnkoperij het visitekaartje. In de winkel van Huset Design kunt u Scandinavisch design ontdekken op het gebied van wonen met de alom bekende merken Fritz Hansen, Woodnotes en Stelton. Maar ook mode voor dames en kinderen van de merken Karmameju, Danefae en Holly's. Evenals de prachtige sieraden van het Zweedse merk Silke. Isabeau BodufashionN verkoopt de betere merken lingerie van A tot H-cup van onder andere Marie- Jo en Chantelle. Ook vindt u er de uitdagen de creaties van Marlies Dekkers en de frisse bad- en nachtkleding van Cyell. Lars Brillen is gespecialiseerd in maatwerkmonturen, heeft topmerken in designmonturen en zonnebrillen zoals Gijs, Tag Heuer, Chanel, Roberto Cavalli en Marlies Dekkers. Tevens kunt u voor oogmetingen en contactlen zen bij Lars Brillen een afspraak maken. Merk in Uitvoering is gevestigd nabij de spoorwegovergang en heeft te gekke kleding van de merken Phard, Take Two, Gaudi en Scotch. Ellen Mode MODE is onlangs geopend op de Stationsweg 86 en bevindt zich in een fraai geheel gerestaureerd winkel pand. Men kan bij Ellen Mode terecht voor exclusieve damesmode van de merken Geisha, Cecil, Ichi en Street One. Het Thema van de Meet Greet is voorjaar en door Henk Scholten bloembinderij aangekleed met vrolijke bloemcreaties. Henk Scholten bloembinderij is al 33 jaar gevestigd in Heiloo maar ook in een nieuw jasje op de vertouwde plaats. Men kan bij Henk Scholten elke dag terecht voor verse bloemen maar ook voor prachtig glaswerk van Dutz collection. HEILOO - Woensdag 19 maart hield Simavi de sponsorloop Wandelen voor Water'. Met het ingeza melde geld gaat Simavi scholen in Ghana voorzien van schoon drinkwater en toiletvoorzieningen. Hiermee willen ze het risico van besmettelijke ziektes en lichamelijk misbruik tegengaan. Groep 7/8 van De Springschans Oost had zich voor de sponsorloop ingeschreven. De week ervoor was een mede werker van Simavi komen vertellen over water. Daarna hebben de kinderen flink geld ingezameld. Er werd een wandeltocht door de duinen van zes kilometer afgelegd, waarbij ieder kind zes titer water met zich meedroeg in een rugzak. Dezelfde omstandigheden waarin de kinderen van Ghana drinkwa ter moeten halen. De tocht begon en eindigde bij ÏWN, De Hoep, waar ze gastvrij werden onthaald met koek en limonade. Bij elkaar hebben ze ruim 1150,- aan sponsorgeld opgehaald. Eigen foto HEILOO - Dertig minuten bewegen is een landelijke cam pagne die sporten en bewegen stimuleert. Op 3 april wordt er van 11.30 tot 12.00 uur een recordpoging gedaan om zoveel mogetijk mensen in Nederland te laten bewegen. De Radboudschool gaat daar aan meedoen en koppelt de recordpo ging meteen aan een goed doel: de timmerwerkplaats in Guatemala. Kijk voor informatie over het tim- merproject op www.timmerproject- guatemala.nl. Alle kinderen laten zich sponsoren voor dertig minuten bewegen. Om er een mooi spektakel van te maken, komen de kinderen op 3 april in oranje kleding op school. Ze zullen dan van 11.30 tot 12.00 uur gezamenlijk gaan bewegen op het schoolplein. Ook ouders en andere sponsoren zijn welkom om mee te bewegen! REGIO - Vrijdag 28 maart is er in 't Praethuys voor mensen met kanker, hun naasten en nabestaanden crea tief schrijven. Met kleine schrijfoe feningen wordt uw creativiteit gesti muleerd onder de bezielende leiding van Christine de Vries. Ervaring is niet nodig. Graag zelf pen en papier meenemen. Kosten: 2,50 euro. Locatie 't Praethuys, Wilhelminalaan 8, Alkmaar, van 10.00 tot 12.00 uur, tel. 072- 5113644 of info@praethuys.nl. Nooit te oud is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH), waarin een overzicht van activiteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Creatief met acrylverf Vrijdag 28 maart begint in het Trefpunt een cursus werken met acrylverf. De SOH organiseert ter kennismaking 8 lessen acrylverf voor 30,- (exclusief materiaal). Tijdens de cursus worden diverse acryltechnieken behandeld. U werkt aan de hand van vrije opdrachten en opdrachten die door de docent worden aangereikt. De cursus vindt plaats op vrijdag van 13.00 tot 15.00 uur, start 28 maart. U kunt reserveren via 072-5331297. Wanneer u deze serie van acht les sen volgt, heeft u voorrang bij inschrijving op de vaste groep in september 2008. Graag tot ziens! Tweedehands boekenmarkt Zaterdag 29 maart, van 10.00 tot 13.00 uur. Tweedehands boeken markt in het Trefpunt. De opbrengst is bestemd voor de door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal cul turele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken heeft die u kwijt wilt, dan kunt u ze op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur naar het Trefpunt brengen. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bel len om het op te laten halen. Zondagmiddagcafé Zondag 30 maart, vanaf 13.30 tot 16.30 uur. Het café voor 50-plus- sers is open voor een knabbel en een babbel, een spelletje scrabble, rummy cub, dammen, schaken, kla verjassen of sjoelen, onder het genot van een kopje koffie, thee of wat anders. China, een land van uitersten Zondag 30 maart. 14.00 uur. Nico Mantel voert ons met zijn film mee over de Chinese Muur, in de Verboden Stad, op het Plein van de Hemelse Vrede, in het Zomerpaleis en langs het Terracotta Leger. Rondkijken in Suzhou, het Venetië van China en wandelen over de Bund in Sjanghai, een hypermoder ne metropool. Maar ook het proces van rups tot zijde, het verwerken van parels tot prachtige sieraden en een bezoek aan een kleuterschooltje waar de kinderen een liedje zingen dat ons bekend in de oren klinkt. Een maaltijd gebruiken bij de plaat selijke bewoners en kennismaken met het dagelijkse leven op het Chinese platteland. Als hoogtepunt een spectaculaire boottocht over een van de zijrivieren van de Chang Jiang (de langste rivier van China). Door de aanleg van de Drie Kloven Dam is de natuur er omheen ontre geld en duizenden mensen hebben afstand moeten doen van hun stukje land langs de rivier. Kortom een heel indrukwekkende documentaire over een land, dat momenteel erg in de belangstelling staat. Zaal open 13.30 uur. Entree 4,-, inclusief koffie of thee. Groot Trefpuntdictee 2008 Woensdag 2 april, van 13.00 tot 17.00 uur. Voor de vijfde achtereen volgende keer wordt in het Trefpunt het 'Groot Trefpuntdictee' gehou den. Jong en oud gaan stoeien met de moderne spelling van de Nederlandse taal. Deelname aan het dictee biedt een leuke en leerzame mogelijkheid om uw kennis van die altijd weer lastige spellingregels te toetsen. De uitvoering van het dic tee is in een wedstrijdvorm: een klas léerlingen van het PCC in Heiloo bindt de strijd aan met een groep volwassenen. Komt u ook? Deze 'taalstrijd' vindt plaats in het kader van het project Generatiemix van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Deelname is gratis. Aanmelding via tel. 072-5331297 wordt op prijs gesteld met het oog op de organisatie. Graag tot ziens! Ouderenadviseur bij inloop-kof- fieuurtje gezelschapsbank Donderdag 3 april. 14.00 uur. Margit Kooter, ouderenadviseur in Heiloo, houdt tijdens het inloop- koffieuurtje van de Gezelschaps bank een informatief praatje over haar werk. Aan de hand van prak tijkvoorbeelden legt zij uit wat een ouderenadviseur voor u kan beteke nen op het gebied van wonen, zorg en welzijn. Hierna is er gelegenheid om nieuwe mensen te lerén kennen en wat na te praten. Entree leden 2,-, belangstellenden 3,- (inclusief consumptie). De Gezelschapsbank brengt mensen vanaf 50 jaar met elkaar in contact die samen op vriendschappelijke basis wat met elkaar willen ondernemen. Iedere dinsdag en donderdag is er van 10.30 tot 11.30 uur een inloopuur voor vragen of inschrijvingen. Het is ook mogelijk om via een anonie me advertentietekst mensen te teren kennen. U kunt telefonisch contact opnemen (072-5331297) en vragen naar coördinator Monique van Ling of via e-mail: m.vanling@ouderenwerkheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7